Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

adriana1010
10. dub 2012

@veverka.terka - Bože, to je hrozný, koukám, že to máš taky docela napjatý, já hlavně doufám, že budu moct jít přinejhorším na dalším transfer hned po sobě a neschopenku mi prodlouží, jinak mám v práci smůlu a musím skončit :(, to by se vše akorát zkomplikovalo, taky mi nedochází, že pořád běží statistiky, jak se v ČR stále míň a míň rodí děti, už je špatně to, že na to musíme doplácet takový částky, skutečně je to šílenej běh na dlouhou trať a navíc člověku kde můžou podráží nohy, je to těžký :(, ale nevzdáme to a musíme bojovat 🙂)), za tou dlouho cestou určitě čeká vítězství, tak je to nevzdávat.. 😉

adriana1010
10. dub 2012

@veverka.terka - Navíc pokud jsem to správně pochopila, tak pracuješ ve zdravotnictví, .. kde jinde by to měli pochopit víc, než tam!...Je to sprostý !

danielahe
10. dub 2012

@veverka.terka ahoj terousku, to koukam, jak se ta tvoje carodejnice rozjela 😠 . Ja bych se vyhodit nenechala.....kasly na na ni a nestresuj se tou carodejnici. Treba ji 30. dubna upali 😀 . JA taky koor, Vranovou zazila milou, ale chapu, ze ty nechopenky jsou asi hlidany. Ale uvidis, jak se domluvite 😉 .
@adriana1010 Ahoj, to ja taky delam v obchode, teda ted uz se valim na neschopence doma 🙂 .Ale cim dele jsme doma, tak bych radeji naklusala do prace 🙂 . Ale uz maji za me nahradu, tak to ani nejde a 12cky bych delat nechtela a asi bych je ani nedala, jsem vecne unavena a celkem dost protivna, to by me asi zakaznice moc v lasce nemely 😀

danielahe
10. dub 2012

Tehule taky se vam stava, ze jste nekdy protivny a premyslite nad tim, jrstli je to dobre, ze jste tehu? ☹ , ja mam od minuleho tydne brecici naladu a premyslim, jestli jsem fakt mela mit dalsi mimco nebo ne 😒 ....asi mam tehotenskou depku 😀

daguli
10. dub 2012

@adriana1010 Ahoj mas uplnou pravdu,chteli by,aby jsme rodily deti,ale nijak nas v tom nepodporuji,,,to je system... 🙄

daguli
10. dub 2012

@danielahe Ja sice jeste zadne jine dite nemam,ale to co popisujes se mi deje dooost casto...Jsem furt nervozni, jsem protivna na svyho chlapa, furt mu neco vycitam-az je mi ho lito...uplne na nem vidim, jak se mi snazi klidit z cesty,aby zase nebyl nejakej pruser 😅 No,neni to s nami tehulemi lehky...ale my to taky nemame lehky.Protoze ja jsem kolikrat protivna sama sobe 😀

veverka.terka
11. dub 2012

@ivetka77 @adriana1010 @danielahe ahojky, tak sem to vyřešila. a v práci nemají vůbec právo vědět, že jdu na IVF, musí jim stačit neschopenka s razítkem.
Adri, jj, pochopilas správně, pracuju ve zdravotnictví, kde by měli mít ještě větší pochopení pro tohle, ale opak je pravdou emoticon
jo, a jak píšete těhulky, že máte někdy pocit, jestli to mimčo bylo správný, tak já i když dítě žádný nemám a těhu taky nejsem, tak mě taky docela často přepadají myšlenky, jestli tohle všechno stojí za to, ale pak si zase vzpomenu, že bych byla pořád doma jenom sama s manželem, žádná radost a starost z dětí, tak mě to přejde, ale mrzí mě, že mě tohle vůbec napadá.... emoticon a to hlavně kvůli té mojí práci, neznám ve svým okolí nikoho, kdo by s tím měl takový problémy....ale to napětí tam, kolegyně a hlavně nadřízená je děs a nervy sou napnutý jak struna emoticon emoticon emoticon

adriana1010
11. dub 2012

@veverka.terka - Neboj se, teď už jsi v klidu, teď se můžeš doma smát, že jsi nad něma vyzrála a jsi v pohodě 🙂, hlavně klííídek, to je teď hlavní, ale já sama nemám co říkat 🙂, při každém dalším problému řádím jak zběsilá, jinak jsem včera byla v Repromedě...Totiž nás prvně doktor poslal tam, pořád mi vnucoval, že je to tam nejlepší, ale po přečtení všech článků si myslím, že je to jedno, v Heliosu mají stejné metody, navíc se neplatí za PGD a hlavně, komu to nevyjde bude nadávat jak na Helios, tak i na Repromedu, je to podle mě všude stejný a záleží i na štěstí, doktoři nezvládnout udělat 100% práce, zbytek už je plodu a na tom zda se udrží, či ne...No, ale jelikož sme tam prošli už všema testama - genetika, trombofilie, imunologie, štítná žláza, spermiogram, tak sem ty výsledky od nich chtěla, abysme nemuseli v Heliosu vším znova procházet a natahovat. Tušili jste jak je těžký, to z nich dostat? Došla jsem na recepci a poprosila sem je, zda by mi to mohli okopírovat, načež mi řekli, že ne, že si musím domluvit termín s doktorkou a promluvit si proč to chci atd...je mi jasný, že si dávají bacha, aby jim někdo nepřešel, tak sem to vyřešila jinak, řekla sem jí, že se nechci objednávat, že na to nemám čas, že jsem spontálně otěhotněla a můj gynekolog (samozřejmě sem si vymyslela jiného a ne že chodím do Heliosu 🙂 ), ty dokumenty potřebuje, aby věděl jakou mám šanci na udržení těhotenství a nemá čas mi testy dělat znova a potřebuje mi případně nasadit nějakou medikaci a že jestli mi je nedají hned, můžu kvůli tomu znova potratit a tím pádem, by to byla jejich vina..., najednou to lítalo jak blázen 🙂, kupodivu mi to asi uvěřili, ale kdybych jim řekla, že chci přejít jinam, nevím nevím jak bych to z nich dostala :(

veverka.terka
11. dub 2012

@adriana1010 jj, máš asi pravdu,ale ono se nejde dát tak rychle do pohody, však to víš určitě sama.... teda, tak to je docela síla, ty přece máš právo mít ty výsledky! mně je hnedka v Heliosu Texl vždycky dávat, že má vždy dvoje vyhotovení a jedno je pro nás. mám všechno schovaný doma. to mi přijde divný, vyloženě si vás tam chtěli udržet za každou cenu a zkoušeli na vác takový věci.jak píšeš, že všude je to stejný, až tolik bych s tím nesouhlasila, myslím si, že přístup personálu, prostředí, jak s tebou jednají a taky samozřejmě ceny sou všude kapku odlišný. já sem už zažila taky pár zdrav. zařízení jinýho typu, netýkalo se to vůbec miminka, měla sem problémy s rukou se zápěstím a rozdíly byly obrovský, hlavně v tom přístupu a to si myslím, že je i tady v CARech, ne možná tolik, ale rozdíl je. já sem třeba neslyšela ani jedno pozitivum na Obilnách na CAR...jinak nemám zkušenosti s ostatníma, ještě o Unice sem slyšela, že je dost drahá a nic moc....
a dobřes udělala, žes to takto na ně zahrála, bohužel, když nic jinýho nezbývá a po dobrým to nejde, člověk si musí poradit jinak, jak na ně vyzrát 😉

adriana1010
11. dub 2012

@veverka.terka - To máš jistě pravdu, já tolik zkušeností nemám. Ale je pravdou, že když do Heliosu chodím od cca 14-15 let, a mají dokumentaci k celému mému zdravotnímu stavu, i první revizi mi tam dělali, tak je pravda, že je lepší být tam, kde mají veškeré informace o pacientce a navíc tam stejně dál budu chodit ke gynoložce na kontroly, tak proč chodit na x míst. Přesně tak, nic jinému mi zkrátka nezbývalo, chtěla jsem v prvé řadě začít přinejhorším nadávat a křičet tam zákonama, ale zkusila jsem prvně tuhle variantu a vyšlo to hned..navíc sem nechtěla poslouchat jejich přemlouvání, že oni jsou nej a v Heliosu se to nepovede atd..co by jistě zkoušeli.

jananovacek
11. dub 2012

@adriana1010 Ty jo, dobrej napad 😎 😀

jananovacek
11. dub 2012

@adriana1010 Za vlastni zkusenost nic nedas. Ja jsem byla nespokojena, tak jsem sla jinam. Moc vysetreni mi nedelali, takze jsem z nich nemusela ani nic tahat 🙂 Akorat spermiogram a ten nam chteli v Heliosu stejne zopakovat. A dalsi vysetreni se delaly az tam - imunologie, genetika a tak. Ale zas kdyz uz to mas hotovy, je fakt, ze je zbytecny to delat znova.

veverka.terka
11. dub 2012

@danielahe jak se máš Danielko? pořád máš brečící náladu? ☹ doufám, že nee. miminku to určitě nepřispívá.

veverka.terka
11. dub 2012

@daguli ahojky dagulíku, ještě je ti pořád tak špatně poránu nebo už je to lepší?ještě pořád chodíš normálně do práce?

veverka.terka
11. dub 2012

@onno ahojky, kampak ses poděla, už si se dlouho neozvala? je ti už kapku líp?

veverka.terka
11. dub 2012

@kinos ahojky, jak se máš? co nového? co lázně, jak to dopadlo?kdy pofrčíš?

veverka.terka
11. dub 2012

@adriana1010 a vy jdete do Heliosu kdy? s tou dokumentací-je to tak prostě všude, vždycky si tě chtějí udržet u sebe za každou cenu....

veverka.terka
11. dub 2012

@jananovacek nebylas spokojená s přístupem a péčí? nebo spíš jako finančně?

jananovacek
11. dub 2012

@veverka.terka No tak jako asi celkově 🙂 Zpětně mi asi nejvíc vadí transfer 3 embryí 3. den a neprovedení žádných vstuních vyšetření..až na spermiogram, ale ten byl hotový za 20 minut 🙂
V Heliosu mi pak zjistili taky mozaiku, jako má Áďa...a už se to rozjelo

kinos
11. dub 2012

@veverka.terka ahojky všem. My byli včera v Heliosu. Manžel z Texla nadšený. Pro mě taky super, ale jsem trochu rozpačitá 😕. Žádné další vyšetření nám dělat nebudou 😕 . Měli jsme sebou spermiogram, který ještě nechal dělat gynekolog, z čehož manžu pochválili a jednoznačně diagnostikovali, že když nemám vejcovody a spermiogram je ok, tak to bude vše v pohodě. Klasicky IVF bez ISCI atd. Ach jo, tak snad to bude ok, asi jsem strašpytel ale když já bych radši ještě měla jistotu...(už když mě bolí to břicho). Jéjku to zas budou nervy. Nechtěla bych aby se něco zkoušelo, a pak dělat další testy a další čas. Ale možná už je ze mě pesimista a musím začít přemýšlet, že se to prostě podaří... No v první chvíli už se zdálo že začneme hned 😀 (je tedy fakt, že Texl je rychlík), ale pak říkal, že je stejně brzo po operaci, že trvá tak 3 měsíce než se tělo dá dokupy, tak po lázních.Dneska jsem měla připomenout svému doktorovi, at pošle lázně, tak uvidíme jak dlouho mu bude trvat než to pošle.

kinos
11. dub 2012

@jananovacek Hmm, a jakto že vám dělali tolik vyšetření 😖 . Jéjku jejku...

jananovacek
11. dub 2012

@kinos My už jsme měli za sebou jedno IVF...no a pan primář říkal, že není nic horšího než že někde vyplácají 3 cykly na pojišťovnu a pak se teprve začne hledat nějaký problém a už si to musíš celý platit sama...asi nechtěl nechat nic náhodě. Ale určitě ti udělá hormonální profil a protilátky, to dělá prý všem, už se to tady mockrát řešilo. Mně tehdy akorát zarazilo, že se brala jen jednou krev, ale pak z toho měl hromadu papírů a výsledků 🙂 Nám dělal genetiku, takže se to dělalo dopředu, ale teďka kámoška co tam šla a začíná, tak jí to dělají až 5. den při první kontrole.

veverka.terka
11. dub 2012

@jananovacek teda, to je docela velkej rozdíl co píšeš! tak to se nedivím, že ste frčeli jinam...spermiogram za 20minut?! vždyt ani výsledky odběrů krve nejsou tak rychlý, tak jak může být tohle tak rychle?! to sem ještě neslyšela....no, já sem se ptala, co vlastně je to biochemickýí těhu, který sem prodělala já a taky mi řekli, že je to nějakej problém v genetice a že pokud se to napodruhé nepodaří, doporučovali by mi nechat si udělat konpletní rozbor všech chromozomů v té jejich pobočce v Austrálii. a tobě se teda miminko podařilo na kolikátý pokus?
@kinos jéé, tak to je super, že manželovi se líbil, to je taky hodně důležitý, nebo aspoň u nás to tak bylo 🙂 manžel je docela takovej nedůvěřivej vůči doktorům, ale Texl si ho získal 😉 a neboj se, určitě ví, co dělá a neříkal by vám to jen tak, aby se s váma nějak testovalo. pokdu si ymslí, že stačí, co máte, tak určitě ví proč 😉 no, a v lázních si parádně odpočineš, připravíš krásně tělo pro mimčo a bude 🙂
no, a jak píšeš, že tě bolí břicho, tak to mě dneska od rána furt lehce pobolívá podbřišek a nevím, co to má znamenat?! tak snad se z toho nevyklube něco zase "skvělýho"

kinos
11. dub 2012

@jananovacek Jéé tak super, to jsi mě potěšila. Hormonální profil mi už taky dělal můj gynekolog, ten byl ok, ale holt mám nervy, aby se něco nevynechalo a nespoléhalo se jenom na to, že nemám vejcovody 😢 . Jako malá jsem chodila se štítnou žlázou, pak mi obvoďák zamlčel plícní chlamydie, tak se holt bojím. V Heliosu říkali, že jim mám zvýšit statistiku na úspěšné klasické IVF, tak snad jim to splním 😉

jananovacek
11. dub 2012

@veverka.terka Nám taky vyšetřovali bobíšky v Austrálii, ze 6 byly dobrý jenom 3 😒 Ale hned ten první se zavrtal a má se k světu 🙂 V Heliosu napoprvé, jinak 2. IVF

veverka.terka
11. dub 2012

@jananovacek tak to je super 🙂 ale asi je to docela dobrý, to vyšetření, když to fakt zjistí všechno víc dopodrobna a pak se zadaří, to se i ta investice peněz a čekání, než embryjko dovezou zpět, vyplatí 😉 to se vyšetřuje PGD, pak se to zamrazí a posílá do té austrálie že?akorát nevím, co to je za zkratku výkonu, když se dívám na ceník?!

kinos
11. dub 2012

@veverka.terka jo manžel ten je "v sedmém nebi", ještě jak ho pochválil, tak je hned jeho kamarád 😀 . Ale vzal zodpovědně ty nacházející tři měsíce příprav 🙂, zdravá strava, bylinky a teď šel běhat do lesa 🙂. Šla bych taky ale mám dojem že na mě něco leze (no jo člověk vejde do práce a už na něho přejdou bacily), kolegyně je nemocná... Na bříško si uvař nějaké bylinky nebo si dej něco dobrého a do tepla. To je dobře, že zůstaneš doma, stejně by tě v práci nervovali, a tak se můžeš připravovat na mimi. Taky bych chtěla ty tři měsíce něco pro sebe udělat, tak začnu študovat, jak posílit imunitu atd 😅

jananovacek
11. dub 2012

@veverka.terka Jj, odeberou z nich pár buněk a ty pošlou do Austrálie. A embryjka pak čekají v Heliosu co s nima bude 🙂 Nám to zaplatila pojišťovna, takže nás to nestálo nic navíc. Akorát se všechny musely zamrazit, ale toho jsem se nebála. Tvrdili, že mají průměrně i trochu lepší výsledky po KETech...no asi na tom něco bude, tady je skoro každej těhulovatej po KETu 🙂

veverka.terka
11. dub 2012

@kinos to máš pravdu, jak doktor chlapa pochválí a ještě kvůli spermiím, tak je hnedka ten nejlepší 😀 jj, taky se snažíme tedka, od té doby, co sme začali stimulovat na 1. IVF, jíst víc zdravěj a dávat na sebe víc pozor, i když samozřejmě nějakej ten mls si dáme 😉 jj, to je hnedka nějakej bacil...moje malá neteřinka má teďka střevní chřipku a vysoký horečky, já sem si uvařila kontryhelovej čaj a uvidíme ☹ a na imunitu se snažím pořád něco baštit, kupuju si v obchůdku s přírodníma preparátama d¨vždycky nějaký tabletky a čaje, zrovna všera sem si koupila 🙂 paní byla velice ochotná a i mi poradila, co je lepší, když půjdem na transfer a co se líp snáší s hormonama...ale v těch lázních si to fakt určitě vychutnáš a užiješ a bude to ta nhejlepší příprava na mimčo, protože se psychicky krásně uklidníš, uvidíš, pak mi dáš po návratu za pravdu 🙂

veverka.terka
11. dub 2012

@jananovacek aha, tak to já sem myslela, že celý embryjka se posílají do té austrálie.no, tak to my bysme placený od pojištovny neměli. a jinak ta cena je kolik, nevím, co to je v ceníku heliosu? taky mi ten minulej týden říkali, že po KETech se daří víc otěhotnět než po čerstvým transferu, že prý je tělo víc v klidu a už bez hormonů ze stimulace, tak sem zvědavá, snad to potvrdím taky 😉