Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

adriana1010
17. dub 2012

@veverka.terka Asi jsem to špatně napsala, myslela jsem právě to, že jsi taky řešila něco podobného jako prodlužování neschopenky..., zeptám se, ale dneska na mě koukaly jak na blázna, tak už mám strach :(

adriana1010
17. dub 2012

Holky a stalo se tady někdy, nebo máte někdo zkušenost s IVF s PGD a následným potratem?

veverka.terka
17. dub 2012

@adriana1010 prakticky já, měla sem pozitivní testy, HCG v krvi, akorát nízký a pak najednou nic, prý se to považuje taky za potrat v časném stádiu ☹ a tedka, jak máme ještě jedno embryjko v mrazáčku, tak na něm ani PGD dělaný nemáme, nešlo to a pokud by se to teďka nepodařilo, při dalším IVF by sme si určitě nechali udělat celý vyšetření chromozomů v Austrálii.

danielahe
18. dub 2012

@pepitas , ja na odber sla s rymou, ale nevim jak zavazne to mas ty, tak se radeji zeptej, aby to nejak nekomplikovalo tu narkozu 😒 . No to krvaceni se moc nevyresilo, ale aspon to mudr resila. Okamzite odber krve na hormonalni profil, ster z cipku, i dkyz vypadal vyborne..mam zvyseny prolaktin, tak jsem na to brala leky, na chvili to prestalo, ale pak se to vratilo....no a pred ivf jsem jedla antinu, aby se to srovnalo...ted uz to nastesti resit nemusim a snad na hodne dlouho 😀 . jo nekdy mi davaji zabrat lumpici, hlavne ten muj, ten je drzej jak opice, a kdyz neni doma tatka, tak se snazi projevovat jako alfa samec a to je mu teprve 7, ma pocit, ze to tu vede 😎 no a pak ten malej, kdyz se zacne vztekat kolikrat nevim ani proc 😠 . Nekdy me boli bricho tak se snazim moc neprepinat, ale nkedy to nejde..v patek jdu na kontrolu, uvidime, co mi rekne mudr 🙂
A urco u tebe vsechno dopadne dobre 🙂 . Budete si delat taky geneticke vysetreni embryjek? 😉 pa

danielahe
18. dub 2012

@adriana1010 pri mo o potrat neslo, ale prvni embryjko se nam nechytlo vubec (taky mam PGD)

danielahe
18. dub 2012

@kinos Ahoj, jestli te to uklidni, tak my taky genetiku nemame... sice si tim nejsem jista, ale mam pocit, ze mi nebrali tentokrat ani krev a vychazelo se z vysledku pred 8mi rokama. (moje prvni ivf na heliosu) a to jsem si tam vetsinu papiru ohledne krve donessla sama a genetika taky nebyla. Bylo mi receno, ze pokud ma muj chlap spatny spermio, tak se do me stourat nebude...a ja se po nicem nepidila bylo mi 22 a nejake trable u sebe jsme si nepripoustela a krom cukrovky a rakoviny o zadnych nemocich v nasi rodine netusim 🙂 .

cuddle
18. dub 2012

@adriana1010 ja mela IVF s PDG - a potratila jsem to otestovane embryo - tak jestli te neco zajima

pepitas
18. dub 2012

@danielahe No mně malá dává taky pěkně zabrat... Je taky pěkně drzá a to je holka. Od září jde do škole, tak su zvědavá, jak často budu na koberečku. 😀
Kontrola dopadne určitě dobře, uvidíš.. Jen se moc nepřepínej..
My jsme měli mít PGD už minulé IVF, ale bohužel to jedno embryjko, které nám zůstalo nešlo vyšetřit. Teď sice budu mít IVF s dárcem, ale já jsem měla nějakou chybu v genetice, takže PGD se bude dělat, teda pokud to půjde. 😕

pepitas
18. dub 2012

Tak mám 10 vajíček (17mm) vlevo a 10 vajíček (17mm) vpravo. A v pátek se jde na odběr.. Prý ani nevadí, že su nemocná... Doufejme, že to teda ve zdraví přežiju.

veverka.terka
18. dub 2012

@pepitas tak to je krásná úroda, tak se aspoň kapku šetři a bude to dobrý 😉 držím pěsti!

kinos
18. dub 2012

@danielahe jjj, tohle uklidňuje 🙂

ivetka77
18. dub 2012

@pepitas No vidis, hlavne,ze ta vajicka dostanes pekne ke spermijkam a pak uz se vklidu vykuryrujes;)

ivetka77
18. dub 2012

@adriana1010 Ahoj,ja mam za sebou nekolik potratu a ted mam vysetreny embryjko po PGD a zatim se mimisek drzi,tak snad to pujde nadale dobre...

adriana1010
19. dub 2012

@ivetka77 A to máš vyšetřeno PGD FISH? Jen ty základní chromozomy, nebo komplet z té Austrálie?

pepitas
19. dub 2012

@veverka.terka No, úroda je to pořádná, už mě pěkně bolí břicho. Dnes jsem si musela vzít volno v práci, abych to trošku vypotila. Moc dobré to není, su hrozně zahleněná. Možná už by to chtělo i antibiotika. No, uvidím ještě přes víkend...

onno
19. dub 2012

Ahoj holky ,tak dneska jsem 14 DC. 24,4 budu mít transfér.Dostala jsem pregnyl už teda 12 DC.Jsem nějaká nervozní.Už je to poslední a 3 pokus.Tak do třetice to snad výjde.Jak se všichni máte?
@pepitas to je pěkná urodička já jich měla před 5 lety 26 vycuclích ,ale pak jsem dostala HSS.Držím pěsti

ivetka77
19. dub 2012

@adriana1010 Ahoj,mam vysetreny vsecky chromozomky-z australie 🙂

ivetka77
19. dub 2012

@pepitas Byt tebou bych si pro ne uz zasla...muzes je treba zacit brat uz zitra-na ty vajicka to uz vliv mit nebude a nez pujdes na transfirek,tak bys treba mohla mit dobrano a doleceno...A treba to ani antibiotika vyzadovat nebude, treba by jen stacilo,kdyby ti doktor neco doporucil... 😉

ivetka77
19. dub 2012

@onno Ahoj,ja se mam fajn,pac mam odedneska do pondeli volno 🙂 Tak to uz se to blizi!!!Pekne si v brisku cechrej perinku!! 😵

veverka.terka
19. dub 2012

@pepitas to si myslím, já sem měla 13 vajíček a tayk sem byla jak balon 🙂 to je fajn, že sis vzala volno, aspoň se kapku vyležíš a i psychicky připravíš na zítřek 😉 no, ale to by teda už chtělo asi zajít za doktorem, pokud to vůbec nepolevuje?! a co ti řekli na transfer v heliosu, půjde to, když seš takto nemocná?nebo ses ještě neptala?
@onno jéé, to je super, tak to už máš az chvilku 😉 musí to vyjít, mysli pozitivně a nepřipouštěj si , že by nevyšlo! a jak ti je, proč seš nervózní? jestli to vyjde nebo ne? tomu stejně nepomůžeš, akorát spíš uškodíš, když se budeš nervovat...já vím, to říká ta pravá a lehce se to říká, ale fakt pozitivní myšlení je určitě hodně důležitý 😉

veverka.terka
19. dub 2012

@onno souhlasím s Ivetkou, určitě zajdi k doktorovi a uvidíš, co ti na to řekne, přece jenom se ti podívá do krku a poslechcne a uvídš, třeba to tak zlý nebude, ale napíše ti něco, co bude zabírat.

jananovacek
19. dub 2012

@adriana1010 Normalne by to bylo do dalsiho cyklu, 14. den na ultrazvuk na kontrolu, jestli roste sliznice a 19. den na transfer. Jinak jsme nepriplaceli nic, vsechno od pojistovny

jananovacek
19. dub 2012

@adriana1010 No ja jsem to od pana primare pochopila tam, ze kdyz mam tu 2% mozaiku X, tak mam 2% bunek, kterym to X chybi. No a kdyz se pak spoji X s Y a nekde to X neni, tak vznikaji nejake geneticke chyby u tech embryi, ktere jim nedovoli se dal vyvijet a prave diky tomu PGD se to pozna, jestli to embryo je dobry nebo ne. Tak tomu rozumim ja 🙂

jananovacek
19. dub 2012

@adriana1010 Tak jsem to konecne docetla do konce. Za vysetreni vsech chromozomu v Australii jsme nedoplaceli nic. Jedine, co je u teto metody jinak, ze se ty embrya mrazi, ale zase kdybysme jich meli vic, tak by se stejne zavedlo jenom jedno a ostatni mrazily, takze by to vyslo skoro nastejno. A z prvniho mrazacka to vyslo napoprve, takze nebyl problem. No a jeste k te metode PGD - my jsme se rozhodli na zaklade toho, ze sice problem mam v chromozomu, ktery se vysetruje i tou metoodou FISH, ale potrat pry muzou zpusobit i jine chromozomy (uz fakt nevim ktere)...no a tak jsme si rikali, ze kdyby se to nepovedlo, tak byse pak delalo to CGH a ze to teda chceme rovnou, ne az kdyby se to nepovedlo. Takze asi tak 🙂
No ale zadne PGD neznamena, ze kdyz otehotnis, tak 100% nemuzes potratit, to asi neni JENOM o genetice toho embrya, ale i na jinych vecech

adriana1010
19. dub 2012

@jananovacek Děkuju za výstižnou odpověď Jani, dneska jsem byla ještě na kompletní vyšetření štítné žlázy, protože jsem tam měla jeden hromon (thyrotropin) mírně zvýšenej, ale tak nepatrně, že se tomu ani nepřikládal význam, tak sem došla na endokrinologii a málem mě ranilo :(. Půlku štítné žlázy ani nemám, zkrátka mi nenarostla, ta druhá půlka je těžce deformovaná a mám tam 8 uzlů..které tam nepatří, dělali mi punkci, čili mi do krku strčili trubici a vysáli jeden uzel, ted se zkoumá zda je maligní, či ne..když bude, celé ivf se musí odložit a celá štítná žláza musí ven :(, když nebudou maligní, tak to prý vydrží až po porodu, tak se v tom ivf bude moct pokračovat a paní doktorka mi tvrdila, že 100% ty potraty byly tou štítnou žlázou, tak ted babo rad, jestli to byla genetika či tohle, to už asi nezjistím, každopádně se za 14 dní dozvím, zda je to nutný vytáhnout hned, nebo to počká, důležitý je, aby to bylo ok a operace šla až po porodu, dostala jsem hormony štítné žlázy v práškách a mělo by to pro těhotenství prospět a hlavně na jeho udržení, už jsem zvědavá co se ještě dozvím, ale je dobrý, že i kdyby, tak to pomohlo tomu tohle odhalit..každopádně to asi nechám taky tou metodou CGH, chci mít jistotu, že jsem pro to udělala všechno a ne abych pak litovala a musela do toho všeho znova...sice se to prodlouží, ale měsíc už není nic 🙂, tak jen aby to vše šlo jak má 🙂´Dobrou noc všem !

veverka.terka
20. dub 2012

@adriana1010 Adri, achjo, to je mi moc líto... ☹ tak snad to nebude nic vážnýho a upraví se to prozatím lékama. to je teda fakt pech, když se něco kazí, tak fakt úplně všechno ☹ hlavně, abys byla v pořádku a pak mohla jít v klidu na IVF.

adriana1010
20. dub 2012

@veverka.terka Věřím, že bude, doktorka mě uklidnovala, že pokud to nebude nic hroznýho, tak to lékama zvládneme ..., já klidně půjdu ze sálu na sál, jen at můžu jít na to ivf :( - víc nepotřebuju, ale taky je dobře, že se nejspíš odhalila ta pravá příčina potratů.. i když to už nezjistím čím to bylo :(

veverka.terka
20. dub 2012

@adriana1010 jj, to chápu, člověk pro mimčo udělá fakt všechno. tak snad to aspoň teďka už bude v pořádku a mimi se zadaří. 😉

veverka.terka
20. dub 2012

@danielahe ahojky Danielko, jak se máš, jak to zvládáte s dětma?

veverka.terka
20. dub 2012

@pepitas ahojky,tak jak dopadl odběr vajíček, byla pořádná úrodička, jaks psala? 😉