Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

terezi79
7. únor 2014

Ahoj holky, souhlas, u nas byl zakopany pes i ve spermiich a i v me genetici a nasli dobry spermijky a pak i dobre embryjko 😵 😵

danielahe
8. únor 2014

@dadakin drz se 😉, ten vas bojovnicek uz na vas ceka .

snazilka00
9. únor 2014

Ahoj holky, mám na vas nekolik dotazů. Manžel má špatné spermio, morf. 0,5%!!! Jí vitamíny, řídí se různými radami..za 3 měs jdeme na kontrolni spermio, věřím, že bude lepší, ale určitě ne tolik, abychom zvládli počít přirozeně. U me ovu probiha, užívám metformin, mám nízké endometrium, dle me dr.jsem jinak v pořádku, i HP. Potom nás čekají asi.další vyšetření..bylo nám doporučeno PCT, fragmentace DNA spermií. Za jak.dlouho dochází pak k nějakému zákroku? Jsem.z toho psychicky na dně, na miminko se moc těším, ale vse mi přijde nereálné ☹. Budu muset ještě užívat nějaké léky? Jak to chodí?

terezi79
10. únor 2014

Ähoj, zalezi,jak se domluvis. Kdyz uz berete vitaminy,tak az budete mit vysledky i z te fragmentace DNA, muzete jit hned na IVF. Nam to vyslo spatne, doporucili nam podle toho PICSI.Ale treba u Vas zaberou vitaminky a budete moct mit ICSI, nebo se to treba zlepsi uplne a budete zkouset treba i inseminace, budu drzet palce at to vyjde!

pavli79
10. únor 2014

Ahoj holky! Zdravím vás po víkendu v dalším týdnu, jak se máte? Mě bývá strašně špatně, žádná běžná ranní nevolnost, ale normálně se probudím bolestí břicha a zad, nutí mě to jakoby na velkou jakobych měla střevní koliku, ale když tam dojdu, nic, jen se motá se se mnou celý svět až na omdletí.. stalo se mi to v pátek i včera v noci, tak jsem hned dneska ráno fičela na Helios, kde vyvrátili mimoděložní těhu.. no, vyvrátilil, viděli jsme ho v děloze, takže to byla pozitivní zpráva, ale pak doktor říkal že je minimální šance, že současně probíhá i mimoděložní těhotenství, jakože bych v mezičase otěhotněla ještě i přirozeně, akorát to podle UTZ nejde zatím vidět. Co si o tom myslíte? Máte některá taky takové stavy, že je vám zle až byste padly? 🙂 Je něco, co na to pomáhá???

pavli79
10. únor 2014

@snazilka00 Ahoj, PCT je rekla bych začátek, taky jsme to podstoupili - a ze kterého zjistili, ze mam v sobe protilátky proti spermiim, doktor me oznacil za spermovraha 🙂 takze IVF jedina sance. Nasledovalo vysetreni manžela, genetika nas obou, moje stimulace na odber vajíček, samotny odber vajíček, oplodneni, vysetreni PGD, transfer embryja po 5denni kultivaci, a ted uz mam bobiska par tydnu v sobe a pekne mi to dava znat 🙂
Cely tenhle proces zabere 2-3 mesice.

Chodite do Heliosu? Totiž pokud tam vam rekli, ze ty vitaminy muzou zabrat, tak bych tomu i verila, jinak by se do toho ani nepousteli podle me... tak drzim palce!!!

terezi79
11. únor 2014

@pavli79 Ahoj Pavli, to me mrzi, ze mas takove trapeni-ja se citim zatim uplne normalne-zadne nevolnosti, jen unava.Hlava se mi netoci. Doufam, ze to brzy prejde a nic spatneho to nebude. To by byla fakt haluz s tim mimodeloznim tehotenstvim.Myslim na Tebe

pavli79
11. únor 2014

@terezi79 Cau Teri, díky, no vylekalo me to, hned jsem fičela na UTZ, zítra interni a neuro vysetreni, i když uz je mi zas dobře.....mozna to byla jen nejaka nahodna kolika zpusobena hormonalni hladinou, nevim.. Dost rychle mi narostlo HCG, při první kontrole jsem mela 450 a za 3 dny uz 4800 🙂 Asi mam v sobe ultrabojovnika 🙂
Ty uz jsi jen v peci svého gynekologa, nebo ještě musíš dojizdet i sem? Ja uz v patek mam jit taky ke svému, resp. nejdriv ještě na krev a UTZ ale pak uz ke svému (který je ale shodou okolnosti taky na Heliosu), tak me jen zajima, jestli to je bezny postup...jsem si nejak asi blbe myslela, ze v peci Texla budem az do porodu 😀 😀

engele
11. únor 2014

@pavli79 snad ti bude brzy lépe! Do péči gynekologa tě propustí jakmile bude potvrzena srdeční akce 🙂

pavli79
12. únor 2014

Holky ahoooj, jak se mate? Prosim vas, kdy vam bylo videt srdicko? (ne vam, však vite 🙂 Jsem ted 5+3 a k doktorovi jdu 5+5... je uz sance, ze něco uvidi? Jinak to mimodelozni tehu se nepotvrdilo, ufff... vaginalnim ultrazvukem tam není videt, ale moje prakticka doktorka mi zaridila ultrazvuk dutiny brisni, tak se mi ulevilo. Tak uz jen ty zavrate poresit... dneska sjem byla na vysetreni, taky mam na sobe na 24hod takovy ten pristroj co meri tlak (vypadam jak terorista!!!) 🙂 a zítra budou výsledky...

dadakin
12. únor 2014

@pavli79 ahojky já jsem měla srdíčko 6+3tt ale byly tam dvě že.Dneska je to 4 týdny už bych byla 18.týden ted čekám na MS po revizy.Až mě dojede musím ještě na krev na HCG pořád jsem měla v krvi ikdyž klesá.

engele
12. únor 2014

@pavli79 Já byla 5+2 a bylo to bez srdíčka a 7+1 už se srdíčkem jak zvon, zrovna to do mě zevnitř pošťuchuje 🙂

pavli79
12. únor 2014

@dadakin Ach jo, to musí být těžké si to tak teď říkat, co bylo tenkrát.. ještě že máš doma 3 prdolky co Ti určitě pomáhají se přes to dostat. Tak sup sup, už ať ta mrcha MS dorazí, ať můžeš nanovo... držím moc palce!!!

pavli79
12. únor 2014

@engele Aha, no tak to si asi dělám plané naděje, že něco uvidím 🙂 No tak příště, pokud se chodí po 2 týdnech, tak to ještě vydržím 🙂

snazilka00
12. únor 2014

@pavli79 děkuji, já už bych nejradši měla vse za sebou a nosila pod srdcem miminko 🙂. Bohužel ms dnes dorazila, takze další zklamání ☹. A vy jste v centru celkově spokojeni?

terezi79
12. únor 2014

@pavli79 Ahoj Pavli,jsem ráda, že už i je lépe, je to určitě velký bojovník!Já jsem před dvěma týdny srdíčko ještě neměla, ale dnes už je mám hurááá! Dnes jsem poprvé slyšela naše mimčo a byla to nádhera 😵 😵 Bude to krása, uvidíš a kdyby ne teď tak za týden nebo za dva. Možná že teď bude ještě brzy, co jsem kde četla, tak se často stává, že v tom 6 týdnu ještě není srdíčko a pak za týden už tluče jako zvon. Tak uvidíš, držím,ať už tam je! 😵 😵

terezi79
12. únor 2014

@pavli79 Jinak já už jsem se domluvila, že budu docházet ke svému gynekologovi, nechtělo se mi jezdit z Ostravy do Brna jen kvuli HCG nebo na ultrazvuk, ktery mi stejně udělá moje doktroka.

terezi79
12. únor 2014

@snazilka00 Neboj, to se prolomi, vim jak se citis,ale jednou tam to mimco nosit budes, uvidis! Hlavne tomu ver! 😵

snazilka00
13. únor 2014

@terezi79 věřím, totiž spíš se snažím věřit. 🙂

pavli79
14. únor 2014

Cau holky, tak dneska jsem uz videla srdicko, sice jen tak probublávalo, ale Texl mi ho ukazal 🙂 Mazec.
Pry jsem 5+4 ale ultrazvukove 6+0 - takove pidimidi je ve me zatím, a já z toho asi ani neusnu ani v práci nic neudělám 🙂))

dadakin
14. únor 2014

@pavli79 super 😉

terezi79
14. únor 2014

@pavli79 Ahoj, to je nádhera, moc gratuluju 😵 😵 Mám fakt radost, jak nám to krásně jde!

terezi79
14. únor 2014

Holky vsem dekuji za gratulace 😵 😵 A vsem preji dobrou noc

terezi79
17. únor 2014

Cau holky, kde jste vsechny? Dnes jsem mela asi svou prvni tehotenskou nevolnost-dala jsem si na snidani hrozny a nestacila jsem utikat 🤐 ale uz je zase dobre, proste prcek asi nebude moc hrozinkovej 😀

engele
17. únor 2014

@terezi79 to mě dělalo taky, ale jen týden, pak už jsem je dávala v pohodě 🙂) a tak to bylo se vším 🙂))

terezi79
17. únor 2014

@engele Ty jo, uz jsi 20 tt, to uz jsi v půlce! Paráda!

pavli79
18. únor 2014

Ahoj holky, doufam ze se mate dobre, posilam vam pozdrav z krasne zimnich Tater 🙂

sismisi
18. únor 2014

@pavli79 No nádhera 🙂 balzám na dušičku 🙂

terezi79
18. únor 2014

@pavli79 Ahoj, to je bezva! Uzijte si to! Tichounce zavidim 😵 ?A jak se vlastne citis?

marfanek
19. únor 2014

@zirafka1988 Ahoj, pokud chceš informace o Marfanovu syndromu, můžeš nás kontaktovat na facebookové skupině Marfanův syndrom. Ráda osobně zodpovím všechny tvé otázky. Měj se pěkně. Ivča Svozilová