Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danaho
16. led 2013

@andulka79 moc děkuju. Musím tomu pořád věřit,že se to jednou povede. Budu ráda,když nás znovu vyšetří a určitě bude dobře slyšet nový názor. 🙂

lucmora
16. led 2013

danaho to je opravdu náročné, máš můj obdiv,hlavně to nezvdávej :- ) Daniel díky za podporu.
Tak teď jak u mě...U 2 KET, by to asi vyšlo,kdyby nebylo špatné embryo a přitom bylo pěkné asi nějaké chromozomy byly špatné. U toho 3 a 1 KET si zase myslím,že jsem nebyla připravená já stimulačně.Ale pleťte se doktorům do jejich práce. Sliznice 13 den byla něco kolem 7 mm, někde jsem četla že je to mininumum.Třeba kdyby mi dali další injekci mohla být sliznice vyšší...ale to jsou jenom moje dedukce 🙂 U 3 a 1 KETu jsem neměla ani dominantní folikul, tzn. dostala jsem prednison a jestli ten taky nebyl kámen úrazu.Prý po něm je hned ovulace nebo ne? U 2 KET jsem prednison neměla ale měla jsem dominantní folikul. a ono to částečně i pohomlo... Nejhorší byla ta naděje že to vyšlo,když mi vyšel TEST // při tom 2 KET, to jsem si myslela, že to klaplo, cítila jsem ,že je něco jinak, nebolely mě vaječníky ale spíš břicho a cítila jsem se jinak. Už jsme se těšili ☹(( ale zbytečně, HCG pak začlo klesat. ☹ ☹ Ted jsem po tom 3 KETu a cítím opět jenom vaječníky utrogestan drží menses, od 5 dne testuju,ani duch nikde nic a teď jsem 7 den a taky duch nikde. Takže mi akorát ten test moje doměnky potvrdil. Po tom 2 Ketu jsem už měla 5-6 den na testu ducha // . Si říkám, že doktoři moje tělo neznají ale znám ho já nejvíce, přesto se jim snažim věřit,ale příště se budu více ptát.

andulka79
16. led 2013

@danaho nám to v Heliosu vyšlo na 27500kč a určo to bude stát za to a jedno embryo máme zamraženo... 🙂

danaho
16. led 2013

Holky mám dotaz, doteď jsem všechny OPU,ET a KET zvládala jen s dovolenou. Ale pokud bych jezdila do Brna,tak uvažuji že bych tam někde občas zůstala ubytovaná,když by byli nutné kontroly častěji. Ale na to mi dovolená nestačí. Nevíte jestli by v Heliosu vystavili neschopenku?

lucmora
16. led 2013

danaho ano myslím, že vystaví bez problému 😉 taky nejsem z Brna

lucmora
16. led 2013

danaho ještě dotaz, ty jsi šla mimi řešit přes Car teprve před rokem? Ještě se chci zeptat maminek, jestli je některá z Vás řešila zdraví před miminkem. Já strašně toužím po 3 mimču a jdu za tím stůj co stůj,ale take se bojím pak o zdraví. Já jen,že se tu stále řeší peníze...vím,stojí to hodně,ale nidko nikde neřešil co zdraví . Jak myslíte, že tyto neustále pokusy IVF a KET -kde stimulace hormony působí pak na zdraví matky? co si o tom myslíte? jak moc je toto bezpečné co s námi ty doktoři dělají?

danaho
16. led 2013

@lucmora máš toho za sebou také plno. Tak snad se to už i tobě konečně povede. Miminko jsme kdysi řešila se svým exmanželem,ale než jsme to začal řešit přes doktory,tak jsme šli od sebe. Akorát jsem to říkala svému gynekologovi,že se nedaří a on je že jsem zdravá a že je to psychiky. Jenže mi na pár let pěkně zanedbal endometriozu Miminko se současným řítelem řeším od r. 2007 a na laparoskopii mě poslala až nová gynekoložka v březnu .2011. Takže jsem doktorovi věřila,ale měla jsem si to vydupat dřív. A od září 2011 chodíme do CAR.

danaho
16. led 2013

@andulka79 nás teď to 2 IVF stálo cca 26 000 Kč a 10 600 jsme dali za 2 KETY. 1 IVF nás stálo jen 3000. tak jsem zvědavá na tu pálku teď,ale neřeším to. samozřejmě využiji každou možnost co jde na pojišťovnu,ale chci nechat udělat všechna vyšetření a metody co jsou možná.
A jak je to tady? Jeden měsíc se udělá OPU a zavádění embryí je až další měsíc? Je skvělí,že máte ještě 1 sněhuláčka 😉

lucmora
16. led 2013

@danaho Hodně jsem slyšela, že když dva lidé touží po miminku a nevede se jim dlouho tak většinou to dopadne mezi dvěma partnery blbě. Taky mluvím o sobě, když mě se nevede jak dokážu být protivná a neštastná i na toho mýho doma. Naštěstí se z toho dostanu, přece jenom 2 prcky mám,ale já to mám z toho že s malým na mateřšký doma a moc na to myslím 😠 😠 😠 😠

andulka79
16. led 2013

@danaho jj já měla dlouhý protokol kdy v prosinci 5.12. bylo OPU a 3.1. byl KET ..mezitím se udělala genetika embrya a to druhé raději už nezjíšťuji jak dopadlo...doufám,že už nebude potřeba a asi ho po narození malého darujeme na lékařskou vědu..

lucmora
16. led 2013

co je to ten dlouhý protokol? to jsou ty vyšetřená embrya? mohu se tě andulko79 zeptat při jaké výšce sliznice ti zaváděli ket?

danaho
16. led 2013

@andulka79 u obou IVF jsme měla krátký protokol,což byla docela rychlovka a embryjko mi zaváděli 5 den po OPU. Teda to člověka naučí trpělivosti. Vždycky jsem všechno chtěla hned a u IVF se jenom na něco čeká. TAky bych neřešila to zamražené embryjko. To nemá cenu. Myslete na to co máte v bříšku,tomu věřte 😉

andulka79
16. led 2013

@danaho klidně si mě najděte na facebooku Andrea Černá - Coufalová a kdyby něco budete mít odemně odpověď hned ;)

lucmora
16. led 2013

prosím co je to ten krástý a dlouhý protokol?

katuleb
16. led 2013

Krásný den dámy přeji,omlouvám se,že Vám sem vpadám,ale chystáme se na náš poslední pokus v Heliosu a ráda bych si s Vámi povídala a samozřejmě vyzvídala jak jste tam spokojené a podobně.....
Jinak znám danaho z jiné diskuze a budu ráda pokud mě taky vezmete mezi sebe....Díky Kačka

danaho
16. led 2013

@andulka79 žádost odeslána 🙂 Pokud 79za nickem zanmená ročník,tak já jsem 75 a tak navrhuji tykání? 🙂

danaho
16. led 2013

@lucmora Teď nevím,když máš za sebou KET tak jsi podstupovala IVF? Stimulační protokoly jsou buď ten dlouhý ke kterému nic nevím,já měla ten krátký to se stimuluje kratší dobu. Od začítku stimulace jsem byla asi 10-11 den na OPU.

danaho
16. led 2013

@katuleb Ahoj Kačenko,ač nováček tak tě tu vítám 😉

katuleb
16. led 2013

😉 @danaho ahojky tak zase spolu co.... 😉

lucmora
16. led 2013

@katuleb poslední pokus jako před další stimulací nebo už nadobro?

danaho
16. led 2013

@katuleb 🙂 věřím,že se konečně obě v Heliosu dočkáme 🙂

lucmora
16. led 2013

@danaho aha tak to už ani nevím, je to něco přes rok... píchala jsem si před menses a pak ještě po menses s kdy jsem šla už ani taky nevím ☹ nejvíc si pamatuju ten hyperstimulák a šílený problémy

lucmora
16. led 2013

holky můžu vědět při jaké výšce sliznice vám dělali ten ket?

katuleb
16. led 2013

@lucmora no máme poslední pokus na pojištovnu a asi i normálně....zatím tak jsme se doma dohodli... 😉

danaho
16. led 2013

@lucmora tak to jsi měla dlouhý protokol. Hyperstimulák jsem nezažila,to muselo být nepříjemný. A kolik jsi měla embryjek?

katuleb
16. led 2013

@danaho no už by se to štěstí mohlo unavit a sednout na...... však víš.... 😀

kinos
16. led 2013

@danaho ahoj zdravím. My byli taky zdaleka a vyplatilo se 🙂. Podařilo se na poprvé. Protože bydlíme fakt daleko, tak my jsme byli v Heliosu pokud dobře počítám asi jenom 5 (první konzultace, druhá pro léky, třetí ultrazvuk a čtvrtá odběr vyjíček a spermií a pátá pro miminko 🙂. Na krev a ultrazvuk jsem byla v místě bydliště a vždy jen hlásila hodnoty. Sice to je někdy o nervy, protože leckdy doktoři moc neví co mají na ultrazvuku hlásit a taky z krví jde o to, aby výsledky byly v ten den, ale šlo to.

andulka79
16. led 2013

@danaho Super Dani odhadla jsi to dobře 😀 a už tě mám v přátelích 🙂

lucmora
16. led 2013

@danaho měla jsem asi 20 ale jenom 3 se dala vyšetřit. tzn. IVF jsem tedy podstoupila s dl.protokolem a ET jsem neměla, měla jsem 3 pokusy KET. A ani jeden se nezadařil ☹

andulka79
16. led 2013

@danaho to buď ráda nic příjemnýho :( mě to drželo týden a až 10den to začalo pstupně ustupovat..