Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
26. dub 2012

@cuddle tak budu na tebe myslet, aby vsechno bylo vporadku a konecne to vyslo 😉 ja jak hlidam segre deti, tak mam brutalni rymu a jirulu boli v krku 😒 ...takze jsme vsichni marod, to je pech, kdyz je venku tak hezky.paa 🙂

jananovacek
26. dub 2012

@ivetka77 No ja taky jen jedno a to jeste rovnou snehulacka...a staci 🙂 ta michellinka kolem pasu uz je znat 😀

adriana1010
26. dub 2012

@ivetka77 Tak to mě by právě dvojčátka nevadily 🙂, chci mít dvě děti, tak bych to aspon měla celý za sebou 🙂

jananovacek
26. dub 2012

@adriana1010 Ja jsem si to taky rikala, ale znam jednu holcinu, co se ji narodily dvojcatka v nejakem snad 32. tydnu...pry byli radi, ze to prezily a budou mit cely zivot problemy...ono je asi pekny, kdyz to dobre dopadne, ale co kdyz ne? ☹

jananovacek
26. dub 2012

@adriana1010 Na dalsi transfer pak muzes asi celkem brzo po porodu...muzes stihnou dve v jednom roce 🙂 To je lepsi a bezpecnejsi 😀

adriana1010
26. dub 2012

@jananovacek To je pravda, do teď jsem nad tím dumala a ty rizika tam jsou docela velký, nikde není napsáno, že by se to všechno stálo právě mě, ale už jen ty nervy celý těhotenství by mi zdravotně asi nepřidávaly 😒 . Už tak je to zásah do přírody, tak to nebudu přehávět, skromnost mě doufám povede aspoň k vytouženému jednu miminku a na druhé si počkám 🙂. Jen doufám, že když to nevyjde, budu moct jít hned po sobě.. 😀 , to je hlavní co si přeju 🙂

veverka.terka
26. dub 2012

@pepitas ahojky moc mě mrzí, co se stalo ☹ ...a jak to nakonec celý dopadlo, jelas do heliosu? achjo, nejel nám celý den ent, až k večeru a to sme šli pak s manželem na večeři k výročí, tolik sem na tebe myslela a držela pestičky!!!!
nestíhám vůbec dočítata, ale chápu podtsatu toho, o čem se zde bavíte 🙂
@onno ahojky na UTZ před KETem du 4.5. a KET by měl být 9. 5. pokud to bude vše v pořádku.

veverka.terka
26. dub 2012

@cuddle já bohužel musím souhlasit z holkama, co zde píší, že působíš negytivně, taky mám od začátku bohužel takový dojem,a le každý má jiný pohled na věc ajiný názor, ale určitě mi přijde, že celkopvě nejsi v životě moc optimista....

veverka.terka
26. dub 2012

@danielahe Dani, je fajn, že je všechno v pořádku, super 😉

veverka.terka
26. dub 2012

frčím sledovat Růžovnku, pá a dobrou noc holky 🙂
@pepitas drž se, moc moc na tebe myslím a zkus se aspoň trošičku nečím rozptýlit, aspoň na chviličku....

cuddle
26. dub 2012

@veverka.terka
@hanulka0102
holky ja Vam to samozrejme vyvracet nebudu , je to Vas nazor, osobne me neznate a soudit podle toho, ze jsem napsala muj osobni nazor je samozrejme Vase svate pravo 😉

veverka.terka
26. dub 2012

jak písáte o tom, jestli si zavést 2 embryjka-taky sem o tom hodně uvažovala a taky mě v heliosu přemluvili a myslím si, že ty rizika celkově, pro mimča i pak maminu, jsou fakt docela velký a asi je lepší si nechat něco v mrazáčku a nechat si to zavést postupně po jednom.

veverka.terka
26. dub 2012

@cuddle však ano, ale podle tvého psaní, tak soudíme, víš....

pepitas
26. dub 2012

@veverka.terka Ahojky, nakonec jsem se překonala a do Heliosu jela. Cestou tam jsem měla slzy v očích, takže vlastně ani nevím, jak jsem to mohla odřídit. Každopádně mi bylo řečeno, že embryjka se rozpadala a že na vině jsou moje vajíčka. Mám jich špatné, takže jsme se s manželem opravdu hledali, až jsme se našli. ☹ Zítra si mám ještě zavolat na výsledky genetiky a řeknou mi, jestli tam byla jen jedna chyba nebo jich bylo víc. I když to už je asi jedno. Jediná naše možnost je darované embryjko, což samozřejmě u nás z finančních důvodů nehrozí. Teď se musím dát dohromady a smířit se s tím, že už nikdy nebudu mít svoje miminko. Zítra už půjdu do práce, abych se dostala mezi lidi. Asi taky působím negativně, ale tak to bohužel je a bude. 😒

pepitas
26. dub 2012

Musím se zastat Cuddle, protože moc dobře vím, jaké to je, když si člověk toho tolik projde a pořád se nedaří. Ona ta psychika potom je na bodu mrazu a asi není důvod být nějak optimistická. Je strašně těžké se s tím smířit. Když jsem začínala v Heliosu, taky jsem si myslela, jak otěhotním hned po prvním IVF, ale realita je úplně jiná.. My prostě to štěstí nemáme, bohužel. Nezlobte se, ale musela jsem to napsat... U mě je to teď strašně čerstvé, tak možná reaguju přehnaně, ale prostě to teď tak cítím.

cuddle
26. dub 2012

@pepitas ahoj, hele darovane embryjko jestli chces nejaky info, tak ja si zjistovala ceny - delala jsem si pruzkum cen v Brne - a dalo by se rict, ze by to vyslo jako 1 pokus IVF s pojistovnou - cili cca 30 tis ( nepocitam repromedu, ktera je cenove jinde ) - pokud by jsi chtela vice info pisni do IP 😉

cuddle
26. dub 2012

@pepitas vis co ne nejlepsi, ze ja jsem natom ted psychycky mnohem lip nez kdy predtim 😀 , mam skveleho muze, vybornou praci, skvelou rodinu, kamarady, pekne bydleni , moc milou kocicku - jen ti ditko nam do toho chybi, ale ja vim, ze se ho dockam 😉 , to ze nemusi byt moje biolgicke jsem prekonala, to pro me neni alfa a omega vseho to jsem si srovnala v hlavne 🙂 , ja mam lasky dost, kterou muzu dat i nekomu jinemu nez biologickemu potomkovi a pokud mi nekdo nekdy rekne, ze jsem pro to, abych si porodila vlastni dite neudelala dost, tak nevi o cem mluvi. Na pripavce jsme meli 10 paru a nekteri dokonce ani slovo IVF nebyli schopni vyslovit, predstava umeleho oplodneni pro ne byla natolik neprijatelna, ze rovnou zadaji o adopci. Ja jsem tam byla snad jedina , ktera podstoupila 2x IVF a pak se teprve rozhodla jit do adopce.

pepitas
26. dub 2012

@cuddle To je super, když sis to tak srovnala. Na mě je toho teď moc... S tím, že je manžel neplodný jsem se už smířila, ale že su i já neplodná, to asi ještě potrvá. Kdyby nám vyšla ta adobce, tak to dítko budu stejně milovat, jak kdyby bylo moje biologické. Už jsem se srovnala se spoustu problémama, tak se vyrovnám i s tímto. Akorát to asi chvilku potrvá. Věřím, že víš, o čem mluvíš, přece jenom už jsi poznala spoustu párů, kteří se rozhodli pro adopci. My kdybysme si nenabrali půjčky, tak bych na IVF nikdy jít nemohla.

cuddle
26. dub 2012

@pepitas kdyby jsi neco potrebovala treba ohledne te adopce nez se odhodlas jit zeptat se na kraj dej vedet, bydlim kousek od Brna a muzeme se klidne domluvit nekdy na kafe, rada ti reknu vse co vim, co to obnasi atd. treba Vam to pomuze s rozhodovanim 😉
informace k embryjkum darovanym mas v emailu 😉

pepitas
26. dub 2012

Moc děkuju!!! Na to kafé se určitě můžeme domluvit, budu ráda, když to budeme moct probrat osobně. 🙂

cuddle
26. dub 2012

@pepitas jak budes chtit klidne se ozvi , cas si urcite najdu , kdyz je to pro dobrou vec - rada se podelim o nase dosavadni zkusenosti 😉 na pripravce do nas nalili vsechno podstatne a ted muzu delat skolitele ohledne adopce 😀

onno
27. dub 2012

Dobré ráno přeji krásný sluníčkový den 😉

veverka.terka
27. dub 2012

dobré ránko všem, dneska teda bude krásně 🙂
@pepitas asi je dobře, že jdeš už do práce a budeš myšlenkama trochu jinde...a všechno ostatní si časem promyslíš a najdeš si cestičku, jak dál.
@cuddle ahojky, já tě hlavně obdivuju v tom, že ses rozhodla pro tu adopci a jak píšeš, že to máš srovnaný. to já si jaksi vůbec teďka nedovedu představit,že bych neměla mít svoje mimčo, ale adoptovaný. ale e to asi tím, že sem relativně na začátku a nad touto variantou moc neuvažuju a nepřipouštím si ji. určitě, pokud by se nám nedařilo IVF, bych do toho taky šla, ale vůbec nevím, jak bych to překonávala psychicky.... a hlavně celkově, co okolí a rodina, protože to s rodinou nemám zrovna jednoduchý, rodiče i sourozenci nám pořád naznačují, že děti mít nemůžem kvůli tomu, že sme oba baculatí a těch "pár" kilo navíc prostě vadí. ale hnedka sem se na to Texla ptala, ale prý je to blbost! může to mít vliv, ale jenom malinkatej a ne takto markantní. a za jak dlouho vám řekli, že můžete mít miminko u sebe? jak to zvládal manžel všechnu tu přípravu a okolo věci?
@onno ahojky Jity, a jak se máš ty, už je to kapku lepší a chystáš se na další IVF a na mimouška? 😉

hotaska
27. dub 2012

@pepitas myslím na Tebe, je mi to opravdu líto, realita života je krutá ☹ ...... nevíš jak je možné, že najednou jsou vajíčka nekvalitní, když před časem jsi je měla ok? Nějak mi pořád vrtá hlavou, jak se to tak "ze dne na den" strašně moc změní? Jináč taky se musím trošku zastat @cuddle, po tom všem čím si člověk projde bez výsledku který si tolik přál. Musím uznat, že na mě IVF nechalo pěkné šrámy negativismu a to i přes to všechno, že jsme se nakonec dočkali ..... každý jsme jiný a každý to snáší jinak. Ale zase pravdou zůstává, že aspoň kapka optimismu do života rozhodně neškodí 😉

cuddle
27. dub 2012

@veverka.terka slovo adopce jsem vyslovila ja, manzel si me vyslechl a rekl, ze uvidime jak to dopadne, ze mi tu holku " udela " doma - to tvrdi jeste porad - takze cekam 😀
ale nakonec jsme se dohodli, ze zajdeme za socialni pracovnici , ktera ma nase mesto nastarost a poptame se a nechame si to jako moznost " zadni vratka " protoze uz nejsem nejmladsi a miminka z adopce se rozdavaji jen do urciteho veku 😒
donesli jsme si domu hromadu formularu a zadosti a nechaly to ulezet, za nejakou dobu dosel manzel s tim, kdy se nato podivame , ze by to mohl vzit uz do prace vyplnit a zajit si k doktorce, ze ma v tydnu nejaky volno - no a tim se to prolomilo 🙂 vsechno jsme vyplnili, a odnesli zpatky na MU - asi za mesic nasledovala navsteva u nas, pak odeslani zadosti na kraj, pozvani na prvni sezeni k psychologovi, a v breznu pripravka - tam se manzel vubec netesil, bal se, ze bude muset neco rikat, mluvit pred ostatnima, ale uz po prvnim setkani bylo jasne, ze to bude uplne v pohode - delal tam vtipky, o psychologovi prohlasil, ze je to bezva chlapik na svem miste, lidi tam byli moc prijemni, vsichni s podobnym problemem jako my, takze bylo porad o cem mluvit. Uz ted se tesime az budeme poradat setkani pak s detickama a vzpominat na nase zacatky.
Jinak nase rodina i okoli to vzali uzasne, nikdo nam nic nevycita, taky co - jsme jejich potomkove, oni nam dali nase geny, nase propozice ( taky jsem kulatejsi - mame to v rodine ), manzel je alergik na pyl, ma operovane oci ( taky v rodine ) , navic muj nepomer hormonu je dan geneticky ( narodila jsem se s tim ), to ze manzel ma horsi spermio ( spatne pradlo, prehrivani v detstvi ...kdovi ) - takze my jim taky nevycitame, ze za tu nasi neplodnost muzou i oni - proc - jsou to nasi rodice a my je mame radi a verime, ze nas i oni budou podporovat v nasem rozhodnuti a nase deti budou milovat, at uz jsem je donosila ja nebo jina pani - budou proste nase a tim padem i jejich 😉

cuddle
27. dub 2012

@hotaska ja mam vetsinou optimismu na rozdavani 😀 az to lidi nekdy sere 😀 , kdybych se uzirala nad tim, jak je svet nespravedlivej a proc zrovna ja to nemam jednoduchy, tak uz jsem davno nekde v balazinci a trebu se jak ratlik po nejakych uklidnujicich prascich - ne dekuji, ja mam zivot rada - doma jsme se dohodli, ze to nechame proste plynout a uvidime jak to dopadne, mezitim si aspon stihneme jeste projet nejaky mista, kde jsme jeste nebyli a kam se pak s miminkem jen tak nedsotaneme, takze toho musime jeste hodne stihnout, nemluve o tom, ze jak dostanema potrvzeni, ze jsme v seznamu, tak muzu zacit planovat vybavicku na miminko, at mam predstavu co kde pak v te rychlosti koupim - to vis jen kocarek bude pruzkum roku 😀

onno
27. dub 2012

@veverka.terka jojo už se chystám od 29 si píchat.Jen nevím jestli mám jít do práce nebo ne.Je mě docela dobře jen na to musím furt myslet.

hotaska
27. dub 2012

@cuddle to je moc dobře, protože užírání se a taková ta vnitřní nenávist je dle mého to největší zlo. Člověka to pomalu ale jistě úplně zničí. Teď jsem si vzpomněla na něco zajímavého a musím Ti to napsat .....
„Věřte těm nahoře, nemluvte jim do toho. Přijměte, poděkujte a pak to zvládněte. Máme každý svůj důvod, proč jsme tady.“ Květa Fialová

Co se týče kočárku, máš se na co těšit 😀 ..... já z toho měla hlavu jek medicimbal než jsem nějaký vybrala.

cuddle
27. dub 2012

@hotaska jo tak to dekuju za upozorneni, ja budu muset mit vice variant - pac musim pocitat s ditkem v ruznem rocnim odbobi i ruzneho veku - je taky mozny, ze budu kupovat rovnou sportak, takze co jeden, ja budu vybirat nejmin 3 moznosti - nemluvim o tom, ze budu mit vybrane tyto moznosti a zazrakem nam daji dvojcata, to mi bude predvyber uplne naprd, ci-li asi budu muset vybrat i kocar pro dvojcata 😀 no nemyslim, ze bych mela pred sebou nudne obdobi, kdy budu mit cas se nejak uzirat a premyslet nad tim co bylo - zijeme tim co je a tesime se nato co bude 😉
pani Fialova je zkusena dama ta vi co povida 🙂

veverka.terka
27. dub 2012

@cuddle je opreavdu vidět, že si to máš všechno srovnaný a prostě si to takto přijmula. určitě to ale nebylo lehké....já bych asi s okolím měla větší problém a taky s manželem, sice je fajn, ale tomuhle není moc nakoleněný, i když si myslím, že pokud by se po IVF nedařilo, třeba by změnil názor....ale on je takový flegmatik a jaksi nic neřeší a to měmrzí, prostě se podaří a hotovo,uvidíme. je fajn, že to takto bereš a teďka, jak píšeš, tak v tom nevidím žádný pesimismus, ale v některých příspěvcích fakt jo 😉 můžu se optat, kolik ti je let, jstli to nevadí?
@onno tak to je fajn, že je ti dobře. a chceš nebo nechceš zůstávat doma? to záleží už jenom na tobě.... 😉