Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

artepka84
15. črc 2014

@genio Skvely, tak vidis, ze jich nakonec bylo mnohem vic, nez jsi cekala. Ja mam dneska takovej divnej pocit z toho naseho ubytku do tretiho dne, z 12 oplodnenych je jich dneska peknych jen 6, 50% ubytek se mi zda do tretiho dne nejak moc :( skoda, ze tu neni zkusena bojovnice jawuna, zajimalo by me, jak to mela v tech svych dvou pokusech, nejste s ni nektera v kontaktu?

artepka84
15. črc 2014

@kejtblue ja jsem ze vseho taky uz nejaka zmatena, asi ty hormony s nama cloumaj🙂 uz se koupete?

kejtblue
15. črc 2014

@artepka84 @genio Nam rikali ze je normalni/prumer aby z poctu uspesne oplodnenych vajicek, 5. den zbyla 1/3. Tohle je pry naprosto normalni...A potvrdilo se to presne tedy i u nas.
@artepka84 Zatim sme se koupali 3-krat a sme tu skoro 10 dnu :/ Dneska zase prselo. Jaky tam mate pocasi v CR?

jawuna
15. črc 2014

@artepka84 Jsem tadyyyy 😀

jawuna
15. črc 2014

@genio Super číslo 😉 to bude vaše šťastné 😉

jawuna
15. črc 2014

@artepka84 Třetí den už asi nevím, určitě nebyly všechny dobré, ale ani nebyly všechny špatné, ale přesné číslo si už fakt nepamatuju. No hlavní je ten konec, 5. a 6. den, to jsme měli poprvé 2 embryjka z 11 vajušek a podruhé 5 embryjek z 11 vajušek, takže těžko říct 😒

artepka84
15. črc 2014

@jawuna Jee, dobře, že jsi tu, díky za odpoved. Jak se cítíš?

artepka84
15. črc 2014

@kejtblue Počasí celkem v poho, aspon tady v Pze. Ale more by nemelo byt studeny, ne?

jawuna
15. črc 2014

@artepka84 Já nějak nemám moc čas nad tím přemýšlet, takže úplně na pohodu 😎 Věřím, že to bude dobrý, když to dopadlo jednou, proč by ne podruhé 😉
Tak šup šup, babizny všechny, pěkně těhulkovat taky 😵

genio
15. črc 2014

@kejtblue jj zítra v 10. no momentálně jsem vstala a je to lepší takže jsem zatím nic neměla

genio
15. črc 2014

@jawuna no jak jsem spala po narkoze tak se mi zdalo že jich máme 13 a pak jak mi to řekla koordinátorka tak se mi chtělo smát 😀

genio
15. črc 2014

@artepka84 neboj se úbytku, některé to můžou ještě vklidu dohnat. a někdo má větší úbytek 3. den jiný 5. den. (ono se říká že do 3. dne záleží na kvalitě vajíčka a pak od 5.dne na kvalitě spermie ne? takže ničeho se neboj ;)

artepka84
15. črc 2014

@genio Jj, tak já se zatím tak moc nepředvedla, tak uvidíme, jak spermie🙂 Dost se bojím tam pozítří volat...Tak Tobě držím palce na zítra taky

genio
15. črc 2014

@artepka84 ale nic se neboj, hlavne pozitivne mysli a dopadne to dobre 🙂

genio
16. črc 2014

@artepka84
@jawuna
@kejtblue holky tam jsem si dneska volala kolik jich nám oplodnili. Tak jen 10 bylo zralých a do dneška se vyvíjí jen 7 ☹ jsem z toho fakt špatná. takový strašný úbytek jsem nečekala ☹

jawuna
16. črc 2014

@genio Vždyť to je super výsledek 😉 Říkali nám u pohovoru, že se oplodňuje asi 70% vajíček, to máte úplně přesně 😉

genio
16. črc 2014

@jawuna no ale jak to prý nejvíc odpadává 3. a 5. den tak se bojím aby nám vůbec něco zbylo ☹ achjo, doufala jsem v počet nad 10 ☹ a teď čekat do pátku na další info ☹ se asi zblázním

jawuna
16. črc 2014

@genio Neboj, určitě se budou bobci snažit, musíš jim věřit 😉

genio
16. črc 2014

@jawuna myslím na ně pořád, snad to nevzdají všichni 🙂

artepka84
16. črc 2014

@genio mne to neprijde spatny, myslim, ze takhle jsme to mely vsechny...nevim o nikom, kdo by mel 100% zralych a vzdycky aspon 2, 3 se neoplodní... mě spíš u nás přišel divnej ten ubytek 3. den, pač jsem někde četla, že do třetího dne jich má být 80% a pak pátý den tak okolo 30%...

artepka84
16. črc 2014

@jawuna Mám na tebe jeste dotaz, pokud budem mít něco na ket... chodí se na utz 14. den cyklu a pak jeste nejak pred ketem? ket je 19. den? a píchá se před tím pregnyl? dík

genio
16. črc 2014

@artepka84 no snad ví co dělají a dopadne to dobře a malí budou bojovat 🙂

kejtblue
16. črc 2014

@artepka84 More studeny neni, ale kdyz venku lije nebo fouka studnenej vitr, tak se pak cloveku ani do toho more nechce... 😒 Tohle je fakt nejdivnejsi leto myho zivota. Dneska to tu zacalo slunickem, tak doufam ze to aspon par dnu vydrzi! A zadny strachy, ber to tak ze prezijou ty nejsilnejsi a nejlepsi, a neboj se o to jak vysoky cislo bude! Jsem si jista ze budete normalne v prumeru tak jak i my!. A i kdyz se treba 3 nemusi zdat jako velky cislo, ja jsem za tenhle pocet mrazacku neskutecne vdecna! Uvidis ze i u Vas to dopadne dobre 🙂
@genio Jak rikaji holky, tvuj ubytek vubec neni drastickej, naopak uplne prumernej! Vim ze bych chtela aby jich bylo vic..ale tohle je cely tak nepredvidatelny, ze se klidne muze i stat ze uz ubyvat nebude vubec, nebo ze jenom par a na konci porad budete mit vetsinu. Vidis co psala jawuna, ze z 11 jim nakonec zbylo 5! Takze v podstate nad prumer! Nedeptej se dopredu strachem, protoze je velice pravdepodobny ze to jeste dopadne dobre! 🙂 Vim ze je tezky nestresovat, taky sem to delala..ale na cisla nemysli, a jen se v duchu s bublinkama bav, a vsechno dopadne jak ma 🙂 🙂 Drz se!

jawuna
16. črc 2014

@artepka84 Já jsem byla 14. den na kontrole, to mi dělali ultrazvuk a naplánovali na 19. den KET. Brala jsem pak Utrogestan a píchli mi i Pregnyl, protože jsem měla folík. Teď jsem ale brala Duphaston a folík jsem neměla a nic mi nepíchali 🙂 No a před transferem mi jen udělali rychle ultrazvuk a pak zavedli embryjko (to bylo stejný)

genio
16. črc 2014

@kejtblue no budu se snažit nestresovat, ikdyž nevím jak no 😀 tak aspoň dneska užívej sluníčka a moře? kdy se vůbec vracíte? 🙂

artepka84
16. črc 2014

@jawuna díky, díky. a ty utz a transfery musí být ráno, nebo i lze na poledne? ptám se kvůli té naší vzdálenosti...

artepka84
16. črc 2014

a jeste jeden dotaz holky, za jak dlouho po vysazeni duphastonu jste dostaly ms? je to stejne jako po provere, nebo kratsí?

jawuna
16. črc 2014

@artepka84 asi jsem byla vždycky dopoledne, teda dvakrát 😀

genio
16. črc 2014

@artepka84 ty bereš nějaké léky teď nebo ne? nebo až příští cyklus jak jdete na to pdg?

dashi
17. črc 2014

@genio na tak to je slušná úroda 😉 tak držím palce ať se hezky oplodněj...Teď hlavně opočívej 😎