Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

petule1983
17. čer 2014

@kejtblue ahojky, tak to je krása, takový nádherný počet 😉. Teď to už docela uteče a za chviličku půjdeš na transfer 🙂. Já teďka nějak začínám nestíhat, ale dneska jsem začala špinit, takže počítám, že zítra už tu je ms a to budu teprve 23den. Ale stejně jsem to měla i minule, jak neberu žádný léky, tak to prostě po odběrech dojde dřív.. takže výsledky zatím nevíme, ale ms už tu je.. tak docela začínám silně uvažovat o tom, že ten případný transfer odložíme na další měsíc. Tentojkrát by nám to stejně vycházelo na víkend, kdy jsme zrovna pryč. No nic, ještě to proberu s manželem 🙂
@artepka84 ahojky, vítej mezi námi 🙂. Když jsem byla na odběrech já, tak nás tam bylo asi šest a na pokoji jsme teda byli čtyři.. ale bylo to docela fajn, byla tam jedna slečna, která byla taková upovídanější, tak to aji rychleji utíkalo 😉
@madlenka87 po těch odběrech bys asi řídit neměla, mají to napsaný aji v těch jejich papírech a hlavně partner se dole na recepci nahlásí, že tě přišel vyzvednout a oni tě teprve pak pustí.. teda aspoň myslím.. ale třeba by se s nimi dalo nějak domluvit. Úplně tě v tomhle chápu, taky to nikde (kromě tady koníka) neventilujeme, takže s tím odvozem bych to také měla na štíru..

madlenka87
17. čer 2014

@petule1983 Hmm, tak to je blbý,ale přesně takto jsem si nějak říkala, že to asi bude ☹ Budeme to nějak muset vymyslet. Já bych klidně jela i autobusem, ale manža by to asi určitě nedával. Už jsem nadhodila i variantu, že by si tam poležel do druhého dne a já bych pro něj ten druhý den přijela. (On bude mít ten zákrok mnohem náročnější než já). A nebo! Se tam ubytujem v tom jejich penzionu a uděláme si dovolenou 😀 😀 😀

artepka84
17. čer 2014

@madlenka87 My se tam na několik dní ubytujem určitě, pač jsme až z Prahy. Bude to prostě naše dovolená a poznávačka Brna🙂 A kdy vlastně začínáš, už víte nějaký termín?

jawuna
17. čer 2014

@artepka84 Jéé, takových tu je, akorát teď mají všechny holky, co tu byly, doma mimča nebo jsou těhu, ale je super, že se to tady zase pěkně rozjelo. Brzo se k vám přidám, půjdu na KETík 😵 😵

madlenka87
17. čer 2014

@artepka84 Přesný termín bohužel nevím, čekáme ještě na výsledky genetiky. Ale doufám, že co nejdřív, už není na co víc čekat 🙂

kejtblue
17. čer 2014

@kinos Ono v tom asi bude ten rozdil ze Duphaston jde pres zaludek ne spodkem, takze muze potencialne delat blbe..ale sem prijemne prekvapena, mam v sobe uz dva dneska, a krome bolesti prsou nic nepocituju, tak mam celkem radost! 🙂 A dekuju za uklidneni, doufam ze ani u me k OHSS nedojde! Zatim se citim lip nez vcera, tak snad je to dobry znameni!
@jawuna Je mi jasny ze na sto pro to nema moc lidi, navic mi ta embryolozka po telefonu rikala ze nase cisla se pohybujou naprosto normalne, ze statistickyho hlediska aspon...tak doufam ze v tom budou pokracovat 🙂
@madlenka87 Dik, doufam ze budou dal bojovat stejnou intenzitou! Jinak 3.den kultivace je pozitri, takze pozitri v 10h rano si volam znovu. My jsme ICSI rozhodne meli, bez toho by to ani neslo s pritelovou velice spatnou morfologii! S tim cenikem si nejsem jista, ale kazdej kdo tam prijde na schuzku ho vyfasuje (Texl vam ho nedal?), dokonce se mi ih seslo doma nekolik, protoze mi ho porad nekdo daval :D Kazdopadne do 8 vajicek je to zdarma a mysli se tim oplodnovanych, tedy to s cim si oni daji praci oplodnovat, a co se ve finale skutence oplodni, to uz na cenu nema vliv.
Ja nevim jak ostatni holky, ale i kdyby to v tech instrukcich napsany nebylo, rozhodne bych po zakroku neridila! Me delalo problem byt i spolujezdec, bylo mi na zvraceni jeste z anestezie a napul sem usinala.. 😀
Urcite dej vedet hned jak budete mit vysledky genetiky!
Jinak souhlasim i s tebou i s @artepka84 ze tohle misto je kouzelny! Nevim co bych si bez tohodle systemu podpory pocala! I kdyz ma clovek chapajici rodinu i pritele, co ja si nemuzu stezovat, skutecne mam..tak nikdo nevi co zena proziva, nez jina zena..a tady sou takovy skvely a zkuseny zensky 😎

kejtblue
17. čer 2014

@petule1983 Diky! Doufam ze se do toho transferu uz uplne zotavim! Dneska uz je to lepsi, ale porad daleko od normalu..
Mrzi me ze ti prichazi ms tak brzo, doufala sem ze budete transferovat co nejdriv! 😒 Myslis ze neni sance ze by ty vysledky prisly nez budes ovulovat? Prece jenom se transfer dela az par dnu po ovulaci, to by slo stihnout ne? To vsechno za predpokladu ze tu budete pochopitelne..ale me prijde ze by vam to casove mohlo vyjit klidne i tenhle cyklus! 🙂
Holky @madlenka87 a @artepka84 mate to vymysleny dobre s tou dovcou, treba si muzete dat vecer i double date 😎
@jawuna Kdy se chystas na KET?

genio
18. čer 2014

taaak holky jsem po první konzultaci 🙂 s Texlem jste měly pravdu, je parádní, i manžel byl z něho nadšený 🙂 hlavu mám jak balón od všech těch informací, jinak nám nabrali krev a spermiogram od zítra začínám brát proveru a příští měsíc stimulujem 🙂 no jsem docela v šoku že to šlo tak rychle všechno 🙂 pořád se z toho nějak nemůžu vzpamatovat 😀 jen jsem se chtěla zeptat ohledně těch testů PGD? zvažovaly jste? děkuji 🙂

genio
18. čer 2014

@kejtblue parádní úroda (konečně jsem se prokousala aktuálníma novinkama 🙂 a konečně už tomu u trochu rozumím 😀 budu držet palce ať se vyvíjí tak jak mají 😉

kejtblue
18. čer 2014

@genio Dekuji za hezke prani! Takdy doufam ze vsechno pujde dobre, a tak se nemuzu dockat zitrejsiho rana kdy si mam volat pro dalsi update o nasich bublinkach 🙂
To je drsny ze ti nasadil Proveru a jeste ani nema vysledky testu, je to tim ze se u vas uz vi v cem je problem?
K PGD ti bohuzel nic nepovim, nam nebylo doporuceno, i kdyz sem to zjistovala jestli by to neslo zaridit pres pojistovnu, ale u nas to pry neni nutny..

genio
18. čer 2014

@kejtblue no tak manžel má ten základní spermiogram ok, ted mu dělali ten rozšířený ale problém je na 90% u mě, jelikož mám tu endošku a podle operačního nálezu a protokolu říkal že to bude u mě no .... říkal že proveru na srovnání cyklu no a příští týden tam jedeme znova a jak budou výsledky ok tak začínáme. to by už měl poznat jestli je vše ok nebo ne, že? jako já jsem z toho taky byla paf, ale tak tak se jestli chceme začít hned a manžel jojo 😀 a jak to tak vezmu tak na co čekat... asi moc není na co..sice jsem se ještě moc nesmířila s tím, že to nepůjde přirozeně, ale marné no ☹
jak půjde vše jak má tak v sobotu bude transfer že? 🙂 budu držet palce a posílat všechnu pozitivní energii 🙂

kejtblue
18. čer 2014

@genio Ja mam prave endosku taky, ale pritel ma taky zasadni problem, takze dva problemy rovnaji se - 1% sance prirodniho otehotneni (kazdy mesic). A kdyz je problem jen u jednoho tak ta sance se zveda na 5% (kazdy mesic). Tak proto sem si rikala ze kdyby u vas byl problem jenom jeden, ze by Texl IVF mozna ani nedoporucil..protoze vim ze nektery zensky s endoskou otehotni bez problemu. Ale jinym to zase nejde vubec, je to padesat na padesat, tak to asi Texlous nechce riskovat 🙂
Vim jak je tezky smirit se s tim ze to nepujde normalni cestou..nam to trvalo pul roku od prvni nastevy v Heliosu nez sme se s tim srovnaly, a vratili se tam s tim ze teda do toho jdeme.
Mas to dobre spocitany, jestli bude vsechno jak ma, tak v sobotu do me vkladaji bublinku 🙂 A dekuju za tu pozitivni energii, urcite se bude hodit! 🙂

genio
18. čer 2014

@kejtblue no právě my se už snažíme rok a půl a skončilo to akorát další laparkou a odstranění cysty a endo ložiisek... takže je to těžko, pak mi jednoho krásného dne řeknou že jdu znova na laparku a třeba se může stát že mi vezmou oba vaječníky a jsem namydlená..toho se bojím nejvíc...a už jsem zkoušela cvičení podle mojžíšové milion bylinek a hold to asi není dost no... takže největší dilema je zda počkat ale s tím rizikem že půjdu na další laparku a můžou mi něco vzít a pak bude i to IVF větší problém nebo jít do toho hned a třeba se druhé zadaří přirozeně no 🙂 šance na to sice je, ale nikdo neřekne jak velká je zrovna u nás dvou no... ☹ a manžel to včera rozsekl 😀 což jsem až byla překvapená, ale říkal že věří že jsme v dobrých rukou 🙂
no po včerejší přednášce a obrázcích už se trochu orientuji co a jak je 🙂

kejtblue
18. čer 2014

@genio Manzel ma recht, nekdy se to ostatne rozseknout musi! A rozhodne jste v dobrych rukou, aspon z vlastni zkusenosti muzu rict ze me zatim v Heliosu ani jednou nezklamali! Vzdycky kdyz sem zavolala s tisice dotazama, inteligentnima i mene, tak ochotne odpovedeli a uklidnili me. A doufam ze i nadale mi tohle misto prinese stesti, a taky vsem ostatnim holkam co tu bojujou! 🙂 Takze se niceho neboj, ver ve stastnej konec, a vsechno mezitim nech na nich 😉 Aspon o tohle se ja pokousim kazdy den... 🙂

genio
18. čer 2014

@kejtblue tak tak 🙂 děkuji za povzbuzení...snad vše dotáhneme do zdárného konce 😉

artepka84
18. čer 2014

Holky, tak zítra začínám Dipherelin a v sobotu vysazuju Proveru. Kolikaty den po vysazeni Vam prisla MS? Kolikaty den cyklu jste zacaly Merional (2,3.,?)Jestli mi to vyjde na vikend, tak to bude s tou kontrolou a odberem asi trosku slozitejsi nez se dostanu do Brna...díky

artepka84
18. čer 2014

@kejtblue za me zatim taky super

artepka84
18. čer 2014

@genio další spolubojovnice, paráda

kejtblue
18. čer 2014

@genio Nic jinyho nam nezbyva nez to nevzdavat! 🙂
@artepka84 Me prisla ms za dva dny (druhy den bez Provery) od vysazeni Provery. To bylo pondeli a uz bylo pozde na odbery, takze sem na krev sla az nasledujici den (2.den ms/cyklu) a to uz sem vyfasovala Merional ktery sem zacala brat ten samej den vecer.

artepka84
18. čer 2014

@kejtblue ty jo, to je fakt brzy(takze 27 DC?) a ty mivas normalne takhle kratke cykly, jestli se muzu zeptat? na tom instruktaznim papiru pisou 30-32 DC, ja bych ji normalne cekala tak 30 DC, ale s tou Proverou a Dipherelinem nemam zkusenosti...

kejtblue
18. čer 2014

@ artepka84 Normalne mivam klasicky prumernou delku cyklu 27-28 dni, ale cekala sem ze to kvuli tem praskum bude delsi, jak pises kolem tech 30 DC, ale pak sem si uvedomila ze ten cyklus jak sem zacala s Proverou sem vlastne ovulovala nahodou hodne brzo, takze se vlastne ms dostavila presne ty dva tydny po ovulaci.

genio
18. čer 2014

@kejtblue můžu se ještě zeptat, po tom transferu se jede normálně dom nebo je spíš lepší tam zůstat, alespoň 1 den poležet a pak až jet

artepka84
18. čer 2014

@kejtblue díky, tak uvidíme, jak to bude u me

kejtblue
18. čer 2014

@genio Daji ti instrukce k odberu kde se pise ze po zakroku si te nechaji 2 hodiny (podle zakona) a pak te pusti jen v doprovodu dospele osoby. Pochopitelne nesmis ten den ridit a mas 24 h po zakroku vice mene jen odpocivat a nebyt sama doma.
Kdyz ma pro tebe kdo prijet a starat se o tebe ten den, tak bych sla domu.

genio
18. čer 2014

@kejtblue no já jen že to máme domů 200 km a po D1 která z tebe vytřepe skoro duši se děsím aby se nevytřepalo i to co nemá

jawuna
18. čer 2014

@genio po transferu jdeš domů za 15 minut, Texl mi říkal, že můžu dělat co chci, že to ze mě nevypadne 🙂

jawuna
18. čer 2014

@genio nooo...u nás taky padlo rozhodující slovo od mé drahé polovičky, ale ono je to asi někdy potřeba 🙂

kejtblue
18. čer 2014

@genio @jawuna Ja myslela ze se bavime o odberu vajicek ne transferu..pokud sem to pochopila spatne tak pochopitelne plati to co rika @jawuna 😀
Jinak, dotaz na Vas co mate za sebou odber vajicek, dneska je streda, odber sem mela v pondeli. Poprve jsem se dnes vypravila trochu vic ven, sla sem navstivit babicku do nemocnice..a jak sem dosla domu, tak me boli celej spodek, jak kdybych usla 100 km, je to normalni?

genio
18. čer 2014

@jawuna tak tak 🙂 na jednu stranu jsem ráda že jsem nemusela sáhodlouze přemýšlet a zvažovat 🙂

madlenka87
18. čer 2014

@kejtblue Děkuju za info! Víš, že nám ten ceník asi dával 😀 Takovou celou složku jsme dostali, já vůbec nevím, kam se to podělo, úplně jsem na to zapomněla, manžel si to dal do své aktovky a asi to odnesl do práce, musím se ho hned zeptat 😀 Tak zítra jsem moc zvědavá, jak se bojovníčkům daří, určitě super!
@genio To je perfektní, že už začínáte! Úplně ti rozumím, že ještě nemáš vstřebané IVF, pro mě je to taky dřina, na začátku jsem se z toho skoro hroutila, a to si myslím, že mě zas tak něco nezaskočí 😀 Hold člověk míní, pán Bůh mění... Buďme šťastné za neuvěřitelný vývoj v medicíně... Zvládnem to!
@artepka84 To je skvělý, že i u vás už se něco děje a jsi v procesu 😀 Holky, vy mě úplně všechny předběhnete! ☹ Ale zase z vás můžu čerpat všechny postřehy, rady a zkušenosti 🙂