Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

absintka19
28. kvě 2018

@iwettka drzime palecky🍀🍀🍀 At se jim dari.

apple_tree
28. kvě 2018

@iwettka Ty jo, to me mrzi. To, ze hatchuji je super, to je urcite dobre znameni, spis me zarazi, ze kdyz byly paty den blastocysty, ze sesty den byly nepouzitelne, vzdyt kdyz je et, normalne se paty den blastocysta zavadi. Urcite to bude dobre, uvidis 🙂 Moc drzim palce 🍀

apple_tree
28. kvě 2018

Holky, kdyz jdu jdo heliosu jen na krev na hcg, tak se nemusim objednavat, ze? Proste tam rano prijdu. Jinak dnes teda 10. den po ket a test dle predpokladu negativni.

tynka75
28. kvě 2018

@apple_tree mě objednávali, ale myslím že když tam přijdeš 12 den po ket, tak tě vezmou. To mě mrzí ☹ drž se!

petina1811
28. kvě 2018

@iwettka ahojky a to Teda ty 3 blastocysty vyhodily?? Neřekli ti spis že v jen ty 2 jdou na vyšetření a zbytek mrazí??? Nepochopila jsi to spatne ?? Nebo jako mas jen 2 a nic víc ???

ivivka
28. kvě 2018

@iwettka na tehu Ti staci jedno - to správné, tak si to rikej a vše bude Ok, ja mam z 12ti 8 a těhotná jeste nejsem, ket odsunuty, takže hlavně, ať to dopadne!!!!!

jeanne_g
28. kvě 2018

@petina1811 @iwettka Ono může ještě být, že se z 5 na 6 den ty blastocysty zastaví ve vývoji, když se čeká, až vyhatchují. To se nám bohužel taky stalo..

iwettka
28. kvě 2018

Embryoložka říkala že fragmentují takže jsou jen ty dvě.... já včera byla tak šťastná že bude i něco kdyby to poprvé nevyšlo.... ☹ možná je měly spíš zamrazit?

@jeanne_g taky jsi měla PGD?

@tynka75 moc mě to mrzí, přístě se určitě podaří 🍀🍀

iwettka
28. kvě 2018

@ivivka to určitě stačí, jen minule to byl téměř stejný scénář jen v jiném caru, tři a jen jedno ok které se stejně nechytlo....

petina1811
28. kvě 2018

Já mela ze 7 oocytu 4 blastocysty pátý den, a když mi pátý den volali tak říkali ze u třech počkají do odpoledne a provedou pgs a to jedno ze je zatím casna blastocysta a 6. Den jsme si volala a říkali ze u třech Teda odebrali vzorek a to jedno ze mrazí ze uz je to blastocysta ale JEDINy co nevím je proc ten ŠESTy den u te jedné blastocysty taky neudělali pgs jestli už to 6 den nejde nebo jeslti to byla jen blastocysty a oni potřebují vyhatchovanou blastocystu nevim no😕😕 ale chci se zeptat holky mužů si zavolat do LABORKy ať mi řeknou jak se to jedno přene vyvíjelo nebo mi to neřeknou? Já jen ze mam teď před hysteroskopii a pak už me ceka ket tyhle nevysetrene blastocysty tak chci vědět proc se ne vyšetřovala😕 jinak mi zaváděli minule vysetrene a stejne se nechytlo

wendissek
28. kvě 2018

@absintka19 to vis ze bude mít 🙂 sem ani nevěděla ze znáš Kosaka se me minuli víkend ptal odkud se známé tak sem řekla ze jsme se občas potkali u doktora nic víc 😀

iwettka
28. kvě 2018

@petina1811 potřebují hatchující aby měly z čeho odebrat materiál. Ale i když není nevyšetřené neznamená že není v pořádku...🍀
hysteroskopii dělají v narkoze?

ivivka
28. kvě 2018

@iwettka ja myslim, ze ne, ze to je neco jako et a ze to dělají ambulantne

petina1811
28. kvě 2018

@iwettka v narkóze jdu na to zítra ráno

iwettka
28. kvě 2018

Aha, no v bývalém centru to holkám dělal doktor bez narkozy a říkaly, že to nebyl žádný med... tak držím palce 🙂

ivivka
28. kvě 2018

@petina1811 taky moc držím pesti

absintka19
28. kvě 2018

@wendissek jojo. Kosovka je moje i manzelova byvala kolegyne, svet je maly 😸😸😸😸

wendissek
28. kvě 2018

@absintka19 přesně tak já je znamasi od mých 5 let 🙂

jeanne_g
28. kvě 2018

@iwettka Měli jsme pgs.

iwettka
28. kvě 2018

@jeanne_g a podařilo se?

petina1811
28. kvě 2018

Tak holky zítra v 7 me ceka hysteroskopie už mám docela nervy vůbec nevím jak je to pak s menstruaci kdy přijde atd 😕

jeanne_g
28. kvě 2018

@iwettka No zatím ne :(

ivivka
28. kvě 2018

@petina1811 tak se na vsechno vyptej, uz vis, kdo to bude dělat?

petina1811
28. kvě 2018

@ivivka ne nevím vůbec nic právě 😕

apple_tree
28. kvě 2018

@petina1811 Drzim zitra palce, niceho se neboj, bude to v pohode a pak se urco uz zadari ;)

maki617
28. kvě 2018

@apple_tree diky 🙂 jsem rada, ze si o tom muzu nekde jinde pokecat 🙂 jinak u nas je problem u muze spatny spermiogram. Je mi 26 let a nechci uz dal cekat na neco, co by ani nemuselo prijit, takze jdem do toho ;) Za par dni mame scuka s embryologem. Resili jste, zda si popripade nechate zavest 2 embrya nebo jste byli rozhodnute, ze pouze jedno? Jsem z toho vseho na vazkach... :/ clovek ani nevi, jak to vse dopadne...Moc drzim pesti, IVF je natlak i na psychiku nejenom na telo 🙂) ja pred rokem ani netusilo, co vsechno ty zkratky znamenaji....natoz IVF

apple_tree
28. kvě 2018

@maki617 No taky jsem si naivne pred rokem a pul myslela, ze do trech mesicu musim byt tehotna, haha, ale mne uz je 33. Jinak pri prvnim a druhem ivf urcite jen jedno embryo, jinak bys prisla o ctvrty pokus na pojistovnu. Oni v heliosu ani nechteji zavadet dve embrya. Sanci zvysuje pocet jednotlivycb pokusu, ne pocet zavedenych embryi najednou.

maki617
29. kvě 2018

@apple_tree díky! Jo opravdu ten život nenaplánujes. Mně by v zivotě nenapadlo, že budeme řešit problém s tímto i když jsme relativně mladí. Emryo jsem byla rozhodnutá, že jenom jedno, ale všichni v okolí tlačí, že rozhodně jsou lepší dvě - vyšší šance a pak výhody dvojčat než mít po roce děti. Ale přesně jak píšeš - šance zvyšuje počet jednotlivých pokusu. Chtěla bych se Vás holky ještě zeptat - kolik jste tedy měli po stimulaci folikulů? Mám se těšit, že jich mám hodně a jaká je šance, že se chytnout? Nějaké příklady a počty? Zatím mi říkal 12+12 rostoucích po 7 mm. Moc děkuji! 🙂 🍀

apple_tree
29. kvě 2018

@maki617 Ja jsem mela pri stimulaci 20 folikulu, nektere vetsi, nektere mensi. Pri opu mi nakonec odebrali 13 oocytu, z toho bylo zralych 12. Z 12 se podarilo oplodnit 7 (picsi+macs metoda), treti den se porad vyvijelo 6 embryi, paty den byl pro me katastrofa, kdyz jsme rano volala a oznamili mi, ze zadne embryo neni vhodne na et, ze jsou vsechny opozdene ve vyvoji a ze mozna jedno nebo dve zabojuji a pujdou zamrazit. Nakonec jsem na ten et stejne na vlastni zadost sla, rikala jsem si, ze kdyby nam nevydrzelo zadne na zamrazeni, ze aspon zkusim ten et, kdyz uz je to zaplacene. Na et jsem sla ten paty den az odpoledne a to mi rikali, ze to embryo to nakonec nejak dohnalo a je vhodne k zavedeni. No a k me velke radosti, kdyz jsem volala sesty den, jestli mame neco k zamrazeni, tak jsme meli jeste dve embrya, ktera splnovala podminky. Ale i tak si myslim, ze se nam ten et ani ket nepovedl prave proto, ze ta embrya se vyvijela se zpozdenim, ale nemam to teda nicim podlozene. Treba se to posledni zamrazene embryo chytne 🙂

ivivka
29. kvě 2018

@maki617 Ahojky, ja měla taky kolem 20ti folikulu, odebráno 12, všechny oplodneny, chytlo se 11, nakonec 5.den et a 6.den vydzelo 7 na zamrazeni, takže Dobry výsledek, nicméně z et nic a nať prvni ket čekám. Takže o počtu to neni. My mame problem s defekty hlavicemi spermii a ja mam od loňského léta po spontánim, ale mimodeloznim tehu odebrány vejcovod. Taky bych si nikdy nemyslela, ze se me toto muze tykat