Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

madlenka87
21. říj 2014

@bbibianca Ano, je to tak, že největšími položkami v každém cyklu ivf jsou léky za stimulaci + icsi + mražení embryí. To by mohlo být těch cca 25 - 30 tis. Pokud se nezadaří první et/ket a jdeš na další kety, platíš už vždycky "jen" 5 tis právě za transfer.

bbibianca
21. říj 2014

@madlenka87 TAk to jsou dobré zprávy...

madlenka87
21. říj 2014

@bbibianca Promiň, teď si nějak nevybavuju... budete potřebovat to icsi?

bbibianca
21. říj 2014

@madlenka87 To já právě nevím, jak to je... nějak jsem byla duševně mimo když nám to říkal. Vím, že říkal ICSI/PICSI a nevím, které je které a které nám doporučuje a tak ani nevím o co pořádně jde... nerozumím tomu

madlenka87
21. říj 2014

@bbibianca A nemáš to zakroužkované v ceníku? Nám všechno co se nás bude týkat zakroužkoval Texl v ceníku... ICSI znamená, že se spermie vstříkne přímo do vajíčka, tedy usnadní se jí cesta. U PICSI se navíc zjišťuje kvalita konkrétní spermie a ty kvalitní se pak vstříkniu do vajíčka - velmi stručně řečeno.

bbibianca
21. říj 2014

@madlenka87 to právě nemáme... 😒

bbibianca
21. říj 2014

@madlenka87 jedině že bych napsala e-mail do heliosu, ale mají tam jen ten formulář a mám obavy, že by se to objevilo v té diskusi co tam je... Já bych byla radši kdyby to se mnou někdo řešil e-mailem přímo ušité na nás, ale to asi spíš max. telefonicky, co?? 😒

madlenka87
21. říj 2014

@bbibianca No v každém případě je to teda (+-) 5070 kc za léky, podle toho, jaké dávky budeš potřebovat. Potom minimálně 9000 Kč za icsi (my platili 20 tis.), pak 7000 Kč za prodlouženou kultivaci embryí a když vše půjde dobře tak 4 a více tis. za zamražení embryí. To je tedy minimálně 25 tis., spíš víc. Ale pak už jen vždy 5 tis. za druhý a každý další ket 😉

bbibianca
21. říj 2014

@madlenka87 jaktože jste platili za icsi 20.000??

madlenka87
21. říj 2014

@bbibianca No určitě bych raději volala. To más aspoň i jistotu, že jste se dobře pochopili a tak. Na druhou stranu, je to v tuto chvíli tak důležkté vědět jestli icsi nebo i picsi? Rozdíl v ceně je 3 tis. A zeptat se můžeš osobně hned jak půjdeš na první krev 😉

madlenka87
21. říj 2014

@bbibianca Přesně tak 😀 Měla jsem hodně vajíček a nebyla vize velké kvality spermií, takže jsme nechali oplodnit 20 vajíček, tedy 20 tis. A jsem za to nesmírně ráda, protože nám z toho zbyly jen 4 kvalitní embryjka a z toho ještě 2 nevyšetřené. Kdabychom nechali oplodnit míň, nemuseli jsme mít k transferu taky nic 😖

bbibianca
21. říj 2014

@madlenka87 No tý jojo to je pálka takže jste dali 20 tis. za embryjka plus dalších x peněz za to cos mi vypsala v předchozí zprávě??

madlenka87
21. říj 2014

@bbibianca Tak když už tu tak o tom píšem, tak jsem vyhrabala svůj deníček, kam si od začátku stimulace zapisuju všecbny možné poznámky a i ceny. Takže k dnešnímj dni jsme zaplatili 48 tis a nějaký drobný 😀 A to v tom vůbec neni benzín na cesty, kterých už bylo v souvislosti s ivf 16! A taky chybí 1600 Kč za nezbytné přespání v Brně. Platili jsme hodně ale i proto, že manžel musel podstoupit chirurgický odběr spermii a jen ten stál 9 tis... Takže tak, žadná velká sranda to není 😝

bbibianca
21. říj 2014

@madlenka87 Ajeje, no tak ja zatim platila jen nejakych 80 kc za proveru v lekarne injekce platit nechteli ale koordinatorka rikala ze to bude nejakych 5050,- Nojsem zvedava jak to pujde nam. Ted cekam ms a porad se nechce rozjet takze asi splaseni hormonu se nekona.... Tak jsem i rada pac mit delsi cykly a nasledne jeden silene kratky by bylo asi blbe kvuli ovulaci atd...

jawuna
21. říj 2014

@bbibianca Během stimulace budeš mluvit s embryoložkou, ona ti úplně všechno vysvětlí a řekne ti i kolik přesně budeš platit

bbibianca
22. říj 2014

Holky nevíte, jak budou mít v Heliosu v prosinci dovolenou?? Nějak se mi zkrátil cyklus. Dnes nebo zítra se MS rozjede úplně už to cítím. první dva cykly po revizi jsem měla 33 dnů, tak by transfer vyšel krásně na leden, ale jestliže se mi ted zkrátil cyklus 27 dnů tak nevím jak to bude pokračovat v dalším měsíci.. Bojím se, že se to bude muset zase protáhnout... 😒

artepka84
22. říj 2014

Tak je to, jak jsem psala, holky, test naprosto bílej. Takže prostě se snažil a nevyšlo to. Asi si budu muset dát chvíli pauzu, jsem psychicky i fyzicky úplně ko. Bolí mě v krku a zase jsem nastydlá, což je ted už každý měsíc, jak jsem vyčerpaná, a to jsem jeste před rokem bývala nemocná tak dvakrát do roka. Nebo i ty hormony k tomu, nevím...Uvažuju znovu o tom štěndu...pořád jenom jsem koukala na ostatní a na překážky a komplikace a nemám pak žádnou radost v životě...pořád na něco čekám-až budu štastná a celou současnost obětovávám pro mimi (práci, sport,peníze...) , které k nám nechce... Stejně to asi v tomhle mém stavu nemá dál cenu plýtvat embrya a každý další neuspěch je pád hlouběji a hlouběji...děsí mě, že čas ubíhá, ale asi to nejde lámat přes koleno, asi fakt potřebuju pauzu...omlouvám se za delší zprávu, jen jsem vám chtěla napsat, jak mi je...
Jinak Madli moc na tebe myslím, at je v pátek všecko ukázkový

bbibianca
22. říj 2014

@artepka84 To je mi moc líto, ale věř, že to příjde až to budeš nejmíň čekat. Všechno má svůj čas, ale určitě to přijde...

Já teď zase řeším MS, pořád čekám kdy dojde. Už jsem myslela že dnes ráno nebo nejpozději odpoledne, ale nějak nevím, zda se to dá považovat za MS vždycky už když mám na papíře trochu krve sražené jakoby hlenu, tak příště tam není nic. 😒

genio
22. říj 2014

@artepka84 to mě mrzí, ale jak píšeš, dej se prvně dohromady a pak jak budeš v pohodě tak to půjde jak po másle! psychika je mocná čarodějka, a jak jsi vynervovaná tak je tělo oslabené a hold pak nefunguje tak jak má ☹ já si musela dát taky pauzu delší po tom prvním neúspěšném IVF, ikdyž mi říkali ať jdu do toho zas a co nejdřív. byla jsem jak hromádka neštěstí. Teď se zas pomalu dostávám do starých kolejích, mám zas své zájmy, volný čas a ne jen v hlavě mimčo, a to si myslím že je moc důležité. (jojo kecá se mi to dobře, ale děsí mě co bude) Takže držím moc palce ať najdeš sama sebe a pak si tě najde (vás) najde i to miminko uvidíš. Moc ti budu držet palce!!!

artepka84
22. říj 2014

@genio Díky, ja tobe taky. Kdy chystas stimulku, v lednu? Nejhorsi je, ze ja jen co se dam malinko do kupy, je uz tu dalsi ket. Potrebovala bych mezi kazdym z nich nejmin trimesicni pauzu a to se bojim, ze je boj donekonecna. Treba fakt to stendo mi pomuze prekonavat ty neuspechy, ale byl to celkem muj sesty transfer a uz je tech proher nejak na me moc. O vikendu se asi jedem na jednoho mazlika mrknout, tak uvidime...

artepka84
22. říj 2014

@bbibianca S temi MS zacatky to je neco, ja to nikdy presne nevim, navic se pro stimulaci rozlisuje jeste dopoledne/odpoledne(pokud dopoledne, je to 1DC, pokud odpoledne, tak 0 DC) a nejlepsi bylo, kdyz mi jednou zacala v poledne, tak to bylo babo rad🙂 Tak at se brzy rozjede...

bbibianca
22. říj 2014

@artepka84 Jjo, no ráno jsem vstala a měla jsem takový černý cosi takový jakoby hlen, tak jsem si myslela, že už je to MS, ale pak zase nic pak trochu jo a pořád dokola... Teď jsem si chtěla volat do heliosu, ale asi to nemá smysl volat koordinátorkám když to ještě pořádně nepropuklo. 😒 Chtěla jsem to s nimi už naplánovat 😒

andryst
22. říj 2014

Ahojky holky,tak že dnes jsem začla dost šponit,tak že je to jak jinak v háji.....a zahnižďování to není....cítim že je to MS ,ale přes ty prášky se to nespustilo na plno 😒. Na test je to brzy....a ani se mi testovat nechce..nemá to smysl. Nebolí mě podbříšek ani prsa nic...jen to silnější špinění. Jak jsem již zmiňovala na začátku,nic necítím že by to dopadlo dobře.....

andryst
22. říj 2014

@artepka84 Je mi líto že ti to opět nevyšlo...ale pejsek je dobrá volba..také nad ním uvažuji....Tak se drž a tu pauzu si dej.....já si jí dám také....

artepka84
22. říj 2014

@andryst Počkej a kolikaty den jsi? Jinak ja pro priste (teda nevim, kdy to bude) fakt zvazuju dat 2, abych to nemusela podstupovat kvuli tem nervum tolikrat. Ty mas hodne embryjek, neuvazovala jsi o tom taky?

andryst
22. říj 2014

jsem 7 den,tak že test nehrozí....a o dvou jsem uvažovala....stejně když to dělám podle nich,tak v tom pozitiva nevidím 😠 tak to zkusím po mojí....

madlenka87
22. říj 2014

@artepka84 Ach jó ☹ Je mi to tak líto... Člověk si říká, kolik toho ještě může unést, že. Dej si odpočinku, kolik cítíš, že potřebuješ! V takovémhle stresu nemá smysl podstupovat další transfer. A pejska si kup! 🙂 Ten tě tak zaměstná, že se až nebudeš stačit divit 😀 Drž se moja!

bbibianca
22. říj 2014

Holky píšete tu jen samé negativní zprávy. Já myslela, že jsou v Heliosu odborníci a že to tam prostě vyjít musí... Jsem z těch vašich pokusů smutná... Sakra proč?? Kdyby jen jedna, ale to je jedna vedle druhé. Je toto možné? Kde teda berou ty statistické výsledky?? 😒 To co jsem teď napsala asi není pro Vás všechny moc povzbuzující, tak se omlouvám. Jinak s tím pejskem si myslím, že je to dobrý nápad. My jsme si pořídili pejska loni po prvním potratu když jsme dorazili z dovolené. No a do měsíce jsem byla těhotná, bohužel jak jinak to zase nevyšlo. Ale tím jsem chtěla říct, že na psychiku to asi vliv mít bude. Když jsem chtěla být těhu měsíc před tím, tak to nevyšlo a najednou jsme si koupili pejska a bylo to 😉

artepka84
22. říj 2014

@andryst vubec te nechci ponoukat do brzkyho testovani, ale ja jsem presvedcena, ze sedmy nebo osmy den uz pri hatchovane blaste duch na vetsinu lidi vykoukne. Ja mela tenkrat čtyřdenni ne šestidenni embo a osmy den uz tam byl. Jeste to nevzdavej...
@bbibianca ja vim, holka, nenech se tim znervoznit, to je proste pripad od pripadu a nekdo tu smulu vybrat musi holt. Ale fakt je, ze ty statistiky mi taky divny pripadaj. A jak zvládáte s pesánkem? Trosku se bojím, jak to zmáknem do budoucna s prací...

bbibianca
22. říj 2014

@artepka84 No, my máme dvorového. Koupili jsme si drsnosrstého trpasličího jezevčíka, protože jsme věděli, že na něj nebudeme mít úplně moc času a doma by se chudák asi unudil. Je fakt, že zpočátku jsme ho mívali doma i na dvoře prostě aj aj. Loni s námi trávil Štědrý den, ale teď už ho do baráku nechci. Jen na procházky. Poslední dobou manželovi pořád říkám, že je to chudák. Já dojdu domů o půl 5 a můj muž o půl 7, takže si nás moc neužije. Víkendy se však snažíme s ním dělat úplně všechno, ale přes týden... 😒 Je mi ho líto... Strašně teskní a když jdu za ním při každé vhodné příležitosti vletí do baráku a nechce jít ven... Loni, když jsme ho měli na půl v baráku nebo vlastně i letos, tak to bylo celkem v pohodě, ale začátky byly krušný. Je fakt, že jezevčík je lovecký pes a on moc dlouho v klidu nevydržel. Když se zapla TV, tak to ho ještě zajímalo, ale běda jak jsme vstali a donesli třeba jídlo do obýváku. To jsme ho to nemohli naučit, aby byl v klidu. Taky se nám několikrát počůral v obýváku. Zkoušeli jsme různé finty četla jsem i na internetu, ale kde... a pořád na to stejný místo. I když jsme zlikvidovali pachové stopy. Asi se mu to tam v rohu líbilo 🙂 Jednou jsem řekla a dost a už ho domů nebereme, nechci mít všechno zničený... Psa naučíš všechno, ale musíš mít an to čas......