Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

berusice
26. lis 2015

@dadakin tak to je skvělé,vidim,ze vysledek stal za to vse 🙂..dekuji za podporu..verim,ze nam pomuzou

berusice
26. lis 2015

Holky a nevite,kdy se dozvíme,kolik nas to bude stat?A jaky je pichani injekci?Mam z toho trochu obavy,protože jsem v tomto smeru dosti sraabek =-O

dadakin
26. lis 2015

@berusice nás to vyšlo poslední IVF 35tisíc cca + pojištovna ještě jsme to stihli na pojištovnu ikdyž mě bylo po39roce ted co udělali tu změnu no za 5minut 12,píchání injekci asi tak zvykneš si taky jsem si myslela že to nedám,ale dáš ono ti nic jinýho nezbyde a je to fakt víc o psychice jak o tom malinkým bodnutí 😀

veverka.terka
26. lis 2015

@berusice ahojky,ano,i prvni ditko mam z Heliosu. No,ja teda tu Ricankovou fakt nemuzu vystat. Nejvic nesympatickej clovek v Heliosu,mozna ale taky proto,ze sem furt chtela neco resit a vypravala se a ona proste mlela furt to stejny nauceny dokola. Dekuju za podporu. I ja tobe preju hodne stesticka ve snazeni 😉

berusice
26. lis 2015

@dadakin je to dost,ale bala jsem se,ze to bude vic,jak jsem tak koukala na jejich cenik..ale moc se v tom nevyznam.Mrkla jsem na jejich stranky a maji to tam rozpocitane..celkem pekne ty stranky maji,spoustu info.Budu chytra jak radio,az to nastuduju...jinac ty injekce proste nak budu muset zmaknout,ale snad nam ukazi,jak na to..

veverka.terka
26. lis 2015

@kinos
@jawuna dekuju vam holky! 🙂

berusice
26. lis 2015

@veverka.terka dekuju :-* 🙂 tak to je asi vec nazoru,na nas byla ok..ale ja jsem teda cla,ktery ve vsem hleda to pozitivní... Trosinku me udivuje tvuj trosinku negativni pristup,když mas od nich detatecko..ja mit alespoň jedno,jsem nejstastnejsi zenska pod sluncem..ale nic ve zlem,asi mas duvod...já jsem z toho cela napnuta a asi jsem trefena,ale trochu se na ten cely proces tesim 😀

veverka.terka
26. lis 2015

@berusice ja su celkove hroznej pesimista,rika mi to kazdej...ano su moc stastna za jedno ditko,ale vzd,cky sem htela velkou rpdinu a moc bych si prala jeste dalsi deti...me mrzi ten jejich pristup kvuli tomu hlavne,ze do toho davame tolik penez a nekdy nas fakt vylozene odbyly...ale je to vsechno o lidech. Pri prvnich IVF tam byl jiny personal z gwtsi casti,hlavne koord.a to bylo moc fajn,proste to srovnavam s tim,jaky to bylo pred tim.nechcu to zde az moc rozebírat,ale ted pri tomto IVF fajn s pristupem moc spokojena nejsu bohuzel....ale urcite primar Texl je furt bezva,ale i pro neho je to byznys a ma z toho penize...ale urcite je Helios na spickove urovni, tomu verim.

berusice
26. lis 2015

@veverka.terka tak snad se ti to vyplni,moc ti to preju 🙂..my tam byli jen jednou,ale od doktora,pres sestricku ke koord. spokojenost,lidsky pristup...ale rikam,to je nazor z jednoho dne....taky to beru tak,ze jak se chovam k lidem ja,tak se chovaji oni ke me,o tom to taky je..moje sestra ma 2 deti a tak je miluju.Vubec si nedovedu predstavit,jak budu milovat vlastni <3🙂

berusice
26. lis 2015

Holky a jaky je ten odber vajicek?

veverka.terka
26. lis 2015

@berusice ja si ale nemyslim,ze bych byla na lidi neprijemna,nekdy prave naopak,ze si na cham az kakat na hlavu,jak su "hloupa",ze si necham dost libit. Ja si taky nedovedu zivot bez deti predstavit a vubec neva m jak bych zvladala treba cekat 12let a 5 IVF,jak sem taky na MK cetla...Za me odber vajicek dobry,po fyzicke strance me pak akorat tak tyden pobolivalo bricho a samotny zakrok trvacca 15minut a ta m se byla s pristpem vsech moc spokojena. Akorat sem cekala pred 2h,tak to bylo takovy dlouhy...a pani na pokoji vubec nemluvily,tak to byla takova ponura atmosfera.

cayene
26. lis 2015

@berusice Nechci se tě dotknout, ale každý, kdo srovnává Helios před rokem a teď, tak prostě vidí ten očividný pokles kvality. Odešli dobří doktoři, místo toho je tam nepříjemná doktorka, o jejíž odbornosti člověk může mít pochyby, odešly ty nejlepší koordinátorky. Ano, Texl je fajn, ale toho vidíš tak při první schůzce a pak jen s hodně velkým štěstím, protože je věčně v zahraničí. A zbytek personálu prostě ty kvality nemá. Koordinátorky jak kdy, rozhodně nespolíhej, že na tebe budou jak sluníčko a odborně poradí, to fakt nehrozí. Doktor Šula je podle toho jak se vyspí a dokáže být velmi nepříjemný, doktorka Filková, škoda mluvit. A ano, člověk by měl být vděčný, když se zadaří, což samozřejmě všichni jsme, ale já osobně nebyla šťastná, když jsem tam nechávala těžké desetitisíce a kolikrát chodila jak spráskaný pes.

dadakin
26. lis 2015

@cayene Helios srovnávám za 3 roky chodím tam pořád přešla jsem tam na normál. gynekologii takže do poradny chodím tam,koordinátorky jsou těhule takže proto jsou tam jiné.Co se týče přistupu nemůžu si stěžovat jelikož jsem byla na amniocentéze tak jsem potkala i genetičku super příjemná paní ještě ten den mi volala že vyslédky AMC jsou v pořádku a to jsem byla na odběru na Veveří.No nevím ,ale za mě nikdy jsem neměla žádný problém vyšli mi vždy vstříc. 😉

berusice
26. lis 2015

@cayene v pohodě,nedotkne se me zadny nazor,kazdy ma na nej pravo.A ja si ten svuj udelam,az tam budu chodit. To ze mi odborne poradi koord. necekam,neni lekar.No uvidime zeny,snad se pridam k tem spokojenym...a verim,ze jo B-)

veverka.terka
26. lis 2015

@cayene diky za nazor a vlastne taky za zastani. Lip bych to nenapsala a souhlasim s tebou uplne ve vsem,bohuzel...

veverka.terka
26. lis 2015

@berusice
@cayene ja taky srovnavam helios ted a 4roky zpet. No koord.prave odborne neporadi,ale kdyz sem si zadala tedy doktora,tak pry sou na sale a v ambulanci a nikdo neni volny. Jako kdybych chodila do statniho CARu,nereknu nic,ale kdyz tak necham pres 40tisic a pak chcu poradit a nikdo nema cas je to smutny. A mne teda i nekolikrat koor.po telefonu rekly,ze nemaji ony cas,pritom sou tam vzdy min.2nebo 3. Nepochybuju o kvalite vyšetření a oplodneni atd.,ale personal neni opravdu profi....muj nazor a za nim si bohuzel stojim. Nase IVf vzdy doprovazely nejake komplikace,takze sem opravdu rad potrebovala dost,i sem pred tema 4rokama musela v noci vilat na tu nepretrzitou linku,p.Vranova kt.je ten na materske i v noci byla ochotna prijemna poradila,a ted?!ted bych si v zadnym pripafe nedovolila volat o vikendu,natoz v noci,vzala by to Ricankova a me by se udelalo jeste hur. Raci bych si zavolala do nasi nemocnice ve meste. A slysim uplne od nezavislych lidi,kteri ani do Heliosu nechodi,ze bohuzel uroven upada,diky tomu personalu. Omlouvam se za chyby a dlouhe psani...Kazdy si musi udelat svuj nazor,ze svych zkusenosti.

cayene
26. lis 2015

@dadakin Taky srovnávám několik let... A ty tam nechodíš posledního půl roku, že? Gyndu nepočítám. Protože to bys hodně viděla ten rozdíl. Měla jsi někdy doktorku Filkovou? Potřebovala něco od koordinátorek? U paní Říčánkové máš pocit, že ji skoro otravuješ. Nemluvě o tom, že se mi i třeba stalo, že mi nenabalila injekce a já to zjistila večer před píchnutím. Taky dobrý, lékárny zavřený a Brno daleko. Kdysi jsem volala v noci panu Fischerovi a byl super, teď bych si netroufla, mám problém se na cokoliv zeptat (kromě pana Texla, ale jak říkám, ten je dost pryč). Taková ta doba, kdy tam byla třeba paní Odehnalová, to měl člověk pocit, že fakt má snahu a vše prožívá s námi. Teď má člověk kolikrát pocit, že otravuje a to samozřejmě za ta léta už dost vím sama, takže se zbytečně neptám. A samozřejmě, že je hlavní, že se zadaří, ale taky jsem tam nechala částku, za kterou by bylo malé osobní auto. Takže tím bych neoperovala. Určitě kvalitu nezpochybňuji, jen prostě ta lidská stránka šla dost dolů.

berusice
26. lis 2015

Vsak uvidim no, pak se urcite podelim o zazitky...moc vam vsem i nam 🙂 drzim palce...teda pesti spis

dadakin
26. lis 2015

@cayene ne vůbec tam nechodím posledního půl roku IVF jssem měla v dubnu 1transfer KET květen a 2 KET v červenci a ted jsem 21.tt takže tam nejsem skoro furt jdu tam 30.11. UTZ velký a 7.12. mám jenom poradnu.

veverka.terka
27. lis 2015

@zirafka1988 ahojky,jak se ti dari, vse ok?😉

veverka.terka
27. lis 2015

2.den po KETu a boli me lehce podbrisek a bedra. Nevim ,jestli to muze neco znamenat...Na MS je ale jeste brzo si myslim. Mam strach 😢

jawuna
27. lis 2015

@veverka.terka to máš od nervů 😉 hlavně klíííííd 🙂

zirafka1988
27. lis 2015

@veverka.terka ahojky, každý den si to tady pročítám a moc na tebe myslím, aby ti dopadlo všechno dobře.
u mě je vše v pořádku, včera jsem byla zrovna na kontrole a krev, takže mimi má 2 cm a srdíčko krásně bije.
do vánoc mě čeká ještě první nějaký větší odběr krve v 10. týdnu a navazující první screening ve 12. týdnu. no a 23.12.2015 mám další kontrolu u mé doktorky, takže možná si pod stromeček nadělíme i pohlaví 🙂
no a co se týká mě, tak je mi každý den hrozně špatně. netrápí mě ranní nevolnosti ale celodenní a nejhůře je mi večer. zatím nezvracím, ale je to hrozné. celý den je mi jak na kolotočích. jediný recept je, že musím opravdu co dvě hodiny jíst. musím mít pořád plný břušek. no jsem zvědavá na první kontrolu s vážením. to se asi hodně leknu. 🙂

jawuna
27. lis 2015

@zirafka1988 😀 tos mě po ránu fakt pobavila, že si pod stromeček nadělíte pohlaví 😀
S těma nevolnostma je to asi blbý, ale co bys pro prcka nevydržela...mně nebylo blbě ani jednou, ale bývá mi blbě v autě a to mi stačí bohatě 😒

zirafka1988
27. lis 2015

@jawuna 😀 no jo, tedka jsem si uvědomila, jak to blbě zní...takže pohlaví miminka samozřejmě 🙂 no já jezdím každý den do práce autobusem, a to je taky někdy terno. ale přesně, co bych pro mimi nevydržela, ale pevně věřím v to, že nevolnosti přejdou, protože kdybych tohle měla snášet až do konce těhotenství tak to asi nedám ☹

jawuna
27. lis 2015

@zirafka1988 To myslím tak dlouho nebývá, říká se první trimestr, ne? To uteče jak nic a budeš si užívat rostoucí bříško 😉

kinos
27. lis 2015

@veverka.terka Neboj 🙂, hlavně v klidu 🙂. Myslím na tebe.

veverka.terka
27. lis 2015

@zirafka1988 ahojky,tak to je super. I to pohlavi,ze si date jako darecek 😀 neboj,ty nevolnosti prejdou,me bylo taky dost zle pri 1.tehu,taky sem myslela,ze vypustim dusi, vracela sem od rana do vecera,vsechno a furt. A preslo to kolem 15.tt. akorat se teda divim,ze zvladas pracovat,o PN si neuvazovala,kdyz je ti zle?a diky moc za podporu 😉

veverka.terka
27. lis 2015

@kinos diky 😉

veverka.terka
27. lis 2015

@jawuna myslim,ze nervy to nebudou...doufam jenom,ze je to uhnizdovani a ne nic zlyho :-/