Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jananovacek
9. únor 2012

@veverka.terka To bych si taky asi vzala neschopenku, kdybych to mela v praci jak ty...asi to nestoji za to, aby sis to pak vycitala, ze sis ji nevzala, co? Drzim pesticky...ten Velantyn je symbolicky, to musi vyjit kdyby co bylo 😉

jananovacek
9. únor 2012

@veverka.terka Diky moc...jsme si napsaly zaroven 😀

veverka.terka
9. únor 2012

@jananovacek 🙂
jj, nemá to cenu v práci to řešit, takto to bude pro mě pohodlnější a nebudu tak vystresovaná z práce...snad ten Valentýn pomůže 🙂 amorek-bůžek lásky 🙂

danielahe
9. únor 2012

@ivetka77 ahoj, prodavam oblecky v jednom obchode 🙂 , prace me nastesti bavi, ale v nemocnici by me to bavilo asi vic, je to smysluplnejsi, nez prodavat hadriky 😀 😀 😀

daguli
9. únor 2012

@cuddle Ahoj a kdy si pro zmrzlika jdete?To uz proste musi byt ten pravy!

daguli
9. únor 2012

@danielahe Je tak to ja bych si prodavani hadriku zase nalezite uzivala 😵 ale zase bych v krame mozna nechala celou vyplatu 😀

ivetka77
10. únor 2012

@danielahe Tak co neni jeste muze byt,ne?Neuvazujes,ze by sis to dodelala?A ty mas stredni skolu zdravku?

ivetka77
10. únor 2012

@cuddle Tak to jo, doufam, ze darcovskyho nebude treba a vyjde to s mrazackem 😉

daguli
10. únor 2012

Cau holky, kde dnes vsecky jste? 🙂 Ahoj ivetko, jak se mas?
Krasny den vsem-je pekne slunecno,tak aspon muzeme opetovat usmevy slunicku 😵 😵

danielahe
10. únor 2012

@daguli no, rikala jsem si, ze si tam nic nekoupim, ale to vis, ze si beru domu suvenyry 😀 😀 😀 , se neda odolat 🙂

danielahe
10. únor 2012

@ivetka77 , ahoj, no uvazovala jsem o tom, ale je to taky beh na dlouhou trat. Stredni zdravku nemam, sedet na dennim studiu VOS si taky z casoveho hlediska nemuzu dovolit, dalkove to studovat taky nemuzu, pac nemam stredni skolu, takze zbyva jedine vecerni nebo dalkove studium stredni skoly a absolvovat celou maturitu znova (10 lep po maturite na dalkovem stacily jen odborne predmety, ale tech 10 let jsem uz prosvihla 😀 ) a pak vosku, a kdyz si vezmu kolik penez bych pak dostavala a casu tam travila, tak uz to tak ruzove nevidim 😎 , moje blizka budoucnost je mimco 🙂 , a pak se uvidi 🙂 ...mam jeste cely zivot pred sebou 😀 , i kdyz mi uz bylo receno, ze bych si nemela hrat na schovavanou, ze uz by me nikdo nehledal 😀 😀 😀 . preji hezky vikend 🙂

danielahe
10. únor 2012

@ivetka77 a co delas za praci ty, jestli se muzu zeptat 🙂

danielahe
10. únor 2012

@daguli a co tvoje kazdodenni cinnost, jsi doma a pripraujes se na mimco nebo pracujes? 🙂 , a je to opravdu super, ze venku je aspon to slunicko, ale ta teplota by mohla jit nahoru jeste 🙂 .pa

cuddle
10. únor 2012

@daguli ne - darovane vajicka jsou moc drahe - je to cely stimulovany cyklus s darkyni a to vyjde kolem 100 tis vsechno , navic nikde nemas jistotu, ze to nedopadne stejne
ja mam dle vseho vajicka v poradku, oplodni se, ale pak vznikne nejaky problem
darovane embryo je moznost zkusit zjistit, jestli se po uchyceni udrzi a opravu jsou ty ranne potraty chybou genetiky embrya - jinak darovane embryo jako takove by melo byt ve stadiu exp. nebo hat. blastocysty proste ty co mrazi - zjistovala jsem si cenu v Repromede, Reprofitu, na Obilnaku, Unice a samo jsem zvedava jak pujdu do Heliosu kolik to stoji tam a pak zvazime moznosti ...

cuddle
10. únor 2012

@daguli nevim, jak se vratim z lazni tak pujdu na ultrazvuk jestli nahodou zazrakem nenarostla sliznice jen za podpory vitaminu a kotvicniku a pokud ne, tak budu muset pichat injekce , aby mi narostla a mohla jsem jit na KET , leky minule nezabraly...

danielahe
10. únor 2012

@cuddle ahoj, budu drzet palecky, aby narostla 🙂 , ja se nechala inspirovat flyaway a bastim lnena seminka 😀 .pa

cuddle
10. únor 2012

@danielahe diky ja mam kotvicnik a kontryhel kapky a uz to nechci prehanet, aby to zase nebylo kontraproduktivni, jako jsem se ptala na kombinaci kotvicnik, soja a vsichni mi rekli, ze uz neee, ze to neni dobre kombinovat tak moc, takze uvidim

danielahe
10. únor 2012

@cuddle , tak at je hlavne vse ok 🙂 .pa a hezky vecer

jananovacek
10. únor 2012

@cuddle 100 tisic je moc, jedna moje znama, ktere vubec nefunguji vajecniky a jinou moznost nez darovane vajicka nema, za ne dala v Heliosu 77 tis. Myslim, ze tam maji stejnou cenu i za cele embrya. Platila navic uz myslim jenom mrazeni embryi, protoze jich mela hodne.
Ale drzime ti vsechny palce, aby se mrazacek zavrtal a uz si nemusela nic dalsiho resit 😉

veverka.terka
10. únor 2012

@danielahe ahojky, tak to já ybch teda rači prodávala oblečky místo pracovat jako zdrav. sestřička, akorát bych měla strach, že celá moje výplata skončí v obchůdku, kde bych prodávala 😀 sem děsně ujetá hlavbě na kabelky 😀

veverka.terka
10. únor 2012

holky, jak to tak pročítám, tak to teda není vůbec jednoduchý, každá máme nějaký problémy a těch peněz, co sme pro mimča schopný obětovat, to ani nemluvím.... a taky času a nervů, achjo...kéž by to šlo všechno líp...
někteří lidi mají děti a vůbec je přitom nechcou nebo je mlátí, týrají, nestarají se o ně a ten, kdo by je chtěl, tak má tolik problémů a udělal by přitom pro to cokoli!!!
ať sme silný a máme chuť bojovat a nevzdat se! 😉

daguli
10. únor 2012

@danielahe ja pracuju, protoze jinak by me z toho hrablo🙂 Mam spatne zkusenosti z minulych IVF-to jsem sedela na zadku doma a jen jsem se stresovala, takze pro me je lepsi chodit do prace...navic nemam nijak namahave zamestnani,takze pohodka 😎

daguli
10. únor 2012

@cuddle Kontryhel jsem si ted sehnala taky..uvidime jak to dopadne,pristi tyden mam transfer...tak pak dam vedet,jaka byla perinka...

daguli
10. únor 2012

@veverka.terka Jak rikas ,Terko! My to zvladnem 😵 😵

veverka.terka
10. únor 2012

myslíte, že ten kontryhel je dobrej?! taky sem o tom četla a koupila si ho, ale zatím sem ho nepila a nevím, jestli to k těm injekcím na stimulaci nevadí, nebude se to nějak bít?!

daguli
11. únor 2012

@veverka.terka vis co,ja bychto asi dohromady se stimulaci neplacala-ja ho piju proto,ze mam KET,tak abych nejak podporila rust sliznice...mozna treba az budes mit po OPU ? Nebo po transferu-na posporu uhnizdeni miminka 🙂 Ja se ospobne jinak dost bojim takovejch experimentu.A nebo se na to zkus zeptat v Heliosu,urcite ti poradi 😉

cuddle
11. únor 2012

@jananovacek ano v ceniku maji kolem 75 tis, ale to je pri cyklu hrazenem pojistovnou, cili pokud absolvujes 3 IVF, a pak chces darcovska, tak to je kolem tech 100tis

jananovacek
11. únor 2012

@cuddle Cau Cudli, dneska jsem volala pani Vranove kvuli dalsim lekum, tak jsem se ji na to schvalne zeptala. S pojistovnou to nesovisi, je to cena i pro samoplatce. S pojistovnou by to mozna mohlo byt i levnejsi, to nevim. Kazdopadne rikala, ze je to bud za vajicka od darkyne a nebo za cele embrya - a ze je to cena za 2 embrya a ze to delaji tak, aby zvysili sanci, ze ti je zavedou postupne, ve dvou transferech. A nebo si muzes "koupit" jenom jedno, coz je pulka. Myslim, ze to nebude tak hrozny. Je to hodne penez, ale 38,5 je lepsi nez 100 tis. 😉 Navic ty to vubec nebudes potrebovat... 😉

veverka.terka
11. únor 2012

@daguli dík, taky sem si to takto říkala, že rači asi nee nebo se zeptat

veverka.terka
11. únor 2012

zítra zase do práce, závidím všem těmj, kdo chodí do práce jenom v pracovní dny a víkendy mají volný, je to hrozný ☹