Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

hellene1
18. lis 2014

@ingrid0105 No zatím to bohužel moc nevysvětlili... :-/

jawuna
18. lis 2014

@hellene1 Texl je super, ale dělá to skoro všechno sám, takže je furt v poklusu. Pak budeš mít spoustu času, když budeš mluvit s embryoložkou. Tam jsem strávila i víc než hoďku a pořád se ptala.

hellene1
18. lis 2014

@jawuna Jo? Tak to je super 🙂 A vám se podařilo hned první IVF?

jawuna
18. lis 2014

@hellene1 no při prvním jsme měli jen dvě geneticky špatné embryjka, pak jsme šli znova a z prvního KET 1 miminko a z druhého KET brzo 2. miminko 😵

hellene1
18. lis 2014

@jawuna Tak to moc gratuluji! 🙂 Takže jestli jsem to dobře pochopila, první pokus se nepovedl?

jawuna
18. lis 2014

@hellene1 Děkuji ;) No jak se to vezme, ani nemohl, protože ani nebyl transfer. Měli jsme dvě embryjka a po PGD byly obě geneticky špatné

hellene1
18. lis 2014

@jawuna Ach tak, promiň nechci nějak extra vyzvídat, spíš jsem to předtím nepochopila... Ještě se s tím vším sžívám 🙂

madlenka87
18. lis 2014

@hellene1 Pokud vám pgd proplatí pojišťovna, což si v heliosu umí obhájit u naprosté většiny případů, tak je to rozhodování o něčem úplně jiným a v podstatě nemáš co ztratit, jen získat 😉 Já jsem reagovala na konkrétní případ @ingrid0105 kteří by si to museli platit sami a přitom mi to zrovna v jejich případě nepřipadá vyloženě nutný.

hellene1
18. lis 2014

@madlenka87 Aha, děkuji za vysvětlení 🙂 No tak ztratit... 30.000,- taky není úplný nic... :-/

hellene1
18. lis 2014

Myšleno cca 30.000,- za léky, stimulaci apod...

jawuna
18. lis 2014

@hellene1 Však počkej jak vám dopadnou výsledky a co ti pak řeknou v Heliosu. Oni to s tebou všechno proberou, asi bych se to nesnažila vymyslet dopředu 😉

hellene1
18. lis 2014

@jawuna Já vím, jsem hrozná, pořád to řeším 🙂 Manžel má stejný přístup jako ty, že nemá cenu řešit něco předem, ale já si nedám pokoj... Ale ne, už budu mlčet a doufat, že vše dobře dopadne...

hellene1
18. lis 2014

Každopádně všem zatím moc děkuji za názory a odpovědi, budu průběžně informovat, jak jsme na tom. A je fajn vědět, že je někdo s podobnými nebo stejnými "problémy" a že si s ním o tom může "poklábosit" 🙂 Zatím se mějte krásně a opatrujte se! 😉

ingrid0105
18. lis 2014

@madlenka87 viacmenej som sa rozhodla, teraz to skusime bez PGD a tie peniazky co by sme dali teraz za PGDv pripade neuspechu, investujeme do dalsieho IVF ale potom uz aj s PGD 😀 😀

madlenka87
19. lis 2014

@ingrid0105 Já bych se rozhodla stejně 😉 Víš co, ono to pgd ta embryjka nijak nevylepší, prostě tam buď nějaké dobré bude a uchytí se nebo ne. Akorát nebudou vyeliminovaná ta špatná (žádná špatná být samozřejmě nemusí). To je všechno.

ingrid0105
19. lis 2014

@madlenka87 dakujem, zajtra asi posledny ultrazvuk, ale dnes ma dost boli brucho a vajecniky, neviem si predstavit ake to bude ked si pichnem pregnyl. Mozu aj popraskat foliky ak sa nebudem setrit?

genio
19. lis 2014

teeda člověk tady 2 týdny není a tolik novinek 🙂
@madlenka87 moooc graatuluju, držím palce ať vše pokračuje tak jak má 🙂

madlenka87
19. lis 2014

@ingrid0105 Jejda to snad ne, ale nevím. No rozhodně bych zvolila radši už volnější režim, ať se cítíš v rámci možností co nejlépe 😉
@genio Děkuju móóóc! 🙂

hellene1
19. lis 2014

@ingrid0105 Přeji ať se zadaří!!! Dej pak vědět 😉

jawuna
19. lis 2014

@ingrid0105 Nemůžou, neboj 🙂

teddd
19. lis 2014

Ahoj holky,podstoupila jsem ivf z kterého mám chlapečka. Zbyly mi ještě injekce menopuru a merionalu. Nemáte zájem?

janina_08
19. lis 2014

@ingrid0105 ahoj, vitaj 🙂 čítam, že už si sa rozhodla, len som chcela prispieť svojou skúsenosťou... tiež som zo slovenska a PGD sme si platili, ale my sme toho mali za sebou asi viac, takže sme už šli do toho naplno a vyplatilo sa 🙂

bbibianca
20. lis 2014

Holky, tak my jsme dneska vrátili do Heliosu stimulační injekce. TEda manžel. Já na něj ráno vyjela asi jsem z toho kapánek nervozní... No, snad se nám brzy zadaří a nebo se vrátíme do Heliosu. Včera jsem potkala mamku od spolužačky a zase měla kecy jako až na to nebudete myslet atd. určitě jste nebyli na svatební cestě vyrazte někam. Tak jsem se postavila čelem a řekla jí asi to tak mám napsáno v osudu 😀 a mělo to tak být 😒

ingrid0105
20. lis 2014

@janina_08 ahoj a co presne ste mali za sebou? mozes mi trocha popisat cele to o PGD v IP, budem ti velmi vdacna

ingrid0105
20. lis 2014

@hellene1 dakujem, tak OPU o siedmej rano, tesim sa aj sa bojim 😒

jawuna
20. lis 2014

@bbibianca Tak držíme palce ;)

jawuna
20. lis 2014

@ingrid0105 Neboj, je to rychlovka

bbibianca
20. lis 2014

@jawuna jojo, asi jsem praštěná na hlavu jednou řeknu ještě to zkusíme a pak váhám a pořád dokola. Dnes jsem si ale volala na gyndu jestli by mi dr. nenapsal alespon doporučení na cvičení mojžíšovi metody na rehabilitaci. Zítra si tam mám volat jestli jo nebo ne tak jsem zvědavá. Mužíčkovi jsem nic neříkala, protože je nasranej, že mi nenapsal lázně, když jsem se ho ptala... Tak snad ho překvapím, alespon tímto.

hellene1
20. lis 2014

@ingrid0105 Neboj, určitě to bude v pohodě😉 A to OPU je co prosím tě? 🙂

ingrid0105
20. lis 2014

@hellene1 to je odber oocytov 🙂