Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
21. říj 2015

omlouvám, že to zde budu tedka možná plnit dost svýma příspěvkama,a le mě to moc pomáhá, když můžu svoje pocity sdělit někomu, kdo to chápe...při 1. IVF mi to neskutečně moc pomohlo psychicky, podpora všech tady holek byla veliká. musíme navzájem povzbuzovat 😉 😉 😉 v okolí mám pár dobrých kamarádek, které mě taky povzbuzují, můýu s nima o tom mluvit, ale přece jen, když to samy nezažily, tak neví pořádně, o co jde a neví, co prožíváme....

zirafka1988
21. říj 2015

@veverka.terka ahojky, no držím se dobře 🙂 zatím nepociťuji nějaké velké změny, spíš takové šimrání v podbříšku, jako motýlky v břiše 🙂 no a abych řekla pravdu, nevydržela jsem to, jsem dneska 6 den od KETU a udělala jsme test 🙂 no a........je tam dušík, je sice slabý ale je tam. takže ještě se moc neraduji, ale už je to takový lepší pocit...měla jsme testovat až v pondělí ale to se fakt nedá vydržet, tak snad to dopadne dobře.
jinak pěkně odpočívej, vitamínkuj, ať jsi na odběr fit. kdy tě to čeká?

veverka.terka
21. říj 2015

@zirafka1988 juuu,bezvaaa 😉 taky sem to nevydrzela pri 1.IVF a testovala uz 6.den a taky byl dusik 😀 a pak uz testovala kazdy den az do odberu krve a sililo to. Tak se drzte oba dva 😉 ja du v patek,vitaminkuju,kuriruju se 🙂

zirafka1988
21. říj 2015

@veverka.terka děkuji, snad to dopadne dobře, je to moje první embryo. šli jsme na genetiku, protože mám vrozenou vadu srdce a nechci, aby to měli děti. takže vybrali jen ty zdravé....celkově to zvládám dobře, stimulace byla taky v pohodě, akorát se mi začaly z těch hormonu lámat vlasy. na to že jsem měla 34 folikul tak se i doktor divil, že se u mě neprojevil OHSS. takže klepu to na dřevo, ale zatím to zvládám dobře.

veverka.terka
21. říj 2015

@zirafka1988 to je super kdyz ny se to povedlo hned napoprve 😉no teeda,34 vajusek,to je sila!😀 pokud budes tehu,tak ti pak treba i vlasy budou padat,ale co uz,to je to posledni,hlavne,aby mimco bylo zdravy 😉 mne bylo v tehu ty prvni 3.mesice strasne zle zvracela sem,uplne mi ty mesice splývají, ale uz ted se tesim na vsechny ty negativa jen aby se nam povedlo dalsi mimco 😉

kinos
21. říj 2015

@veverka.terka To je mi líto, že jsi nachlazená, to je ted to počasí :(. Sice to s tím nesouvisí, ale vzpomínám, když jsme měli minule ET, tak byl Tomáš tak moc nemocný, že tam chuděrka jen úplně seděl a čekal až vyjdu od Texla a pak jsme jeli po dálnici zase 3 hod zpátky a byli jsme oba total mimo 🙂. Ale hlavně že výsledek stál za to 🙂. V pátek na tebe budu myslet, paráda!!!! Aha tak Gali je Bílková, no tak super 🙂, aspoň někdo známý 🙂.

zuzkazuzu88
22. říj 2015

@veverka.terka máme právě tu špatnou morfologii u spg,takžeb iui nemělo ani cenu ☹ Už tak nějak stejně počítáme s ivf,takže se už nemůžu dočkat té stimulace,ikdyž jsou to zbytečný hormony ale tak snad to nějak zvládnem.

petruska87
22. říj 2015

ahojte, s dovolením sa k vám pridám 🙂 raz za čas si čítam, čo tu píšete, aby som sa oboznámila, ako to s IVF chodí, pomaly sa naň totiž chystáme. do Heliosu chodím aj na normálnu gynekológiu, preto sme sa rozhodli, že skúsime IVF tam. pána primára som vždy stretla len v čakárni, chodievala som k dr. Fischerovi, ktorý mi ale bohužial odišiel. už s ním sme minulý rok trochu riešili otázku IVF a keďže sa stále nezadarilo, objednali sme sa na konzultáciu. po dr. Fischerovi ma prebrala dr. Filková, takže aj na konzultáciu ideme k nej. trošku ma vystrašilo, čo som sa tu dočítala o nej, na prehliadke som z nej mala dobrý pocit, aj keď sme prišli k téme IVF, hneď navrhla, aby sme sa objednali k nej, tak verím, že mi ten dobrý pocit ostane, už sa tej konzultácie totiž neviem dočkať 🙂

zirafka1988
23. říj 2015

@veverka.terka tak jsem si udělala testik i dneska ráno. Je tak opet krásný duch ale není nijak silnější než před 2 dny. No tak to jsem zvedava co z toho bude.

zirafka1988
23. říj 2015

@veverka.terka no a jak u tebe? už máš po odběru?

veverka.terka
23. říj 2015

@zirafka1988 tak hlavne,ze dusik nezmizel 😉 prave cekam na zakrok,snad uz pujdu brzo na řadu , mam desnej hlad 😀

veverka.terka
23. říj 2015

@kinos jj,to pocasi je ted na ty nemoci jak dělaný. Nam se to povlece at do jara,dycky se stridame a furt to chytane jeden od druhyho. Bohuzel te ale zklamu,pani Gali dneskem konci,uz jde na mazerskou ☹ A p.koordinatorka Vranova uz na materske je,takze zde budou jen samy novy. .

zirafka1988
23. říj 2015

@veverka.terka tak vydrž Prťka, neboj, jak se probudíš, tak dostaneš snídani 🙂 teda aspoň já když jsem tam byla tak jsme dostala dva rohlíčky s máslem a sýrem. tak ať ti to dobře dopadne.
no jsem ráda že dušík tam pořád je, pořád se uklidňuji tím, že je to teprve 8 den od KETu, a měla jsem testovat až 12.

renda12
23. říj 2015

holky mám jen otázku za jak dlouho vám zavolali gen výsledek z oplozeného vajíčka máme ho skoro 2 týden a už cekáme at se můžu objednat a začít brát lék na nachystání a zpět vložení už se nemůžu dočkat 🙂 vím že to je do 4 týdnů taková doba chjo jinak já byla u texla 2 x ale nebyl problém když jsem mluvila s koordinátorkou ji říct že sním chci něco řešit a hned mě k němu domluvila a přešla jsem takže panika je zbytečná 😀

renda12
23. říj 2015

holky mám novou zpávu jsou to 2 týdny a kousek a paní z gen volala že oplod vajíčko je nachystáno k vložení volala jsem hned do centra a 28.10.jdu na ultrazvuk a pak na vložení stihne se to v tomhle cyklu jsem moc ráda mám takovou radost ani nevíte jakou počítala jsem s tím až v prosinci a nakonec takový šok 🙂

kinos
23. říj 2015

@veverka.terka tak jak? jak ti je?

zirafka1988
23. říj 2015

@renda12 tak to je krásná zpráva, tak držím pěsti.

veverka.terka
23. říj 2015

@kinos tak hlasim 19zralych vajicek,nechali sme si oplodnit vsechny,tak uvidime,kolik jich vydzi az do konce. Jinak me dost boli podbrisek,doma jen popochazim,dostala sem i na 2dny injekce na prevenci hyperstim.syndromu,nevim,jak je ta zkratka 🙂 jo,a jen dnes sme tam nechali 33tisic+jeste leky ke stimulaci 5,5tisice a pak jeste dalsi penize,podle toho,kolik jich zustane a budem chtit mrazit,tak z tech financi sem byla dost v soku... alejinak je mi fajn,i nachlazeni ustupuje 😉

veverka.terka
23. říj 2015

@renda12 juu,to je bezva. Ja taky doufam,ze stihnem transfer v dalsim cyklu. Ale p.Galli me ujistovala,ze ano 😉

kinos
23. říj 2015

@veverka.terka Ty jo - no krásná úrodička!!!! A ty finance no paráda :(. Ty léky na stimulaci - to byl ještě doplatek navíc? Protože se to platí, hned když je dostaneš ne? A proč jste platili dneska tolik? Jakou jste měli metodu? A vlastně když jste dávali všech 19 tak to je nějak nad 8 po tisícovce, co? No budu strašně moc držet palušky!!! A tobě ať už je brzo lépe!!!

veverka.terka
23. říj 2015

@kinos leky sme platili už pred tim,to dneska bylo jen metoda ICSI,metoda MACS-to je novinka,bylkt nam to doporuceno kvuli hodne spatnymu spermiu,prodlouzena kultivace a jak pises,za oplodneni od 8vajicek vis,za kazdy 1tisic. Tak hlavne,aby to dobre dopadlo a byl aspon z jednoho zdravej mimous 😉 diky za podporu 🙂

veverka.terka
23. říj 2015

@kinos ted se plati za Merional 1amp. 330,-,kdyz vyplytvas 30amp(ty hradi pojistovna). A ja sem mela vyssi davky,tak sem musela i dost doplacet.

armetist
23. říj 2015

ahoj, prosím vás, je tady někdo, kdo měl stejný problém jako já? mám jít na ket,máme zamražená embrya, ale mám moc nizkou sliznici, zkoušeli merional, estrofem, na nic nereaguju, mám strach, aby to vůbec u mě šlo provést. Měl někdo také problém se sliznicí? už jsem z toho zoufalá

zirafka1988
23. říj 2015

@armetist a kolik máš?

zirafka1988
23. říj 2015

@veverka.terka tak.to je krásné. Ta držím palce aby se oplodnilo co nejvíce. No je pravda ze my jsme tam u odběru nechali taky hodně peněz. Ale za ty prachy to stojí ;)

kinos
23. říj 2015

@veverka.terka A jací dneska byli u OPU? Já tam minule zažila fakt nepříjemné věci, asi pech na "empatické" lidi. Sestra mě totálně okřikla, že nemám všechna vyšetření - to sem si je jako měla udělat sama 🙂, pak mě nechala v košili čekat asi hodinu na chodbě bez toho aniž bych věděla jestli teda udělají OPU nebo ne. Nakonec teda přišla jiná sestra, která říkala, že to samozřejmě nevadí a zavedla mě do pokoje, no a manžel to teda taky měl zajímavé. No každopádně byla to jediná negativní věc na minulém IVF 🙂, a hlavně že výsledek si hraje v pokojíčku 🙂 🙂 🙂.

armetist
23. říj 2015

Minulý cyklus jsem měla v 15 dc 3 mm, 28. den 5, teď 10. dc asi 3mm

zirafka1988
23. říj 2015

@armetist tak to je fakt málo. Já jsem.mela.mit transfer už v září. Ale sliznice byla jen 4mm. Takže mi dali merional a čekala jsem na další cyklus. To se ale zase nedostavila ms tak jsem musela na vyvolávací injekcí. No a abych to zkrátila tak při transferu jsem mela sliznici 7mm. A bereš ještě něco kromě toho? Já jsem začala pít inofolic a zobat kys. Listovou a myslím že mi to pomohlo.

veverka.terka
23. říj 2015

@kinos tak u nas teda nastesti chovani dobry,i pri minulym OPU. Akorat sem tam mela byt uz na 8h a na radu sem sla předposlední,v 10.45 a na pokoji to bylo jak v marnici,zadna pani nic nemluvila,ja sem obcas neco prohodila,ale nikdo se nechytal,tak to bylo takovy napjaty :-/

zirafka1988
23. říj 2015

@veverka.terka tak když jsem byla na odběru já, tak to bylo na pokoji super. Byla.jsem tam s jednou paní z Rousínova a ta pusu nezavřela . Ale bylo to fajn. Aspoň mě rozptylila. Jak jsme se probíraly z narkoz tak jsme se rehtaly tem krávovinam co jsme ještě oblbnute vykládaly. Tak hlavně že to máš záruku. Jinak doporučuji prosí hyperstimulační mu syndromu hoooodne pít. Ale fakt třeba 5 litrů vody a zvysit bílkovinu. Nejlépe si koupit v lékárně rozpustnou bílkovinu a přidávat ji do jogurtu tvarohu a tak sice mi po pěti dnech bylo už toho množství jogurtu a tvarohu blbe ale zabralo to. I doktor se divil ze mu nic nebylo. Takže doporučuji Tvarohové pomazánky, vajíčka, tvarůžky.