Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
8. únor 2012

@jananovacek ahojky, jak pokračujete?miminko je v pořádku?

daguli
8. únor 2012

Ahoj holky, tak z peti snehulacku,ktere jsme meli zamrazene jsou tri nemocne a dve jsou v poradku. Mam rozpolcene pocity..Jsem rada, ze mame dve zdrave, ale je mi lito tech tri:( Ale zase,kdyby jsme je nenechaly vysetrit,tak by jsme to nevedely. Rikal pan doktor, ze tyhle embryjka-pokud bych vubec otehotnela-by se stejne nevyvijely spravne…No tak uz ted aspon vime, proc nas zlobily ty potraty…
Tak ted uz se nemuzu dockat pristiho tydne,and nam vyjde ten transfer

😵
😵

daguli
8. únor 2012

@flyaway Ahoooj 🙂 To jsem rada, ze se mas takhle krasne, drzim pesti,at screening dopadne dobre!!!A dej pak vedet at vime,jak se s mimouskem mate 🙂

veverka.terka
8. únor 2012

@daguli to je krásný skóre, nám to taky takto bylo vysvětlený a je aspoň fajn, že ti pak už přenesou fakt jenom ty krásně zdravý, který mají tu největší šanci dobře růst. ať se daří! 🙂

danielahe
8. únor 2012

@veverka.terka ahoj, to je dobre, ze jsi v poradku, apson to bude snadnejsi, kdyz nemusi resit zadne chybicky u tebe 🙂 , budu drzet pesticky, at to dobre dopadne. A jak se jinak mas? ja si ted uzivam tydenni dovolenou (malej ma prazdniny a navic je po nemoci) 😀 , vubec nic nedelam 🙂 .papa

danielahe
8. únor 2012

@daguli ahoj, gratuluji k 2 miminkum 🙂 , to ze mas 2 snehulacky je furt super, ja mela taky 2 ( jen jsme je nechali testovat pouze tady, takze nemame uplnou jistotu, ze jsou 100% zdrava, jeden prcek uz je pryc a druhy na me ceka v mrazaku....pristi tyden jdu na utz, pokud bude vse jak ma byt, jdu 19.2. pro mrnouse 😀 ..a budu se modlit aby u me zustal, jinak pak vse nanovo 😠 ...budu drzet palecky, at je vse v poradku 🙂

veverka.terka
8. únor 2012

@danielahe ahojky, jéé, tak to máš fajn,to si užíváte se synem volno a pohodu že 🙂
to já mám teďka v práci docela dost fofr a hodně služeb, takže moc odpočnku nemám. ale pak, až budu mít krevní kontroly a UTZ, tak zůstanu doma na neschopence, protože v práci mi prospustky neumožní. už sme se tak domluvli s doktorem i s manželem, tak pak si odpočinu ažaž, a pak třreba, pokud se zadaří, tak ještě víc 🙂 do práce bych určitě nechodila, ani bych asi nemohla. všechny holky, co u nás byly těhotný, šly hnedka na rizikový.
jj, je moc fajn, že aspoň já sem v pořádku. říkal nám, že napoprvé je úspěšnost 70% při ICSI a PDG. uděláme pro to maximum, jenom, aby se zadařilo. a pokud ne napoprvé, tak snad napodruhé 🙂 ale teda částka bude docela vysoká, kolem 30 tisíc, ale co se dá dělat.miminku bych obětovala všechno!
měj se krásně, užívej si volna a nicnedělání 🙂pá

danielahe
8. únor 2012

Jo s tema penezma za ditko to je tragedie 🙂 , je fakt, ze clovek udela pro mimi vsechno...ja jsem si taky rikala, ze kdyby to ted nevyslo, tak u dalsiho IVF bych sla na neschopenku hned od odberu vajicek a zustala az do vysledku tehu testu...ale doufam, ze to nebude potreba 😀 . urcite pri tvem povolani bych to udelala taky tak 🙂 . A spon bude pekne v klidecku a muzes se pripravovat na tehulkovani 😉

veverka.terka
8. únor 2012

@danielahe no, já zůstanu doma už i dřív, už od těch kontrol.
jj, moje zaměstnání není zrovna ideální pro těhotenství nebo i pro tuhle přípravu na IVF, ale aspoň budu mít klid a nebudu kouslouchat blbý kecy kolegyn a vedoucí, je to hnus u nás v práci, ty vztahy!
jenom mám strach, pokud to nevyjde, jak to zvládnu...nejsem zrovna psychicky odolnej člověk a už i teďka, s tím, že se nám přes rok nedařilo otěhotnět přirozeně, bylo na mě docela dost....☹tak musím jenom doufat, že to vyjde. už mám i favorita na kočárek 🙂))
a vy ste teďka v jaké fázi? máte už chlapečka, jaks psala, heliosátko 🙂 a máte zamražený embryjka a budete časem chtít jít na další IVF ?

veverka.terka
8. únor 2012

@danielahe už to chápu, mám v tom trochu chaoz a nevěděla sem, co je to zkratka KET 🙂 jestli to dobře chápu, tak pokud bude vše v pořádku, 19.2 jdeš na transfer emryjka, je to tak ?

danielahe
8. únor 2012

@veverka.terka 🙂 , jojo, je to tak 🙂 . Pokud bude utz ok, tak 19.2. si jdu pro bobecka. Prvni pokus byl 22.1., ale to se prvni adept neuhnizdil......to vis, ze je to pro psychiku narocne, zvlast, kdyz chces to mimi 😠 , ale kdyz jsem to dala ja, tak to musi dat kazdej, pac, ja jsem chodici uzlik nervu 😀 😀 😀 , furt brecim, kdy me neco dojima a to opravdu u me staci malo, takze kdyz se to ted nepovedlo, tak jsem to obbrecela a dost 🙂 , ale jak dny plynuly, tak to bylo lepsi, jen jsem zacla patrat proc se to neuhnizdilo, jestli to embryjko bylo opravdu spatne nebo jestli je problem nekde u me v deloze.....no a pokud se to nepovede i ted, tak do toho pujdeme znova 🙂 A jinak tu praci chapu, mam v praci celkem fajn kolektiv, ale nemuzu si dovolit tak nejak chybet v pracovnim provozu, vsichni vedi, ze jsem po ivf, snazi se mi vyjit vstric, ale..je to babinec, takze vis o cem mluvim 😀 .papa

veverka.terka
8. únor 2012

@danielahe ježda, tak snad to teďka bude úspěšnější a zadaří se!
no, tak s tou psychikou sme na tom asi podobně, taky sem hroznej cíťa, a samotnou mě to už někdy i štve, ale nedá se to jaksi ovlivnit...tak budu mocmoc držet palečky, aby to vyšlo!!!14.2. jdete na kontrolní UTZ jo?
to mně by v práci absolutně vstříc nevycházeli, právě naopak, dělaly by mi samý naschvály, nemám to tam vůbec ráda a přežívám to tam jenom díky té myšlence, že snad brzo už budu moct být doma s mimoušlem v břiše 🙂 a taky peníze-ty sou potřeba pořád, takže pracovat musím....

cuddle
8. únor 2012

@daguli 2 je krasny vysledek - mela jsi 5 moznosti , to mas skoro pulku dobrou, nam vetsinou zustaly 2 embrya , tak tam uz je to horsi....no a dobre zatim nebylo ani jedno...takze kdovi kdyby se to tam odeslalo jestli nedsotaneme zpravu, ze neni dobre zadne.... ☹

hanulka0102
8. únor 2012

@flyaway To je dobre, ze se vam tak hezky dari 🙂 vždyť už taky bylo načase, že? 🙂

hanulka0102
8. únor 2012

Ahoj holky, vy tady teda prndate 🙂 Jsem docitala nekolik stranek, to je fofr 🙂
Jani velikanska gratulace, tak ses konecne dockala...ale stalo to za to 😉
Daguli my jsme taky meli potraty a pak nam pomohlo PGD, tak budu drzel palecky...
Dani, ten KET ted urcite klapne, pri tech jejich statistikach uz to musi vyjit ;)
Terko drz se, ja jako stary IVF profik ti muzu doporucit jen byt v pohode a nenechat se nicim rozhodit 🙂
Doufam, ze jsem na nikoho nezapomnela 🙂)
No jinak my teda jeste nevime, kdy pujdeme na KET, mohli bysme hned, ale pro jistotu pockame, az bude trochu lepsi pocasi, nejak se bojim dalsi virozy :(

danielahe
9. únor 2012

@hanulka0102 ahoj, dekuji za podporu 🙂 , a tobe hodne stesticka az si pujdete pro dalsi mimi 🙂 no uvidime, co ty jejich statistiky 😀 , je fakt, ze na prvni IVF jsem mela 2 mrnousky v brisku, ale do zdarneho veku 7 let mi zustal jeden, takze to bylo 50%...ale ten vyda za 2 😀 😀 😀 .pa

danielahe
9. únor 2012

@veverka.terka jo valim na utz, v praci zacinam v 8:30, kdyz pan doktor bude v ordinaci uz tak kolem 7:15 a ja budu 1. na rade, tak to stiham v pohode 😀 , ale na to se spolehat neda. Delam v obchode s oblecenim, na smene jsme 2, takze ta jedna tam muze byt sama nejakou dobu, ale jen rano. Kdybych sla behem dne, tak nevim jak by se to resilo. Ranni kontroly jsem stihala v pohode a na OPU a ET jsem si brala dovcu.
Tak to mas kolegyne fakt na prd, misto toho, aby ti daly smeny tak abys mohla jezdit na kontroly, budou radeji, kdyz budes na neschopence....dobre jim tak....tak si uzivej domaci pohodicku a klidecek 😉 😀

veverka.terka
9. únor 2012

@hanulka0102 děkuju za podporu, ať se daří i vám 🙂

veverka.terka
9. únor 2012

@danielahe tak to máš fajn, s tou prací, jak píšeš...já začínám v 7h, když mám denní a když mám noční, tak v 7h ráno končím, chodíme jenom na 12-ti hodinový služby a nestíhala bych to ani před denní ani po noční a holky nejsou ochotný vůbec, takže mají smůlu a budou muset makat bezemě, dobře jim tak a taky vedoucí je pěkná megera, takže to není tak jednoduchý...
mocmoc na tebe budu 16. myslet, ať všechno dopadne dobře a můžete frčet pro další mimi!!! 😉

danielahe
9. únor 2012

@veverka.terka moc moc dekuji 🙂 , kdyz je to bavi byt neochotny, tak at jsou, jejich smula ne tvoje....., vetsinou se rika, cim vetsi blbec, tim vyssi funkce 😀 😀 😀 😀 , jsou veci nad kteryma obcas i rozum stoji 😎 ... 🙂 a jak budu neco vedet ohledne mimi, tak dam vedet 🙂 ..a kdy si zacinas pichat injekce?

veverka.terka
9. únor 2012

@danielahe jj, to je pravda, všechno, co píšeš...já už na to v práci prdím, chodím tam pro peníze a hotovo, ještě to chvilu nějak vydržím a pak snad si budu užívat mimouška 🙂
určitě dej vědět, však si tady píšem pořád 😀 začínám píchat 14.. na Valentýna 😀 krásnej dáreček k svátku zamilovaných, ale pokud to bude mít efekt a zadaří se, tak stojí za to všechno!!!

danielahe
9. únor 2012

Tak to ja 14 jdu na utz, ani mi nedoslo, ze je to valentyn 😀 . Jinak prace zdravotni sestry si myslim, je hezka prace, ja se o to pokousela 2 roky mam za sebou pouze 1. rok na VOS, moc jsem to chtela delat, ale skolu jsem zacala delat ve zdaru nad sazavou(pochazim z noveho mesta na morave) a pak prisel jirula a chtela jsem ji dodelat v brne, ale tady ta VOSka je silena a ten pristup, jak k malym faganum, s prdikem jsem to nejak nedavala, tak jsem od toho upustila....taky si myslim, ze je ta prace strasne nedocenena a musis pacose odbyvat, abys stihla vsechno co mas..nebo je u vas pohoda, na jakem oddeleni delas? pa 🙂

ivetka77
9. únor 2012

@veverka.terka Ahoj,kdyz zacinas pichat na valentyna,tak to proste musi prinest stesti 😵 😵
Jinak docela to utika, ze? Valentyn je za chvili 🙂

ivetka77
9. únor 2012

@danielahe Tak skoda,ze tak skola v Brne nevysla. Co vlastne ted delas?

ivetka77
9. únor 2012

@cuddle Ahoj,presne toho se taky bojim,ale zase budeme vedet na cem jsme-kdyz jsem uz tri krat potratila...My se dozvime pristi tyden jak to dopadlo

veverka.terka
9. únor 2012

@ivetka77 třeba máš pravdu, něco na tom bude 🙂

cuddle
9. únor 2012

@ivetka77 no ja uz zvazuju spise darcovske embryo - uvidime po tom poslednim mrazackovi...

daguli
9. únor 2012

@cuddle No,zase kdyz by ten ortel byl opravdu takovy, ze zadne embryo neni dobre,tak by jsi aspon vedela,ze jsi pro to udelala maximum...A ty myslis darcovske embryjo z darovanych vajicek i spermii? Vim ze holky si nekdy nechavaji darovat jenom vajicka. O tom jste neuvazovali?

jananovacek
9. únor 2012

@flyaway Moc dekuju, hladim, hladim 🙂 Zatim mimous neodpovida, ale asi se ma dobre 🙂

veverka.terka
9. únor 2012

@jananovacek krásný!!!užívej si to 🙂