Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
3. čer 2012

@werinka1 jak uz pise terka, zaparkovat se da v postranich ulickach naproti heliosu 😉 , musite teda hledat, ale pokud tam jedete na 10, tak si myslim, ze misto bude, lidi jedpou do prace, tak uvolni fleka 😀 . Rano si cinkni do heliosu a oni ti upresni v kolik tam mate byt, holt pojedete pro sichr radeji na 10 a v heliosu je primo restaouracka, tak si date kafe 😉 . Jiank jak pise terka, my taky cekali 10 dnu na vysledky, delaji nejaky hodne podrobny a to trva dyl ( moje gyndarka me puvodne lanarila na uniku, ze tam udelaji spermio a do 2 hodin vis vysledek, ale to nebude uplny rozbor spermii ), ale uvidis az na miste 😉
@veverka.terka nejak bych te povzbudila, ze bude lip, ale proste nekomu je vic spatne a nekomu min 😉 , pekne hlad brisko a divim se, ze ti nezabira to mliko 😎

werinka1
3. čer 2012

@veverka.terka
@danielahe My frčíme ze Sušice (západočeši). Jsme prakticky 20 km od hranic s Německem. Tak jsem to asi špatně pochopila. Nějak jsem si zafixovala, že udělají to spermio a pak na kozultaci už budem znát výsledky. Možná jsem si to pomotala 😅 Při první konzultaci asi nějakou gyn prohlídku čekat nemam ne? My jsme se stejně nakonec doma dohodli, že se domluvíme, ale vyčkáme ještě tak 2 cykly než se trošku zpamatuju z těch všech hormonů, neúspěchů a tak. Taky jsem si nasadila kůru od jonáše léčitele. Prolejvam se bylinkama a koupam se v nich. A taky chci začít zas cvičit Mojžíšovou. Je mi to vzhledem k mojí diagnóze trošku prd platný, ale údajně i na IVF může mít pozitivní vliv jelikož se posiluje pánevní dno. (a je pravda, že jsem sice poprvé měla zamlklé těhu, ale tu Mojžíšovou jsem cvičila a otěhotněla jsem. Pak jsem přestala - operace, revize, další operace, a už jsem nezačla). Tak uvidíme. Děkuju za info. Zítra vám písnu jak jsme dopadli 🙂

danielahe
3. čer 2012

@werinka1 a ani pri jedne konzultaci me mudr neprohlizel. Budete hodne mluvit, teda spis pan doktor bude hodne mluvit 😀 😉

adriana1010
3. čer 2012

Holky bude problém, když si dnes po et umyju vlasy se zakloněnou hlavou přes vanu? asi jsem cvaklá, jen pro jistotu 🙂

veverka.terka
3. čer 2012

@werinka1 jak píše Danka, mě taky vůbec neprohlíželi. konzultace je o mluvení a získání informací, co máte za sebou a domluvení se, jaký ještě by bylo třeba udělat vyšetření-krev, genetika. no, to máte pěknou štreku, ale pokud se to povede, atk to určitě stojí za to 😉

veverka.terka
3. čer 2012

@adriana1010 Adi, určitě to ničemu nevadí, můžeš dělat cokoli, co běžně 😉

veverka.terka
3. čer 2012

@danielahe no, to mlíko nezabírá prakticky vůbec ☹ doufám, že mě to nebude zlobit celý těhu, ale jenom první 3 měsíce a pak asi ke konci...

danielahe
3. čer 2012

@adriana1010 ty jo, ja se z tebe picnu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@veverka.terka no uvidis, co ti poradi doktorka 😉 , nic osveceneho nemam, mne pomahalo to mliko, no 😒

adriana1010
3. čer 2012

nojo, už jsem se vykoupala :D, hele a šestidenní blastocysta se uhnízduje jen 24 hodin?

werinka1
3. čer 2012

@danielahe
@veverka.terka Jestli se zadaří, tak budu helios vynášet do nebe a jestli ne, tak budu vědět, že jsem udělala asi maximum. Já myslela, že mě taky budou prohlížet. V Plzni to sice nebylo při první konzultaci, ale při další už jo. Dělali nějaký stěry a taky jestli nejsou cysty apod. Tam mi vlastně objevili třeba myomek o kterém jsem nevěděla a ani moje gyn ho neviděla.

kinos
3. čer 2012

ahojte maminy 🙂 a budoucí maminy 🙂, tak já už jsem lázeňák 🙂. Věkový průměr je sice 70 😀 , ale jinak zatím paráda 🙂. Zítra začnou procedurky. Zítra taky začínám proveru. Je jedno, kdy to beru nebo je to třeba taky pravidelně ve stejnou dobu?

danielahe
3. čer 2012

@adriana1010 nrvim jestli se uhnizduje behem24 hodin, ale podle info z knihy se embryjko uhnizduje mezi 7 den, tak asi tak nejak to bude 😀 , jinak jsem nam udelala predbeznou rezervaci na snehurku 😉
@werinka1 uvidis, ze udelaji, co muzou....na heliosu se ridi pravidlem, ze se prvne resi problem u chlapa, az se zjisti spermio, tak pak se resi zena 😉 , ale urco krev ti vezmou, vsak se zitra domluvite, texla se muzes ptat na cokoliv 😉 , ja uz jsem diky nim podruhe tehu, tak se neboj 😉
@kinos tyjo, tak abyste s se slecnama 😀 😀 😀 😀 nasli spolecnou rec, pac cele lazne mlcet, to by pro me nebylo 🙂 😉 . S proverou nevim, pac ja mela kratky protokol. Preji krasny lazensky pobyt 😉 🙂

kinos
3. čer 2012

@danielahe jjjj díky 😀
@werinka1 ať vám vyjde první konzultace, jak píše danielka prvně se asi řeší chlap 🙂. Jak už jsem tu psala, nám žádné testy ani nedělali. Manžel donesl spermiogram z jiného centra, kde měl moc dobré výsledky, takže další mu nedělali. A když já nemám vejcovody, tak zkusí, že je to tím. Doufám, že žádné další problémy nebudou 😕 . Ale budu věřit že to bude dobré 🙂

kinos
3. čer 2012

@veverka.terka ahojek, tak ty už si pěkně těhulkuješ, co ? To je moc dobře a čtu, že i rovnou se všema příznakama 😅 . Snad to brzo přejde. Jjjj, tak ze mě je lázeňák 🙂. Zítra začnou procedurky, tak už se těším, ale spolehám na tebe, že když jsi je popisovala, tak to vyznělo, že to je v pohodě 🙂. Zítra mám plyn. injekci, uhličitou koupel a tělocvik 🙂. Jinak dbala jsem tvých rad a žádný ručník sebou nemám 🙂. Teri, jak jsi to měla s tou proverou, brala jsi ji dvakrát denně? A pravidelně?

werinka1
3. čer 2012

@danielahe
@kinos Tak my už máme vcelku asi všechno. Imuno, genetiku, laparo, hystero, spermio a já nevim co ještě. 😀 My už máme vyřešeno - problém mám já, takže myslim, že my můžem jít na věc 😀

adriana1010
3. čer 2012

Mě nějak píchá v podbříšku, střídavě na jedné a druhé straně, asi se tam ebryjko snaží uchytit a naráží ze strany na stranu 🙂 😀

danielahe
4. čer 2012

@adriana1010 😀 , pokud je zena precitlivela, tak nidaci citit muze 😉 . ja ji citila, ale neprikladala jsem tomu zadny vyznam, pac jsme se na to nechtel upinat, aby to vsechno klaplo. silne me 2x pichla napravo v podbrisku a pak obcas stridave 😀 😀 , neboj, jsi tehule, skoda, ze to nebudeme moct zapit, u tebe by to bodlo...tak jedine rychle spunty to jisti 😀 😀 😀 😀 😀

veverka.terka
4. čer 2012

@kinos teda, ty se máš, úplně ti závidím 😉 neboj, určitě se tam setkáš i s někým mladším, je tam spousta holek, který jedou se stejnou dg jako ty. a zrovna teda uhličité inj. sem já neměla, tak to nevím, jaký je...jinak si to fakt užiješ, uvidíš 😉 jj, tu Proveru sem zhruba brala ve stejnou dobu, ale jenom zhruba, prostě ráno a večer, třeba ráno 8h večer 20h. ale nevadí nějaká hodina sem hodina tam, ale měl by tam být rozestup, takže si určitě neber 2 naráz 😀 tak si to krásně užívej a písej nám zprávy, jak je.
jinak já si tom fakt zatím užívám se vším všudy 🙂 🙂 páá

veverka.terka
4. čer 2012

@adriana1010 Adri, v klidu, nějaký píchání a pobolívání vůbec nevadí, taky mě pobolíval podbřišek a i teďka ještě občas pobolívá.
@werinka1 budu moc držet pěsti, aby to klaplo. v heliosu určitě pro to udělají maximum, jsou opravdu špička ve svým oboru 😉

adriana1010
4. čer 2012

@veverka.terka díky terezko 🙂, a kdy mám teda testovat, desátý nebo dvanáctý den? Bych chtěla už dneska 🙂, kdy ty máš utz?

adriana1010
4. čer 2012

@danielahe Jasan, rychlý špunty to jistí, nebo se přejíme popcornu v kině 🙂, ten já zbožnuju 🙂)), achjooo, já už chci testit !

veverka.terka
4. čer 2012

@adriana1010 Adri, já myslím, že to ani do 10. dne nevydržíš 😀 já mám UTZ v pondělí 11.6. no, když vídím, co píšeš, tak už 5. den budeš žhavit testy 😀 😀 😀

adriana1010
4. čer 2012

@veverka.terka to je siiiilně možnén 🙂

veverka.terka
4. čer 2012

@adriana1010 to si právě myslím 😀

danielahe
4. čer 2012

@adriana1010 ado testovani radeji nech az tak na 8 den, budu te asi nejlepsi, ale je mi jasne, ze v tvem pripade uz budes testovat uz 5. den, jak pise terez 😉 . A kde se sejdeme, v olympii nebo si dame spicha u vankovky nebo v komarove na zastavce?...nebo ty asi pojedes autem, ze? v kine budeme muset byt 30 minut predem, dala jsme raci rezervaci, pac nevim, jaky je na to ohlas, tak aby jsme si sedli 😀 😀 😀 😀
@veverka.terka tak budu drzet palecky at sedicko tluce jako zvon, jen aby tam treba nebyly dve 😀 😀 😀 😀 , jednovajecny dvojcata tu jeste nebyla 😀 😀 😀 😀

ivetka77
4. čer 2012

@werinka1 Ahoj werinko,jak rika Terka-parkuj v bocnich ulickach;)a at se Ti tam libi 😉 Jdes k Texlovi? Jestli jo,tak ho pozdravuj od stastny tehule 😀

ivetka77
4. čer 2012

@adriana1010 Adri,gratuluju k transferu a tfuj tfuj tady mas tehu virus @x@x@x 😉

ivetka77
4. čer 2012

@adriana1010 Adri souhlas,drib jak osmy netestuj;)

danielahe
4. čer 2012

@adriana1010 tak co kde jsi, jak se domluvime na ten film 😉 ?

werinka1
4. čer 2012

Ahoj, tak jsme zpět z té velké dálky 🙂 Jj, byli jsme u Texla. Dojem dobrej. Sice to na nás chrlil jak kdyby někam chvátal, ale prostor pro případné dotazy jsme dostali. V 11 jsme byli na spermiu, v 13:15 konzultace a byly předběžné výsledky. Spermio ok, ale doporučil nám ještě něco dovyšetřit, takže jsme zaplatili 2500 a výsledky budou za 14 dní. Mě taky brali krev. Jelikož se spermio jeví ok, tak bychom prý vůbec nepotřebovali ICSI ani PICSI, ale pak objevil v papírech z imuna, že mam slabě pozitivní protilátky pro zoně pelucida nebo jak to je a to by mohlo znamenat, že to ICSI potřebovat budem. Ale vzali mi proto tu krev, takže ještě uvidíme. Kéž by ne!!!! To by bylo ušetřených peněz!!! No a domluvili jsme se, že teď chvilku počkáme, asi 2 cykly a pak začnem stimulovat. No a budem tam muset asi jen 3x. Zbytek tady. Takže super!!!! Jo a mam merional. vůbec nám nedoporučil gonal nebo puregon, na který se doplácí dost velký peníze (my platili nejdřív 5tis. a podruhé "jen" 3tis.). Nějak to zdůvodňoval, ale už si prd pamatuju. Takže to mam taky radost. Zase ušetřený kačky. Teď se budu modlit, aby nám vyšlo dobře to vyšetření, který dnes dělali a předběžně máme naplánovaný odběr vajíček na 30.8. Samozřejmě bude záležet jestli to dostanu tak jak mam. Už se těšim. 😵