Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
7. zář 2012

ahojky holky, tak se hlásím po včerejším velkým UTZ. velký zklamání ☹ dělal mi ho MUDR. Kotrba, kterýho teda vůbec neznám, ale pořád si tam něco mumlal pro sebe, bylo mu špatně rozumět, na obrazovce špatně vidět, fotečky jenom fleky, takže sem opět žádný nedám, prootže nemám ani jednu za celý těhu pěknou ☹ samozřejmě mi nezapomněl dodat, že je to horší přes tu tukovou vrstvu-jak kdyby baculky neměly právo být těhotný?! to mě dost mrzelo. furt mi to někdo předhazuje! příště už to nevydržím a něco jim řeknu 😠 😠 😠 no, snad je všechno v pořádku. žádnej problém u miminka nenašel,a korát je asi kapku větší. moc tomu nerozumí. týden těhotenství podle PM mám dneska 19+6, podle nějakýho UTZ, nevím kterýho 20+4 a podle včerejšího mimčo odpovídá 21+3, takže v tom mám chaoz a už se mi v noci zdálo, že rodím 6kg dítě ☹ a mám strach, že budu mít těhu cukrovku, když je mimouš větší ☹ už sem zase pesimista, že je to tady 😉 🙂 ☹ jinak to na 90% vypadá na holčičku, ale s určitostí mi to neřekl a prcku taky nějak neukázal....byla sem tam asi 1/2h. docela se divil, že necítím pohyby....ale já nevím, něco se ve mě vlní, ale nevím, jestli je to mimčo nebo nee. achjo, sem moc ráda, že se nenašla nějaká vad,a le jinak vůbec nevím, co si o tom myslet.....

kinos
7. zář 2012

@veverka.terka jé, no to se nedivím, že jsi zklamaná...ach jo, no hlavně že je mimi v pořádku. A neboj znám několik těhu baculek a vše je ok! A nemůžeš jít příště někam jinam?

adriana1010
7. zář 2012

@tulipanek82 ahoj 🙂, brisko uz se pomalu kulati, brzy to zacnu fotit 🙂, kolikrat nevim, jestli sem se hooodne najedla, nebo uz je to fakt to tehulkovsky 🙂, tak jeste pockam tyden, dva, to uz snad bude jisty 🙂,

adriana1010
7. zář 2012

@veverka.terka jeeeezis, to je hroznyyyy! Ten kotrba, to je z heliosu nebo odkud? To je fakt chovani, akorat te vystresujou! To me dokaze rozcilit. Jinak urcite je hlavni ze je mimi v poradku, jak psala danca, zalezi kde je placenta, nekdo je citi driv, nekdo pozdeji, ale rict vetu ze je divny, ze necitis pohyby je hnus!

veverka.terka
7. zář 2012

@kinos jj, hlavně, že je snad mimoušek v pořádku...no, můžu, ale zas eje mi blbý jít pak na jeden poslední UTZ jinam 😒 ono stejně to pokaždé dělá jinej doktor nebo doktorka v tom heliosu, takže je to asi fuk, už to nějak vydržím a smířila sem se stím 😉 🙂 jj, taky znám baculatý holky, který měly těhu i miminko naprosto v pohodě 🙂
@adriana1010 jj, ten Kotrba je z Heliosu, občas sem ho tam dřív viděla jenom tak procházet....no, je to hrozně o přístupu každýho doktora.placentu mám normálně vzadu, takže je to dobrý, ale moje ségra je děstká sestra a říkala, že je to úplně normální, že někdo cítí pohyby dřív někdo pozděj, ať se tím vůbec nestresuju 🙂 hlavně, že mimoušek je v pořádku 😉 🙂 nahod nějaký foto pupíku nebo oblečků 😉

jananovacek
7. zář 2012

@veverka.terka Tereeeez, na to se vyprdni, prosimte, hlavneze je mimco v cajku 😉

jananovacek
8. zář 2012

@kinos Já jsem úplně přehlédla tvoji zprávičku o srdíčku, to je božíííííí 😵 Velikánksá gratulace!

jarmisek
8. zář 2012

Ahoj,muzu k vam do diskuze?V pondeli jdeme na prvni konzultaci k doktoru Tekslovi.Docela se tesim,slysela jsem o Heliosu same dobre zpravicky,tak snad se nam brzy zadari 😵

veverka.terka
9. zář 2012

@jarmisek ahojky, vítám tě mezi nama 🙂 to víš, že můžeš 😉 a co už máte za sebou? nějaký pokus IVF jinde než v Heliosu, v čem je u vás problém? Texl je úžasnej, určitě budete spokojení a za čas z tebe bude těhulka 😉 😉 😉

danielahe
9. zář 2012

@jarmisek ahoj, z heliosu je tehu kazda 😉 , uvidis, ze budete mit brzo doma heliosatko, ja uz cekam druhe 🙂

jarmisek
9. zář 2012

Holky dekuji za mile prijeti a pozitivni informace🙂Jdeme do Heliosu na doporuceni znamych,je mi lito,ze jsme se nechali premluvit az ted,mame posledni pokus IVF,predchozi byly v Praze,tak snad v Brne se na nas usmeje stesti🙂A gratuluji vsem tehulkam 😵

danielahe
9. zář 2012

@jarmisek uvidis, ze ten posledni pokus ti bude urcite stacit 🙂 , hlavne aby byla embryjka 😉 🙂

veverka.terka
9. zář 2012

@jarmisek vyjde to, věř tomu. v Heliosu jsou opravdu moc dobří 😉

ivetka77
10. zář 2012

Ahoj holky, jak se vsechny mate?
Terusko to bude teda pekny macek to mimi, ze?Ale neboj, moje kamoska rodila 5,2 kilovyho chlapecka a cely tehu mela bez komplikaci;) Ja jsem se ted s ni o tom bavila a rikala,ze si mysli, ze je to tim, ze brala cele tehotenstvi femibion, ze pry uz slysela i od doktorky, ze kdyz se berou tyhle vitaminky, tak jsou pry pak vetsi deti...Tak neboj,urcite to nemusi znamenat komplikace. Jen bych mona zvazila, zestli beres ty vitaminy, jestli je nebrat treba ob den nebo ob dva... 😉
@jarmisek Vitam novou heliosacku a preji hodne stesti;) Dnes jdes k tomu Texlovi, ze? Tak pak dej vedet, jak to s vami vypada 😉

veverka.terka
10. zář 2012

@ivetka77 ahojky Ivi, no, já doufám, že to macek nebude 😀 nedovedu si představit porod 5kg dítětě, to budu roztrhlá až na zadek 😀 nee, právě vůbec nic neberu, ani v 1. trimestru sem nebrala, jenom listovku a teďka nic. vím, že se to říká, že bývají po vitamínech děti větší. ale prý je to i geneticky a já ani manžel bohužel žádní drobci nejsme. já sem při porodu prý měla necelý 4kg, ale manžel měl 4,8kg, takže síla 😉 a jak se máš, jak se vám daří? už jdete pomalu do finiše že? 😉

kinos
10. zář 2012

@ivetka77
@veverka.terka ahojte holky, jak dlouho se bere utrogestan? Jinak mě začíná být blbě a to po celý den, ale nezvracím, ale už třetí den to mám tak, že bych jídlo nemusela a je mi divně na zvracení, ale k ničemu nedojde 😉 ale naštěstí mám vždycky na něco chu´t a to sním. Ještě beru hořčík, kvůli té své tetanii, ale asi změním formu. Jím ten kombinovaný s B, ale moc ho asi nemusím, jednak, že moc neučinkuje..., ještě zkusím ten rozpustný.

veverka.terka
10. zář 2012

@kinos ahojky, Utrogestan se bere cca do 12. týdne.no, je možný, že ty začínají těhu nevolnosti, buď ráda, že nezvracíš. já sem teda taky ze začátku měla pocit, že se musím vyzvracet a nešlo to a pak to šlo a už to bylo pořád 😒 a do jídla se nenuť, určitě něco jíst musíš, ale dej si, na co máš chuť, po trochách a hlavně pij, tekutiny musíš mít!!já sem hodně málo pila a pak mě bolela hlava, celkově nejsem zrovan piják a nemám moc chuť pít, když není vyloženě 30 stupňů. drž se 😉 mimoušek za to stojí 😉 🙂

veverka.terka
10. zář 2012

@kinos a s hořčíkem ti neporadím...já ho beru tedka v tabletách, ale kvůli bolestem v podbřišku....

kinos
10. zář 2012

@veverka.terka jjj, díky, tak to ještě musím jít nafasovat 🙂, už mám jenom na tento týden. Jjj, s tím pitím to je taky bída. Ale dneska budu vařit: budu dělat česnekovou polívku, dušenou mrkev a nějakou pomazánku (škvarkovou, rybičkovou nebo salámovou pro manžela do práce). Už se těším,protože mám na to chu't, doufám, že bude síla 🙂. Jjj, kvůli miminečku vydržím všechno 🙂.

adriana1010
10. zář 2012

@veverka.terka ahoj terezko, tak ty uzcitis pohyby, jo? Tak to je paraaaada, ja uz se tak tesim, ale jeste si pockam 🙂, uz mam nahore 5 kg, hruuuza vubec nevim proc kdyz moc nejim, ale prsa semi tedy zvetsily az hruza, zadna podprsenkamiuz neni 🙂🙂🙂, takje to asi v nich 🙂

@danielahe teda danco tobe se to uz krati, uz abych na tom byla jak ty🙂

veverka.terka
10. zář 2012

@kinos tý jo, tak takovýto jídla sem nemohla vůbe cítit, natož jíst 😝 tak to je ti ještě dobře, když máš chuť na česnečku 😀 😉 🙂 jj, určitě si ještě zajdi, pokud už máš málo, mělo by se to fakt brát do 3. měsíce.

veverka.terka
10. zář 2012

@adriana1010 ahojky Adrouši,jj, něco už cíttím, takový spíš vlnění, ale asi to bude mimoušek 🙂 prosím tě, 5kg, ale zhublas při zvracení celkem kolik? já mám teďka taky 5kg nahoře, ale 4kg sem prozvracela, takže zatím 1kg jak kdyby navíc. tý jo, tak tobě se tak zvětšily prsa 😀 to se přítelovi určitě líbí že 😀 no, mně asi trochu taky, ale ne nějak šíleně, spíš mě bolí bradavky a obšas mi něco ukápne z jendoho prsu 😉 🙂 já to spíš cítím všechno na břiše, mám celý takový jakýsi větší břicho až pod prsa 😒

adriana1010
10. zář 2012

@veverka.terka jooooo tak s tim brichem to mam stejny, takovy tvrdsi, nafoukly, jak chlapskej pivni pupek 🙂🙂🙂, tak nevim, jestli je to ono, snad jo, ale mimina tam jeste nejsou tak nechapu co tam je 🙂🙂, uz sem si rikala, ze me mimca zespodu vytlacily organy nahoru 🙂🙂🙂, achjooo ty pohyby chci uz takyyyy, budu klidnejsi ze je vse ok 🙂, jaky to je? Simra to?

jarmisek
10. zář 2012

Ahoj holky,tak jak tak ctu vasi tehotenskou diskuzi rikam si,ze bych s vami uz take rada mela spolecne tema 😵 tak snad uz brzy 😵 Texl je sympos a pohodar,odesla jsem dnes z Heliosu s novou nadeji a uz verim,ze jsem v dobrych rukou a brzy uz budu mit take tehotenske potize 😀

danielahe
11. zář 2012

@adriana1010 jojo, krati a uz se moc tesim az si prcka pochovam 😵 😵 😵 😵 , zacla jsem masirovat hraz, roztahuji pipku pomoci balonku 😝 ( po sexualni abstinenci se mi asi scvkla, takze mi vadi i maly obvod 😀 😀 😀 😝 ) a chodim do predporodniho kurzu k PA Rysavske, vrele doporucuji, je to uzasna zenska a da hodne info ohledne porodu 🙂 no a ja mam 15kg hore, tot asi vse 😉
@adriana1010
@veverka.terka holky co ten sraz? 😕 , s listopadkami uz mam druhej a to je neznam tak dlouho jako vas 😅

veverka.terka
11. zář 2012

@adriana1010 jj, taky mám to břicho takový jakýsi divný 😉 🙂 no, ty pohyby, vůbec nevím, jak bych to popsala....cítím to jen, když su fakt v klidu a zatím maličko a přijde mi to jak když do tebe někdo lehce ďubne, šťouchne prstem, fakt nevím, jak to napsat... 🙂
@danielahe achjo, doufám, že se ještě uvidíme, než porodíš 😉 🙂 u mě je to prostě s časem na ho... ☹ pořád tady máme nějaký pracanty na baráku, takže je u mě passé zmizet na celej den ☹ ale mocmoc ráda bych vás viděla s Adroušem 😉 🙂
@jarmisek to je fajn, že z toho máš dobrej pocit, to je začátek úspěchu 😉 neboj, ani nebudeš vědět jak, a budeš taky těhulka 😉 😉 😉

ivetka77
11. zář 2012

@veverka.terka No,přesně takhnle bych to popsala taky-alespoň ze začátku, něco mezi vlněním a dloubáním prstem, jako by si mimi zkoušelo, co si může dovolit🙂Ale neboj,časem se to rozjede a budeš vzpomínat na tyto klidné večery🙂 Holky, je 21:35. přesně za 25 minut, až si půjdu lehnout ten náš miláček v tu ranu ožije a vrtí se, kope, žďuchá nebo taknějak přejíždí přes něco, co se mi vůbec nelíbí 😠 To si pak vždycky říkám už abych porodila... 😅 Nějak mám večer ráda svůj klid...doufám, že to není pouze zahřívací kolo na to, co mě v noci čeká po porodu 😀

ivetka77
11. zář 2012

@jarmisek A tak jak jste vlastně dopadli? A kdy začínáte? 🙂

danielahe
12. zář 2012

@ivetka77 no nechci ti brat iluze, ale jestli mas rad vecer klid, tak na to dlouho zapomen 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , pokud nebudes mit hodne spaci miminko 😉 tyjo dneska vecer jsem byla rekordne curat asi 6x, malej ma hlavu napasovanou krasne na mocaku, takze jak se pohne, ja musim 🙂 ...a kolik vazi ten vas dorbecek? 😉

veverka.terka
12. zář 2012

@danielahe tý jo, Dany, já normálně zápasím s čůráním už teďka...v noci sem myslela, že se zblázním, byla sem asi 6x, fakt super! a to musím lítat o patro níž ☹ přijde mi, že dycky mimouš tak jakoby dloubne do močáku a já myslím, že si v tu chvíli ucvrknu.ale i jinak mi přijde, že ho plnej nemám, ale prostě musím, cítím, jak kdyby plnej byl 😀