Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
31. bře 2012

vidím, že s tou prací to není jednoduchý nikde, ale jsou i vyjímky....

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka Větu "Kdyžtak si adoptujete mimčo" slýchávám od manželovo rodičů taky často 😀 Oni jsou ale opakem,..oni se zase zajímají až příliš mnoho 😀 😀 Při obou IVF volali DENNĚ a ptali se "Tak co?",..první 3 dny jsem se jen smála a říkala, že výsledek nevím, že je příliš brzy a budu vědět až za 14 dnů,..po 3 dnech už mi začali lézt na nervy a zbytečně mě stresovali. Teď při KET to nevěděli jak naši, tak jeho rodiče,..prostě jen my dva. A tak to zůstane i nadále. Je to lepší.
No a naši? Ti nám 2 pokusy sice skoro celé zaplatili, ale tím to pro ně jaksi končí... Mi když vzali za rok po mimoděložku druhý vejcovod a bylo tak jasné že přirozené otěhotnění u mě nepůjde, se mě moje vlastní mamka asi po půl roce zeptala,."Tak co? Ještě se nezadařilo?"... To byla jako rána pěstí do břicha,..vždyť ona můj případ ani neznala,..ona mě ani neposlouchala, když jsem jí povídala, co nás čeká atd.. A po operacích mi ani nezavolala,.. Dodnes nevím, proč taková je a že jsem o tom přemýšlela hooodně dlouho.
Holky a odkud vlastně jste??
@veverka.terka
@kinos

kinos
31. bře 2012

@veverka.terka No dokud nebudu muset, tak to asi říkat nebudu. V práci jsou samé ženské, už tak asi kolují pěkné zvěsti...No a tím, že jsou skoro samý ženský, tak rodí jedna za druhou. Je to sice krásné, ale bolí to. Nechci to říkat hlavně proto, kdyby to nevyšlo, tak ty soucitné pohledy na zabití 😖. No a co se týče adopce a manžel.rodičů tak ti nám hned nějak po svatbě adopci "zakázali", a to "o nic nešlo", jen jsme tak nějak někdy nadhodili, že bychom si někdy jednou taky adoptovali nějaké dětátko k těm našim. No hrůza, zlobím se za to na ně 😠 .

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee no, tak bohužel u nás to moji rodiče jaksi vědět asi musí, protože máem společnej jedne barák, takže to nějak utajit nejde....teda, to není zrovna moc jednoduchý, poslouchat všechny ty řeči od ostatních,to ještě víc deptá že. já sem kousek od Blanska, cca 40km od Brna. a ty odkud?
@kinos jo, tak s tou prací s tebou souhlasím, ale pokud pak budeš na neschopenku, třeba po ETu, tak stejně asi budeš muset něco říct nebo si něco vymyslet...ae je to pěkně na prd v té práci, úplně tě chápu
já zatím vůbec o adopci neuvažuju, nechcu si připouštět, že by se to nepovedlo.ne, že ybch nechtěla adoptovaný mimčo nebo byla nějak proti, ale chtěla bych si zažít i to těhotenství a celkově všechno kolem toho, tu radost, těšení, strach, porod...

lenuleeee
31. bře 2012

@kinos
@veverka.terka
Já jsem asi 15km od Brna. 🙂 Kinos, ty soucitný pohledy byly šíílenýýý, fakt !!!! Proto už to nikdo vědět nikdy nebude. Já, protože jsem měla už 3 gyn.operace, tak je v povědomí, že mám nějaký trable, tak stačí jen říct, že zase něco s břichem a je klid. 😝 Ale holky, neschopenku Vám může vystavit i buďto vaše gyndra, nebo i obvoďák. Dá se tam napsat i jiná diagnoza, kdyby někdo extra slídil... 😅 Vím to, protože teď jsem to tak měla 😀 😀 😀 Nemusí Vám ji vystavovat nutně v CAR.
My jsme o adopci taky mluvili, ale manžel si není jistý, jestli by to zvládl, tak nevím... Jsem si jistá, že bez dítěte bych se utrápila, ale nutit ho nebudu. Jsou tam jistá rizika a jeho rozhodnutí respektuju. Ale ono se to povede, nebojte !!!!!!!!!!!! Dřív č později ano a budeme si užívat ty těhotenský nevolnosti a pak i porod,.. 😀

kinos
31. bře 2012

@veverka.terka jjj, to je jasné, však chceme být těhule (ale mě naštvalo, že se k tomu tak stavěli nějaký měsíc po svatbě, a v podstatě jim do toho nic není, a proto jim teď ani nechceme nic říkat) já bydlím za ostravou

kinos
31. bře 2012

@lenuleeee jjjj, 😀 já to mám to stejný "něco s břichem" - zatím to funguje

lenuleeee
31. bře 2012

@kinos 😀 Když ti dr.napíše jinou diagnozu, tak je to v pohodě. 😉 😉 😉 Tebe čeká 1 IVF, ne?

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee no, já vím, že to může napsat i obvoďák, ale v heliosu se dělají i normální gyn.operace, proto sem to nechala takto být a hotovo, bavila sem se o tom i s doktorem Texlem. musí se to povézt, musí!!! já si taky nedovedu představit život bez dětí, pro mě je to takovej nenaplněnej život ☹ nejsem žádná kariérista nebo něco, těším se, až budu moct vařit pěkně pro rodinu, ne jenom pro dva, hezky uklízet, chodit na vycházky, pro děti do školky, výlety a hlavně ta láska od vlastních dětí musí být neskutečně úžasná! 🙂 taky bych to nejrači vyřešila dál s tím, že mám gyn.problémy, ale neskočí mi na to, když sem doma teďka, pak pudu měsíc do práce a pak zase doma a rači než drby, tak to prostě řeknu, sice nerada, el nedá se nic dělat.a hlavně tomu všichni kapku rozumí, když pracuju ve zdravotnictví.
tak to asi teda chodíš do CARu někam v brně že?
@kinos jj, je to od nich dost hnusný...

veverka.terka
31. bře 2012

kdepak je vás dneska víc? 🙂 já sem dneska nešla ve vycházkách ani na procházku, je pěkná zima a prší tady.manžel pracuje na baráčku, takže sedím u PC a u TV 😉

kinos
31. bře 2012

@lenuleeee jjj, 1 IVF. No zatím dobré, už tak se dívají, že je to od gynekologa 😉 Ale s tím dojížděním no nevím, dokud asi půjde tak to říkat nebudeme. No a zrovna se chystáme do manžel. rodičů 😖 , tak se mějte

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka jj, chodím do Repromedy.
Mě je jedno, co si u nás v práci lidi myslí, protože si tam vážím snad jen 2 lidí, ale to jsou kolegové-chlapi a s nimi se bavit o IVF nemám potřebu 😀 Nerozumí tomu. Mě jen vadilo, jak se na mě všichni dívali, jak na chudinku, to mi moc nepřidalo.

lenuleeee
31. bře 2012

@kinos Zvědaví lidi jsou všude !!! 😀 😀 😀 Tak se měj,..papa

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee tak to já mám ráda akorát 1 kolegyni, která o tom všem ví a moc mi fandí a věřím jí, můžu jí říct všechno a ona nikomu nic nevykládá, ale zbytek je mi úplně fuk.a nadřízená je pěkně zahořklá čarodějnice, ta mi to přát vůbec nebude a bude vykládat jen to nejhorší a ještě mě říkat, že je to k ničemu a ostatní holky, nevím, jak se k tomu postaví.ale je mi to fakt už šumák, pro mě je dítě teďka na 1.místě a udělám pro to cokoli! a vy uvažujete, že byste přešli do Heliosu? proč ste si vybrali Repromedu, mělas od někomo dobrý refernce?

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka První IVF jsme měli na Obilňáku - katastrofa! 2 IVF a KET v Repromedě - maximální spokojenost. Já měla na Repromedu doporučení od gyndr. a od známých. Byla jsem na pohovoru před 2 IVF u nich a v Unice. Zvítězila Repromeda,..mají super výsledky při IVF, ale jsou myslím snad nejdražší z Brněnských CARů. Mě Helios zaujal díky tomu, že mají PGD vyšetření embryí zdarma na pojišťovnu, v Repromedě a u ostatních je to s doplatkem cca 15-20 tisíc. Bohužel, v našem případě, kdy už v tom máme toliko peněz, se musím ohlížet i na tohle. A navíc Repromeda má prý nadprůměrné výsledky při IVF, ale u minimální stimulace, kterou teď chceme, už je to u nich horší. Víš,..tak proto.
Taky si bez dítěte život nedokážu představit,... 🤐

ivetka77
31. bře 2012

@lenuleeee Ahoj,me pred KETem delali akorat ultrazvuk,jestli mi dobre narostla sliznice.Nic jsem nebrala az do KETu a pak jsem mela progesteron,ale tak to asi delaji vsude. Kamoskla sliznici nemela dost vysokou,tak brala ten progesteron uz od zacatku cyklu

ivetka77
31. bře 2012

@lenuleeee Jinak byli jsme v Heliosu strasne spokojeni,akorat uz mame dobojovano 🙂 Protoze uz cekame mimiska.Ale jeste mame snehulacky, tak pocitam, ze za par let se tam vratime :D

ivetka77
31. bře 2012

@veverka.terka Terko, jak rikas, mam se fajn, akorat to pocasi by dnes chtelo vymenit...Co Ty? Jak se citis?

lenuleeee
31. bře 2012

@ivetka77 Aha,..já brala od 1 dne cyklu estrogeny a 3dny před KET, až do negativního výsledku ještě progesteron. U nás ten estrogen dávají, aby narostla sliznice a progesteron na kvalitu sliznice. KET v přirozeném cyklu u nás nedělají. Nevím proč.... 🙄

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee no, na obilňák sem taky slyšela docela negativní názory, ale jinak o ostatních CARech prakticky nic nevím.tedka se dívám právě na stránky Repromedy a úspěšnost fakt mají velkou, ale ty úhrady sou hodně vysoký, když to srovnám s heliosem.jj, s tím PGD je to fajn,my sme vlastně za to taky neplatili nic.a tou minimální stimulací myslíš konkrétně co? myslíš při tom KETu?a jak píše Ivetka, taky mi bylo řečený, že pak akorát po KETu Utrogestan a jinak nic.

veverka.terka
31. bře 2012

@ivetka77 no, ono nemá být teďka nějak extra hezky 😖 to je fajn, že se vám daří hezky 😉 mně je dneska docela fajn,ono je to každou chvilku jaksi jinak.zase to beztak na mě časem padne a pak zas bude líp, uvidíme. 🙂

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee to sem ještě ale od nikoho neslyšela, že by se braly před KETem estrogeny?! 😕 co já jen tak pár lidí vím, tak to měli tak, jak píšu já a Ivetka, jenom progesteron.

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka Ne, minimální stimulace je, že se dávají menší dávky hormonů,..je z toho třeba jen 3-5 vajíček, ale není to taková zátěž pro organismus a hlavně to nejde přes pojišťovnu, takže si hned "nevypráskám" poslední IVF cyklus s úhradou pojišťovny. Minimálka stojí cca 15 tisíc. 😉 KET je jen vložení zmrazených embryí. 🙂
No jen pro zajímavost,..my měli na OBI u 1 IVF 7 vajíček, zbylo na zavedení 2 embryjka - vyšetření nám nedělali skoro žádné, jen spermio, štítku a hormonální profil. U 2 IVF v Repromedě jsme měli 17 vajíček, 2 blastocysty na zavedení a ještě 4 mrazáčky - také blastocysty. 🙂 Ještě před celým IVF mě vyšetřili imunologii, hematologii, znovu štítku, chlamydie a genetické vyš.z krve. Jak jsme tam vstoupili,..všechno se najednou rozjelo a já měla pocit, že konečně pro ten náš úspěch někdo něco dělá. 😅 Ale vím, že v Heliosu tohle všechno vyšetřují taky,..často jsem koukala na diskuze a tohle centrum je prý taky vyníkající. 😉

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka jj,..estrogeny dávají před KET jak v Repromedě, tak v Unice a pokud nenarůstá sliznice, tak i v Reprofitu.

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee už to chápu 😉 jj, tyhle vyšetření, co píšeš, nám dělali všechny.teda, to ale máte dobrej počet embryjek 🙂 taky sem myslela, že nám zbyde víc na zamražení, ale bohužel ☹

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee tak to si ymslím, že v Heliosu vůbec nedávají ty estrogeny....

lenuleeee
31. bře 2012

@lenuleeee Estrogen se dává, aby byla sliznice vysoká a progesteron aby byla kvalitní a mohla dobře vyživovat embryjko. 🙂 Pokud ale někomu narůstá sliznice pěkně i v přirozeném cyklu, tak estrogeny nedávají. U nás je ale dávají každému co vím,..prý to zvyšuje úspěšnost. Nevím,..mě se nezadařilo. 😀

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee no, tak to já bych je klidně brala, kdybych věděla, že je aspoň kapku větší úspěšnost, ale nic mi o tomto neříkali a ani nenabízeli

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka jj, právě proto jsem byla spokojená,..protože ty výsledky se u 1IVF a 2IVF nedají vůbec srovnávat. 🙂 No, měla jsi 1 IVF,..třebas na druhé budeš reagovat líp. 😉 Ale to nebudeš ještě hoodně dlouho potřebovat, protože se Vám zadaří KET !!!! 😉 😉

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka Hele,..každý CAR má to svoje "know-how" a řídí se tím. Helios určitě ví co dělají !!!! Já bych možná i ten KET bez estrogenů zkusila. 😉 Třeba když tělo není tolik přehormonované, tak to embryjko přijímá líp,..co víš. Manžel se právě přiklání spíš k tomu KET jen s Utrošem,...ale nevím, jestli budu mít sliznici dost vysokou a nevím co by mi na to v Repromedě řekli. 😠