Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

ivetka77
25. dub 2012

@pepitas Tak to me moc mrzi:( A cim ti rekli ze to je?

danielahe
25. dub 2012

@ivetka77 celkem dobre, jen jak tu mam ted to mrne, tak litam jak diva...uz se tesim, az pojedou domu, pac to obcasne zvedani na brisku citim, ze mi v nem pichne, kdyz jsem nic nezvedala,, bylo to super 🙂 , ale jinak dobre. Jeste mam takovou divnou pachut v puse, ale uz je to lepsi...no a mam 4 kyla nahore takze budeme pekne tlustoucci do listopadu 😀 😀 😀, a kde jsi kupovala tehu rifle? ja mam zatim 2 kalhoty, takovy obyc a jeste bych si poridila jeansy, nasla jsme pekne moc na netu, ale bojim objednat 😎

pepitas
25. dub 2012

@ivetka77 Neměla jsem ani sílu se na něco ptát.

danielahe
25. dub 2012

@pepitas to mije lito, ze to tak dopadlo ☹ 😠 ...a co ti k tomu rekli?........neves hlavu, uvidis, ze az se najde ten zadrhel, bude lepe 😉 , musis verit...treba to bylo tim, ze jsi byla nachlazena a hodne...nebo ze jich bylo moc. Urcite se to nejak vysvetli a povede se to

pepitas
25. dub 2012

@ivetka77 Ještě mám zavolat zítra, ale nějak nevěřím tomu, že by se to změnilo. Toto už jsem zažila dvakrát...

onno
25. dub 2012

@danielahe no to jsou včera jak to vysvětloval ,tak jsem na něj koukala jak puk co se toho změnilo.Kolik si měla vajíček?Já jsem malá mám 161cm teď 49 Kg.Před 9 měsíci jsem měla 43 kg.
2roky jsem kojila a vůbec jsem nemohla přibrat.Pak jsem šla do práce to jsem stresem ještě zhubla o 2 kg.Bylo to tam strašné.Vyměnila jsem práci a za 9 měsícu se mě podařilo něco přibrat.

ivetka77
25. dub 2012

@pepitas To je skoda...tak uvidis...Vy jste meli darovany spermijky,ze-psala jsi to tu nekde Ty nebo nekdo jiny?

pepitas
25. dub 2012

@danielahe Chyba je asi i ve mně. Já mám nějakou chybu v genetice. Udělali jsme proto vše, co jsme mohli. Teď už není co řešit. Bylo to potřetí a naposledy. Díky tomu jsme se akorát zase pěkně zadlužili a nic z toho.

ivetka77
25. dub 2012

@pepitas Ja myslim,ze jeste urcite existuje sance...vzdycky existuje sance!

onno
25. dub 2012

@pepitas tak to mě moc mrzí .

pepitas
25. dub 2012

@ivetka77 Jo, měli jsme spermie od dárce a stejně úplně zbytečně.

ivetka77
25. dub 2012

@pepitas Mozna,ze podle toho novyho zakona budes mit jeste jeden pokus na pojistovnu-zkus se na to zeptat v Heliosu...

onno
25. dub 2012

@pepitas taky jedem poslední pokus.Taky se zadlužíme.Mělo by IVFbýt zdarma.

pepitas
25. dub 2012

@ivetka77 To je mi už asi k ničemu. Nemám na to peníze, ani nervy, ani nic. A navíc bych asi potřebovala darovat celé embryo, když jsme oba nepoužitelní.

pepitas
25. dub 2012

@onno Je to strašné, tolik peněz to stojí a těch nervů ani nemluvím. V dnešní době se vydělává jenom na chudácích a nemocných.

ivetka77
25. dub 2012

@pepitas A nebo jeste zkusit darovany vajicka+manzelovy spermie...kamaradka to takhle mela...Prvne jim selhalo IVF s vlastnimi vajicky i spermiemi,tak do dalsiho pokusu se rozhodli pro oplodneni vajicek na pul darcem a na pul manzelovymi spermijkami,to jim take selhalo.Tak nakonec si nechali darovat vajicka a oplodnit to nechali manzelovymi spermijkami a vyslo to!!!Tak se na to zkus v Heliosu zeptat-treba by to byla cesta i pro vas...na penizky kasli,ty se pak casem zase naspori...Znas to-penize budou,my nebudeme...tak treba by se ta investice vazne jeste vyplatila...Moc bych Ti to prala!!!

ivetka77
25. dub 2012

@pepitas S penizkama je to smutna pravda:(ale pro me nejsou v zivote to nejdulezitejsi...

pepitas
25. dub 2012

Stalo se tady někomu, že 5. den neměli ani jedno embryjko vhodné na transfer a 6. den se to změnilo??

onno
25. dub 2012

@pepitas před 5 lety jsem za to dala 35000kč .Tak jsem zvědavá kolik teď.Za léky prý nic.Což předtím jsem platila 7500kč.Manžel má hodně špatné spermie morfologie ze 100% má dobrých 0,05.Což je hodně málo.Uvidíme teď jaký bude spermiogram.2 roky je ve stresu z peněz .Já mám prolaktin trochu zvíšenej.

danielahe
25. dub 2012

@onno tak to mas opacny problem s vahou nez ja 😀 , ja mela myslim 11 vajicek a 10 se oplodnilo....ja si furt verim, ze ja jsme zdrava (moje matka byla hyperplodna 😀 😀 😀 😀 , ze to mam v genech 😀 😀 😀 ), jen jirka ma blbej spermiogram, ale nastesti z tech 10 mi ted roste mrnous v brisku...
Ja mam taky prolaktin zvysenej, lecila jsme se stim, si myslim, ze to takovej problem zas neni 😉

ivetka77
25. dub 2012

@pepitas No,jedna kocka mi to psala do soukrome posty-nakonec se ji jedno vyklubalo,ale bohuzel neotehotnela...a te me kamaradce se bohuzel ani sesty den nic nevyklubalo...

ivetka77
25. dub 2012

@onno No zalezi,co budes mit-PGD asi budes mit na pojistovnu,ze? Tak to se treba vlezes jako my do tech 25000...

pepitas
25. dub 2012

@ivetka77 My jsme to teď taky měli mít půl manželových a půl dárcovských, ale jelikož na to už peníze nebyli, tak jsme to udělali jen s dárcovskýma. Věděla jsem, že může být problém i ve mně, ale nějak jsem se uklidňovala tím, že už jedno dítě zdravé mám. Už nás to stálo 100 tisíc, které musíme splácet... A při tolika dluhách, které máme je prostě nereálné mít nějaký další pokus. Nevím teda, kolik stojí darované vajíčka nebo zrovna celé embryo, ale my už prostě nemáme ani korunu a už nám ani nikdo nepůjčí. Peníze nejsou sice nejdůležitější, ale v dnešní době to bez nich nejde.

ivetka77
25. dub 2012

@pepitas
@onno
Jinak holky, prachy jsou fakt na prd,to vime vsichni,ale hlavne ten stres z nich nadela vic skody nez uzitku...clovek to musi brat jak to je...penize se vzdycky nejak vyresi...My jsme zadluzeni az do duchodu...a proste jsme si rekli,ze to budeme brat jak to prijde a proste se s tim porvem...jinak to v dnesni dobe nejde...tak proc si s tim zneprijemnovat zivot...

danielahe
25. dub 2012

@pepitas nevim jestli jsem to pochopila spravne, ale pokud nedojde k transferu, tak se to nepocita... 😒 , nevim to jiste, ale nekde jsme to takhle cetla 😒 😉 ....no a kdyz jsme hledala nekde nejake info, tak zensky pomaha jist omega3 mastne kyseliny, nekde kde se furt basti ryby, tak tam maji plodnost lepsi, ja si to koupila a bastila a taky jsem pila kontryhelovy caj.....jsou to jenom babske rady 😒 ...to ze 5. den nei pouzitelny ani jedno a pak 6...to se mi nestalo, spis bych si tam zavolala a zeptala se, co to znamena, ze se neda pouzit ani jedno...jestli jsou pomala nebo jestli se spatne deli...

danielahe
25. dub 2012

@pepitas ty kraso, 100 000 za toto ivf? 😕 a to jen skrz ty darovane spermie?......to bych si radeji odchytla nejakeho kamose a nechala ho vydavat za sveho partnera 😎
@ivetka77 mas pravdu s penezma je to na houby, ja si koupila mini bytecek na hypoteku a do 50 budu platit jako mourovata, jen se budu modlit, abych me nekde do tech 50 nechali pracovat, abych mohla platit 😠 ...nebo zalozime nejakou stranu, oblbneme volice, dostanme se do vlady, nahrabeme si pod sve zadky a pak nam uz to bude jedno..ne?, vzdyt to tak delaji ti nasi zakonodarci 😝

pepitas
25. dub 2012

@onno Nás tento poslední pokus zatím stál 26 tisíc, ale to jsem platila 5000 dárcovské sperma a nějakých 1200 jsem doplácela za léky. A to bude asi vše, protože mražení se konat nebude.

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas ahojky, všechno tady prvně pročítám, abych mohla písnout....hrozně moc mě to mrzí a úplně tě vidím před sebou, jak seš z toho smutná ☹ musí to být šílený pocit, ale zase to přebolí a život MUSÍ jít dál....je to krutý, ale je to tak. s těma penězma je to děs, to úplně chápu a dát za mimčo 100tisíc a pak nic, to je opravdu síla...ale, jak píše Danielka, taky mi říkali, že pokud nedojde k transferu, tak se ten pokus nepočítá a měla bys mít další IVF na pojišťovnu, i když ono i na tu pojišťovnu je to balík peněz, když hradí jen ten výkon.jj, je to směšný, vydělávají na lidech, kteří mají zdravotní problémy a nemají na to, kdežto tam hovádka v politice se topí v penězích a je jim to fuk!!!ale člověk musí ten život brát takovej, jakej je, protože jinak by se z toho zbláznil...mám kamarádku, která sem dostala, i přesto, že sem jim narodila krásná zdravá hjolčička, na psychiatrii z důvodu toho, že byli na tom finančně špatně a nesnášela tento stát, jak se tady jedná s lidma, že všechno je tak drahý, prostě celou politiku tohotot státu....musíš se držet a hlavně se nesložit a žít dál-pro dceru, manžela!!!a určitě se zeptej, jestli může být ještě další IVF na pojišťovnu a v čem byl problém, stejně ti to bude v hlavě hlodat...

veverka.terka
25. dub 2012

@danielahe jj, s těma peněžma je to boj...vidím to teďka u nás s baráčkem, s IVF a s mojí PN, je to na prd...naštěstí až tolik zatím zadlužení nejsme, ale není všem dnům konec, baráček ještě nestojí, takže se uvidí....

veverka.terka
25. dub 2012

@onno ahojky, myslím si, že se finančně do 30tisíc vejdete, když je teďka PGD na pojišťovnu...a hlavně jsou fakt teďka s metodama mnohem dál a léčba je úspěšnější než před 5-ti lety 😉