Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
26. dub 2012

@pepitas ja vim, ze je to ted skaredy, ale uz mas doma jedno ditko, s tim jsem sla na ivf taky, ze kdyz se to nepovede, tak mam doma jirulku....je to strasne nespravedlive, ze kdejaka smazka a nezodpovedna slecna otehotni a pak si to raci na potrat a nekdo se muze snazit a nic z toho.....uvidis, ze to nejak dopadne, konzultace dneska nebo pozdeji, uvidis, jak se na to budes citit...uvidis, co ti reknou a podle toho se zaridis, uvidis, ze vsechno bude jednou vporadku a sice nedluzime za ivf, ale mam hypoteku a dluzim bance neco klem mega 😠 , takze ty dluhy mame kazdy. 😉 , nehazej flintu do zita 😉

danielahe
26. dub 2012

@ivetka77 no to by jim nekdy neuskodilo...ja jirku netrestala rucne strucne a jak to dopadlo, je drzej jak opice, sice mu obcas jedna pristala...ale to bylo asi malo 😀 😀 😀 😀

danielahe
26. dub 2012

nic mazu, papa

ivetka77
26. dub 2012

Taky uz musim, holky preju pekny den!

cuddle
26. dub 2012

@ivetka77 myslis jako, ze kdyz napisu co si myslim, ze je to spatne - falesna nadej a pak rana bum - vis ja nevim, ale mi prijde lepsi vedet i o tom, ze to tak proste je - nez cist jen chlacholici prispevky, i kdyz vis, ze je to proste spatne, Me teda osobne chlacholici prispevky moc nepomahaji , spis mi nadavaly marnou nadeji , i kdyz jsem vedela, ze to tak proste neni a pak jeste vetsi zklamani. A to ze uz nechci jit do dalsiho IVF nyni je moje rozhodnuti, to snad nikoho nemuze urazit v tom, ze to tak citim - doufam, ze si nemyslis, ze to ze ja nechci podstoupit 6 IVF je neco co zmeni nazor nekoho, kdo je podstoupit chce. Nevim, ze tema je jake mate zkusensoti s IVF - nikde tam není nic o tom, že mam psat to a to, pisu jen vlastni zkusenosti , to ze jsou jine nez tvoje nebo nekoho jineho samozrejme doufam neni spatne, jsou jen jine, ale jsou . Ja nerikam nic spatneho o Heliosu jsem tam moc spokojena, nerikam, ze jsem proti IVF - sama jsem 2 podstoupila a kdyz se rozhodnu za 2 roky, ze podstoupim 3ti tak pujdu. Ja rikam, ze aktualne jsem dospela do stadia, kdy toho za 3 roky mam opravdu dost a nechci ted zadne dalsi pokusy. Jinak promin teda za muj nazor , radeji uz teda nebudu nic psat, aby jsem nikomu neuskodila.

onno
26. dub 2012

@veverka.terka Ahoj kdy máš ultrazvuk před Ket?

ivetka77
26. dub 2012

@cuddle Tak jsem to cudli nemyslela 😉 i kdybys mela spatne zkusenosti s nejakym carem,tak je to dobry napsat,ja to myslela jen tak, ze moc negativnis a ze treba by slo psat i trochu veseleji..jinak jasne,ze muses psat co chces...a ja to rada budu cist,jen zkratka ja to mam uplne obracene,ja kdyz jsem byla rozstimulovana a pak cekala na pozit test,tak jsem potrebovala prave ty chlacholici prizpevky...tak jsem proste jen mela dojem, ze to tak potrebuji i ostatni,ale tak asi existuji i lidi,kteri si to radi rikaji na rovinu...ja jen, ze me vy to v te chvili strasne vystresovalo,vis? Fakt jsem to nemyslela spatne

ivetka77
26. dub 2012

@cuddle a ze toho za 3 roky mas dost,to take chapu...a je mi to lito...prala bych si,aby to kazda mela tak jednoduche jako jsem to mela ja...

cuddle
26. dub 2012

@ivetka77 neboj neberu si to osobne - nejsem neprejicna, preju vsem, aby to vyslo na prvni pokus , kdyby to bylo mozne. Ale na druhou stranu pokud to nevyjde, tak neni duvod k panice, holt je pokus dalsi nebo mrazacek a takove to, ze ja jsem zrovna ta vyjimka co krvaci jako prase, ma krece v brise, ze pomalu nemuze stoupnout, ale dopadne to dobre me nepomahaji, mozna, ze nekomu dela dobre to chlacholeni, ze to dobre dopadne, i kdyz vnitrne vi, ze je to tentokrat spatny. coz neznamena, ze to tak dopadne i priste, holt nekdo to ma dane na poprve a jiny ne. Takove ty otazky proc zrovna ja a ne nekdo jiny, trapilo me to v situaci, kdy vsechny holky co byly na IVF ve stejnou dobu jako ja byly tehotne na prvni pokus a ja nic, proc, jak je to mozne, kazdy chlacholil, ano jim to vyslo jako tobe na prvni pokus , to ze to nevyjde nezazili. Ale uz to neresim, proste to tak je. Vsem, ktere otehotnely na prvni pokus to preju. Tem ktere maji predstavu, ze budou zkuset a zkouset az to vyjde to nezazlivam ani nerozmlouvam, asi jsou o tom presvedcenejsi nez ja a je to kazdeho vlastni rozhodnuti, co vsechno podstoupi a jak se rozhodne v pripade nekolika neuspechu. Taky jsem si malovala, ze prijdu a za chvili budu tehotna, vzdyt to tak meli vsichni v mem okoli, kazdy na prvni pokus - ale realita je jina a ja nemuzu zato, ze i toto je zkusenost z IVF. To mas jako s adopci, ne kazdy s ni souhasi a ja nebudu nikoho presvedcovat o opaku, je to kazdeho osobni vec a ohledneteto tematiky muzu rict, ze se spise zajimam o ty veci co nas muzou prekvapit v negativnim slova smyslu o mozne komplikace - nemoci, soudy, geny atd. nez abych vyhledavala pribehy, kde se jedna o happy end od prvniho okamziku nebo spise se boji rict, ze to neni vsechno ruzove a ze jsou i veci, ktere nejsou prijemne. Chci pocitat se vsim a nakonec byt prijemne prekvapena, protoze jinou moznost, nez to , ze to bude vsechno tak jak ma si stejne nepripoustim 😉

danielahe
26. dub 2012

Ahoj, tak uz mam screening za sebou jsem chudci o 1450kc za vysetreni, je to pry nadstandart 😀 😀 😀, ale v 16 tydnu je to uz bezne hraditelne pojistovnou.... 😀 😀. Mimi vypada dobre, jen jsem zacala na terminu porodu 7.11. a dneska mi rekli 4.11. 😀 😀 😀 , tak si vyber...stejne budu urco prenaset, jak jirulu 😉 . Od prdika, co mam na hlidani jsme dostala brutalni rymu, tak smrkam a smrkam, snad se do soboty vylecim, kdyz ma byt tak moc hezky 🙂

onno
26. dub 2012

@danielahe to jsem ráda že jste v pořádku jen tak dál.Máš PGD?Výš co budeš mít?

onno
26. dub 2012

@cuddle u mamky v práci jedna sestřička otěhotněla až na 7 IVF mají dvojčátka už jím jsou 6 měsíců.Pokuď máte finance a cítíš se dál bojovat tak není co řešit.My máme poslední pokus finance nejsou už teď si pujčujem.

onno
26. dub 2012

@danielahe třeba porodíš 9 .listopadu to mám narozeniny. 😉

danielahe
26. dub 2012

@onno joj, vime, co budeme mit...s chlapem jsme chteli holcicku, ale asi je neumi 😀 😀 😀 , Jirula chtel brachu, tak ho bude mit.....takze dalsi chlap do rodiny 😉

danielahe
26. dub 2012

@onno , no kdyby se chtel narosit treba jeste driv, tak by mohl 2.11., jirula je 2.4.....bych to mela jednoduche na zapamatovani 😀 😀 😀 😀

danielahe
26. dub 2012

@onno nekde jsem narazila na cinsky kalendar a podle neho mi krasne vysli klucici, takze jestli me 2. dite nevezme iluze o hodnem ditku 😀 😀 , zkusim jeste treti pokus a podle cinskeho kalendare...treba se strefim na holcicku konecne 😀 😀 😀

hanulka0102
26. dub 2012

@cuddle Hm, Cuddli, myslim, ze Ivetka ma trosku pravdu v tom, ze pusobis moc negativne, myslim, ze ses docela pesimista. Podle je me dost velka vyhra, kdyz to vsechno vnimas pozitivne, i ty neuspechy, jasneze to nemusi kazdymu hned vyjit, jasneze je dobry vedet a pocitat s tim, ze se hned nezadari, ale taky je dulezity zustat v pohode a verit tomu.

onno
26. dub 2012

@danielahe tak že klučík jééééé .Všechno byli kluci?To by se ti dobře pamatovalo.

danielahe
26. dub 2012

@onno jojo z poctu 10 nam na 6 den zbyly 3 embryjka a vsechno klucici a 4. do zalohy, kdyby pred PGD neproslo ani jedno(to bylo ne moc kvalitni pry 😉 )...no prosly 2 a jedno roste u me, prvni to vzdalo hned na zacatku.

danielahe
26. dub 2012

holky jdu se valet na gauc, nez se vzbudi prdola 🙂 .pa

adriana1010
26. dub 2012

Zdravím všechny a přeji krásný slunný den 🙂, holky chci se ještě zeptat, když si vyloženě dupnu, tak mi v Heliosu zavedou dvě embria, nebo striktně zavádí jen jedno?

danielahe
26. dub 2012

@adriana1010 ja teda taky chtela dve, ale nechala jsem si to rozmluvit.....ale kdyz si dupnes, tak by ti meli dat dve 😉 , pokud se nezmenily zakony 🙂

onno
26. dub 2012

ani nemusíš dupat stačí říct.Oni ti řeknou svůj návrh a ty se rozhodneš.Je fakt že doporučují jen jedno , ale když chceš 2 daj ti 2.

cuddle
26. dub 2012

@onno my u z jsem dali 100tis a dalsi proste nejsou kde brat - pujcovat si na IVF nebudu , uz tak mame pres 2 mil hypoteku na byt a pokud bych sla na materskou stejne bychom to latali kdovi jak s dalsi pujckou uz bychom to nedali, kdybych mela doma na hromade dalsi statisice, tak mozna se k tomu dalsimu pokusu i priklonim, ale takto proste nyni ne

jananovacek
26. dub 2012

@adriana1010 Proc chces zavadet dve? Pan primar nam rikal, ze neni jediny dobry duvod, proc by se to melo delat...jedno ma stejnou sanci jak dve, akorat dve jsou rizikovejsi, driv se rodi, jedno muzes potratit a vezme sebou i to druhe, muzes mit zdravotni problemy ty i ty mimca...myslim, ze to, co delaji v Heliosu uz nekolik let, konecne pochopili i jinde, dokonce je to tedka v nejakem novem zakone - kdyz se v prvnich dvou cyklech zavede jenom jedno, tak mas 4. cyklus hrazeny pojistovnou, jinak jen 3.
Navic na fejsu pisou, ze maji i s jednim embryem 60% uspesnost, to asi nikde nemaji ani se trema 😀

adriana1010
26. dub 2012

Já vím, mě to pořád přišlo logický, že víc embrií= větší šance, že se chytí aspoň jedno, nevím no..., dám teda na jejich radu, jen bych si moc přála, aby to vyšlo napoprvé...tak uvidíme. 🙂

danielahe
26. dub 2012

@adriana1010 no to nejsi jedina, tak yjsme si to myslela, ze cim vic, tim lip 🙂 ...ale opak je pravdou, ale zase ta predstava, mit krasna dvojcatka 😉

ivetka77
26. dub 2012

@cuddle No,je to peka, no,je fakt, ze 3x IVF, to uz vleze do penizku,ale co clovek neudela pro mimi...A Ty ted mas nekdy pred transferem, ne? Nebo jste to odlozili na jindy?

ivetka77
26. dub 2012

@adriana1010 No,podivej se na me-prvni IVF,prvni embryjko a uz jsem tehotna...predstava, ze bych si nechala dat dve a obe se chytily,tak uz jsem ted obesena...jeste, ze jsem se nechala presvedcit panem doktorem na jedno...

cuddle
26. dub 2012

@ivetka77 teoreticky ano, ale prakticky je to slozitijsi, musim zacit pichat hormony a pokud bude dobra sliznice a neobjevi se tam nejaka cysta nebo zanet jako minule, tak bude KET - prece tam toho naseho snehulaka nenecham naveky u ledu, kdyz je venku tak hezky 😀 😀 😀