Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danissa
16. črc 2013

Ahoj holky, nakukuju vám do diskuze, protože jsem také spokojenou "klientkou" Heliosu , aby taky ne, když nám díky nim doma skotačí dvouletá dcerka 🙂 Svou zkušenost jsem tady už psala dříve.

Chci se prosím zeptat, jestli některá nemáte zkušenost s KETem skoro po třech letech od zamražení. Za necelý měsíc se chystám na KET a zajímalo by mě, jakou máme šanci na úspěch, jen tak, abych věděla, jak moc se mám těšit 😉

Jinak všem snažilkám držím pěsti, v Heliosu jste v dobrých rukou a těhulkám bezproblémové těhotenství a zdravé dítka 🙂

jarmisek
17. črc 2013

@rakoska Taky jsem mela ze zacatku malo, pak se ještě nejaky priklubaly, tak neboj, jak říká jawuna, je to o kvalite 😉 Drzim pesti, to uz masteda za par 😵 😵

jarmisek
17. črc 2013

@danissa Ahoj, ja mam zkušenost s KETem mesic po zamrazeni a je to zkušenost na jednicku 😉 a taky se chystam pro mrazacka az za par let (rikala jsem si tak za dva az za tri, uvidim, jak to budu zvládat. No a ptala jsem se,jestli mi mrazacci do ty doby vydrzi a pani embryoložka se zasmála rikala ze klidne deset let, když budeme chtit 🙂Pry se nemusíme obavat,jsou tam jak v bavlnce a nic se jim nestane 😵 😵 Jinak ještě mi rikali, ze mají s KETy ted hodne dobrou zkušenost, ze jim to vychazi uplne stejne a nekdy dokonce lepe nez cerstvy transfery, tak verim, ze to u vasdopadne dobře! 😵 😵 A kolik mas mrazacku?

jawuna
17. črc 2013

@danissa No já mám taky jenom zamražený a hned rozmražený po PGD, ale to už je asi jedno, ne? Jestli jsem to pochopila, tak "nejhorší" pro to embryo je zamražení a rozmražení, jak dlouho tam jsou už je asi jedno...nám řekli, že si pro ty další můžeme přijít i za několik let, jak říkala jarmisek

danissa
17. črc 2013

@jarmisek
@jawuna Holky moc díky za odpovědi a jsem ráda, že máte pozitivní zkušenosti 🙂 Ano, co jsem četla, mělo by to být tak, že nejkritičtější je moment zmražení, potom už záleží přímo na kvalitě embrya jako takového, nikoliv na době zamražení. A v Heliosu mrazí nejmodernějším způsobem, tak jim moc věřím 🙂 My máme tři embrya po PGD, jednoho kluka a dvě holčičky 😵 a měly by být zamražení každé zvlášť. Tak asi začneme chlapečkem, hezky do párečku, když to nevyjde, tak holčičky to jistí 🙂 Každopádně se už moc těším!! 29.7. jdu na kontrolní UTZ, jak roste sliznice a pár dní na to KET

danissa
17. črc 2013

@jawuna A ty jsi v jakém týdnu, jestli se můžu zeptat? Mám radost, když vidím, jakou má Helios úspěšnost, 100 % nejlepší mezi všemi brněnskými centry. Věřím jim, že dělají maximum a snaží se opravu a velmi kvalitní péči, žádní fušaři 😉

rakoska
18. črc 2013

@danissa To ráda slyším, tak snad to dopadne i nám... 😎

danissa
18. črc 2013

@rakoska Věřím, že dopadne 🙂 ! Bohužel teď nevím, v jakém jsi přesně stadiu, myslím, že stimuluješ, že? Plánujete i PGD? Přeju jen to nejlepší!

danissa
18. črc 2013

Koukám, jaké jsem včera v noci nasekala překlepy, únava byla veliká 😀 Holky a k jakým chodíte doktorům a jak jste s nimi spokojené? Já k Texlovi a spokojenost veliká. Teď jsem zvědavá, koho budu mít na UTZ....

rakoska
18. črc 2013

@danissa Jj, stimuluju, moc toho nemám, ale snad to bude stačit 😀 Já jsem se zatím potkávala jsem s prim. Texlem a jednou s dr. Fišerem, oba moc fajn 😉

danielahe
18. črc 2013

Ahoj holky, prisla jsem podporit vsechny, co se snazi otehotnet a vsem preji hodne stesticka 😉 a ja se jdu pochlubit, ze po dvou zdarenych IVF z heliosu jsem otehotnela prirozene 😕 Jeste neni nic jisteho, jsem teprve na zacatku 😅 . Takze i zazraky se deji 🤐 🤐 🤐

jarmisek
18. črc 2013

@danielahe No tak to je ale pecka-posilam potichoučku gratulaci a drzim pesti at jde vse dobře!!!Akorat je to trosku brzy, ze?Tobiaskovi je kolik 8-9 mesicu? Ale to zvladnes! Jsi zkusena matka!!! 😵 😵

jarmisek
18. črc 2013

@danissa No tak to mas jeste slusnou rodinku před sebou! 😉 Ja myslim, ze jsou urcite každý zvlast-teda aspoň naší bobci jsou 🙂 Tak moc drzim pesti! 😵 😵

jawuna
18. črc 2013

@danielahe Tyyyy jo, hustýýý 😉 Tak to je paráda, velká gratulace k nečekanému překvápku, to je hezký 😵

jawuna
18. črc 2013

@danissa určitě je mrazí každé zvlášť, jednou jsem se o tom bavila i s embryoložkou, protože moje známá na Obilňáku měla zamražené 3 embrya dohromady, vůbec jsem nechápala, když mi to říkala...ale prý se to tak v jiných centrech dělá docela často, ale zdá se mi to jako úplná hloupost, přece jí nebudou dávat tři, tak co s tím zbytkem, to jako vyhodí??? 😝

danielahe
18. črc 2013

@jarmisek no to je trosku brzo, tobikovi je 9 mesicu, to bude hukot 2 mrnata 😅 a k tomu pobouchanej skoro pubertak 😀
@jawuna dekuji 😵

danissa
18. črc 2013

@rakoska Určitě to bude stačit, stačí jeden silnej bojovník 🙂 Když to vezmu podle sebe, tak jsem sice měla 29 oocytů, ale ve finále po vyšetření PGD nám zbyly čtyři kvalitní embrya. Takže nezáleží na počtu vajíček, ale jak silná embryjka vzniknou a věřím, že i vám vyjde nějaký pořádný bojovník 😉 A dr. Fišera neznám, tak uvidíme s kým budu mít čest na UTZ
@jarmisek Tři kousci jsou tak akorát 😀 , doufám, že alespoň jedno embryo bude do roka v kočárku
@jawuna Tak to jsem ráda, že jsi mě utvrdila v tom, že je mrazí zvlášť. Taky mě vyděsilo, když jsem se kdesi dočetla, že některá centra mrazí dohromady. Absolutně proti zdravému rozumu, zvlášť teď, když se preferuje zavedení jednoho embrya
@danielahe Taky se přidávám ke gratulaci 🙂 zázraky se opravdu dějí! Mě se přihodilo to stejné, otěhotněla jsem, když malé bylo 9 měsíců, pak to sice bohužel nedopadlo (což určitě nebude tvůj případ 😉 ), ale i tak jsem byla šťastná za to, že se to alespoň jednou povedlo přirozeně. V to jsem ani nedoufala. Od té doby už nic, takže doufám, než naši mrazáčci budou úspěšní 🙂

danielahe
18. črc 2013

@danissa urcite budou 😉 no tatka uz to uspesne zapil, tak prej vsechno ok 😀 😀 😀 😀

danissa
18. črc 2013

@danielahe Tak pokud už je mimčo i zapitý, tak je to jasný 😀 , další zapíjení bude za 9 (nebo už méně?) měsíců 😉 Ale byl to šok, že, když jsi zjistila, že jsi těhu? Já myslela, že se mi ta čárka na testu zdá 😀

danaho
18. črc 2013

@danielahe super zpráva moooc ratuluju 😅 😵 😵

danaho
18. črc 2013

Ahoj holky, včera jsem měla telefonickou konzultaci s Texlem. Byl super jako vždy. Za týden jedu zopakovat imunologii a pak podle výsledků další IVF. Máme poslední pokus na pojišťovnu,tak snad to tentokrát konečně klapne. 🙂

danissa
18. črc 2013

@danaho Moc držím palce, aby klaplo!!

danaho
18. črc 2013

@danissa děkuji.Já tobě také držím palce. A rozmražování se neboj. Klapne to. 😉

danissa
18. črc 2013

@danaho Díky!

jawuna
19. črc 2013

@danaho To si vůbec nedovedu představit, takovou telefonickou konzultaci 🙂 Takže už se to zase brzo rozjede?

danaho
19. črc 2013

@jawuna ono je to vlastně stejné jako když jsi u něj v kanceláři. Jen ho nevidíš a on nekreslí 😀 Navíc je to konzultace kdy vlastně už stejně skoro všechno víme a známe. Takže jsme si jen upřesňovaly co a jak. Měla jsme dotazy napsaný na A4 a tak jsme si je mohla číst a dělat poznámky. Na nic jsem tím pádem nezapomněla 🙂 Pojedu teď na to imuno a pokud bude v pořádku tak na konci srpna by začala stimulka. 😅

jawuna
19. črc 2013

@danaho To je super, mně se na Texlovi hrozně líbí, že ho nic nerozhodí a s ničím nemá problém 😀

rakoska
19. črc 2013

@danissa Děkuju, si hodná, ale já budu na těch 4 asi tak začínat :( a do toho to TESE, snad se tam nějaký spermie najdou 😒 Zítra jdu na další kontrolu, tak tam snad něco přibude...
Dnes jsem se stavovala v Heliosu, tak jsem měla rovnou pohovor s embryoložkou a konečně v tom mám všem jasno 😀 Budeme doufat, že se něco najde a když ne, tak můžeme buď zamrazit vajíčka a nebo použít dárce...no debatujeme nad tím už dlouho a pořád jsme se ještě nerozhodli, doufáme a věříme, že se něco najde 🙂

jawuna
19. črc 2013

@rakoska Budeme vám fandit a věřit s vámi 😉

jarmisek
19. črc 2013

@danaho Tak parada! Fajn, ze jsi konzultaci vyresila bez cesty do Brna, i kdyz teda ty malůvky by za to mozna staly 😀 A konec srpna to jistiii!!! 😵 😵