Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

madlenka87
19. říj 2014

@babulkaba Nevím, kdy přesně jdeš, ale přeju hodně štěstí na utz, ať je vše, jak má být a můžeš se těšit na transfer! Pak sděl aktuality 😀 @artepka84 A jak ty, drahá moje, kdy to hodláš prubnout? Je ještě čas, to je jasný, ale vím, že jsi psala, že jsi dřív testovala i už 7. den... Myslím na tebe!
@bbibianca Strašně moc bych ti přála, aby to byla pravda, abys ty dvě čárky fakt našla a dovedla je do zdárného konce 🙂 Ale pokud možno se na to fakt moc neupínej, ať pak nesmutníš... vyjde-li to, bude to obrovské štěstí a dar, nevyjde-li, máš naplánovaný postup, víš, do čeho jdeš a klapne to přes ivf, neboj 😉

artepka84
19. říj 2014

@madlenka87 Ahoj holky, já jsem uz z toho uplne zdeptana. Bolela me nejak od vecera hlava a bylo mi trochu divne, tak jsem vcera v noci, kdyz jsem se vzbudila, spis tak ze srandy prubla test... a byl tam lehounkej duch. Byla jsem z toho paf a nemohla verit, jenze jsem si lehla, do rana teda moc nespala a rano zopakovala a nic...dnes pres den taky nic. Manzel to videl taky a je tam doted, takze uplnej cvok snad nejsem.Takze asi biochemicky a embrous to vzdal:((( Radost na par hodin a o to vetsi pad, rano jsem zirala jak puk na to snehobilo. Pregnyl to nebyl, ten jsem testla hned po transferu, abych vedela, a byl uz snehobilej. Jsem z toho moc smutna,vzdycky si rikam, ze nebudu bulet a vzdycky me to necim rozhodi.....

jawuna
19. říj 2014

@artepka84 To je mi líto ☹ ... ale stejně to je hrozně brzo, ne?

artepka84
19. říj 2014

@jawuna Je, taky jsem se divila...ale urcite kdyz jednou zmizel, tak je to v haji, to uz se neobjevi:( Chjo, uvazuju i pres nedoporuceni dat priste dva najednou, ja uz fakt nemam silu takhle travit mesic za mesicem...

artepka84
19. říj 2014

@madlenka87 Madli, tak Ti zas předávám štafetu matky pluku

jawuna
19. říj 2014

@artepka84 Nééé, nic nepředávej, ještě je brzo... Je to sice divné, ale třeba se to ještě nějak změní. Třeba ten Pregnyl nebyl a pak zas byl a nebyl a teprve teď bude těhu... muuuusíííííííí

madlenka87
19. říj 2014

@artepka84 😢 😢 😢 Já na to nemám slov, je mi to tak hrozně líto... A fakt myslíš, že už se nemůže ukázat? Třeba to byl nějakej super přecitlivělej test a čárka se na ostatních ještě objeví. Nechci rozdávat falešné naděje, jen tomu prostě nechci věřit ☹ Ach jo... Na dálku tě objímám!

genio
20. říj 2014

@artepka84 nebo to byl vadný test a čárka se teprv objeví! neházej ještě prosím flintu do žita ☹ však je ještě brzo!

bbibianca
20. říj 2014

@artepka84 Já myslím, že to by bylo hodně rychlí, v noci tam je a ráno už ne... určitě to byl nějaký omyl a čárka se ještě objeví.. třeba jak se to tam zavrtávalo, tak se zbláznily hormony, psala jsi, že ti bylo divně... Já myslím, že budeš ještě mile překvapena 😉

artepka84
20. říj 2014

Jste moc hodný,holky, děkuju za všechny reakce. Nechám to ted do ctvrtka být a pak otestuju nebo zajdu na krev. Jsem z toho vseho tak unavená, fakt uz nevím, co mam delat. Je to snad vsechno nejaky prokletí, nebo co, ze se porád clovek tak musí trápit... a jak uz mám něco za sebou, síly pořád ubývaj...Já vím, jsou na tom lidi mnohem hůř, ale na druhou stranu všichni kamarádi a známí taky líp a já začínám mít pocit, že si s nima mám pořád mín a mín co říct...jsem ráda, že jste tu aspon vy, který to chápete...

genio
20. říj 2014

@artepka84 nesmíš teď ale být pesimista ☹ vím že to je těžké, strašně těžké, ale nesmíš to už vzdávat. bojuj až do konce. nemysli na to, že to je už teď špatně. ještě je fakt brzo na závěry. držím palce jak jen můžu :-*

artepka84
20. říj 2014

@genio Jsi moc hodná, děkuju...

madlenka87
20. říj 2014

@artepka84 Já jsem včera nemohla usnout, tak jsem nad tím znovu přemýšlela... Můžu se pro zajímavost zeptat, v kolik v noci sis ten test dělala? Protože jestli mezi těmi testy bylo jen pár hodin, těžko ta hodnota hcg mohla být tak vysoká jako z normální ranní moči - to byla podle mě ta noční. A na odpolední testování je vůbec brzo! Fakt vydrž a věř. Vždyť i na tebe ten zázrak čeká!

artepka84
20. říj 2014

@madlenka87 Jee, dekuju opravdu moc, ze sis na me vzpomnela. Bylo to asi ve dve v noci a pak rano v 8 (asi teda po 6 hodinach) a druhy den odpoledne. Ten nocni byl jediny s duchem, byl slaby, ale naskakoval hned a je tam trosku videt doted. Kdyz jsem mela tenkrat ten potrat, tak jsem docela testovala hodne (mela jsem za ukol sledovat, jak to roste a pak zas po potratu, na ktery jsem cekala nekolik tydnu, zdali to klesa mezi krevnimi odbery) a myslim, ze mam s temi testy docela zkusenost a nikdy me nezklamaly at tim ci duhym smerem, presne tam byl vzdycky ten vyvoj videt. Ale toto, to fakt nechapu. Stejne je to paradox, tenkrat v tom 10tt uz jsem mela HCG nekolik tisic a kdyz to odeslo, moc jsem si prala, at ta tucna carka slabne a ja nemusim na dalsi zakroky, kdyby to vse neodeslo. A ted jsem zas prosila tu carku, at zesiluje... ☹

artepka84
20. říj 2014

@madlenka87 Kazdopadne pak dam vedet krev, ale vis jak... A co ty, uz v patek utz? Boze muj, uz to snad nekdo musi prolomit, a kdo jinej nez matka pluku!: 😀

bbibianca
20. říj 2014

Holky, tak zázrak ani štěstí se nekoná. Myslím, že je to rozjíšdějící MS 😒 Ale tak snad to krásně vyjde s tím odběrem vajíček a potom transferem protože dr. texl říkal něco o tom, že mezi svátky nepremávaj🙂 Od poslední revize špiním cca 5 dnů před MS, tak doufám, že se MS do neděle rozjede

jankajarni
20. říj 2014

@bbibianca Pokud to je opravdu ms🙂, tak držím palce, at se rozjede co nejdřív a pěkně vám to v klidu vychází. I s pár dny navíc by tam jeste byla nejak rezerva do tech svatku, ne, pokud dobre pocitam?

madlenka87
20. říj 2014

@artepka84 Jako je to fakt divný 😒 Ale nevzdávej to. Musím teda za sebe říct, že i když jsem po posledním zklamání rozhodnutá netestovat vůbec nebo nejdřív 10. den, tak v takovéhle situaci by mi to asi nedalo a zítra bych to testla. Jako víš co, horší už to být nemůže 😀 Ale to ti nechci radit, chraň Bůh, jen ventiluju svoje zmatené pocity 😀 Myslím na tebe!

bbibianca
20. říj 2014

@jankajarni jjo to jo já jen aby se mi ten cyklus hlavně neprodlužoval.. bo to by byla tragédie.. Jinak asi se snažením tímto končíme. Protože nechci mít pak strach, aby ty injekce ten případný plod nezlikvidovaly. Manžel už se těší až mě bude píchat 😀

artepka84
20. říj 2014

@madlenka87 No, ja mam vzdycky ruzna predsevzeti a nikdy to pak nedokazu vydrzet...taky jsem chtela tentokrat tak ten 7/8 (ja proste verim, ze u hatchovanejch blastocyst uz to videt je, pac tenkrat jsem mela 4denniho a 8. den byly // a ted je mame jakoby o dva dny starsi...u kejtblue to bylo taky tak) a vidis, co jsem si nadrobila.Uvidim, co me zas popadne, budu podavat info🙂

madlenka87
20. říj 2014

@artepka84 No jasně, jsme s tebou 😉

jawuna
20. říj 2014

@bbibianca Já ti nechci brát iluze, to ani náhodou, ale myslím, že by se ti případný neúspěch snážel mnohem líp, kdybys na něho byla připravená. Mně přijde, že vůbec nepočítáš s tím, že by to po tom IVF nevyšlo... 😉 Určitě to tak nehroť

madlenka87
20. říj 2014

@bbibianca Jojo, souhlasím s @jawuna. To víš, že ti tu všechny budem moc mačkat palce, aby to vyšlo hned na poprvé, ale podívej se na nás tragédky 😀 Tak mám maličko strach, abys nám pak případně nezkolabovala 😉 Věřit se musí, to je jasný, ale radši být připravená na vše a pak se radovat 😵

jawuna
20. říj 2014

@madlenka87 Ty tragédko 😉 První vyhrání z kapsy vyhání 😎 Jenom vás ty vaše dětičky zkouší, abyste je pak pěkně rozmazlovaly a nemyslely si, že je to jenom tak, jít na IVF a mít mimišo 😉 Nee, dělám si samozřejmě srandu, ale pořád jsem si opakovala, co nám říkala paní doktorka embryoložka, když jsme s ní mluvili - je lepší být připravený na neúspěch a pak se radovat z úspěchu než vůbec nepočítat, že by to nedopadlo, a pak být o to víc zklamaná. Já jsem pak pro jistotu nepočítala vůbec s ničím a radovala se z každého malého krůčku dopředu...oplozený vajíčka, hezký embryjka, pak i hezký embryjka a vyšetřený a zdravý...no a těhu byla třešnička na dortu 😉

madlenka87
20. říj 2014

@jawuna No s názorem, že je to jen tak jít si na ivf a mít mimčo se bohužel setkávám až smutně často, ale já se s ním teda rozhodně neztotožňuju 😀 Pro mě je moc důležitý tomu věřit, být fakt pozitivní, těšit se..., ale zároveň se snažím stát nohama na zemi a pokorně přijímat to, co přichází...

jawuna
20. říj 2014

@madlenka87 Přesně jak říkáš...mně to naučilo obrovské pokoře a tréninku nervů a trpělivosti. O to víc si vážím toho, že to vyšlo 😵 Prostě to tak mělo být...

madlenka87
20. říj 2014

@jawuna Rozhodně. Nic se neděje jen náhodou, náhoda neexistuje 😉 Všechno na světě má svůj důvod, a to že my to třeba v danou chvíli nedokážeme chápat na tom nic nemění... Toť můj názor a přesvědčení, které rozhodně nikomu nevnucuju 😀

bbibianca
21. říj 2014

No, holky já jsem plná optimismu protože tomu věřím. Nijak si nepřipouštím, že by to nevyšlo. Vím, že to nemusí vyjít a nemusí se to embryjko chytnout, ale věřím tomu že se podaří. Už jsme si toho prožili dost a jednou to vyjít prostě musí. To až to nevyjde budu řešit až se tak stane, ale nebudu se stresovat už dopředu. Má se myslet pozitivně!!! 😉

madlenka87
21. říj 2014

@bbibianca No to je úplně jasný! Pozitivní myšlení je aspoň půlka úspěchu 😀 Mně to poprvé nevyšlo a taky moc věřím, že teď to vyjde a těším se zase už na transfer... Jen si prostě myslím, že když se na to člověk upne až moc urputně, tak je pak o to víc zklamaný, jen to jsem tím chtěla říct. Takže určitě se těš a určitě tomu věř a my tě budeme rády podporovat 😉

bbibianca
21. říj 2014

@madlenka87 No, já ted studuji statistiky úspěchů v Heliosu a moc to nechápu http://www.sanatoriumhelios.cz/nase-vysledky ale ty mi to můžeš potvrdit nebo vyvrátit. Když půjdu na OPU a budu mít 3 kvalitní embryjka tak při PGD půjdu další cyklus na 1. transfer, pak 2. a třeba i 3. V těch statistikách píší předposlední graf, 3 ET během jednoho IVF cyklu chápu to tak že když půjdu 3 x na transfer tak pořád budu platit jen těch 20 - 30 tisíc?? nebo 3 x 20 - 30??