Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

tomik1234
22. črc 2016

@zabbkakvak Já měla krátký. A bylo to všechno rychle, určitě příjemnější než dlouhý 🙂. Sice bez úspěchu, ale držím palušky, určitě se podaří.

wendissek
22. črc 2016

@cadem čím te bavil zlato ? Je to tak beru prostě roli tehule sem zkusila zed už chci tu roli maminy 😀😀

cadem
22. črc 2016

@wendissek Že už ti od minule chyběly injekce;)Ale je super, že to bereš takto pozitivně.Já už zase pomalu nacházím pozitivní přístup, protože jinak bych se z toho musela zbláznit🙂 Za týden jdeme k Texlíkovi na konzultaci, tak už se těším, že se zase bude něco dít🙂

zabbkakvak
22. črc 2016

@tomik1234 jo jsem i ráda že to bude rychlí a snad i uspěšný 😉 😀

wendissek
22. črc 2016

@cadem musím to tak brát jinak bych se zhroutila a mela nervy na pochodu doufám ze budou jen dobre zpravycky 😀😀

sisik10
22. črc 2016

@cadem Jj Texl vždy dokáže pozitivně naladit. A upně chápu, že to potřebuješ. A mužu se zeptat, kolikáté IVF jsi ted podstupovala? Nějak si to nepamatuju. Jinak přeju hodně štěstí 🙂 na konzultaci

cadem
22. črc 2016

@sisik10 Já měla 1.ivf, z toho 4 embryjka,chytlo se jen jedno ale v 8tt jsem o něj přišla, takže nás výhledově čeká další ivf.

misula29
22. črc 2016

Holky muzu se uplne blbe zeptat jak probiha to vložení vajíčka nebo embrijka do dělohy?

dragina
22. črc 2016

ahojte holčiny, dělá se v Heliosu před OPU předoperační vyšetření? Děkuji 🙂

jawuna
22. črc 2016

@dragina Dělají to v rámci těch odběrů, když dělají kontroly

jawuna
22. črc 2016

@misula29 Je to skoro jak když jdeš na gyndu. Ležíš na koze, zavedou ti takový ty kovový zrcadla a pak přinese embryoložka takový katetr, na konci je stříkačka, je to taková tenoučká tyčinka, tu ti zavede doktor dovnitř a zmáčknou pak tu stříkačku a embryjko je vevnitř. Ani to skoro necítíš

dragina
22. črc 2016

a ještě otázečka děvčátka 🙂, když se píchá Pregnyl na konci, tak kolik dávají 5000 nebo 10000? a píchá se do zadečku nebo do bříška?

jennyy12
23. črc 2016

Holky, můžu se zeptat jaký vyšetření vám v Heliosu dělali před IVF?? Na stránkách toho mají teda popsanýho hodně, zajímalo by mě jak je to v praxi. Jestli ty vyšetření dělají všem nebo až máte nějaký problém??? Jedná se mi o imulogii a hematologiii mě i manžela, hormonální profil, spermiogram a hlavně o genetiku. Jak z krve, tak pohovor s genetičkou. Z Heliosu jsme odešli jinam, ale jestli se nám ted nepovede KET, tak velmi vážně uvažuj, že se tam vrátíme. Chci mít opravdu všechno vyštřené před 2 IVF. U nás v CARu to automatické není. Ještě jeden dotaz: chceme určitě u 2. IVF vyšetření PGS. Ale zcela na pojišťovnu. Měla jste to některá?? Má Helios přísné podmínky pro toto vyštření na uhrady VZP?? Moc děkuju za odpovědi a přeju všem hodně štěstíčka 🙂

wendissek
23. črc 2016

@jennyy12 v heliosu nám udělali úplně vše a podle toho co se našlo jsme řešili teprve ivf a abo hned napoprvé jsme měli pgd jenže naše embryjka nebyla dostatečně vyhatchovana tak se to nedělalo doufám ze ted u toho druhého už se povede

wendissek
23. črc 2016

@jennyy12 proč si od gama utíkala ?

jennyy12
23. črc 2016

@wendissek děkuju za odpověď. Upřímně jsme nakonec zvolili jiné centrum, protože jsme tam byli na konzultaci asi před 4 nebo 5 lety u primáře Texla. tenkrát jsme byli pouze sebe nechat vyšetřit jak na tom vlastně jsme, protože nás to zajímalo a pan primář byl velmi netaktní, protože nám hned na druhé konzultaci zamával ceníkem před nosem a prostě, že IVF je jasná a jediná volba a to jsme ten problém měli tenkrát minimální. nechtěli jsme to tenkrát ještě řešit IVF metodou. Dost mě to tenkrát vzalo. Ale od té doby se situace dost změnila a problém se zhoršil a vlastně už i vím co chci, tak je to jiné. Velice se mi líbí v Heliosu ta všechna vyšetření a jejich nastavení celého procesu 🙂. Rozhodne, ale jestli nám tam udělají to PGD nebo PGD na pojišťovnu. Náš Car je taký dobrý, věřím jim, ale štve mě, že si o každé vyšetření prostě musím říkat, že to nedělají automaticky. Ted prostě zjišťuju co a jak a pak se rozhoneme 🙂

wendissek
23. črc 2016

@jennyy12 aha no my když jsme tam přišli v lednu s našem a problém a má z anim a já se ptala esi h ed začnem tak.me řekl ze rozhodnout az výsledky jak postupovat ze třeba ivf nebude potřeba a ono stejně je jen tu hematologie nás posílal obvodak se zadankou

sisik10
23. črc 2016

@wendissek Jé mužu se zeptat. Na tu hematologii tě poslali kvuli výsledkum co jsi měla v HP z Heliosu?

wendissek
23. črc 2016

@sisik10 Nene už tam chodim delší dobu poslala me tam moje obvodacka pote co mamce ,a babičce zjistili lajdena nakonec ho máme všichni a já ještě poruchu mthfr

sisik10
23. črc 2016

@wendissek Aha já se v tom vubec nevyznám víš. Mužu se uplně pitomě zeptat. Co to muže zpusobovat za problém s početím?

wendissek
23. črc 2016

@sisik10 porucha mthfr to je ze moje tělo neumí zpracovávat kyselinu listovou a laidenska mutace může způsobovat potraty proto se Pícha fraxiparin nebo clexane

sisik10
23. črc 2016

@wendissek Tak hlavně, že ti na to přišli a maj to pod kontrolou. Plus pro tebe další injekce k dobru 😀 O to víc si to užiješ

wendissek
23. črc 2016

@sisik10 Nene já to zas nemám tak strašný jedna se o poruchu krevní srážlivosti já jsme hlídána teta si taky v trhu nepichala injekce jen ke konci az před porodem ani jedna to nemáme tak jak mamina s babičkou máme to u nás v ženským rodě

lenusaak
24. črc 2016

@misula29 odběr vajíček je ,,maličkost" jedná se v podstatě o krátkodobou narkozu - 10-15minut. Ani nemusíš mít klasické předoperační vyšetření. Na sal si odejdeš po svých a do postele te odvezou na pojízdým křesle 🙂 Za dve hodinky po odberu mužeš jit s doprovodem domu. Odběr se děla přes spodek. Potom vlastně citíš trošku to břísko, ale nic hrozného 🙂
Transfer je zase jako klasická gynda. Daji zrcadla- tim se jim umožní vstup do dělohy. Očistí čípek. Mezitím na obrazovce před tebou promítaji to tvé embryjko jak je ješte v kultivační misce a popisují ti ho. Pak ho embryoložka natáhne do speciálního katateru, přinese a doktor zavede pod ultrazvukem. Na ultrazvuku vidíš ten katetr a bilou tečku- to je tekutina, ve které je embryjko. Dají ti první ultrazvukovou fotku a fotku přímo toho embryjka a 15 minut tam v klidu ležíš, těhotníš si a posloucháš relaxační hudbu 🙂

No taky těch narkoz mám až až. Za poslední rok 4 narkozy. Už aby z toho byl alespoň nějaky pozitivní výsledek 😀 🙂

misula29
24. črc 2016

@jawuna
@lenusaak díky holky za podrobnej popis 🙂 Prej v klidu si těhotníš 😀 A tam u toho může být i manžel u toho transferu? Aby se na tom těhotnění taky podílel 🙂 A pokud s to nepovede , zbydou nějaký ty vajíčka k zamražení tak pak nemusíš podstupovat celou tu proceduru znovu a jdeš tam jen na to vložení a tomu se říká ten Ket jestli to dobře chápu?

lenusaak
24. črc 2016

@misula29 Manžel u toho bohužel být nemůže, dle nějakých vyhlášek či co, to Helios neumožnuje.
Jinak pokud ti zbydou embryjka tak se zamrazí. A pak záleží na Vás , kdy si na KET půjdete. Ale když se rozhodnete, musíte volat prvni den cyklu, pak jdeš na kontrolu 14 den cyklu a oni ti určí, kdy bude KET, podle sliznice a podle ovulace 🙂

misula29
24. črc 2016

@lenusaak no pokud se rozhodnem tak doufám,že to klapne na poprvé 🙂I když jsem četla ,že na poprvé nejsou moc velký šance

doubravka62
24. črc 2016

@misula29 u nekoho se zadari hned na poprve musis verit ja uz podstoupila 3ket dnes jsem 5 den a moc doufam ze uz to tentokrat vyjde.Preji hodne stesticka 🙂 a drzim palecky

ilonaat
24. črc 2016

Ahoj holky. Tak jsem byla na ultrazvuku. Dnes 14ty den cyklu. Sliznice 9 mm. Texl mirne spechal.2 ale i tak jsem se dozvěděla behem chvilky vse potrebne....ne jak minule od pani ehm doktorky F. Takze v patek KET. Uz se těším. Tak rychle to utíká. A zase ten strach.....

lenusaak
24. črc 2016

@doubravka62 to už bude do třetice to nejlepši!!! 🙂 držim pěsti