Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

daguli
4. dub 2012

@onno Ahoj, myslim na Tebe! Kdyby prisla pozitivni zprava, bylo by to super a kdyby ne, tak proste jedeme dal a zadari se priste! 😉

daguli
4. dub 2012

@kinos Mam kamosku,co se pri kazdem odberu krve slozi, ale pichala si v pohode-asi jak rika Terka, je to jine.V prvnim pripade se koukas na krev, ve druhem si proste jen neco pichnes...kdyz to zvladnou fetaci, tak my to musime zvladnout taky, no ne? 😀

onno
4. dub 2012

@daguli díky uvidíme,ale nedělám si naději

onno
4. dub 2012

Volala jsem koordinátorce a je to negativní.Říkala že s náma chce mluvit pan doktor v ambulanci.Říkala jsem jí že už jsem objednaná.

veverka.terka
4. dub 2012

@onno Jity, je mi to moc líto ☹ ale bohužel se s tím člověk musí vyrovnat a zkusit to dál.a uvidíte, co vám Texl řekne dál, jestli vám taky raději doporučí celé IVF znovu nebo nee. odpočívej a trošku se zkus rozptýlit, abys na to pořád nemyslela 😉

jananovacek
4. dub 2012

@onno To je mi lito, ale porad si myslim, ze i kdyz je sance mensi, porad je docela velka. Zase ses asi o par let starsi, vajicka muzou byt min kvalitni nez byly tehdy...I kdyby ta sance byla polovicni, tak bych do toho sla radsi nez si pichat injekce a cely to absolvovat znova...

jananovacek
4. dub 2012

Jinak teda ja jsem s pichanim problem nemela...jsem si rikala, ze ten spek stejne neni muj 😎

jananovacek
4. dub 2012

Asi k nam pribude brzo nova Heliosacka 🙂 Ta kamoska, co jsem se tam s ni byla kouknout, byla hrozne spokojena, uz byla i u pana primare v ambulanci a ted ceka na vysledky. Rikala, ze ma pocit, ze jestli to nekde vyjde tak v Heliosu, to me potesilo...

danielahe
4. dub 2012

To ja jsem to taky prezila to pichani, i kdyz pri prvnim ivf mi prvni injekci musela pichnout sousedka 😀 , nedokazala jsem do sebe bodnout, ale pak uz dobry. Nez jsem porodila, tak jsem se mohla divat i na svuj vlastni odber, ve skole jsem ze sebe udelala pokusneho kralika a nechala do sebe bodnout jehlu pri zkusebnim odberu, ale ted...musis vyvratit hlavu a nic nevidet 😀 , jinak ja si myslim, ze pokud zenska neni starsi nez 35 let, tak by svoje oocyty mela mit v poradku, pokud nema zavaznou hormonalni poruchu a spatnou genetiku 😒 ...ja pred prvnim tehotenstvim kourila a myslim si, ze to bylo videt na vajickach mela jsem jich 8 a 6 bylo oplozeno a bylo mi 22 let (nejzdatnejsi jedinec ted kouka na tv 😀 ) a ted pri 2.ivf mi je skoro 30, nekourim a vajuch jsem mela 11. myslim si, ze jsem na tu hormonalni lecbu reagovala lip, nez v mych 22 letech 😒 , aspon si to myslim 😉

onno
5. dub 2012

@danielahe Ahoj mě je 26 měla jsem 26 vajec před ivf jsem kouřila teď ale nekouřím.Maximálně jednu někdy když jsme šli pařit .To bylo asi jednou za půl roku.Teď už jsem dlouho nikde nebyla.Měla jsem i ten synrom.Tak že z toho mám strach.Ty bolesti byly horší jak porod.Ale pro mimi se musí bojovat.12 jsme jich nechali oplodnit 5 jich zbylo.Máme hodně špatný spermie.Jinak zbytek vajíček jsem darovala.

Dneska je mě je líp včera jsem po zbytek dne ležela v posteli a brečela.

onno
5. dub 2012

@veverka.terka no jsem zvědavá s čím příjde.

veverka.terka
5. dub 2012

@onno ahojky,jéé, tak sme stejně strarý nebo spíš mladý 😉 a už je ti kapku líp aspoň? uvidíš, co vám řekne,aspoň si s ním ovšem promluvíte a budete vědět, jaký má názor odborník a budete se moct líp rozhodnout.božínku, tys měla takový hrozný bolesti?! no, 26 vyjíček je už pěkná kupa...nepřemýšlej teďka nad tím, jak to bude dál, uvidíte zítra, co vám poradí v Heliosu 😉
no, já se musím přiznat, že sem taky před IVF tak 5 cigaret za týden vykouřila, v práci, když sem byla nervźní 😎 ale tedˇka sem víc jak měsíc neměla ani jednu a doufám, že to vydržím i v práci si nezapálit.....

onno
5. dub 2012

@veverka.terka jak se mě dělala v břiše voda tak tlačila na nervy a bolely mě hrozně záda.Bylo to strašný.Je mě lépe nevím co uvařit,ale jen něco lehčího.Chci udělat tyramisu večer,ale zas tam mám listové těsto tak nevím.

veverka.terka
5. dub 2012

@onno tak to teda muselo být dost nepříjemný......já dneska vařím špenát-zelenej čtvrtek 🙂 a na tiramisu bych se k tobě hnedka pozvala, to miluju 😀 taky je často dělávám.

danielahe
5. dub 2012

@onno nekde jsem cetla, ze pokud tech vajicek mas moc, tak mas velkou sanci na hyperstimulak...ja na nej mam nabeh, nastesti se mi nikdy nerozbehl, ale po punkci jsme byla asi tak 4 dny upne mimo. Uvidis, co ti doktor rekne. my jsme meli taky blbej spermiogram, premyslela jsem ze bych si nechala udelat vysetrenni PICSI, ale nastestesti 2 pokus se zadaril, tak tuto metodu urco vyuziju az pri tretim tuhu, jestli si to nerozmyslim 😉 Urite pokud pujdes znova na ivf, tak si te pohlidaji, mne museli snizovat hormonalni stimulaci, pac jsem na to reagovala az moc 🙂 . A to jsi se nechala stimulovat na heliosu, ted nevim jestli si to pamatuji dobre nebo ne, protoze se divim, ze jich bylo tolik, tam si to totiz hlidaji...i pri poctu 8 vajuch mi bylo tenkrat receno, ze jich je dost 😀 .

danielahe
5. dub 2012

@veverka.terka hele tesku, nechci slyset ze jsme stejne stary 😀 😀 😀 , to bych tu pak byla jak duchodce 😀

danielahe
5. dub 2012

@veverka.terka Jinak taky delam spenat, ale nejradeji bych nedelala nic 🙂 Tatku uz mame doma, ale je nejake nabrucenej, tak se radeji valim v posteli 🙂
Ja s korenim sekla asi 2 mesice pred ivf, netusila jsem , ze to dokazu, ale nastesti uz mi to tak smrdi, ze bych si zezapalila 🙂. Ale pokud na me prijdou choutky, tak si poridim elektronickou a muzes si do toho koupit beznikotinovou napln s ovocnou prichuti 😉...to myslim, az po porodu 😎
Jinak na to tiramasu bych se taky pozvala 😀 😀 😀

onno
5. dub 2012

@veverka.terka můžete někdy dorazit nemáte to moc daleko.Hodně to bolelo musela jsem pít hnusný nutridrinky bll 😒
@danielahe byla jsem v Heliosu nemužu si na ně stěžovat. Dokonce už když mě máma čekala tak tam semnou byla.Špenát mě napadl ale nemám na něj moc chuť jsem sama doma .Nikdo by to nejedl.

veverka.terka
5. dub 2012

@danielahe ahojky, však sem proto napsala, spíš stejně mladý 😀 oje, teda, chlap ti přijede na pár dní dom a ještě ve špatné náladě?! tak to není moc pozitivní ☹ s tím kouřením, já ale nemám žádnou fyzickou závislost, takže nemám problémy typu motání hlavy, špatně od žaludku z nedostatku nikotinu v těle, u mě je problém jenom psychickej, že se s tím uklidním, ale teďka prostě vím, že nemůžu, tak nemůžu a hotovo! kvůli mimču je tohle úplná maličkost a navíc mi to nedělalo dobře na žaludek 😝
Day, co přesně se dělá při té metodě PISCI? no, já když sem měla těch 13 vajíček, tak my řekli, že je to poměrně hodně, mně se teda zdálo naopak docela málo. paní, co se mnou byla na OPU na pokoji, byla už na 5.IVF!!! tak říkala, že jednou měla i 46 vajíček, pak samozřejmně hyperstimulák a stejně jim zbyly jenom 2 zdravý embryjka u konce...takže ono to fakt strašně závisí na mnoha věcech a člověk nikdy jaksi neodhane, jestli je lepší mít míň vajíček ale kvalitních nebo víc a méně kvalitních, každý tělo prostě to má kapku jinak nastavený...
ale když si představím, že by se nám to teďka nepovedlo a měla absolvovat celý IVF znovu, tak z toho moc nadšená nejsem, taky mi nebylo ke konci a po OPU zrovna nejlíp, taková bez nálady, bez chuti k jídlu a hlavně jak balon.je jasný, že kvůli mimnku bych do toho určitě šla, ale není to nic příjemnýho...ty injekce mi nevadly vůbec.
po jak dlouhé pauze se vůbec dá jít na celou stimulaci na IVF?

veverka.terka
5. dub 2012

@onno že to nemáme moc daleko? já bydlím ještě 40 km od Brna směrem na Svitav, takže k Jihlavě to mám hoodně daleko 😀 no, to mi povídej, jednou sem z hecu ten nutridrink pila v práci, dáváme ho tam našim pacientům, když třeba málo jí nebo tak, a byl to pěkněj humáš, takový lepidlo v puse... 😝 tak určitě teďka by si tě ale pohlídali víc, když ví, žes už jednou prodělal hyperstimulák, víš, určitě, toho bych se nebála! 😉
@danielahe Dany, promiň, za chybu v tvým jménu, píšu rychle a pak si to už nekontroluju 😎

danielahe
5. dub 2012

@veverka.terka po jak dlouhe pauze, to nevim, ale myslim, ze jsem nekde cetla 3 mesice?...to by ses musela zeptat, ono asi zalezi na tvem tele, jak se s tema hormonama vyporada. Jinak s tim poctem vajuch, to je pravda, cim vic, tim hur, pac nejsou dost kvalitni a opravdu tam hrozi hyperstimulak. Mne po opu bylo taky zle a byla jsem jak balon. PISCI je to, ze ty spermsky se vybiraji pres nejakou kyselinu, ktera je obsazena ve vajicku a na tu kyselinu se navazou pry ty kvalitnejsi spermije a ty pouzijou. Ono totiz nevidis dovnitr te spermie a podle oka nepoznas, jestli je uvnitr dobra 🙂 , ale videla jsem, ze dokazou uz pri ISCI zvetsit nekolikanasobne tu spermosku, a ze to ma stejny ucinek jak to PICSI...

danielahe
5. dub 2012

@veverka.terka za ty chyby se neomlouvej, ja to tak nesleduji a taky mam preklepy 😀

veverka.terka
5. dub 2012

@danielahe já právě vůbec nevím, jaká musí být pauza, na netu se v nějakých článcích píše pokaždý něco jinýho, ale asi to fakt záleží na každým, jak to zvládá a taky na doktorovi. jéé, vidíš, tak to já sem vůbec netušila, jak to je tahle metoda, tu ICSI nám embryoložka vysvětlovala, ale PICSI nee. 🙂 já mám totiž docela dost strach z toho KETu, aby to zas neprobíhalo, jak teďka-pozitivní testy, pozitivní HCG, krvácení a nakonec nic ☹ to budou zase nervičky, ale to je ještě dlouho, ale stejně nad tím přemýšlím, že budu mít určitě větší strach než při ETu. ☹ a jak s jiinak máš? teďka máš doma manžela i syna že? 🙂

a co holky ostatní, jak se máte, co plánujete na velkonoce?

danielahe
5. dub 2012

@veverka.terka ja kdyz sla na ket, tak jsme spis pocitala, ze to nevyjde, v praci jsem se uz tak nehlidala a delala vsechno jako normalne..proste jsem nechtela byt zase zklamana, i nejaky lok binka padl 🤐 , ale naste to dopadlo, i kdyz s obtizeny. na to nemuzes myslet, jak pujdes za doktorem, tak se ho zeptej, proc to tak dopadlo...., mne rikal, ze i pres to vysetreni nemusi byt zdrave. Urcite to bude v pohode, uvidis 🙂
Jinak se mam tak nejak stejne, unavena, mastne vlasy 😀 , synator kouka na nejakou hovadinu a jirka je u sveho otce., takze zatim klidecek 🙂

danielahe
5. dub 2012

na velikonoce neplanuji nic extra neco malo nabarvim pro deti, od kamosek, trochu cokolady, ale jinak to nebudu hrotit....jen si radeji oholim nohy, kdyby chtel nekdo vymrskat me 😀 😀 😀

veverka.terka
5. dub 2012

@danielahe a budu mít vůbec ještě možnost mluvit s doktorem před KETem? nebo myslíš u toho UTZ, jak se jde 15.DC?mě by moc zajímalo, co se tam stalo a jestli můžu já nějak tomu pomoct nebo částečně zabránit, aby se to nestalo příště, jestli sem neudělala třeba já něco špatně, nesnědla něco špatnýho nebo nějakej pohyb...
tak to máš pohodičku 😀 nám dneska dovezli písek, tak pudu chvilku házet na správný místo a pofrčím s mamkou nakoupit, to bude něco 😝 a žaludek už se kapku uklidnil?

danielahe
5. dub 2012

@veverka.terka Na tom ultrayvuku, ale kdybys chtela, tak by ses urco mohla objednat a pan doktor by ti to zodpovedel. Tobe rekli 15dc? ja sla 14 den a 19 na ket 🙂 Zaludek uz je lepsi, i dyzjeste to neni uplne ono, ale zato kynu rychleji 😀 😀 .Vecer, jak mam plne bricho, usinam jako tehule a rano se budim s plochym 😀 😀

danielahe
5. dub 2012

@veverka.terka A uzi si nakupovani 🙂

veverka.terka
5. dub 2012

@danielahe tak to je fajn, že je to kapku lepší. však musíš pěkně mimouškovi dodávat papání 😀 no, ještě se domluvím s koordinátorkama a uvidím. a myslím, že mi říkaly, že dojdu 15.DC, ale to je ještě čas. na všechno se s nima domluvím, jak si dojedu ukončit tu neschopenku.

daguli
5. dub 2012

@onno Ahoj,tak to me moc mrzi:( Jinak souhlasim s Jancou-jestli mate v mrazacku tak sup sup do teplicka, protoze treba tam to stastny miminko teprve ceka na svou prilezitost;) Ale zase 26 let prece neni tak moc,abys mela spatny vajicka, to budou jeste urcite dobry ;) Dyt jsme vlastne skoro stejne stary 🙂