Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
14. lis 2012

@werinka1 ja uz si to srdicko moc nepamatuji, kdy bylo videt, ale oni kouknou jestli je gestatcni vacek tam kde ma byt (kontrola, aby to nebylo mimodelozni a potvrdilo se tehu 🙂 ) a srdicko je videt 22. den po oplodneni a o 2 dny pozdeji uz bije pravidelne a rychle 🙂

werinka1
14. lis 2012

@danielahe No, jestli by nebylo lepší tam právě jet třeba o týden déle, aby už byla vidět srdeční akce. Bohužel té jsem se minulý rok nedočkala ☹ Proto to považuju případně za takovou svoji dosaženou metu a i Texl říkal jak je srdíčko, můžem si pomalu gratulovat. 🙂
Taky nevím jestli mam jít na PN. Sice pracuju v kanclu, ale poměrně se stresuju 😒 Kontrolní oddělení finančního úřadu 😝 Mam obavu, že bych si to potom případně vyčítala. Když si vezmu že jsem loni měla to zamlklé těhu a navíc mam na děloze myom, možná že by to bylo lepší.

veverka.terka
14. lis 2012

@werinka1 já bych se zkusila optat ještě jendou v Heliosu, jestli bys nemohla až to pozděj dorazit. no, přes břicho je to dost na prd v začátku, je tam fakt houby vidět ☹ a na krev bych rozhodně šla, ono sice pozitivní test je jedna věc, ale krev je druhá a z krve je to fakt jistota 🙂 se divím, že ti v Heliosu řekli, že ani na krev nemusíš 😒 to mě okamžitě, že mám dojít na krev, že až pak je to jistý a ještě vlastně pak jednou na krev, jestli HCG stoupá, jak má. a uričtě, pokud je srdíčko, tak mi taky Texl říkal, že si člověk může trochu oddychnout a většinou je to nejhorší ze začátku zažehnaný 😉 😉 😉
a s tou PN bych to taky zvážila a být tebou asi zůstala doma, aby sis pak zbytečně něco nevyčítala...

werinka1
14. lis 2012

@veverka.terka Mě tím právě dost zaskočila. Prý pokud je test pozitivní z moči, bude i z krve. Ale to my zas tak jistý nepřijde. Z krve je to určitě jistější. A má to určitou vypovídací hodnotu. A vždyť mi to při ET i KET všichni říkali. Pokud bude pozitivní test z moči, určitě ještě na krev. Tak nevím kdo mi to teda vlastně zvedl 😀
V pátek si dojdu na krev a v pondělí ke svému gyn jestli mi doporučí tu PN. Aspoň ze začátku, než překonáme to nejkrizovější období.

veverka.terka
14. lis 2012

@werinka1 no, to se fakt divím. mně taky dycky řekli, že jedině z krve je to jistý...tak uričtě jdi. a i tu PN si nech vyřídit, jistota je jistota a aspoň si před Vánoce odpočineš a uděláš, co potřebuješ 😉

werinka1
14. lis 2012

A je mi divný, že mě ani trochu nebolí prsa 😒 Mam pořád pocit, že mě prostě mají bolet a pak je to správně 😅 Ale jinak jsem nafouklá jak balónek, jen se vznést 😀

veverka.terka
14. lis 2012

@werinka1 ježda, nesleduj se tolik, buď ráda, že je ti dobře. neboj, pak si všeho užiješ ažaž - nevolnosti, bolest zad, břicha, prsou, mykóza.... 😀 😀 😀 mně teda na začátku prsa nebolely vůbec.

flyaway
14. lis 2012

@werinka1 Hurá, hurá, hurá a ještě jednou hurá!!! 😀
Já z Tebe mám takovou radost, ani nevíš jakou!!! 😵 😵 😵
Užívej si to a už se moc moc těším na fotečky z UTZ a samozřejmě pak i ty miminkovské! 😉

danielahe
15. lis 2012

@werinka1 ja bzch si vzala pn, ja chtela taky puvodne odejit na neschopenku, az bude srdicko, ale zacla jsem krvacet, tak jsem byla doma skoro hned od pozitivniho testu 🙂 , mne zacla prsa bolet ay pozdeji 🙂

jarmisek
15. lis 2012

@werinka1 Ja teda jeste nemam zkusenosti,ale jestli Ti to Texl rekl jinak, tak si tam zavolej a vysvetli, na cem jste byli domluveni,co?No a na to srdicko se pri te prilezitosti taky urcite domluvis;)
A co dneska testik, nerikej, ze nebyl kontrolni 😉 😀

werinka1
15. lis 2012

@jarmisek Nebyl! To koukáte co? Já mam pořád strach, takže si užívam toho pocitu, že jsem těhule a zejtra jdu stejně na tu krev. Do Heliosu už jsem nevolala. Doufam že bude zítra HCG jak má být a v pondělí půjdu ke svému gyn. Snad nebude dělat problém a dá mi PN. Budu mnohem mnohem klidnější a budu mít pocit, že dělam maximum. Už bych nechtěla zažít to co minulý rok. 😒 A uvidim kdy si mě pozve na kontrolu on a podle toho se ještě domluvim s Heliosem.

werinka1
15. lis 2012

@veverka.terka Já už chci aspoň blinkat 😀 😀 😀 😀 Ovšem po ránu když se nenajim....je to takové prazvláštní. jakoby se mi zvedá žaludek, ale když něco snim, tak dobrý.

werinka1
15. lis 2012

@flyaway Děkuju zlatí 😵 Já se snažim bejt zatim při zemi. Nebo se aspoň snažim se připravit na případnej nezdar. Ale to stejně nejde. Fuj, nechci na to myslet. Moc moc věřim, že to bude dobrý. Musí 🙂

werinka1
15. lis 2012

@danielahe taky jsem si to říkala. Počkam na srdíčko. Jenže mam pocit, že právě to bude to nejkrizovější období a pak ještě nějakej čas. Tudíž sem si říkala, ne, prdim na všechno, tohle je teď pro mě to nejdůležitější na světě a musim bejt sobecká. V pondělí tam zajdu a budu chtít PN. Ještě aby zejtra bylo HCG jak má být......

jarmisek
15. lis 2012

@werinka1 To koukam, ale je dobre, ze se drzis a netestikujes, jsou to vzdycky nervy na vic a ty ted nemas za potrebi 😉 Zitra az budes znat vysledky HCG budes zase o neco klidnesji a do srdicka to uz utece, uvidis 😵 😵

veverka.terka
16. lis 2012

@werinka1 tak co, jak dopadla krev? sem jak na trní.... 🙂

werinka1
16. lis 2012

@veverka.terka 😀 628 IU/ml 😵 Takže snad dobrý 😅 Jsem 12 den po transferu. Myslim, že to snad odpovídá co???

veverka.terka
16. lis 2012

@werinka1 tý jo, to je super hodnota!!! 🙂 🙂 🙂 já sem měla myslím ani ne 500, takže paráda. a co ta PN, napsal ti ji? tak se hlavně šetři 😉 🙂

werinka1
16. lis 2012

@veverka.terka Tak to sem ráda že to odpovídá. Pro PN si půjdu v pondělí. Muj dr. ordinuje tady v Sušici jen PO a ST. Snad jí napíše. Ty jo šetřit se.....já bych potřebovala vytřít celej barák a hlavně vyžehlit a utřít prach. Holt pomalu a jistě. Něco necham na mamce, přijede na víkend, ale zatim nechci nikomu nic řikat. Je to brzo.

jarmisek
16. lis 2012

@werinka1 No tak to je parada!Moc gratuluju!Mamco! 😵 😵 😵

werinka1
17. lis 2012

@jarmisek Děkujuuuuu 😵 🙂

jarmisek
17. lis 2012

@werinka1 A co nejake tehotenske priznaky?Uz neco pozorujes? 😵

werinka1
18. lis 2012

@jarmisek No někdy si řikam, jestli se "to" nevytratilo 😕 Krom toho, že mě občas bolí bruško, tak nic. Dneska v noci jsem se budila a měla jsem strach, že to dostanu, tak jsem i šla na záchod to zkontrolovat, ale nic. Jinak žádné nevolnosti, žádné chutě nechutě, prsa nic, tak nevíííím, jsem fakt těhotná??? 😅

jarmisek
18. lis 2012

@werinka1 Urcite-zadne priznaky taky priznaky🙂Ale ta bolest bricha muze klidne byt taky priznak, ne? neboj, vse bude v pohode 😉 Klidne spinkej a nic nechod kontrolovat 😉 😵 😵

werinka1
19. lis 2012

Tak jsem byla dneska u svého dr. A viděla jsem tu naší Rozárku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 Má zatim sice jen 0,5 cm, ale je tam!!!!!!!!!!!!! 😀 Je to jenom taková bublinka, protože je strašně brzo, ale ani jsem nečekala, že něco bude vidět. Dr říkal, že nad 1500 jednotek HCG to uvidí. Tak zkusil přes břicho a viděl něco malinko, tak zkusil spodem a viděl to trošku lépe. Zatim se snažim držet při zemi, ale radost mam. PN mi napsal bez mrknutí oka. Akorát jsem zapomněla říct si o vycházky ☹ Dneska už trošku cítim prsa. Jsou takový napnutý a trošku citlivější bradavky. Co se mi ale moc nelíbilo, že mi dělal i vyšetření spodem. Cytologii a pak i trošku pohmatem 😠 Mam strach si i pšouknout a on mi tam mačkal 😠 Tak snad ví co dělá.....! A pak jsem šla do práce odnést neschopnost. První kdo mě viděl - uklízečka. Jééé vy jste nemocná?? Pak největší drbna na úřadě...jéééé ty marodíš? Nejhorší je, že maminka mé kolegyně (největší drbna v celé Sušici) dělá v laboratoři a vůbec jí nic neříká cosi jako lékařské tajemství. Okamžitě všechno vyslepičí. takže mam strach, že se to prostě proflákne. Ale jestli zjistim, že to ta s prominutím kráva roznáší, tak pak se neznam!

veverka.terka
19. lis 2012

@werinka1 no, tak to je krásný, žes už viděla vaši bublinku 😵 😵 😵 super, že ti napsat PN, asi to tak bude lepší žejo 🙂 no, a neboj, s tím vyšetřením, on snad ví, co dělá. a UTZ spodkem se dělá ze začátku absolutně běžně, takže to miminku určitě neuškodí, ani to vyšetření, však on tě vyšteřuje jenom v pochvě a ne až v děloze, kde je mimouš 😉 🙂 hele, tak tohle znám s tím roznášením drbů, taky máme v práci jednu "super" paní, která to tak krásně umí 😠 😠 😠
takl se opatruj a odpočívej mamčo 😉

werinka1
19. lis 2012

@veverka.terka No, to odpočívání mi určitě půjde 😀 Už jsem v horizontální poloze 😀 😀 Akorát mi ty drbny v práci zvedaj tlak 😠 Ale jak oni to prostě "vycítí" že se něco děje! Stačilo, že jsem se po úřadě prošla v bundě, tzn.nebyla jsem vysvlečená a už se mi všichni ptali jak to a to jako dneska nepracuješ a tak. 😠 A to se určitě půjdou zeptat sekretářky, kdo mi vystavil neschopenku! Vsadim boty!
Volala jsem do Heliosu, že mam potvrzené těhu v děloze a jestli teda musím přijet k nim. Tak mi Vránová řekla, že ne, ať jsem v teple doma a nenamáháme se cestou do Brna. No a ať jim pak dam zprávu o srdíčku 😵
Už abych měla ty týdny jako ty!!!! Snad se mi to vyplní. A já už jsem teď zvědavá jak bude to naše mimi vypadat. Pořád se musim okřikovat, abych se neradovala, protože je strašně brzo a může se stát spoustu věcí. Bohužel ☹ 😒

veverka.terka
19. lis 2012

@werinka1 jj, to znám v té práci, taky mě to dycky pěkně se..., když pak zjistím kdo co tam zase vykládal! 😠 😠 😠 ale co už....to je fajn, že nemusíš frčet do Heliosu, je to pro vás zbytečná štreka že. a srdíčko bude tak za 14 dní nebo 3 týdny žejo? to je už chvilička 😉 🙂 no nech být, ty týdny, co mám já ☹ já se zase stresuju, že pořád malinko cítím ty pohyby, takže se bojím taky...asi každá fáze těhu, a pak samozřejmě i po narození, má jiný strachy a jiný obavy, ale bát se už asi nikdy nepřestanem 😀

werinka1
19. lis 2012

@veverka.terka To souhlasim. Teď už to budou neustále jenom nervy. Od kontroly ke kontrole....po narození.....přes pubertu, prostě co tu budem, budem mít strach 😀

werinka1
19. lis 2012

Jo a ještě jsem se chtěla na nevolnosti. Pamatuješ kdy tak přišly? Já je vlastně chci, protože když se zvrací, prý se nepotrácí.... takže já chci blinkat o 106! 😀 Mně teda zatim vůbec nic není, krom toho že asi 2x, ale večer, mi bylo trošku tak nějak zvláštně, jako na zvracení, ale přešlo to.