Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

daguli
30. bře 2012

@onno Ahoj,ted si vzpominam, ze me bylo slabo devaty den-treba to je zacinajici tehotenstvi? Pac me je ted slabo porad:D Kazdopadne moc drzim pesti...

daguli
30. bře 2012

@danielahe Danco to bude dobry;) neboj...Mimisek je jiste v poradku;)

veverka.terka
30. bře 2012

ahojky holky, tak už sem doma z heliosu z krve, mám nakoupeno a du si dát obídek 🙂 děkuju, že na mě myslíte 😉 za hoďku už snad budu vědět, jak to dopadlo....dneska tam byla koordinátorka Hana Bílková, ona je od nás z Boskovic, známe se spolu, tak sem se jí tak na všechno vyptávala, říkala,že tam teda pracuje až od ledna letošního roku, ale zatím se prý ještě vůbec s mimoděložním těhu v heliosu nesetkala, tak doufám, že ani u mě se to nepotvrdí.to už bych fakt vyžrala, co se dá...celkově nemám v životě moc štěstí ☹
@danielahe určitě písni, co je novýho s mimi, ale ty bolesti břicha byly beztak z nervozity z kontroly nebo z nějakýho mlsu 😉
@onno to sem zvědavá, zda to vydržíš těch 12 dní, jaks psala 🙂 já bych to teda určitě nevydržela...
a já se k virtuálnímu kafíčku se zákuskem bohužel nepřidám, dneska už sem kafíčko měla v brně a zákusek žádnej nemám 😎 ale dobrou chuť 😉

onno
30. bře 2012

@veverka.terka test doma nemám ,ale hlodá mě to.Snad to do úterka vydžím.
@daguli Dneska už je to lepší asi je to z toho ultroše

danielahe
30. bře 2012

Tak jsem konecne doma a sedim na zadku 😀 . kontrola nasteti dopadla dobre, mimisek je velky uz 2cm. Doktorka nemela tiskarnu, tak jsem dneska bez fotky, uz to bylo hezky poznat, ale smula, musim vydrzet do 20.4. A uz mam tehu prukazku 🙂
@veverka.terka Terezko, to nerikej, ze nemas stesti. Jsi zdrava, mas manzu, rodice, rodinu, ktera te ma rada a tvoje vytouzene mimco taky prijde uvidis, driv ci pozdeji se rozrostete o dalsiho clena 🙂 , hlavne je oravdu dulezite myslet pozitivne, drz se

veverka.terka
30. bře 2012

uff, tak aspoň jedna "dobrá" zpráva, mimoděložní těhu se naštěstí nepotvrdilo a hodnota HCG je na nule.tak ještě přestat krvácet a bude to dobrý.za 2 měsíce se můžu vydat pro sněhuláčka 🙂 a za týden vyrazím do prac.procesu ☹
@danielahe Dani, to je krásňoučký, tak s těhu průkazkou si už připadáš jako plnohodnotná těhulka, žejo 😉 no, štěstí neštěstí, to, co píšeš, snad aspoň z části mám...ale poslední 2roky se nám dost komplikují se vším, víš.manželova práce, pak moje, baráček-to ani nemluvím, čekali sme 2roky na povolení! a zdraví nic extra....ale snad se mimouška taky dočkáme, trpělivost je moje slabá stránka, musím vydržet 🙂

danielahe
30. bře 2012

@veverka.terka uvidis, ze bude lip...no v praci to vydrzis 2 mesice a pak budes zase doma 🙂 a to uz doma zustanes 😉 .... urcite se na tebe ta halda carodejnic v praci tesi 🙂 , to zvladnes, vsechno jde, kdyz se chce. 🙂

daguli
30. bře 2012

@veverka.terka Ahoj Terko, tak ja jsem si oddychla alespon ze to neni mimodelozni.A neboj,dva mesice s nami utecou jako voda a bude tu dalsi transfer ;) A jak rika Danca, miminko prijde! Jen Te proste chce jeste chili napinat 😉

daguli
30. bře 2012

@danielahe Dani to je fajn, ze jste s miminkem v poradku! 😵
Jinak ja uz sedim s kafem a s konakovou spickou🙂Ale vykouklo na chvili slunicko, tak asi presidlim na balkon 😎 Je to tam v zatisi, nefouka, tak snad to chvilicku vydrzi 🙂
Holky, pekne odpoledne!

veverka.terka
30. bře 2012

@daguli ahojky dagulíku, no, je to takový štěstí v neštěstí 🙂 tak si pěkně pochutnávej 😉 u nás je pěkně zatažený...

kinos
30. bře 2012

@veverka.terka tak to je super, že ti je trochu lépe a že aspon jedna dobrá zpráva 😉 No my jdem za týden na první konzultaci. Uvidíme, jak to s náma bude vypadat 😝 Pak mě ještě asi čekají v květnu lázně a červen, pokud by vše bylo ok a nemuseli bychom nic léčit, tak bychom mohli začít... To bychom mohli začít spolu 😉. Už se na sebe s mimi můžete těšit 🙂, hezky si dva měsíce odpočiň, naber síly a bude to dobré 🙂.

veverka.terka
30. bře 2012

@kinos jéé,pofrčíš do lázní? a kam? já sem byla minulej rok ve františkovejch a bylo to úžasný!!!lepší než jakákoli dovolená, úžasně sem si psychicky i fyzicky odpočala, ale asi jinak žádnej efekt na lepší otěhotnění to bohužel nemělo ☹ no, nám to asi vyjde někdy na konec května, pokud to půjde dobře a ty asi ještě budeš muset podstupovat stimulaci,tak to ještě chviličku potrvá, já sem se stimulovala se vším všudy cca měsíc

kinos
30. bře 2012

@veverka.terka jjjj to určitě, začátkem jsem myslela stimulaci. jj vy už rovnou pro embryjko 🙂 Do františkovych-bylo by super, kdybych si odpočala, hlavně psychicky, hlavně od otázek a tak co vy 😅

veverka.terka
30. bře 2012

@kinos nějak sem z toho nepochopila, jestli myslíš, že by bylo fajn jed do františkovejch nebo, že tam pojedeš?! neboj, to si určitě odpočineš, je to paráda, hezky se tam o tebe budou starat, pročistíš si hlavu, žádný starosti, jenom hezky procházky, dortíky, procedůrky 😉 já bych jela hnedka znovu! 🙂 a pak nastoupíš odpočatá pro mimouška 😉 to znám až moc dobře, ty otázky a kdy vy budete mít dítě?! ale jaksi už to přecházím a říkám časem, až budem chtít a hotovo.

onno
30. bře 2012

Moje známá byla 2X na ivf v Heliosu asi před 15 lety.Pan doktor jí zjistil že má ve vnitř studené prosředí.Tak jela do lázní a tam ji strkali něco teplého do vnitř.Nakonec otěhotněla přirozeně.Druhé dítě má s jiným partnerem a to úplně normálně.Přitom první manžel byl naprosto v pořádku.Možná někomu i lázně pomáhájí.

veverka.terka
30. bře 2012

@onno tak určitě pomáhají, to já zase nechcu nikomu vymlouvat, že nee.ale spousta lidí si myslí, že to umí zázraky, ale to asi nee. to mi tam rovnou řekli, že sice můžou pomoci, ale neumí zázraky. a to sem poctivě chodila sanat i na Frantíka každej den 😉 jj, taky mi dávali teploučký blatíčko do fndy 😎 ale bylo to příjemný,nebolelo to, krásně to hřálo 🙂

danielahe
30. bře 2012

Holky, preji hezky vecer a nasledne vikend. venku ma byt hnusne, tak asi nevystrcim nos z bytu 🙂 . Dneska jsme ulitana jak kote a tesim se do postele 🙂 . Rano kdyz se vzbudim, tak mam normalni bricho, ale vecer je to jak balon a musim rozepinat kalhoty, to se asi dam brzo na tehu veci 😎

@kinos Tak preji krasny pobyt lazensky 🙂 , taky bych brala kdyby o me nekdo pecoval 😉
@veverka.terka veverusko, tak se poradne priprav na mimouska, ani nemrknes a kveten bude za chvili 🙂

jananovacek
30. bře 2012

@veverka.terka Ty jo, tak takovou proceduru neznam...jako uplne, jo? 😀 😎
Terezko, jsem rada, ze se nepotvrdila zadna vetsi komplikace. Ted to preboli a znova te to nakopne. Snehulacek uz se na tebe tesi, tak ho tam nenechavej dlouho ;)

onno
30. bře 2012

@veverka.terka někomu to pomůže nikomu zas ne.Uklízela jsem mezi lékama a našla jsem tam těhotenský test.Hrozně mě to hlodá ,ale neudělám si ho.Stejně si myslím že je brzy zítra budu teprv 9 den nepočítám den transféru.Dneska mě je lépe jak včera ultroš mě i uspává furt jsem unavená.Hlavně že se to mimoděložní nepotvrdilo.Kolik máš sněhuláčků?

daguli
30. bře 2012

@veverka.terka Terko a jak potom to blaticko dostali ven? 🙂

@kinos Teda ty lazne bych si taky nechala libit,ale pro me uz je to asi zbytecny🙂 Tak mozna nekdy jako rekonvalescence po porodu :¨D

@onno Jeste vydrz;)

@danielahe S tim brichem mi to dela taky-aby si clovek neustale nosil neco na prevleceni 😀

Holky dobrou

veverka.terka
31. bře 2012

dobrý sobotní ránko 🙂
@jananovacek @daguli s tou prodedurou, je to speciální gynekologická procedura a dává se do frndy sterilní slatinka, to je název toho blatíčka, normálně to stříknou do pochvy velkou stříkačkou, cca 40ml,dají tam nakonec dázu smotanou do kuličky, jako špuntík, aby to nevytelko, jde se lehnout do odpočívárny, tam ještě před zadek, boky a frndu dají to blatíčko zase, jako takovej zábal, zabalí do prostěradla, igelitu, deky a nechá se to 15 minut působit, pak dojde sestřička, osprchuje tě, jdeš zase na gyn.křeslo a tam ti to vystříkají z frndy hadičkou s teplou vodou a hotovo 🙂 zní to asi hrozně, když sem to viděla poprvé, zděsila sem se, ale je to moc příjemný a hlavně personál je prostě mnohem příjemnější než někde v nemocnicích a působí to proti srůstům a je to na prokrvení celých pohl.orgánů
@jananovacek určitě to přebolí, myslela sem si, že to budu zvládat ještě hůř a dá se to... 😉
@onno mám už jenom 1 sněhuláčka ☹ tak bych ráda, aspoň kdyby se to napodruhé podařilo, abych pak zase hnedka nemusela na celý IVF, uvidíme....já už bych to testíkování nevydržela, seš dobrá, že máš takovou trpělivost 🙂

a ještě sem se chtěla optat,kdo máte taky po nějakým neúspěšným pokusu, mluvily ste pak ještě s nějakým doktorem před ET, když nepočítám ten UTZ těsně před transferem? nebo prohlížet vás ještě někdo nebo dělat UTZ hnedka třeba po 1.měsíčkách? mně totiž přijde kapku divný, že pořád komunikuju jenom s těma koordinátorkama a ne vůbec s doktorem,určitě tomu rozumí, ale přece jenom nejsou doktoři, přijde mi to divný. a taky snad konečně přestávám krvácet, ale pořád mě bolí podbřišek a když jim to tam říkám, tak pořád říkají, všechno je normální a to přejde....ale jelikož sem zdrav.sestra, tak aspoň minimální pojem o tomto mám a nerada bych něco zanedbala, když tedka budu mít 2 měsíční pauzu a náhodou by nebylo něco v pořádku.ale přijde mi prostě blbý jim to pořád říkal, že je jako spíš tím jenom otravuju a nic s tím stejně nedělají.nebo jestli se mám třeba objednat na nějakou prohlídku ke svýmu gynekologovi? mám strach, že pak pudu před transferem na UTZ a řeknou mi třeba, bohužel, něco se nám tam nezdá a transfer nemůže proběhnout a přitom by se to dalo zjistit už dávno dřív....co vy na to?

danielahe
31. bře 2012

@veverka.terka ahoj terez, ja si volala po neuspechu na helios a rerka jsem si, ze chci jit hned znova, tak mi rekli, ze mam prijit 19 den (to jsme mluvila s koordinatorkou) ted 19 den popletla, pac na utz se chodi 14 den a 19 je et. Ja mela problem s bolenim prsou atd, takze jsme si tam volala, jestli to muzu mit po tom utrosu, tak jsme sla na odber krve jeste a mela jsem jen vyssi prolaktin. Jinak jsme taky nemluvila s doktorem

veverka.terka
31. bře 2012

@danielahe ahojky Dani, dík.taky bych nejrači šla hnedka na transfer, ale říkaly, že bych měla počkat až na další regulérní měsíčky a zkusit to až v květnu, tak to vydržím.ale zase mi tohle všechno říkala jenom koordinátorka.no, já si tam ještě budu volat kvůli ukončení PN, tak je kdyžtak zase budu otravovat, pokud ten podbřišek nepřestane bolet a budu chtít taky nějaký vyšetření.
a jak ti je, dobrý? máš teďka doma manžela?

onno
31. bře 2012

Ahoj tak dneska mě už není špatně v podbříšku mě bolelo jenom na začátku od té doby nic.Tak si myslím že to nevíjde. ☹

veverka.terka
31. bře 2012

@onno ahojky Jity, ty soudíš podle toho, jestli je ti špatně nebo bolí podbřišek, zda to vyjde nebo nee?! to přece určitě není důvod být znepokojená.mně bolel podbřišek snad od 5.dne po ET a vídíš, nevyšlo to a šoufl mi bylo celou dobu.tímto bych se vůbec neřídila....

kinos
31. bře 2012

@veverka.terka @daguli dobré ranko holky, ted ve středu mi má můj doktor napsat ty lázně, pokud jsem se nerozmyslela jinak. No je fakt, že přemýšlím nad penízkama - ono IVF asi něco bude stát 😉 a ty lázně taky něco "zchlamstnou". Ale jak jste psaly je to hlavně o tom odpočinku. Mě doktor taky říkal, že žádný zázrak se konat nebude (no v mém případě ani teoreticky), ale asi na to kývnu. I když je fakt, že teď jsem byla domka po operaci, a předtím jsem pro změnu zase chodila se zádama, ale stejně jsem seděla doma a dělala práci na dálku. No s tou procedurou jsem počítala, že je to něco takového, ale že to vypadá až tak drasticky 😀 , no hlavně že je to příjemné 🙂.

kinos
31. bře 2012

@onno Ty máš ale zlaté nervy, já bych už to asi s testováním nevydržela.Ale jsi šikula, že jsi taková trpělivá. Ale jestli bude mimi po mamince taky takový kliďas tak se nediv, že se nic neděje.

veverka.terka
31. bře 2012

@kinos určitě jeď, sice peníze to nějaký stát bude, ale parádně si odpočineš.já sem si teda doplácela i na 1-lůžkovej pokoj. a ty myslíš, že když ti napíše teďka ty lázně, že hnedka pojedeš? já sem čekala 2 měsíce a to sem byla v zimě, teďka je sezóna a pokud to nemáš už dopředu domluvený, tak se čeká min.3 měsíce, ale určitě záleží, jak kde, ale nevím nevím, jestli budeš moct nastoupit úplně hnedka....no, ta procedura zní šíleně, ale fakt to nic není, ještě asi 2 byly taky takový podobný, vyloženě gynekologický a že ti proplachovali frndu 🙂 pak písni, jaks s tím dopadla. hnedka bych jela s tebou 😉

kinos
31. bře 2012

no já nevím, co jsem se tak dopředu ptala, tak dvojlůžák by neměl být problém a jednolůžák jak kdy a kde a na pojišťovně to šlo hned, ale zase nevím jak na té moji 😖 ; a mě doktor tvrdil, že tam dá něco ve smyslu, že musím jet do měsíce 😕 no uvidím

veverka.terka
31. bře 2012

@kinos aha, tak to jo.uvidíš, ono je to asi fakt podle toho, kam pojedeš a taky záleží na té pojišťovně, jak píšeš, za jak dlouho to vyřídí.