Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

pepitas
20. dub 2012

@veverka.terka Ahoj, tak teď tomu vůbec nerozumím... Když jsem byla ve středu na ultrazvuku, tak jsem měla 20 vajíček plus nějaké drobné a dnes mně odebrali 36 vajíček. Teď jsem konečně dorazila dom a mám šílené bolesti. Už jsem měla dva prášky od bolesti, ale moc to nepomáhá. Koordinátorka mně řekla, že dnes to bude hodně bolet, ale zítra už by nemělo. Kdyby to bolelo dál, musela bych dojet. Vůbec nechápu, kde se to ve mně vzalo. Jdu si lehnout, až mně bude trochu líp, tak zase písnu...

pepitas
20. dub 2012

@danielahe Ahojky a jak dopadla tobě kontrola? Doufám, že všechno v pořádku!?

danielahe
20. dub 2012

@veverka.terka ahoj, deticky ma ted segra. malej dostal brutalni rymu, tak se leci u segry renci, ale v pondeli je mam zase na krku 😀 , uz jsem ten odpocinek ale potrebovala.

danielahe
20. dub 2012

@pepitas tak to gratuluji k obri urode...ja myslim, ze kdybych mela tolik vajec, tak asi umru. Urcite ti bude zitra uz lepe. Hlavne hodne pit a pit. drzim palecky, at je to ok.

danielahe
20. dub 2012

Ahoj vsem, dneska kontrolo ok 🙂 , mimousek ma skoro 5 cm a ma se cile k svetu 🙂 .

danielahe
20. dub 2012
veverka.terka
20. dub 2012

@pepitas božínku, to je teda hodně veliká úroda, buď ráda, to vydržíš chvilku ty bolesti a čím víc vajíček, tím víc pak přežije embryjek a budete mít i do mrazáčku 😉 ale je to teda fakt hodně, mně by asi upadlo břicho, stačilo mi těch mých 13 a taky mi nebylo nejlíp, tak odpočívej a léč se. no, to tvoje nachlazení tomu určitě totiž taky nepřispělo....drž se!

veverka.terka
20. dub 2012

@danielahe božínku, to je krása!!! tak to je fajn, že si taky chiličku odpočineš, tak si užívej kapku klidu a čerpej energii na další dny.úžasnej mimoušek, závidím ti....

jananovacek
20. dub 2012

@adriana1010 Adri, taky jsem mela problemy se stitnou zlazou, pry to ma kazda pata zenska, takze to mohl byt duvod a taky nemusel, to uz nezjistis. Ale je dobre, ze se to odhalilo, ja uz ted porad beru prasky a uz je budu brat pry cely zivot :( Njn, co nadelas...

pepitas
20. dub 2012

@danielahe Já jsem ani netušila, že se může někomu udělat tolik vajíček. Poprvé jsem měla 13, podruhé 19 a teď 36. Ještě že už další příště nebude. 😉 Moc gratuluju, máš krásnou fotečku mimíska. Musí to být super pocit. Doufám, že i já se už brzo dočkám..

pepitas
20. dub 2012

@veverka.terka No jo, ale kdybych měla nechat oplodnit všechny vajíčka, tak se nedoplatím. Nechali jsme si oplodnit jen 13, na víc už nejsou penízky, tak uvidíme... 😕 Zítra budu volat, kolik jich vlastně bylo zralých.

danielahe
20. dub 2012

@veverka.terka Snazim se. Od mudr jsem dostala horcik, pac me poboliva spodek, snad to nic nebude... 🙂 , cely vikend se budu valet a nic nedelat...jen mi v pokoji roste obri hora z pradla, tak ji budu muset nekdy vyzehlit 😉 , ale dneska ne 😎

veverka.terka
20. dub 2012

@pepitas no, to je pravda....to my bysme si nechali oplodnit všechny, co by šly, abych nemusela pak na další IVF 😉 já vím, ty už na další neplánuješ, tak je to jiný, i těch 13 je super,tak ještě uvidíš, kolik jich vůbec bude použitelných...

veverka.terka
20. dub 2012

@danielahe jj, odpočivej, musíš toho mít plný kecky se třema dětma doma a ještě s malinkým v bříšku 🙂 ten horčík, to je docela běžný v těhu ne, to nic nebude 😉

danielahe
20. dub 2012

@pepitas tak budu prat, aby se vsechny vajucha sparovaly se spermoskami 😉 a bylo jich co nejvic 🙂 . No to by byla palka, kdyby se oplodnily vsechny 😀. Jo, jinak je to moc hezky, kdyz vis, ze v tobe neco roste, ale nejlepsi je to, az kdyz to zacne kopat. 🙂 , i kdyz nekdy ten naval hormonu je desnej a navic, jak jsme mela doma toho prdolu, tak jsme si uvedomila, ze se zase hodne dlouho nevyspiiim 😀

daguli
20. dub 2012

@pepitas Ahoj,gratuluju k urodicce a drzim pesti at mate zitra spoustu mrnousku! 😉 Pekne odpocivej, me to prvni den taky bolelo a druhy den to bylo mnohem lepsi.

daguli
20. dub 2012

@danielahe Souhlasim s Veverkou,ze te to boli urcite z vycerpani a myslim, ze horcik by to mel zpravit;) Ale taky se nech trosku opecovavat-od ceho mame doma chlapy,ne? Tak si hold chvili zahraje na hlidaciho tatku-strejdu 😉

ivetka77
21. dub 2012

@danielahe Ahoj Danco,to je fajn, ze je vse v poradku!

ivetka77
21. dub 2012

@pepitas Ahoj,tak jak jste dopadli?Uroda byla koukam dobra,tak jen ak dal!Drziiim! 😵

adriana1010
21. dub 2012

Dobré ránko, holky chci se ještě zeptat, napadlo mě, že by bylo dobré vyšetřit ještě jestli nemůžu mít nějakou infekci, nebo tak, to vyšetřuje gynekolog? Nebo mám jít za obvodákem? Občas trpím na záněty, tak zda není možné zjistit i tohle...

pepitas
21. dub 2012

Ahojte holky! Tak jsem volala na výsledky... Nechali jsme oplodnit 13 vajíček a máme jich 12. Jedno už to vzdalo. Tak doufejme, že se budou držet. Nepamatujete si, jak to bylo u vás ten první den? Já jsem myslím měla minule oplodněných 12 první den jsem jich měla už jen 8. Teda pokud si to pamatuju správně. Břicho ještě pořád bolí, ale dá se to vydržet. Ale moje nemoc se nezlepšuje, takže si jedu na pohotovost pro antibiotika, abych byla do transferu v pohodě. V noci jsem se dusila, vykašlávám zelené kusy hlenů a Coldrex vůbec nepomáhá. Přeji pěkný víkend!

pepitas
21. dub 2012

Ještě jsem zapomněla napsat, že z 36 vajíček jsme měli zralých 22.

veverka.terka
21. dub 2012

@pepitas ahojky, to je krásnej výsledek, super! já sem měla odebraných 13, použitelných bylo 10 a do toho 1. dne vydrželo jenom 8, takže to je úplně normální určitě. no, to je načase, že se frčíš ukázata doktorovi 😉 , to bude chtít určitě už ATB, jak ti nic nezabírá ☹ tak hlavně, aby to zabralo a bylas pak připravená na mimouše 😉

veverka.terka
21. dub 2012

@adriana1010 ahojky, Adri, čeho myslíš konkrétně záněty? víš, to by ti asi museli udělat komplexní vyšetření, RTG, odběry krve, výtěry k krku, nosu...to asi nee, je to zbytečný. já taky hodně trpívám na nachlazení a na zánět nosohltanu a průdušek, ale že bych si nechávala dělat nějaký vyšetření to teda ne. pokud nemáš aktuálně nějaký příznaky infekce, tak to je přece v pohodě. kdybys nějak extrémně kašlala nebo měla nějaký bolesti, tak to pak jo, ale takto si myslím, že je to zbytečný a možná by ti to doktor ani neudělal. nebo myslíš infekci gynekologickou? to je taky docela běžný...já sem asi prodělala nějakou mykózu minulej týden a pak dobrý. pokud bys nějakou infekci měla, určitě bys to na sobě poznala 😉 a já než sem šla na odběr vajíček, tak sem už asi 2 měsíce pořád kašlala, tak sem si šla nechat udělat výtěr z krku a našli mi tam streptokoka a v heliosu mi řekli, že to nevadí, že se to na mimčo nepřenese a že není potřeba žádný antibiotika, že to může i časem samo vymizet. spousta lidí má třeba v sobě toho streptokoka a ani o tom neví, nijak se jim to neprojevuje. no, a já sem šla před 14 dny na kontrolní výtěr a streptokok je pryč 😉

adriana1010
21. dub 2012

@veverka.terka Myslela jsem spíš ty gynekologický, na mykozy trpím docela čast, cca jednou za tři měsíce, ale jen na pár dní a pak je to zase ok..tak mě ještě napadlo tohle..já už nevím :(, chci mít všechno ošetřený, ale budu doufat, že to bylo tou štítnou žlázou... snad..jestli to už ani ted nevyjde, tak už nevím co by ještě kde mohlo být, čím víc nad tím přemýšlím, tím větší mám strach a nechápu jak se toho mám zbavit ! :(

veverka.terka
21. dub 2012

@adriana1010 nee, neměj strach a nepřemýšlej nad tím tolik, zbytečně se tím trápíš a stejně to nijak neovlivníš!!! buď trochu víc v klidu, dobřej si něco hezkýho na sebe, dobrou véču nebo nějakej výlet....můžeš se optat na gyndě, ale myslím si, že ti řeknou, že to určitě není třeba nijak vyšetřovat, když aktuálně nemáš žádný problémy a mykózy si myslím na uchycení mimča vliv nemají.

jananovacek
21. dub 2012

@pepitas No ja mam pocit, ze to ma byt nejak kolem 70% v prumeru? Tech oplozenych jako...takze nadprumer! 🙂

jananovacek
21. dub 2012

@adriana1010 Ja jsem teda driv mivala taky trosku problemy, ale ty vymizely, kdyz se to prestalo lecit. Takze bud v klidu, ono se to telo s tim nejak porve. Pokud je to jen obcas a nejak te to neomezuje, tak bych to asi neresila...

jananovacek
21. dub 2012

@adriana1010 Jeste me napada ten Wobenzym, doporucovali nam ho tak nejak celkove pred IVF, ze by to mohlo nejake pripadne zanety polecit...a jak uz jsem tady nekolikrat psala, nemuze uskodit, maximalne nepomuze...my jsme to brali oba, mozna to trochu zlepsilo i spermie

veverka.terka
21. dub 2012

@pepitas tak jak si dopadla na pohotovosti, co ti řekli? máš nakonec ATB?