Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

engele
26. lis 2013

@dvoranna nechci kazit iluze, ale většinou opravdu volají až ten 3 týden.. tak raději počítej s jedním měsícem výdechu... mě mezitím alespoň pěkně splasklo břicho a cítila jsem se víc v pohodě.

radkap77
26. lis 2013

@dvoranna Mne dnes rikali, ze ty vysledky jsou max. za 3 tydny, ale to bys mela do dalsiho cyklu stihnout, ne? Ja to budu mit az v lednu, pokud teda bude co k transferu, ale domluvili jsme se, ze nechceme ted transfer i kdyby se nedelalo PGD. Chceme udelat maximum

dvoranna
26. lis 2013

@engele Já myslím, že se budu cítit v pohodě nejdřív až porodím 😀 Ne to byl vtip, alespon si budu moct dat do nosu na vanoce a na silvestra. Taťka dělá nejlepší punč na světě, tak už se na něj těším

pavli79
26. lis 2013

@engele 🙂) no mě se už jednou stalo že kočka byla úplně z jiného města, v jiné diskusi, proto se radši ptám 🙂

pavli79
26. lis 2013

@radkap77 Ahoj, ja odchazela v pondělí od emryoložky s úplně stejnými pocity, asi to tak fakt působí, když je na Tebe někdo milý a všecko vysvětlí... 7 foliku, tak to ses na tom podobne jak ja, i když ja ještě doufam ze nejaky doroste, i když na to ma uz jen dva dny, ve čtvrtek jdu na OPU. Ty uz mas termin?

pavli79
26. lis 2013

Holky a vite nektera, kdy presne se dela KET? V jake fazi cyklu? Ja se nejak v tom zmatku zapomněla zeptat.. není to uplne aktualni pze nas ještě ceka PGD, ale jen tak pro zajimavost... Diky 🙂

engele
26. lis 2013

@pavli79 Dělá se většinou cca 18 DC, v podstatě v ovulaci.

radkap77
26. lis 2013

@pavli79 No mne rikali, ze vetsinou 19. den, kdyz mas normalne dlouhy cyklus. Jeste pujdu na kontrolu, zatim termin nemam, ale asi zhruba za tyden. Ale 7 foliku pry staci 🙂 tak uvidime

terezi79
26. lis 2013

@pavli79 No, ja jdu ted na dalsi kontrolu v patek a ta uz mozna bude posledni, rikal pan doktor, ze jde vse jak po masle, nerikal mi, kolik mam foliku, ale tak necham se prekvapit 😵 😵

terezi79
26. lis 2013

@pavli79 ja jsem mela KET 19 den cyklu

radkap77
26. lis 2013

@terezi79 ja jdu az v sobotu

terezi79
26. lis 2013

@radkap77 Ja jsem se neptala kolik mame foliku, normalne me to vubec nenapadlo, zeptam se priste 😵 😵 A kdy budete mit OPU?My jdeme v patek jeste na kontrolu.

terezi79
26. lis 2013

@radkap77 Jinak pohovor s embryolozou mame uz take zasebou. My jsme ta hricka prirody -ja problem, on problem, takze PICSI a aCGH, jsem ted opravdu docela nadupana informacema,pani embryolozka byla fakt svate trpeliva, chlap do me uz stouchal, jak jsem se porad na neco vyptavala 😀 Hlavni je prece vsemu rozumet, ne?

radkap77
26. lis 2013

@terezi79 To nevim, to budu asi vedet az po te dalsi kontrole. Ale mam z toho dobry pocit, je to obrovsky rozdil oproti zkusenostem z drivejska, tak snad i ten vysledek bude podle toho vypadat 😉

pavli79
26. lis 2013

@radkap77 Jo stačí prý i jeden dva, když v nich najdou zdravé vajíčka... Ale taky mi doktor začal vyprávět statistiky, jak je průměr 15 foliku, v nich 12 vajíček, 8 dobrých, 5 se oplodní, po PGD zbydou třeba 1-2... takže jsem se pěkně vylekala, když já začínám na 8 folicich 🙂 🙂 ale stojim nohama na zemi a furt verim nebo spis doufam, ze něco najdou i v tech mych osmi

pavli79
26. lis 2013

@radka77
@terezi79
koukam jdeme všechny tak nejak plus minus stejne na odber... i když na sale resp. na pokoji po odběru se asi nepotkáme 🙂

dvoranna
26. lis 2013

@pavli79 Mě říkali, že 14. den cyklu jdeš na UTZ a když je vše ok tak 19. den na Ket

radkap77
26. lis 2013

@pavli79 No ja jsem po tom vsem co mam za sebou uz hodne pesimisticka, ale zase Texl nam docela vlil novou krev a nadeji do zil, tak se snazim verit, ze to jinde jinak a jindy muze byt s jinym vysledkem 🙂

pavli79
26. lis 2013

@radkap77 Aha... tohle je teprve moje první IVF, první pokus, takže moc nevím, co mě čeká, jak to bude, ze všeho jsem vyhukaná a jediné co mě tak nějak urdžuje je to, co si kde přečtu, protože zkušenosti zatím žádné nemám. Ale Texl je údajně nejlepší, resp. to Sanatorium, výsledky mají dobré, tak snad jsme v těch nejlepších rukou. Já si zatím nemůžu stěžovat (i když nemám srovnání), ale zatím to na mě působí dobře... jen se bojím ve čtvrtek toho OPU, jednak toho jestli to pak nějak bude bolet, ale hlavně těch výsledků, aby byly co k čemu

jawuna
26. lis 2013

@pavli79 Vůbec se neboj, stejně s tím nic nenaděláš, nic neovlivníš a nejlepší co můžeš udělat je být v klidu... a hlavně, v Heliosu jsou šikulky 😵 😵 😵 Odběr nebolí, jenom pak trošku tlačí břicho, ale brzo to přejde...a na všechno se ptej, jsou moc ochotní a vysvětlí ti všechno co tě bude zajímat. Hlavně každý je jiný a ověřila jsem si, že info na chatech nejsou úplně objektivní, takže je lepší se na všechno vyptat v Heliosu 😉

jawuna
26. lis 2013

@radkap77 Moc držím palce!!!

engele
27. lis 2013

Mě po odběru nebolelo vůbec nic, a to mi brali 41 vajuch 🙂) dala jsem si snídani a šla na výlet 🙂

pavli79
27. lis 2013

@jawuna
@engele
díky za podporu holky a dodání odvahy. Tak už se nebojím a s tou objektivitou souhlasím, však v Heliosu si občas připadám jak na výzvědné misi, jak se furt na něco ptám 🙂 🙂
Tak mi zítra držte palce, snad v těch 8 folicích najdou co nejvíc schopných vajuch.

terezi79
27. lis 2013

@radkap77 Presne to si rikam taky 😵 😵
Holky, to zvladnem!!!

terezi79
27. lis 2013

@engele Ty jo, to jsem jeste neslysela-tolik vajuch, ty jsi teda nosnice 😀

terezi79
27. lis 2013

@pavli79 Budu na Tebe myslet a cekat dobre zpravy!! 😉

jawuna
27. lis 2013

@pavli79 Moc držím palce!!!

pavli79
27. lis 2013

Dekuju! Jdu na kute a preju si co nejvic vajuch zitra... I kdyz 41 uz je zas trochu moooc 🙂 🙂

raffaelo
28. lis 2013

Holky prosím vás, jdu si ještě jednou pro radu. Jdeme do Heliosu znovu na kontrolní spermiogram - protože už to je víc jak 3 měsíce od toho posledního. Je možné se tam s nima domluvit, že bych si jenom zavolala jak to dopadlo, nebo to ani po telefonu neříkají. Na té konzultaci jsme tam byli poprvé, takže v podstatě víme jaké ty možnosti jsou a nejsou.

terezi79
28. lis 2013

@raffaelo To nevim-mozna, ze se da zavolat doktorovi, ale nejlepsi asi bude se zeptat, az se budes objednavat, ne? 😉