Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

hanulka0102
25. bře 2012

@ivetka77 Uz to tak asi bude 🙂

hanulka0102
25. bře 2012

@onno A nebo ses uz tehule 🙂 ale to je jeste brzo, aby se to tak projevovalo...asi to fakt bude tim Utrosem. Ale tehule ses urcite taky 😀

hanulka0102
25. bře 2012

@veverka.terka Zitra uz jdes na krev tak uvidis. Fakt bud v klidu... i kdyby to ted nevyslo, jakoze uz je to ted dost nepravdepodobne...mas jeste mrazacka, nic se nedeje. Ses na spravnym miste kde otehotni skoro kazda 😎

onno
25. bře 2012

Uvidíme 4 . dubna.Raděj si TT udělám o 2 déle.Jestli to teda vydržím.

veverka.terka
25. bře 2012

tak opět zase víc krvácím, holky, já už to psychicky nedávám... ☹ ráno na testu byly //, ale opět slaboučký, ale to krvácení mi přijde jak regulérní měsíčky ☹ v noci nespím, brečím...achjo...

onno
25. bře 2012

@veverka.terka Buď v klidu dej si nohy na horu a odpočívej.Nic není straceno.V krvy hodnoty budou .Určitě to bude jak se zavrtává do peřínky.To se stává.

danielahe
25. bře 2012

@veverka.terka veverko ten agolutin pry vydrzi 4 dny, nevim kdy jsi byla na posledni injekci, ale ale pokud mas nejaky otazky, tak si tam radeji zavolej, to ja bych tam uz volala, to bude dobry uvidis 🙂

cuddle
25. bře 2012

@veverka.terka ahoj nechci te nijak stresovat, ale uplne stejny prubeh jsem mela i ja, carka byla , ale pak uz nesilila, krev mi potvrdili HCG a to uz jsem spinila, dostala jsem injekci, ale ms se regulerne rozjizdela, dalsi injekci uz jsem si dat nenechala, protoze pak to byl vetsi boj, telo chtelo pracovat a injekce to brzdila, pokud se embyjko chytlo a odeslo, tak mas spusteny SP a to uz nic nezastavi - a ta injekce to trochu brzdi, ja jsem pak krvacela snad 10 dnu, nez jsem se uplne vycistila, dalsi HCG sice bylo stale pozitivni, ale jiz jen hodnota 15, ci-li neprosperujici tehotenstvi, samovolny potrat na samem zacatku , bohuzel uz po 2 v mem pripade
pokud se nejedna o SP a mas tam nejaky hematom nebo srazeninku, tak tomu ta injekce pomuze - ale zase silil by ti testik, to spineni, krvaceni by nato nemelo vliv, pokud z tebe zacinaji odchazet kusy sliznice - tkane, tak ☹
ale samo jsou holky, ktere odkrvaci a HCG jim stoupa, holt ted uz jen musis pockat na dalsi krev a verit, ze jsi ta z tech ktere to tak maji a miminko to ustoji 😔

veverka.terka
25. bře 2012

tak sem si tam rači zavolala a řekli mi, že pokud to není úplně tak silný, jak měsíčky, tak mám vydržet do zítra a zítra mě prohlídnou UTZ a udělají krev a uvidí se, ale že prý spíš to vypadá špatně, že asi začíná spontánní potrat a normálně se dostaví měsíčky a pokud by mi bylo nějak hůř, že mám zajet k nám na pohotovost,aby se na mě podívali...holky, nikdy bych nevěřila, že budu tak psychicky na dně....nikdy mi nebylo hůř!!!!!ležím a brečím ☹

cuddle
25. bře 2012

@veverka.terka hmmm uplne te chapu, ja byla na pohotovosti s prvnim SP, na Obilnaku, poprve me poslali domu, gestacni vacek tam byl, jen jsem spinila - hnede, ale uz me varovala, ze to muze byt zacinajici SP a ze s tim nic nezmuzou, takto brzo , no a 2 dny byl klid a pak uz jsem jela s takovym krvacenim behem chvilky, ze me hned hospitalizovali a za par hodin brali na revizi... ☹
u toho 2 jsem se drzela doma, nechtela jsem znovu pod narkozu, znovu do nemocnice na revizi, vycistila jsem se sama, trvalo to 10 dnu, mela jsem krece jak se odlucovala sliznice, ale vydrzela jsem to - s odstupem casu nevim co je lepsi nebo horsi, jestli bych ted jela na pohotovost s tim, ze mi urcite udelaji revizi nebo si to odbyla doma sama ☹
nedelej nic , lehni a lez, snaz se minimalizovat pohyb...a zitra si zajdi do Heliosu na krev a ultrazvuk

danielahe
25. bře 2012

@veverka.terka terousku, at uz to dopadne jakkoliv bude to dobry uvidis, budu na tebe myslet 😔 , jak pise cudde, lez a ani se nehni 😉 . dokud nemas vysledky z krve, snaz se byt klidna, chapu, ze je to tezke (mne se prvni bobecek nechytil vubec, takze jsem nemusela prochazet tim co ty, ale taky jsem to obulela). terousku nevim jestli te to uklidni, me to teda moc nepomohlo, ale jak jsem sla za svoji gyndarkou a rikala jsem ji, ze jsem krvacela a to hodne i kusy sliznice nebo co to bylo, ze mne lezlo 😠 , tak me uklidnovala, ze za ni prisla jedna budouci maminka a ta ze krvacela hooodne a ma mimouska, a ze jsou maminky ktere maji regulerni mesick klidne az do 3. mesice. Je to tezke, ale snaz moc nebulet, pac jestli bobecek bojuje, tak mu smutneni moc nepomuze 🙂

ivetka77
25. bře 2012

@veverka.terka Ahoj,tak to je super, ze stavite domecek-akorat to stihnete, nez se mimi narodi 🙂 My jsme dnes od rana byli na chate u mych rodicu-je to v lese,bylo tam krasne...

ivetka77
25. bře 2012

@veverka.terka Jejda. docetla jsem to az ted, Terko, myslim na Tebe...Ale chtela bych pripomenout, ze tu uz byly i takove pripady, ze to holky skoro uz vzdalya mimisek se nakonec udrzel...tak nehazej flintu do zita, berusko, pekne odpocivej a zitra se proste uvidi...carky tam zatim mas a to je nejdulezitejsi...

daguli
25. bře 2012

Ahoj holky, tak mame za sebou dalsi krasny vikend 😵 😵
@veverka.terka Veverusko,to me mrzi, ale nic neni ztracene, neboj!! Mas prece porad // ! Moje nejlepsi kamaradka pomerne silne krvacela cely mesic!!! Pripadala si jako v blazinci-tehotna a kupovala si vlozky, jako by nemelea za co jineho vyhazovat prasule... 😉

veverka.terka
25. bře 2012

moc vám VŠEM děkuju za povzbuzování a podporu, ste úžasný a vždycky se mi aspoň kapku uleví, kyyž si to tady od vás přečtu 😉 dneska sem celý odpoledne ležela a zítra se konečně dozvím ortel.myslím, že i negativní výsledek bude lepší než tahle nejistota, je to hrozný, když nevím, na čem sem ☹ už mám tak ubrečený oči, že mě pálí a ani už nemám, co brečet....zítra písnu, jak sem dopadla.děkuju ještě jednou!!! mějte se krásně

hotaska
25. bře 2012

@veverka.terka já měla krvácení stejně silný jak měsíčky a to včetně bolestí. Nakonec HCG rostlo .....

onno
25. bře 2012

Holky tady některé holky píší že po ketu mají 4 dny ležet.Mě říkali normální režim.Jen se trochu šetřit.Den transféru jsem ležela, ale druhý den už jsem vařila a šla odpoledne na procházku.V sobotu to samé a dnes taky.Tak snad to nepřeháním.

daguli
25. bře 2012

@onno Ahoj, ja jsem mela take normalni rezim...a v pohode;) A i teda v CARu,do ktereho jsem chodila drive mi doporucili normalni rezim...tohle slysim poprve...to bude nejaka kravina, neboj 😉

daguli
25. bře 2012

@hotaska Na Tebe jsem si take vzpomela, ze jsi to tak mela...a dobre to dopadlo 😵

danielahe
25. bře 2012

@daguli
@onno to kravina neni, taky jsem to cetla a hodne 😉 , ze nektere cary doporucuji lezet, nevim jestli 4 dny, ale doporucuji....ja se pri prvnim pokusu hlidala jak blbka a u druheho jsem se drzela hesla, ze pohyb poceti nezabranuje 🙂

hanulka0102
26. bře 2012

@onno Vzdycky mi rikali, že mam dělat co bych dělal normálně, že pokud je mi dobře, tak určitě nemusím ležet, spíš naopak se mám nějak rozptylovat

hanulka0102
26. bře 2012

@danielahe Presne jak rikas...kdyz jsem poprve po ET lezela v posteli afurt se pozorovala...myslela jsem, ze mi z toho hrabne. U dalsich transferu uz jsem to vubec neresila, chodila do prace, sportovala, uplne jak normalne a v pohode, takze si myslim, ze to na to moc vliv nema, akorat se psychicky dostavas nekam kam nemas, kdyz lezis v posteli a cely dny premyslis, jestlis neudelala neco, co by tomu embryu mohlo ublizit

hanulka0102
26. bře 2012

@veverka.terka Terinko, drzim palce, doufam, ze to dobre dopadne 😉

kinos
26. bře 2012

Ahojte holky, pokud můžu ráda se k vám přidám. Začátkem dubna se chystáme na první návštěvu. Odstranili mi oba vejcovody, takže rovnou na IVF. Jsme objednáni k dr. Texlovi. Chci se zeptat, jak bude probíhat první pohovor. A jaká vyšetření provádějí?

veverka.terka
26. bře 2012

ahojky holky, už sem zpátky z Heliosu, ve 13h se uvidí, ale p.Vránová mě uklidila a testík ráno byl opět pozitivní, tak snad...uvidíme.
jinak k tomu režimu,taky mi říkali, ať delám úplně běžný věci, jenom nic extra těžkýho netahal, ale ležet určitě nee, že to tomu embyjku nepomůže, jak píše Danielka a na psychice ležení v posteli taky moc nepřidá.
@kinos ahojky, vítám tě u nás🙂 si na správné adrese, tady s nama ti půjde celé IVF mnohem líp, uvidíš 😉 mně dodávají holky moc podpory 🙂 MUDr.Texl je úplně perfektní, nemusíš mít vůbec strach, i manželovi je moc sympatickej a to je už co říct 😉 on se vás prvně povyptává na různý onemocnění, co ste prodělali, léky, jaký berete, jak dlouho se snažíte, co tvoji sourozenci a rodiče, jestli mají nějaký závažný onemocnění a doporučí vám další vyšetření.my s manželem sme absolvovali kompletní spermiogram, na který sme dopláceli cca 4tisíce, pak já hormonální profil z krve-ten hradí pojišťovna a genetické vyšetření taky hradí.dál sme nic neměli, ale je to individuální. ale vůbec bych celkově neměla strach, Texl je fakt fajn, takovej správnej chlap, vůbec sem se před ním nestyděla zeptat na jakoukoli věc 😉

hotaska
26. bře 2012

@veverka.terka a co UTZ ten ti dělali? Moc na tebe myslím!

veverka.terka
26. bře 2012

@hotaska nee, prý to nemá tak brzo cenu, že se tam nic nepozná...až za týden jedině

hotaska
26. bře 2012

@veverka.terka aha, no mě ho dělali už 10. den po ET spolu s odběrem krve.

veverka.terka
26. bře 2012

@hotaska hmm, vidíš, mně p.Vránová řekla, že se dělává 20.den a že pak je tam pořádně vidět ten plůdek...snad ví, co dělají 😉

danielahe
26. bře 2012

@veverka.terka za 2 hodiny uz budes vedet, ale urite to bude ok 🙂 . Ja mela utz taky naplanovany nekdy az pozdeji tak nejak tech 20 dni 🙂 Terousku, co jste to meli za spermiogram? my nic nedoplaceli a mam pocit, ze byl taky kompletni, cekali jsme na vysledky 10 dni asi.
@kinos ahoj 🙂 , tak nejak to uz vystihla terezka 🙂 , ja byla v heliosu pres 8 rokama a ted znova a byla jsem a jsem spokojena, takze pristup je porad stejne super 🙂 a mudr Texl je opravdu fajn, jen nekdy strasne moc rychle mluvi 😀.
@hanulka0102 😀 souhlas, hlidam se teda az ted, moc netaham tezke veci zbytecne a zpocatku jsem vic lezela kvuli tomu krvaceni, ale uz se snazim vic hybat 🙂 . Ale tech cekacich 10 dni jsem delala vsechno krome zumby 😀