Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

janijacek
9. pro 2011

@cuddle Jak rika Janca, nehazet flintu do zita, ja si myslim, ze ten tvuj posledni mrazacek ma stejnou sanci jako ostatni-navic ted budes mit krasne pripravene brisko pomoci KOntryhelu, KOtvicniku a KOkosu, tak to prece KOnecne musi vyjit, ne? 😉 A navic tento predvanocni cas je idealni doba pro zazraky 😵 😵 Moc drzim pesti...

hotaska
9. pro 2011

@cuddle pomalejší bývají holčičky a pokud si dobře pamatuji, ty jí máš přece objednanou .... takže je to víc než jasný 😉

cuddle
9. pro 2011

@jananovacek
@janijacek holky ja všechny tyto " pozitivne smýšlící " informace znám, sama si je říkám pořád dokola, i ostatním. U mě opravdu teď nebyl problém v tom, že bych tomu nevěřila, nebo se nějak nervovala, vkládala do toho veškeré své naděje, nemyslela pozitivně nebo tak něco, KET i teď to ET jsem si užívala, snažila jsem se nepozorovat , prostě jsem byla těhule a bylo to super, a nakonec i ten test ukázal co jsem věděla, že tam budou ty krásný //, jenže pak ta tvrdá sprcha....pokud si to někdo neprojde, tak opravdu neví jak je to těžké si připustit i tu možnost, že to tak prostě bude pokaždé, že i když máme výsledky relativně oba v pořádku , je někde něco co způsobuje, že při oplození vznikne nějaká chyba, která u nás způsobuje větší % špatných embryií než je průměr....
to že se při některém z dalších možných IVF ( 5, 6, 7, 8, 9 tém pokusu ...... ) objeví embryjko , které bude zdravé je možné - ale já opravdu nemám ani psychicky, fyzicky a hlavně financne nato tolik pokusů absolvovat....nemyslím si, že by ani pro naše manželství bylo dobré nedělat nic jiného než vydělávat a soustředit všechno na to, že to prostě " jednou " vyjde - ono to jednou je u každého jiný interval....někdo se dočká na první pokus, někdo na druhý, jiný na třetí a někdo ani po desáté......
vypustím po posledním KETu úplně slovo IVF, celkove asistovana reprodukce z naší domácnosti, dáme si prostě uplne oddychovy cas, budeme se soustredit na sebe
samosebou příbehy se stastnym koncem, ala pozadali jsme o adopci a do mesice jsem byla tehotna.....to je krasne, a kdyz to jednou prijde budu opravdu verit na zazrak, s mou anovulaci, bez menstruace, manzeluv spatny spermiogram - asi bych sama takovy pribeh pak nekam poslala....pac to by byl skoro " zazrak "
ale i tak dekuji vsem, ale stujme nohama pevne na zemi - nechavame si zadni vratka v podobe adopce a pokud to má dopadnout jinak, tak to tak taky bude..... 😉

flyaway
9. pro 2011

@cuddle Soni, chápu, že prožít 2x po sobě radost a poté zklamání je těžké, ale nikde není psáno, že je ve vás dvou "něco špatně" a že se to nikdy nepovede - prostě to může znamenat jen to, že holt zrovna ta dvě embryjka nebyla O.K. No a přesto se chytla. Takže až přijde to, co O.K. bude, tak se chytne už jednou provždy (na devět měsíců) a já tomu prostě věřím. Nikdo neví stoprocentně, co se uvnitř nás děje a co všechno to může ovlivnit - ani doktoři ne - takže i když se všechno zdá být beznadějné, pořád to neznamená, že se to nepovede. Tak to cítím a tomu věřím a nikdo mi to nevymluví...

flyaway
9. pro 2011

@janijacek Buď v klidu, s pečením jsem taky na štíru - ještě že mám toho mýho skvělýho chlapa, kterej udělá těsto a já už pak jen to pečení 😀 . O víkendu se na to asi vrhnem, ať máme co mlsat co nejdřív 😵 .

No a s tím mixem nevím, nevím, nějak mi ty chutě nejdou dokopy 😀 . Ale já něco vymyslím... 😎

cuddle
9. pro 2011

@flyaway ano jasny, ale ber to i tak, ze to nebyla tyto 2 embryjka, ale vsechny ty ostatni, ktere proste neprosli PK, spatny vyvoj, nebo pomalejsi, atd. normal je to 80-90% u nas tedy 100% spatne pri 1 IVF a zatim 91% pri 2 IVF ( pocitam ze 9% je porad to v mrazaku ) kdyz vezmu celkovy pocet oplodnenych vajicek, sance ze mezi nimi bude to dobre embryo je prumerne 10-20%, kdyz to vezmu poctem, tak z 1 IVF - 2 kusy na pohled, vyvoj vhodne, ale ani jedno nebylo nakonec dobre....2 IVF, 3 kusy ( 1 vyloucen PGD, 1 potracen - 1 zatim zamrazen ) , takze z teto statistky je jasne, ze nejsem ten prumerny vysledek, ale podprumerny......., kdyz vezmu oba pokusy IVF tak sance, ze to posledni bude dobre je 4,3 % - to je statistika 😀 😀 😀 ale samo na tu nehraju, chci a verim a doufam, ze to zamrazene je proste to prave.....

flyaway
9. pro 2011

@cuddle Víš jak se to zpívá - statistika nuda je... 😀 😀 😀

teruberi
10. pro 2011

Holky, ja se zblaznim 😀
@cuddle Muzes prosim jeste jednou a pomaleji 😀 Hele vis jak si myslim, ze ta statistika je? Ze bys to mela scitat a brat ty sance dohromady. Jako secist ty predchozi pokusy plus tech 4,3% v mrazacku a to je pak ta celkova sance, ze otehotnis...Nebo to tak aspon chapu ja 😵 😵 Protoze s kazdym dalsim pokusem se tva sance na miminko prece zvysuje, ne?
Nezapomen,ze hlavni je smyslet pozitivne...ale soude podle statistiky, to Ty delas 😀

teruberi
10. pro 2011

@janijacek
@flyaway
Holky, ja na peceni uplne kaslu...prece se nebudu prdet s cukrovi ted, kdyz jsem tehotna 😀

hotaska
10. pro 2011

Tak to já jsem černá ovce .... peču a peču, pro široké příbuzenstvo a pár známých k tomu. Takže už 14 dní nedělám nic jiného, ale už se snad začnu blížit do finále. Co se týče průměru, taky absolutně nezapadám a jsem pod hranicí. Ovšem k čemu je nám dobrý průměr a statistika?! Když budu jednou půlkou zadku sedět na horké plotně a druhou na studené tak si průměrně sedím dobře?! ....... takže mi vychází..... vykašlat se na průměry a statistiky 🙂

flyaway
10. pro 2011

@hotaska Tak s tou plotnou jsi mě fakt dostala, to je fakt dobrý... 😀 😀 😀

jananovacek
10. pro 2011

Jj, plotna je dobrá 🙂)) Souhlasím s teruberi, ty sance se scitaji 🙂 Mne to vysvetlovali tak, ze prvni cerstvy transfer sance pres 50%, KET jeste vyssi a prvni KET jeste vyssi nez ten jejich prumer 55%, takze behem prvnich dvou transferu 80% .... Takze ty uz ses jenom kousek ke 100%, tzn. ze uz to musi vyjit! 😉

jananovacek
10. pro 2011

@cuddle ...a to ze mas ze vsech vajicek 2 nebo 3 embrya k pouziti je uplne normalni vysledek. Nikdo nema 100% oplozenych, 100% hatchujicich blastocyst a je 100% tehotnej... Proto se prece dela ta prodlouzena kultivace, abys z tech vsech relativne ok 3. den vybrala ty 2 nebo 3 nejlepsi...a toto je prumer. Kdyz jsem se ptala na zacatku embryolozky, tak rikala, ze tech embryji od zacatku kultivace ubyva a ubyva a ubyva, az jich na konci zbyde prumerne tak 30%... Takze bych asi nejake vypocty nechala stranou 🙂 Vubec to neni o mnozstvi, ale o kvalite a ty ses, myslim, na hodne dobre ceste, uz jsi i byla tehulka... Myslim, ze to ten posledni mrazacek pekne vsem predchozim natre ;)

teruberi
10. pro 2011

@hotaska Ty jsi koukam vesela kopa 😀 mas pravdu,v tpmhle smyslu je statistika na prd 😀 No,ted to ale u Tebe vypada docela nadejne,ne? Treba se nam nase scitaci teorie nakonec potvrdi 😉 Uvidime v pondeli, tfuj tfuj! 🙂

teruberi
10. pro 2011

@jananovacek Jsme se asi bavily se stejnou pani embriolozkou, pamatuju si to uplne stejne. A jeste to mam i nakreslene od doktora Texla 🙂

hotaska
10. pro 2011

@teruberi Jo jo v pondělí, snažím se starosti nechat koňovi ten má větší hlavu ....

cuddle
10. pro 2011

@jananovacek to je ale prave co rikam - to ze zustava v prumeru treba tech 10-20 % z celkoveho poctu ( ty pises 30 ) to je velmi optimisticke a jak rikas neni to o kvantite , ale kvalite a jak vidis ani z tech 2-3 kusu nebylo ani jedno dobre, to ze se jevi jako hezka blastocysta neznamena, ze je dobra.....bohuzel , sam doktor rikal, ze i kdyz nam poslou ty kousky co pujdou do Australie tak zprava, ze jsou vsechny spatne je uplne klidne mozna.....no nic uz to neresim, proste to nejak dopadne

cuddle
10. pro 2011

@teruberi
@jananovacek holky, ale ja po KET i ET otehotnela, cili ja tu statistiku jeste vylepsuju, ze 3 pokusu, 2 uspesne, to je teda 66% a to neni vubec spatne, bohuzel do teto statistiky spadaji i pripady jako ja, nejen ten kdo opravdu do konce donosi a porodi, proste jsem po IVF otehotnela a hned 2, statisticky jsem velmi uspesna....... 😀 😀 😀

flyaway
10. pro 2011

@cuddle Já mám pocit, že jsem dokonce někde četla, že biochemická těhu a časné potraty se do těchto statistik CARů nezapočítávají, ale možná jak kde...
Každopádně ať je to jak chce, budu Ti moc držet palce, ať to tentokrát vyjde - statistika, nestatistika... 😉

pacinkadol
11. pro 2011

@cuddle Ahoj, dobre to dopadne.. to je jedniny, co si ted muzes pripoustet;) Ale jasne jem ze do toho hlavne musis jit s cistou hlavou.Ikdyz vereim, ze to neni jednoduche...

@hotaska v pondeli drzim.....ty jo, to uz je zitra...Hodne stesti!

pacinkadol
11. pro 2011

@flyaway Myslim si, ze tam mozna zapocitavaji az srdicko do tech statistik...

flyaway
11. pro 2011

@hotaska Moc držím na ten zítřek palce, ať je hcg pěkně vysokánské! 😉

flyaway
11. pro 2011

@pacinkadol Já si právě myslím, že se do toho započítávají buď jen těhu nad 12 týdnů nebo alespoň se srdíčkem, protože by mi přišlo poněkud matoucí pro ostatní, kdyby se tam započítávala "těhotenství", jako jsem měla třeba já, kdy embryjko odešlo v rámci ms a hcg nepřekročilo hodnotu 30... 😒

povolnice
11. pro 2011

ahoj holky potřebovala bych poradit,v pátek mi brali vajíčka,a já mám pořád nějak bolesti v podbřišku kor když potřebuju čůrat,a nějak nevím ale přijde mi to divný.Nevíte někdo něco o tom,každá rada by se mi hodila,moc děkuju

teruberi
11. pro 2011

@povolnice Ahoj, me teda po punkci taky bolelo bricho,jestli si chces byt jista,tak si zavolej do CAR...nevim kam chodis, v tom nasem Ti poradi i o vikendu;) nebo muzes zavolat pani koordinatorce...

hotaska
11. pro 2011

Moc všem děkuji 😉 moje jediné přání je, aby se to vše obešlo bez nějakého zákroku.

hotaska
11. pro 2011

@povolnice Taky jsem měla dost bolesti, asi tak 3 dny (musela jsem si vzít i dvakrát brufen) a nafouklé břicho ještě delší dobu. Ale taky je fakt, že jsem byla 2x na žihadlu aby se mi to nerozjelo. Kolik ti brali vajíček?

jananovacek
11. pro 2011

@hotaska Nene, prani je, aby bylo vsechno jak ma byt! 😉

cuddle
11. pro 2011

ahoj holky, tak sliznice se rozhodla , ze bude stavkovat a z 5mm 8 den, je 14 den na 3 mm , takže krásné Vánoce a pohodu všem já si dávám delší pauzu od všeho kolem, v lednu nebo unoru pojedu do tech lazni a pripadny KET si schovám až na jaro.....

flyaway
12. pro 2011

@cuddle Proboha cuddliku, jak je toto možný?! 😨
Já žila v domnění, že po ms sliznice roste a odchází při další ms, ne že se během cyklu snižuje, to je pro mě celkem novinka 🤐.
Ach jo, tak to mě mrzí 🙄. Ale máš pravdu, možná pomůže si od všeho na čas odpočinout a pak se do toho pustit s novým elánem... 🙂