Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
24. črc 2014

@kejtblue Tak šťastnou cestu domů 🙂
No k tomu cos psala @genio myslím, že každý cyklus je jiný, nám taky jednou zbyly 2 embryjka a podruhé jich bylo 5, i když jsme měli stejně vajíček...ale nevím, co se s tím dá dělat, když embryjka nerostou jak mají, akorát si pamatuju, že říkali, že se dá asi poznat, v čem to je, když 3. den nemají embryjka aspoň těch 7 buněk, tak je to vajíčkama, a pak je to spíš genetikou, že z nich nejsou blastocysty 😒
Určitě bych do toho šla znova, Texl určitě něco vymyslí...

artepka84
24. črc 2014

@kejtblue Tak užívejte poslední chvilky s rodinou a mořem🙂 Já čekám na ms, zatím jen špinění, tak uvidíme. A taky na výsledky pgd, snad bobci dopadnou dobře...

kejtblue
24. črc 2014

@jawuna Tak doufam ze ji tam vymysli nejakej plan kterej na podruhe uz zafunguje bez chybicky! Neco ji na miru usity!
Zitra vyrazime tak doufam ze to i se zviratkama zvladnem vsechno v pohode a za chvilku zase budu k dispozici v Brne 🙂
@artepka84 Dekuju! A vypada to ze fakt do toho asi pujdem spolu my dve, protoze ja dneska taky zacala spinit, takze ted taky cekam na MS 😀 Vis zhruba kdy budou vysledky?

artepka84
25. črc 2014

@kejtblue Tak dneska volali výsledky, bohuzel ze tří, které nám zatím vyšetřili, je jen jedno dobré, jedno se jeste dovysetri. Dalsi mame zamrazena, ale ty nesly vysetrit. Cekala jsem to samozrejme lepsi, no,ale co nadelam, muzu si jen prat, at ten jeden jeste pribude...

genio
25. črc 2014

@kejtblue
@jawuna holky moc děkuju za podporu, jste zlaté. No nevím co vymyslí, jestli něco vymyslí. 14.8. jdeme za texlem tak uvidím co nám řekne. planujeme pak nekam na dovolenku, asi se vrhnu na dalsi vysokou a uvidíme, pac se treba odhodlame na dalsi pokus. ted se musim trochu preorientovat, ikdyz to je tezke...jinak cyklus mam pekne rozhazeny, MS jsem dostala 22 DC 😀 takže fakt paráda. musím ho něčím srovnat :-/

jawuna
25. črc 2014

@artepka84 To je mi líto, ale ber to tak, že to aspoň ušetří čas a zbytečné transfery embryjek, které by se stejně nechytly... Určitě se to s tím, co máte, podaří 😉

jawuna
25. črc 2014

@genio Jj, vyčistit hlavu, odpočinout a uvidíš, co vám řekne Texl, určitě něco vymyslí 😉

kejtblue
26. črc 2014

@artepka84 Mrzi me ze jses z toho smutna, ale z ty nevysetreny muzou byt treba vsechny v poradku, takze bych to zas tak cerne nevidelal 😉 A kdy budes vedet vysledky toho posledniho co vysetruji? Drzim palce! 🙂
@genio Ja si myslim ze cyklus se ti za chvilku upravi sam..telo uz si to vsechno vrati do starych koleji 😉
Dovolena je super napad, zaslouzila sis uvolnit se po dlouhy dobe! Vim jak me to pomohlo (dneska sme se vratili).
Urcite dej vedet jak dopadla schuzka s Texlousem a mezitim se snaz byt statecna, uvidis ze to nakonec vsechno dobre dopadne! 🙂

petule1983
27. črc 2014

Ahojte holky, chodím sem pořád nakukovat, ale jelikož Vás sleduji přes net v mobilu a psaní z toho mobilu je příšerné, tak to ani už nezkouším... kdysi jsem napsala dlouhou zprávu a nakonec mi to ani neodeslal, to bylo na mašli 🙂
@genio je mi to moc líto, že to nezvládlo ani jedno, ale neboj, další stimulka bude lepší.. věřím tomu.. teď je potřeba se zregenerovat, odpočinout a za chvíli to všechno uvidíš v jiném světle... my jsme při první stimulaci měli kultivaci nadvakrát, z první várky vajíček nebylo ani jedno embryo, vůbec se vajíčka neoplodnili a z druhé várky vajíček nám zbylo jedno nevyšetřený... z druhé stimulky máme také jen jedno nevyšetřený, jinak nic... vím, že je to strašná situace, na něco se těšíš, doufáš, ale život jde dál a my jsme holky silný a bojovný a ono to nějak půjde... moc držím pěstičky 🙂. Jinak já jsem vždycky po stimulaci měla cyklus 22 nebo 23 dní, prý to tělo tak může zareagovat, ale další cykly už byly v pohodě ;)
@artepka84 vím, že se ti asi jedno zdá málo, ale i tak je to krása, ne? Máte jistě toho pravého bojovníčka, který to všechno zvládne až do konce... a třeba se k němu přidá ještě další ;) zase je fajn, že tím vyčlenili embryjka, která by to časem nerozchodila a vybralo se to kvalitní... moc držím pěstičky... už tak nějak zhruba víš, kdy asi bude transfer?
@kejtblue vítej zpátky 🙂 doufám, že jsi si to užila, vyslunila se a těšíš se na transfer? ty to máš tedy jak, kdy by asi měl být?
@jawuna moc gratuluji ke srdíčku, je to krásný, že po tom všem, čím jste si prošli 🙂
Já jdu zítra na utz, beru ten estrofem, tak uvidíme, jak to vypadá... doufám, že už sliznice trochu poroste a v tomto cyklu bude moci být transfer.. minulý měsíc jsem si říkala, že je to ještě za dlouho, ale tak nějak to uteklo a už opět utz 🙂

kejtblue
27. črc 2014

@petule1983 No cau! Kam ses nam podela na tak dlouho? Chybis tady!
Opalena jsem dost, a i odpocata..akorat ted jeste dospavam tu 12h cestu 😀 Vcera mi prisla MS, takze, transfer pokud vsechno pujde jak ma, za cca 16 dnu, tak nejak?
Kdy se to tak rysuje tobe?

petule1983
27. črc 2014

@kejtblue jee, tak to opálení ti závidím 🙂 Já mám jen trochu ruce a nohy skoro vůbec... takže když jdu v šatech nebo sukni, tak to vypadá docela komicky.. ale říkala jsem si, že jestli dneska odpo bude hezky, tak se chvíli vylepím na balkoně 🙂.
Transfer bývá kolem 19 dne, pokud bude umě vše jak má, tak kolem devátého... ale uvdím zítra na tom utz, jak to roste.. ale bude to to nevyšetřené, takže stejně tomu moc šance nedávám, beru to tak, že je zbytečné je mít zamražené, tak to prostě zkusíme a uvidíme 🙂

kejtblue
28. črc 2014

@petule1983 Kdy mas dneska utz? Hrozne me zajima jak to dopadlo, a co ti rekli kdy budete transferovat 🙂
Nejsem odbornik, ale nevysetrene ma 50-50% sanci ze bude dobry ne? Jeste aby ses nedivila jak si bublinku podcenila 😎 😉

alzbi88
28. črc 2014

Ahoj holky Heliosačky, už nějakou dobu vás tady čtu a zatím jsem neměla odvahu se zapojit. Celý proces ivf je pro mě nesmírně psychicky a fyzicky náročný. Absolvovala jsem už několik ketů embryjek po pgd, ale zatím bez úspěchu. Teď jsem zase po delší době v čekání na výsledky a chtěla bych se vás zeptat, jestli je na odběr krve ten 12. den po ketu potřeba objednání, nebo mám jen ráno přijít?Předem díky a všem moc a moc úspěchů.

petule1983
28. črc 2014

@kejtblue Ahojky, tak utz zatim dobry, pristi pondeli dalsi kontrola a kdyz to bude v poho, tak by v patek nebo v sobotu byl transfer 🙂
A jak si uzivas pobytu v Brne? 🙂

artepka84
28. črc 2014

@kejtblue No podle statistik na webu to vypadá všecko dobře, ale nevím, jestli na to můžem spoléhat🙂

@alzbi88 Vítej k nám...Máš za sebou taky už víc stimulací ? O těch neúspěších po pgd snad ani nechci slyšet, ach jo, statistiky říkaj 70% a asi to tak úplně nebude, vid? My máme po pgd zatím jen jedno dobré, jak uz jsem tu psala, tak jsem z toho taková všelijaká a bojím se doufat...
@petule1983 Super, ze jsi tu, tak pujdes z nas prvni a budes podavat hlaseni🙂))

artepka84
28. črc 2014

@petule1983 Pockej, ono se chodi na utz pred ketem vickrat? Ja myslela jen 14 DC a cca19DC transfer?

petule1983
28. črc 2014

@artepka84 jj,chodi se normalne 14dc, ale protoze mi minuly mesic nenarostla sliznice do pozadovane vysky, tak od 1dc beru esterofem a mela jsem prijit 7dc, aby se videlo, jak ted roste 🙂. A ty jsi na tom ted momentalne jak?

jawuna
28. črc 2014

@artepka84 Statistiky jsou statistiky, nám to zas vyšlo 2x hned napoprvé, tak někomu to zas hned nevyjde :( Ale tobě určo jo 😉 😵

petule1983
28. črc 2014

@artepka84 jj,chodi se normalne 14dc, ale protoze mi minuly mesic nenarostla sliznice do pozadovane vysky, tak od 1dc beru esterofem a mela jsem prijit 7dc, aby se videlo, jak ted roste 🙂. A ty jsi na tom ted momentalne jak?

artepka84
28. črc 2014

@petule1983 Jasne, tak to chápu. Já příští týden koncem utz a pak snad další na ket. treba do te doby dovysetri to jedno emryjko, ktere jeste nemame, kez by byly dve vysetreny, byl by to o hodne lepsi pocit...prece jen je to uz moje ctvrta stimulace a zacinam toho mit plny kecky, no...Tak drzim palec, at sliznice roste, jak ma.

artepka84
28. črc 2014

@jawuna díky za milá slova, kéz bychom te vsechny následovaly🙂 jak se jinak cítíš v těch vedrech? termín máš někdy na začátek jara, ne?tak to snad budou poslední těhotenská vedra, která ted máš🙂))

artepka84
28. črc 2014

@kejtblue jak si zvykáš zpátky? mne letos more docela chybí, ale tak snad to bude stát za to🙂

alzbi88
28. črc 2014

@artepka84
jé, to jsem nechtěla, rozjet nějakou vlnu pochybování. Určitě si ti to podaří, navíc těch zbývajících 30% ve statistikách jsem určitě já, protože máme za sebou 2. IVF, celkem 7 Ketů a z toho 5 po PGD. Máme komplet všechna vyšetření, problém je v morfologii spermií. Jinak prý ok.

kejtblue
28. črc 2014

@petule1983 Preju ti moc aby ten transfer probehl podle planu, a verim tomu ze to dopadne dobre 🙂
Vybalili sme konecne vsechny veci, uklidili barak, a ted se snazime zajet do starych koleji, coz je po dovolene vyzva! 😀
@artepka84 No uprimne, mam trochu po-dovolenkovej blues..nejak me ted doma nic nebavi. Nedari se mi moc vratit do kazdoenni rutiny 😒 Ale kdyz vsechno pujde jak ma tak bych mela za 2 tydny mit KET, tak na to se tesim a doufam ze uz v tom tentokrat nebude zadnej problem jako u toho cerstvyho tehdy, kdy mi ho nedoporucovali kvuli spineni po odberu...

artepka84
29. črc 2014

@alzbi88 A tuší doktoři, v čem by mohl být problém? Přece jen 5 vyšetřených embroušků mi přijde divný...nemůže být třeba problém se sliznicí nebo uhnízděním? a ty jsi úplně ok? Tak držím palce, aby to tentokrát každopádně už klaplo, smůlu už sis vybrala a ona se jednou unaví🙂

artepka84
29. črc 2014

@kejtblue Jasan, ted jsi odpocatá, postupne se doma aklimatizujes z dovolenky a sup na to...

alzbi88
29. črc 2014

@artepka84 Dle výsledků vyšetření j problém v partnerových spermiích. Menstruaci mám pravidelnou, sliznici dostatečně vysokou, pi každém transferu poslouchám, jak už tentokrát to určitě vyjde a pak nic. Už tak válčíme od léta 2012, takže dva roky. Dle doktorů může být maximálně chyba u embryjka v rámci jednotlivého chromozomu, ten se jako celek zdá kompaktní, ale uvnitř může být něco chybně, což prý pgd není schopno zachytit. No nevím, už tomu moc nedávám. Samozřejmě neznamená, že to tak bude u všech. Znám spoustu holek, kterým pgd pomohlo. Prostě se embryjkům u mě asi nelíbí.

artepka84
29. črc 2014

@alzbi88 Hmm, to musí být náročný...ale je asi málo pravdepodobný, že by u všech byla nějaká stejná chyba, tak snad už se trefíte do toho dobrého.. jinak jste meli asi fakt hodne embrousku, vid?dve stimulace a tolik ketu, tak to zas nevypada, ze by nebyli kvalitni...

kejtblue
30. črc 2014

@artepka84 Tak co, jaka je situace u vas? Uz vite vysledky ohledne posledniho embyka? 🙂

artepka84
30. črc 2014

@kejtblue Zatím ne a tento týden to prý urcite nebude...