Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

tulipanek82
4. říj 2012

@werinka1 Ja myslim, ze te to nemusi mrzet, ja jsem se tam byla podivat a moc me to teda nebralo 🙂 To se mi vic libilo v Olympii :D

danielahe
4. říj 2012

@tulipanek82
@adriana1010 tak ja porodnici resim az ted, nevim kam, no ted uz spis vim kam 😉 . Treba v praze se clovek musi objednat, taky v brne je to jedno, ja zatim chodim ke svoji gyndarce a jdu tam naposledy jeste ve 38tt a pak teprve do nemocnice
Adrousku doporucuji predporodni kurz u PA Rysave, je bozi a vsechmno krasne vysvetli...mamicentrum.cz, pokud to vyjde tak ji budu mit u porodu 😉 , jinak bohunice nebrat.....moje zkusenost a ne jen moje..., ale treba se to zmenilo, netusim, jinak obilnak netusim, tam jsem chtela rodit, ale nakonec pujdu asi k milousum 🙂

veverka.terka
4. říj 2012

@tulipanek82 @adriana1010 ahojky holky, vy ste teda koumáci 😀 .ona to podle mě má každá porodnice jinak. chtělo by se to informovat. třeba naše, tam se hlásí jenom měsíc předem, je to malá okresní nemocnice a téměř nidky není vyloženě plno.
@werinka1 hele, já sem u tebe taky optimista, taky bych se vsadila, že budou 3 😉 😉 😉 a zítra už budeš mít bobečka v břiše 😉 🙂

werinka1
4. říj 2012

@veverka.terka No kéž by 3 😵 A už bych chtěla taky řešit porodnici 😀 I když.....asi to nebudu mít tak složitý. Jedna je třičtvrtě hodiny vzdálená a jedna půl hoďky. Asi bude rozhodovat akutnost 😀

werinka1
4. říj 2012

Holky ještě otázečka, jak tady probíhá transfer? Já musela mít vždycky přezůvky, noční košilku a dělali to na stejném sále jako OPU. Pak jsem 2 hodiny ležela na pokoji. Někde v papírech z Heliosu jsem vyčetla, že se po transferu leží jen 15 minut a šupky dom. Takže je to jakoby na "normální" koze a nemusim mít nic sebou, jen tam chvilku "poležím" s nožkama od sebe a pak půjdu domů?
PS: Nervozita začíná opět stoupat a začínam mít hrůzu ze zítřejšího telefonátu. Myslim, že nedospim a v noci budu mít divoký sny 😝

veverka.terka
4. říj 2012

@werinka1 budeš v hezké příjemné místnosti, pustí ti hudbu, ukážou ti, jak nabírají tvoje embryjko, embryoložka tě bude ultrazvukovat a doktor ti tam šoupne mimouška. pak si 15 minut poležíš v klídku, s nožkama normálně u sebe a hotovo 🙂 nic speciálního mít s sebou nemusíš, akorát si vyslečeš kalhoty a kalhotky a oni ti tam dají takovou sukýnku 🙂 takže takovej hezkej proces, poprvé to pro mě bylo hrozně dojemný, že se mi chtělo i brečet 🙂

werinka1
4. říj 2012

@veverka.terka Tyyy jooo, takže mi k tomu ještě pustí muziku 🙂 No sem ráda, že tam nemusim ležet, to byla vcelku nuda. Už se těším 😵 Jenom ty nervy z toho zítřejšího verdiktu 🤐 😒 Uffff, nejradši bych, aby tam zavolal přítel, ale to je asi blbost. Když si vzpomenu jak mi včera bušilo srdce a v jednu chvíli jsem měla pocit, že to se mnou sekne. To se mi snad nikdy nestalo. Ani před státnicema 🙂

veverka.terka
4. říj 2012

@werinka1 jj, takovou relaxační, pěkně potichoučku 🙂 neboj, minimálně jedno bude určitě a uvidíš, že i víc a krásně si to zítra užiješ 😉

veverka.terka
4. říj 2012

@werinka1 tak moc moc drřím na zítra pěstičky, dej hnedka vědět, ajk všechno dopadlo a hlavně se aspoň trochu snaž vyspat 😉 🙂 to až ráno, když ti řeknou, co a jak, se vydáte na cestu do Heliosu nebo ste už v Brně?tak hlavně, ať nejseš úplně kaput, mimoušek potřebuje odpočatou mamču 😉 🙂

werinka1
4. říj 2012

@veverka.terka Kujuuuuu 🙂 Já si budu držet pěsti asi celou noc 😀 Jsme zatím doma, takže pokud zítra v osm zavelí, tak rychle sednem do auta a frčíme si pro to naše miminečko 😵 Ptala jsem se na to ve středu a prý se třeba domluvíme na jednu odpoledne, abychom stihli dojet. Už se mi zas klepou kolena 😅

jananovacek
4. říj 2012

Čauky holky, zdravím a hlásím, že už jsme na světě, až bude trochu čas, napíšu vám víc 😵
Werinko, držím palečky!!! Určit to dobře dopadne! 😉

kinos
4. říj 2012

@jananovacek jééééééééééééééééééééééééééééééééé gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 To je nádhera!!!

kinos
4. říj 2012

@werinka1 Držím palušky 🙂. No my už si kousek vyjeli, a volali jsme z cesty, ale ne moc daleko od domu. A tam jsme dojeli nějak na 11 🙂. Miminek bude dost žádný strach 😵

veverka.terka
4. říj 2012

@jananovacek božínku, to je úžasný, obrovská gratulace!!! 🙂

danielahe
4. říj 2012

@jananovacek gratulace k miminku, jen nevim k jakemu ..holka kluk 😵 😵 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

werinka1
4. říj 2012

@jananovacek Gratulaceeeee 😵 😵 😵

werinka1
4. říj 2012

@kinos Ty jooo, to já hodlam balit až zítra ráno, až se dozvím jestli jo nebo ne. Chceme tam totiž pár dní pobýt jak jsem psala. Jinak bych měla pocit, že když už vyjedu nebo se začnu připravovat tak to zakřiknu 🤐 Mam v hlavě co zbalim, mam v plánu penziony kde se zkusíme ubytovat. Ani jsem tam nevolala a nedělala rezervaci. 😅

werinka1
5. říj 2012

Děvčátka moje zlatýýýýýýýý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Já su šťastná že mam slzy na krajíčku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Máme 3 krásný blastocystičky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JUPÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@veverka.terka měla jsi pravdu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A povídej, co myslíš, chytne se hned první?? 😀
Dneska se jim budu v Heliosu klanit a kdyby to šlo i ruce líbat. Tohle v Plzni teda nedokázali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vyrážíme směr miminkoooooooo 😀

veverka.terka
5. říj 2012

@werinka1 to je úžasný!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tak si frčte pro mimouška. vidíš to, v Heliosu sou machři 😉 🙂 teďka už jenom, aby se chytnul hnedka první mimísek a další ste si schovali jako brášky a sestřičky 😉 🙂 tak si to krásně užijte 🙂 🙂 🙂

tulipanek82
5. říj 2012

@jananovacek Ahoj Jani, gratuluji k miminku!!!!!!!!A preji hodne stesti a zdravi!!! A jak se mate a jak se jmenujete?Az se zjijete,tak pisni! 😵 😵

tulipanek82
5. říj 2012

@werinka1 Werinko to je super zprava! Gratuluju!Veverka ma pravdu, v Heliosu jsou borci! A vis co?Ja jsem si jista, ze se chytne hned prvni a budou tam na vas cekat jeste sourozenecci!!! 😵 😵

werinka1
5. říj 2012

Tak se hlásím s mimousem v břišku! Teď popijim palavu ať si zvyká🙂jo a prej blastocyst máme 5 ale ty 2 jsou takové úplne nedopecene a uvidíme zitra jestli jeste dojdou tak jak maj🙂)

kinos
5. říj 2012

@werinka1 KRÁSNÉ 😵 😵 😵 !!! Texl je machr!!! Si představ že by Ti to ta sestra či asistentka či co to tam bylo, jak tam byla ta cystička zastavili 😠 . Ale to už je jedno, hlavně že jeden maličký (nebo víc 😀) už je v bříšku 😀. Tak ať pěkně roste!!! A v kolik jste tam nakonec dojeli? 😉 Užijte si dovolenou, zdravě papej a zajeďte si na nějaký výletík 😵

veverka.terka
5. říj 2012

@werinka1 no, skvělý 😵 😉 🙂 co to je palava?! 😕 tak hezky relaxuj a užívejte si volna 😉 🙂 a jak se ti líbil transfer, hezký žejo? 🙂

werinka1
5. říj 2012

tak jsem napsala pěkně dlouhej odstavec a spadlo připojení. Máme sebou noťase, ale padá to tu. Musim to radši odesílat po kouskach.
V Heliosu jsou vážně borci!!!!! Embryoložka mi před transferem řekla, že těch blastocyst je vlastně 5. To jsem úplně čučela jak péro z gauče. Takovej úspěch bych prostě nečekala ani ve snu. Ale ty dvě právě nejsou úplně eňo ňuňo, tak uvidíme zítra. I kdyby, 2 mrazáčci to je úspěch!!!!!!!!!!!!!

werinka1
5. říj 2012

@kinos Texl je bezva a patří mu obrovské dík. Ta co do toho kecala, je hlavní koordinátorka(tak je to na stránkách Heliosu), takže do toho neměla vůbec co kecat. Dorazili jsme v půl druhý. Vyjeli po deváté a bohužel sme se zasekli u Pelhřimova před nájezdem na dálnici. 3/4 hodiny jsme tam popojížděli. Naštěstí to v Heliosu nevadilo, bylo jsme původně domluvený na 13 hod., ale nezlobili se. Na výletík se chystáme 😉

werinka1
5. říj 2012

@veverka.terka Myslela jsem Pálavu - vínko. Psala jsem to z přítelova iPhonu, moc ho neovládam 😀 Transfer hezký. Ukázali mi jak nabíraj embryjko, jak vypadá, mam fotečku, super 🙂 Akorát mi trošku bolelo, nebo spíš bylo hodně nepříjemný, ten katetr jak ho zaváděli. Bohužel jsem to dost cítila a pak jsem měla pocit v podbřišku jako na MS, ale trvalo to jen chvíli. Všichni byli bezva. Nasmáli jsme se když jsem Fisherovi říkala, že mu přítel vzkazuje, aby mi tam dal kluka 😀

veverka.terka
5. říj 2012

@werinka1 to je fajn, no, trošku to je nepříjemný, tlačí to, ale pak ty pocity sou krásný, tak si to užívej 😉 🙂

danielahe
5. říj 2012

@werinka1 tak gratulace k mimouskovi, at se mu dari 😵, jinak ja ten transfer vubec necitila 😕 a to citim kdejake pichnuti 😅, no jsme zvedava, jak porodim, to bude zase sou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

werinka1
5. říj 2012

@danielahe Tak já třeba neucítim ten porod 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀