Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

madlenka87
8. bře 2015

@jawuna Gratujujuuuuu! Já jsem to úplně zaspala, myslela jsem si, že budeš rodit někdy teď v březnu 😅 Tak to je paráda! Přeju Amálce do života jen to nejlepší a samé krásné společné chvíle!
Jinak já jsem aktuálně ve 22. týdnu, konečně mi přestalo být špatně a čekáme taky holčičku 🙂
Všem novým snažilkám hóóódně štěstíčka a pozitivní mysl!

jawuna
9. bře 2015

@madlenka87 Moc děkujeme 😵 Myslím, že tady snažilky najdou spoustu pozitivní inspirace 😉

m_o
11. bře 2015

@jawuna gratuluji a přeji hodně zdraví 🙂

andryst
13. bře 2015

Pozitivní......tak nevím ...........když se zadaří,tak se chválí....mně se nepovedlo...ale nemyslím si že za to můžou doktoři...když se nezadaří...já mám za sebou první IVF 4*kety...bohužel 2krát biochemické..a o penězích se ani nebudu raději bavit :/ ...co mně mrzí na Heliosu ,že když se nedaří,tak nemají ani tu slušnost komunikace...což je docela taky dost důležité...

jawuna
15. bře 2015

@andryst to je mi líto :( a měli jste PGD?

andryst
15. bře 2015

@jawuna právěže neměli a to byla asi chyba...nejhorší na tom je ,že už partner na to nechce jít....a hlavně je to o penězích...jinak po včerejšku už se spravila i ta komunikace....tak uvidíme jdeme do posledního ketu a to není o tom ,že by jsme neměli embryjka, máme ještě 6 ,ale partner už to vzdal... ☹

jawuna
15. bře 2015

@andryst A jak dlouho se snažíte? to je vaše první IVF? já vím, že to je psychicky hrozně náročný, ale musíte věřit, že se to povede, bez toho to nejde. Nám se to podařilo až po 5 letech, po 4 potratech a prvním IVF bez embryjek k transferu, ale teď máme doma dvě krásné zlatíčka a na všechno špatné jsme zapomněli...

andryst
15. bře 2015

@jawuna je to první IVF,snažíme se 4roky,a jedině přes ivf jsem otěotněla ale bohužel se to přestane vyvíjet ☹ ,o mně to není já jsem silný jedinec..ale je to o partnerovi,ten hned hází flintu do žita....prostě nám to není souzený..a já se teď bojím toho posledního pokusu.....protože je samozřejmě posední...tak jsem byla vždy v poho páč jsem si říkala že tam máme ještě dost bublinek

jawuna
15. bře 2015

@andryst Třeba se to teď podaří... 😉
A taky nemusí být poslední, třeba na nějakou chvilku jo, ale embryjka máte a chcete mimčo, tak tomu dáte čas a zkusíte to znova, jednou se to musí podařit

asineda
25. bře 2015

Ahoj holky, vím že to je úplně odjinud, ale chodím do Heliosu a cca za 10 dni začnu se stimulaci vaječníků kvůli dárcovství. Mam z toho obavu, ale vím že jste to zažily také. Mohu se zeptat na vaše průběhy? Mam Menopur a Diphereline. Děkuji predem

jawuna
27. bře 2015

@asineda Ahojky, ničeho se neboj, budeš si píchat injekce, není to nic příjemného, ale dá se to zvládnout a odběr vajíček celý prospíš.

jawuna
7. dub 2015

kde všichni jsou? 😀

andryst
9. dub 2015

no když se nedaří, tak není o čem psát ... ☹ byla jsem opět na pátém ket,dnes jsem 7den po tránsféru ..a necítím nic..tak to zas asi nedopadlo..minule jsem už měla těu příznaky 😢 ..ach jo..bohužel mi mimčo mít nebudem

zirafka1988
14. dub 2015

tak mi dneska psala koordinátorka, že SPG manžela dopadl na výbornou, akorát že má trochu sníženou morfologii, a mé výsledky krve jsou rovněž v pořádku, takže mám radost. a budou nám navrhovat dlouhý/Helios protokol, dávku FSH 150 jednotek. Vůbec nevím co to znamená, můžete mi to trochu osvětlit? budou mi to vysvětlovat na další konzultaci, ale ráda bych tam už šla trochu připravená. děkujíííí

veverka.terka
14. dub 2015

Jdu na radu, otázku 😉 máme krásnou divokou dvouteltou čertici, taky s pomocí Heliosu 😀 a postupem času by sme chtěli další mimčo. Ráda bych tomu chvilku nechala volný průběh. Jen bych se chtěla zeptat, zda ještě furt doporučí pro lepší tvorbu, pohyblivost, množství...spermií, aby chlap brat Tribulus, Carnitargin a vit.Centrum? Nám to před těma 3 rokama doporučil Mudr. Text, tak jestli ještě s tím máte taky někdo zkušenost a má to nějaký efekt nebo se na to vykašlat, nechat to být úplně a pokud se nebude zase třeba dýl dařit, zajít na IVF? Díky

ilonar
15. dub 2015

Ahoj holky, prosím nemáte někdo zkušenost s tímto... mám endometriozu, zjistili mi ji při laparoskopii, nasadili jsme antiko Dienille, kterou jsem po té laparo začala brát bez přestávky, teď jsou to už dva roky, co prášky beru, u své gynekoložky jsem už po půl roce po brání těchto léků měla bříško v pořádku, žádné známky ložisek endometriozy, žádné cysty nic. Psala jsem si o tomto s dr. Texlem a ten mě překvapil, je tu možnost vysazení léků a spontánního otěhotnění, ale dávají tomu tři měsíce, jinak by se mohly začít opět vytvářet ložiska endometriozy. Teď ji mám vyhojenou, protože si tělo myslelo, že je těhu díky lékům a endometrioza se právě těhotenstvím hojí a mizí. Tak a teď mám dilema, jak se mi nastartuje cyklus, jak budu ovulovat, jestli vůbec... neprožíváte některá něco podobného, nepodařilo se Vám spontánně otěhotnět i při této diagnóze? Díky.

veverka.terka
17. dub 2015

holky, nikdo mi neporadíte nebo nevíte, jestli to furt doporučují? nemáte s tím nikdo zkušenost? ☹

jawuna
17. dub 2015

@veverka.terka Já s myslím, že se to asi moc nemění. Nám doporučili selen a zinek, pak antioxidanty a vitamíny. Brali jsme kde co, oba 🙂

jawuna
17. dub 2015

@ilonar To vůbec nevím 😒

jawuna
17. dub 2015

@zirafka1988 Já jsem měla krátký, takže jak přesně je ten dlouhý nevím, ale myslím, že to začínáš ještě nějak v předchozím cyklu. Neboj, oni ti přesně řeknou co a jak. Dostala jsem to přesně na papíře, a koordinátorky ti všechno vysvětlí, jak se píchají léky a jak to celý bude. Zdálo se mi to strašně moc informací najednou, ale zvládla jsem to 😀 Neboj, jsme tady, kdyby něco 😉

zirafka1988
17. dub 2015

@jawuna a jak to casove vychází ten krátký a dlouhý protokol? Njn jsem hrozne nedockava. Už se strasne těším až se začne něco dit. I když ty injekce budou pro mne horor.

jawuna
18. dub 2015

@zirafka1988 To já právě nevím měla jsem krátký a ten běží od začátku MS asi 14 dní. Ten dlouhý začíná nějak dřív. Oni ti to řeknou, neboj 😉
Injekce zvládneš, zvládli to všichni...pořád jsem si říkala, že to bez toho nejde a teď už mi to ani nepřišlo tak hrozný, i když při stimulce už jsem je odpočítávala do konce.

jawuna
12. kvě 2015

Nějak nám to tady utichlo 😒 a nebo jsou všichni na emiminu? 😀

dadakin
13. kvě 2015

@jawuna já jsem tam i tam ale nepřispívám 😉

jawuna
15. kvě 2015

@dadakin Tak si můžu psát sama se sebou 😀

dadakin
15. kvě 2015

@jawuna a tak já ti sem tam něco písnu 😉 ju já čekám na KET no a zatím nic nevím

zirafka1988
20. kvě 2015

@jawuna u nás se stále čeká na plán paní doktorky Raszykové, dává si na čas, tak snad kdo si počká, ten se dočká.

jawuna
23. kvě 2015

@zirafka1988 a co plánuje?

zirafka1988
23. kvě 2015

@jawuna jo to bych taky ráda věděla. 🙂 jde o to ze mam vrozenou vadu srdce a nechceme aby to měly naše deti. Takže asi plánují jak to provedeme 🙂 příští týden tam budu volat. Tak snad se něco dozvím.

jawuna
23. kvě 2015

@zirafka1988 Aj, tak to je dobře, že se to dá nějak řešit 😉