Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

kejtblue
14. čer 2014

@petule1983 No, otocili mi to, nechapu proc...ale urcite vedi co delaji 🙂 Normalne pichanim Dipherelin a Merional vecer, a ted si je mam pichnout ve 15h. A pregnyl vecer v 21:15.
Doufam ze budete mit ty vysledky co nejdriv a ze krasne budou navazovat na tvuj cyklus aby mohl byt transferek co nejdriv! 🙂

petule1983
14. čer 2014

@kejtblue právě jsem si říkala, že mi to moc nesedí 🙂. Po pregnylu už se totiž nic nepíchá, tak proto..Aspoň to budeš mít dřív za sebou 😉
Jj, genetiku dělají tak, aby se v dalším cyklu případně dalo transferovat..

kejtblue
14. čer 2014

@petule1983 Si tak v duchu doufam aby ten Pregnyl byl posledni injekce co si kdy v zivote budu muset pichnout...nevim jestli je to naivni predstava 😀 I kdyby me pak pichali to co tobe (proti hyperstimulce) tak si to aspon nebudu muset delat sama 🙂
Ja sem si jista ze budes pristi cyklus transferovat!

petule1983
14. čer 2014

@kejtblue ty injekce proti hyperstimuláku jsou do svalu, proto je píchají oni... držím pěstičky, ať už toho více absolvovat nemusíte a vše se daří, jak má 😉
Jinak asi pár rad po odběrech, teď při druhých odběrech to neříkali, ale je potřeba hodně pít a jíst hlavně bílkovinnou stravu (kuřecí maso, mléčné výrobky,...). Uvidíš, jak se budeš cítit, ale dá se i v lékárně koupit Nutridrink s vyšším obsahem bílkovin, ten je prý na to taky dobrej.. a mě co hodně pomohlo, tak také vláknina, pravidelně jsem chodila na záchod a možná aji proto jsem nebyla teď podruhé tak nafouklá 🙂.

kejtblue
14. čer 2014

@petule1983 Dekuju moc za rady!
Kdyz mluvis o te strave a doplncich, tak to se doporucuje na zmirneni potizi a nebo to vylozene muze pomoct i ze zdravotniho hlediska, takova dieta, aby se nevyvynul hyperstimulak?

jawuna
15. čer 2014

@petule1983 no ale 3 embroušci na konci, to je přece super výsledek...já vím, že se teprve budou testovat a výsledky nikdo neovlivní :( já jsem měla v prvním cyklu 2 na PGD a obě byly špatný...ale i kdyby - JAKOŽE NE!!! - tak máš už jistotu těch dvou a to je oooobrovská šance 😉
tfuj tfuj tfuj 😵

petule1983
15. čer 2014

@kejtblue jj, funguje to i jako prevence 🙂. Ale to že se to nerozjede, to samozřejmě strava nezaručí.. Ale určitě se tomu může dost pomoci 😉
@jawuna jasný, ale víš jak, kdyby jste měli 2 na vyšetření a jedno nevyšetřené a ty dvě pak nebyly vhodné, určitě byste se báli transferovat i to jedno, že také nebude dobré... prostě je to riziko 🙂. Tak uvidíme, jak dopadnou výsledky...

jawuna
15. čer 2014

@petule1983 no já vím...ale teď jim musíš věřit 😉

madlenka87
15. čer 2014

@petule1983 Ahojky! Teď čtu novinky od vás. Myslím, že jsi na velmi dobré cestě. Samozřejmě nikdo nejsme jasnovidec a nevíme, jak to nakonec dopadne, ale já moc věřím, že dobře! Do zdárného konce už chybí jen kousíček, ten nejdůležitější samozřejmě 🙂 To vyjde! Akorát je mi tě moc líto s tím dlouhým čekáním, to je na tom fakt to nejhorší...
@kejtblue Na zítra držím moc palečky, ať odběr zvládneš v pohodičce a bezbolestně a ať jsou z folíků krásná vajca 😀

kejtblue
15. čer 2014

@petule1983 Tak mam nakoupeny maso, sunky a mlicny vyrobky a nastesti co se tyce piti mam navyky pit nekolik litru vody denne tak jako tak, takze na to se muzu spolehnout 🙂
Jak se drzis jinak, aneb cim si holky krati cas kdyz cekaji na vysledky? 🙂
@madlenka87 Dekuju za hezky prani, doufam ze vsechno probehne jak ma a vzpamatuju se z toho rychle!
Dam tady vedet, hned jak o sobe trochu budu vedet 😀
Co vase genetika, povedlo se Heliosu to trochu popohnat?

petule1983
15. čer 2014

@kejtblue já taky držím pěstičky, ať to máš zítra brzy a hlavně zdárně za sebou 😉. A co nejvíce zralých vajíček... Zítra po odběrech hodně odpočívej, nic nedělej a pozitivně mysli 😉
Já se mám docela dobře, snažím se na to nemyslet a zaměstnávat mozek jinou činností, ale znáš to, moc to nejde 😅

kejtblue
15. čer 2014

@petule1983 Budu se snazit odpocivat a doufat ze to vsechno dobre dopadne! A taky doufat ze az oblbovaky prestanou pusobit, ze ta bolest nebude nejaka nesnesitelna!
Jak dlouho trvalo nez si zacala citit nejakou bolest nebo tak po propusteni?

kinos
15. čer 2014

@kejtblue Taky držím palušky, ať se zítřek a následné dny vydaří!!! 😉 Pokud si vzpomínám, tak mě začalo bolet břicho asi až druhý nebo třetí den. A to docela dost, ale nesnesitelná bolest, to ne.

kejtblue
15. čer 2014

@kinos Dekuji za info! A mela si hyperstimulak, nebo normalka a pak cerstvy ET?

kinos
15. čer 2014

@kejtblue Ne, ne normalka a pak čerstvý ET.

kejtblue
15. čer 2014

@kinos No to zni super! A povedlo se tehdy? 🙂 Mimochodem, vyfasovala si nejaky prasky od bolesti, nebo doporucili ti neco kdyby si potrebovala?

petule1983
15. čer 2014

@kejtblue mě hned jak jsem se tak nějak probrala docela bolel spodek a břicho jsem cítila, až jsem vstala... Ale pokud tě to bude bolet, tak řekni sestřičce a ona ti dá něco od bolesti, to je asi prostě nejlepší 🙂

kejtblue
15. čer 2014

@petule1983 Ty sis o neco rikala?

petule1983
15. čer 2014

@kejtblue já ne, ale slečna vedle mě jo a dali jí kapačku, že ta prý nejlépe zabírá... a koordinátorka se pak teda divila, že mi nic nedali, vzala jsem si pak hned doma brufen.. příště bych jim asi řekla rovnou..

kejtblue
15. čer 2014

@petule1983 Me brufen vzdycky zabira pri menstruaci (kterou mam mimochodem velice dlouho a bolestivou) tak doufam ze by i v tomhle priprade zabral. Tobe pomohl?

kinos
15. čer 2014

@kejtblue Jjj povedlo se 🙂. Pavlík spinká v posteli 🙂. No jinak tehdy mi nic nedali, ale ptali se, zda něco potřebujeme od bolesti a tak. Ale jak jsem psala, mě teda bříško začalo bolet až druhý nebo třetí den.

petule1983
15. čer 2014

@kejtblue no, pomohl, ale až za nějakou chvíli, v ten den to stálo za prd 🙂. Tak držím pěstičky a pak dej vědět 😉

brunetka_a
16. čer 2014

ahoj holky, tak mě dle utz a krve zvedli dávky od neděle na 225j merionalu, byla jsem na ko v sobotu, myslím že jsme se tam potkaly - ale nebyla jsem si jistá 🙂 @kejtblue máš krásnou úrodu 🙂 to já na tom tak dobře asi nebudu, když mi zvyšují dávku... 😕

silwin
16. čer 2014

Ahoj chtela bych se zeptat jak probiha ivf a iui krok po kroku, kdy se s tim zacina, je jedno ve ktere fazi cyklu? Nebo je potreba cekat na zacatek? Diky🙂

petule1983
16. čer 2014

@kejtblue ahojky, tak jak ti je a jak dopadly odběry? 🙂

kejtblue
16. čer 2014

@petule1983 Promin ze se ozivam az ted, chvili mi to trvalo...Jak sem prisla domu, hned sem vytuhla, bylo mi jeste trochu soufl po te antestezii, ale bolesti jen malinke dole. Pak sem se probudila, pokusila se do sebe dostat nejaky jidlo, a zjistila ze ty bolesti sou horsi kdyz sedim nebo chodim, tak sem si zase lehla. Muz se mnou zustal doma, aby mi pomahal, je zlatej! Pry sem mu volala hned jak me privezli ze salu na pokoj a neco nesrozumitelnyho mumlala skrz ten opar anestezie...ja si to ani nepamatuju 😀
Velka novinka byla kdyz sme sli potom do 2. poschodi za koordinatorkama aby mi teda rekli jak to dopadlo atd... Dozvedela sem se ze puvodne tech 16 folikulu co bylo videt na utz se nejak zazracne rozmnozilo na nevim kolik, kazdopadne ze me dostali 19 vajicek! Byla sem v soku! Kde se tam vzaly? 😀
Tak po prvotnim nadseni mi ve stejnym dechu koordinatorka oznaimla ze to sem teda hranicne na hyperstimulak, a ze se mam sledovat nasledujicich par dnu.
Zitra si volame abycho se dozvedeli kolik z 19 vajicek bylo zralych, a kolik se jim povedlo oplodnit!
Jinak po zakroku sem trochu krvacela, a zatim krvacim porad..pry je to normalni. Mel to jeste nekdo, a kdyztak jak dlouho?
Na zaver sem dostala recept na ten Duphaston, zacinam brat od zitrka (je to na peknou delozni sliznici, aby se detatko lip implantovalo pokud dojde k uchyceni tenhle cyklus), a mam ho brat bud do negativniho testu nebo do 12.tydne tehotenstvi. Mate s tim nekdo zkusenost? Ma to nejaky neprijemny vedlejsi ucinky?
Dekuji vsem za podporu, @brunetka_a @petule1983 @kinos @jawuna, tot zatim novinky pro dnesek!

kejtblue
16. čer 2014

@brunetka_a ty si mluvila o tom ze ses tam potkala se mnou nebo s @petule1983 ?
Jinak, kdyz ti prizpusobily davku na miru, pak uz neni duvod aby nebyla pekna uroda 🙂

petule1983
16. čer 2014

@kejtblue tak to je paráda, krásný počet vajuch.. 😉 tak držím pěstičky dál, aby jich bylo co nejvíce zralých a hlavně oplodněných 😉. Nechávali jste všechny oplodnit nebo jen část?
Jj, to krvácení je běžné, já teda špinila cca 4dny. Jinak ten Duphaston jsem nebrala, zatím jsem nikdy neměla transfer, takže to potřeba nebylo.
A to ses s @brunetka_a měla potkat v sobotu na utz ty 🙂

kinos
16. čer 2014

@kejtblue Tak super!!! Duphaston jsem taky nebrala, takže nevím, brala jsem myslím utrogestan

jawuna
16. čer 2014

@kejtblue Ahojky, myslela jsem na tebe dneska 😉 Super úrodička...tak teď mačkám palce aby statečně bojovali dál 😉