Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

pepitas
21. kvě 2012

@veverka.terka Teri, moooooc gratuluju!!!! Ani nevíš, jakou mám z tebe radost. 🙂 Ultrazvuk bude určitě v pořádku, uvidíš. Škoda, že já tak kazím Heliosu úspěšnost... ☹

veverka.terka
21. kvě 2012

@werinka1 děkuju za gratulaci, úplně se červenám 😉 a souhlasím s tím, co píše cudde. určitě to chce blastocystu, na které půjde udělat PGD a určitě ti to zaplatí pojišťovna, v tom bych problém neviděla. a v Heliosu se vůbec 3-denní embrya nezavádějí, mají minimální šanci na uchycení.
@cuddle Díky 😉 jak pokračujete vy dál s adopcí? ještě ses nerozhodla zkusit si jít pro mrazáčka? 😉

veverka.terka
21. kvě 2012

@pepitas děkuju moc, si zlatá 🙂 ale prosím tě, zrovna dneska sme se o tom s holkama bavily, jak je nespravedlivý, že když se někomu ani po IVF nedaří otěhotnět, proč stát nepřispívá nějakou částkou, aby si ti lidé mohli dovolit třeba právě darovaný embryjko, který je tolik drahý... ☹ často na tebe myslím a mrzí mě to

cuddle
21. kvě 2012

@veverka.terka zitra mame psychotesty, takze pokracujeme pomalu, ale jiste
mrazacek uz neni u ledu, zatim tak 🙂

pepitas
21. kvě 2012

@veverka.terka Zlatá nejsu.... Jen mám velkou radost, když se aspoň vám daří. Nespravedlivé to je.... Když si vezmu, čím vším jsem si musela projít, než jsem vlastně zjistila, že su taky neplodná... ☹ Pořád ale nechápu, co je na tom embryjku tak drahé.... Bylo by fajn, kdyby i na takové páry stát myslel. I když to v této době nehrozí... ☹ Jsi moc hodná, že si na mě vzpomeneš. 😉

kinos
21. kvě 2012

@werinka1 jjj, my to tak budeme dělat, asi to tak běžně řeší, když je někdo dál, i koordinátorky mi hned říkaly, že na kontroly půjdem asi jjinam

adriana1010
21. kvě 2012

@veverka.terka ahoooj děvčata, až ted jsem u pc 🙂, dnešek byl paráda, sice jsem toho nachodila jak nikdy, ale super :D, holky jsou báječný, Danča i Terka a jsem ráda, že Vás mám 😉

adriana1010
21. kvě 2012

@ivetka77 ahoj, tak dávku mi nakonec neupravili 🙂, prvně mě strašili, ale nakonec super 🙂, takže pokračuju vesele dál, jsem v půlce stimulace a zatím mluvili o nějakých 7 embryjkách, tak uvidíme, snad jich bude nad deset 🙂

jananovacek
22. kvě 2012

@veverka.terka Tak supeeer, hezky ti to narostlo 😉

jananovacek
22. kvě 2012

@pepitas Je to blbe, ale asi to jinak nezjisti, kdyz nevyzkousi vsechny moznosti...ach jo ☹ Stat prece prispiva...vzdyt je nekolik cyklu na zdravotni pojistovnu, neslo by to darovany embryjko nejak castecne pokryt z toho? Teda jestli mas jeste nejaky cyklus na pojistovnu 😒 ...

jananovacek
22. kvě 2012

@cuddle Neke, mrazacek uz je u tebe? A jak se mu dari? 😉

jananovacek
22. kvě 2012

@werinka1 Urcite ti to PGD udelaji, pokud uz mas za sebou nejake neuspechy...ale z toho co pises moc moudra nejsem...Vzdycky ti davali embryka 3. den? Tak to nemuzes prece vedet, jestli by dal rostly nebo ne, co? Treba jo...

danielahe
22. kvě 2012

@adriana1010 to mas krasny a neboj bude jich vic, ja jich napocitala 8 a ve finale jich bylo 13 🙂. Jinak vcerejsi spenat se celkem vyvedl...ale ze zacatku to taky nevypadalo 😀 😀 😀 , dala jsem tam moc mouky na zahusteni a spis to chutnalo po mouce nez po spenatu, ale nakonec spenat zvitezil 😀 😀

Jinak dneska super rano, spala jsem sice 8 hodin, ale rano se mi podarilo zatipnout budik a Jirula malem prisel pozde do skoly, jsme si jeste davali sloficka, nastesti jsme to za 8 minut zvladli... 😀

veverka.terka
22. kvě 2012

@adriana1010 ahojky, bylo to moc fajn, doufám, že to zase někdy zopakujem 😉 a buď v klidu s těma vajíčkama a nepročítej všechno možný, akorát tě to vynervuje ještě víc 😉 🙂
@jananovacek děkuju... 🙂
@pepitas je to smutné, ale stát na to kašle, šetří se peníze na nepravých místech, např.zrušení porodného, neplacení prvních 3 dní na PN, no, prostě takový věci, na který by právě dotace měli být... ☹
@cuddle ahojky, taky sem to tak pochopila.takže ste si nakonec pro mrazáčka zašli? 🙂

veverka.terka
22. kvě 2012

prosím o radu, je mi jaksi slabo, bolí mě hlava, krk a lehce škrábě v krku, co mi poradíte, abych to mohla a nevadilo to mimču? uvařila sme si pro začátek heřmánek s medem a citronem a mám doma Osccillococcinum, říkali mi v lékárně, že se to v těhu taky může, nemáte někdo zkušenost? třeba to nic nebude, ale mám strach...

danielahe
22. kvě 2012

@veverka.terka na ten krk fakt nevim, zkus se podivat na netu, co si tam holky doporucuji, taky jsem to studovala, vim, jen o nosnich kapkach pinosol, ze se muzou v tehu 😉 , urcite to nic nebude, neboj, ja mela rymu jak blazen, skoro 2 mesice a na hlavu si muzes dat paralen 😉...jen hezky lez a pij cajiky

veverka.terka
22. kvě 2012

@danielahe jj, dívala sem se a to Osccilo se prý může,je to homeopatikum, takže zkusím to, protože mi to docela pomáhalo vždycky na takový počínající nachlazení a heřmánkovej čaj s meded a citronem, snad to bude OK. četla sem, že těhulky sou ze začátku víc náchalnější na nachlazení, že probíhá hodně změn v organismu, tak je na to náchalnější...a jak se máš ty? chlap už je pryč, tak máš klid? 😎

daguli
22. kvě 2012

@kinos ja myslim,ze Ti vysetreni delali,ani o tom nevis 🙂 Ja jsem o tom taky nevedela,pak jsem prisla a zjistila jsem, ze z ty krve,co mi jednou brali udelali hormonalni profil a asi milion imunologickych vysetreni 😀 tak uvidis az pujdes na konzultaci 😉

daguli
22. kvě 2012

@veverka.terka oscilo je dobry, doporucuju...ale hlavne odpocivat a odpocivat,at se z toho brzy dostanes! Nepodcenovat!!!

daguli
22. kvě 2012

@cuddle nam spermiogram taky vysel hur nez v Reprofitu-tam tvrdili,ze je manza v poho a najednou v Heliosu mu zjistili spatnou morfologii...Aspon jsme se konecne dozvedeli,kde byl zakopanej pes, ze,protoze me doted na nic neprisli...

daguli
22. kvě 2012

@cuddle mrazacek uz neni u ledu znamena, ze uz ho mas v brisku? ! 😵 😵

daguli
22. kvě 2012

@pepitas uvidis,ze se casem vse v dobre obrati-treba se neco stane,nasetri se penizky a darovany embryjko bude jedna dve! 🙂 taky nevim, co je na tom drahyho,ale kdyz si vezmes, kolik stoji v cenisku darce spermii a kolik stroji darovany vajicka,a kolik se plati za IVF,tak tim se to asi vysvetluje-zase az tak moc drahy to pak neni...

danielahe
22. kvě 2012

@veverka.terka ahoj terousku, jojo uz mame klidecek, dneska jsem byla ve skole a opravdu klobouk dolu pred nasi ucitelkou, protoze ty deti jsou strasne, ale vsechny.....preventivne bych jim poustela Igora Hnizda z Obecne skoly, aby videly, jakou zlatou a hodnou ucitelku maji. Fakt hruza, furt se hejbou, pijou, chodi na zachod, to ja si pamatuji, ze my ve tride sedeli jak mysky a ani se nehli, jenze za nas se jeste davaly pohlavky a stalo se na hambe 😠 , ted uz se to nesmi

adriana1010
22. kvě 2012

AHoj holky, já jsem dneska úplně grogy, zdá se mi, že vždycky po injekci mám slabou horečku, je to možný? Neměřil jsem, ale cítím se jak přejetá, navíc jsem šíleně unavená, ted jsem vstala... 😨 ..nechápu a pořád bych spala 😀

adriana1010
22. kvě 2012

Jinak to holky musíme zopáknout, vyčkejte 14 dní a já už budu taky těhuleee 🙂, teda snad.. 🙂 , jo a navíc mě dneska pobolívá dost podbříšek..takový píchání, děs.. ☹

danielahe
22. kvě 2012

@adriana1010 me taky pobolivalo v podbrisku, byla jsme takova nafoukla, to asi k tomu patri, jsme takova cita, takze ja citila uplne vse...dokonce se mi vyvalil pupek, musis jeste chvili vydrzet 😉 , kdyby to bylo neunosne, tak si zavolej do heliosu a nech si vyzadat Textla a uvidis, co ti na to rekne 🙂

Jinak jsem se ted divala na kocarky tady na konikovi a celkem me to cuka, ze uz bych nejaky vybrala, ale porad si rikam, ze to je brzo 😎

veverka.terka
22. kvě 2012

@danielahe jo, kočárky, tak to je moje, na to se tooolik těším 😀 já už mám pár tipů vybraných asi rok 😀 😀 😀 no, je i nneí brzo, zase tolik přece už nee....pošli, jaký se ti líbí
@adriana1010 jak píše Danka, ten podbřišek je normlání, i včera sem ti říkala, že sem pak ke konci byla pěkně nafouklá a ta únava určitě taky může být k tomu.tak to sme na tom hodně podobně, taky sem úplně hotová, polehávám, nic se mi nechce dělat, ospalá....a pokud se cítíš na teplotu, tak se rači změř akdyžtak to hnedka přes Helios vyřeš, ať seš pak na OPU fit 😉
@daguli Díky 😉 mně taky vždycky dobře pomáhalo. dneska fakt nedělám skoro nic jinýho než odpočívám, ani mi to jinak nejde, sem fakt jak přejetá, že by to bylo k těhu už taková jakási slabost a únava?!

cuddle
22. kvě 2012

@daguli
@veverka.terka
@jananovacek jojo mrazacek byl rozmrazen a vlozen , takze uvidime - jak se mu daří nevím, doufam, ze dobre 😀

veverka.terka
22. kvě 2012

@cuddle tak to je super!!!!kdy můžeš testíkovat? budu ti moooc držet pěsti!!!! 😉 😉 😉

cuddle
22. kvě 2012

@veverka.terka nechvam si to na ctvrtek, dostala jsem od kamaradky test ze serie pry // co ji zbyl, a rikala, ze to mam jeste udelat az na jeji svatek, takze ve ctvtek je Jany, no a pak se uvidi