Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
17. zář 2014

NEJDELŠÍ DVA TÝDNY…
Naše milé budoucí maminky, mnoho z vás popisuje cestu léčby IVF jako jízdu na horské dráze se střídajícími se pocity radosti, stresu a strachu z výsledku. A ze všeho nejhorší je podle vás doba mezi zavedením embrya a těhotenským testem, ta je pro většinu z vás tím nejdelším a nejnáročnějším obdobím. Rádi bychom vám pomohli pochopit co se děje s vámi a vaším tělem právě v tomto období tak, abyste čekání na vytoužený výsledek mohly strávit co nejvíc v pohodě a v klidu.
• křeče
V období mezi transferem a těhotenským testem jsou křeče velmi časté - a to zejména poměrně brzy po zavedení embrya nebo také přibližně 7-10 dní po inseminaci. Mohou být způsobeny implantací embrya a často jsou velmi podobné křečím před menstruací. Pokud žena ale necítí žádné křeče, vůbec to neznamená, že se embryo neimplantovalo.
• špinění nebo slabé krvácení
Špinění nebo lehké krvácení je dalším častým příznakem a rozhodně to nemusí znamenat, že jste neotěhotněla a že vám začíná menstruace. Mnoho žen popisuje špinění brzy po transferu embrya – stejně jako v předchozím případě, může to být způsobeno implantací embrya. V této době je děloha silně prokrvená a při implantaci embrya může dojít k dráždění blízké cévy a to způsobí krvácení. Některé ženy mohou zažít velmi silné krvácení i v případě, že jsou těhotné. Do konce 12. týdne těhotenství není děložní dutina zcela vyplněna placentou a z volné děložní sliznice může těhotná žena i opakovaně krvácet.
• bolest nebo otoky prsou
Vaše prsa mohou být velmi bolestivá a oteklá, jelikož dochází ke zvyšování hladin hormonů, zvláště progesteronu. Každá žena ale opět reaguje jinak – některá má bolesti prsou a těhotná není, jiná necítí žádný rozdíl a přesto je těhotná.
• nadýmání
Nadýmání je velmi časté, zvláště po stimulaci, jelikož jsou vaše vaječníky stimulovány více než v přirozeném cyklu a proto mohou být oteklé. Po přenosu embrya, pokud dojde k implantaci, jsou produkovány další hormony. To může způsobit, že se jsou vaječníky i nadále velmi aktivní a to může zvýšit pocit nadýmání. K nadýmání může dojít bez ohledu na to, zda k implantaci embrya došlo nebo ne. Nicméně samotné nadýmání nebude mít vliv na embryo a jeho šanci na implantaci.
Jako velmi často při léčbě neplodnosti existuje jen velmi málo černých nebo bílých situací, mnoho z nich je, řekněme, šedých. Některé ženy popisují všechny příznaky a pocity, které jsme výše popsali, jiné nemají žádné z nich, některé popisují pocity úplně jiné. Všechny tyto ženy ale mohou, nebo také nemusí být těhotné.
Jasnou informaci o těhotenství vám dá až těhotenský test. Proto všem ženám vždy doporučujeme vyčkat až do 12. dne po zavedení embrya a provedení těhotenského testu odběrem krve na hCG. Z močového testu nebo testu prováděného dříve, se nedá jasně říci, zda došlo nebo nedošlo k těhotenství. Spousta z vás se ptá, jestli když je 7. nebo 8. den těhotenský test z moči negativní, zda je vše ztraceno. Na to můžeme odpovědět jen to, že definitivní výsledek je až 12. den po zavedení embrya – potvrzený odběrem krve.
V případě, že máte jakékoliv pochybnosti, není vám dobře, špiníte nebo krvácíte, zavolejte našim IVF koordinátorkám, jsou vám připraveny kdykoliv poradit, případně zprostředkovat kontakt s lékařem.
Vaše Sanatorium Helios

jawuna
17. zář 2014

Omlouvám se, že jsem zabrala tolik místa 😀

artepka84
17. zář 2014

@lujsyta
@jawuna Holky, vám říkali, zda je po pg embryjko jedničkové nebo jaké kvality a další podrobnosti? Mne rekli pouze vhodné/nevhodné k transferu, tak nevím...prý bych měla dosta jeste nějaký protokol o pgd, který jsem zatím nedostala(neměli ho hotový), co všechno je v něm uvedený? díky

jawuna
17. zář 2014

@artepka84 Říkali mi nějaké info než se to mrazilo, když jsem volala, ale to už přesně nevím, jenom vím, že to byly hatchující blastocysty. A po PGD jsme pak dostali zprávu u KETu, tam bylo napsaný jenom jestli bylo po vyšetření OK nebo tam byla nějaká chyba, ale už nevím jak přesně, už je to dlouho a vůbec nevím, kde to mám 🙂

madlenka87
17. zář 2014

@jawuna
@artepka84 @kejtblue @genio Ahojte holky! Dneska mi volala embryoložka výsledky pgd. Tak ze 3 máme vhodné k transferu 2. Takže celkem 2 + 1 🙂 Mám radost! Toho jednoho je mi sice moc líto, ale stejně mi spadl obrovský kámen ze srdce 😉 Tak teď v neděli ultrazvuk.
@kejtblue Poněkud mě zneklidňuješ, že se neozýváš! To u tebe není obvyklé... snad je vše v pořádku 🙂
@bibianka Dej vědět, jestli máte nějaké nové info 😉 A myslím, že krev na hormonální profil ti klidně vemou i o víkendu. Ale stoprocentně ti to potvrdí koordinátorka.

madlenka87
17. zář 2014

@artepka84 Taky mi dnes říkala jen, jsou/nejsou vhodná k transferu. Zbytek bude asi až v té zprávě... A ptala se, jestli chci znát ta pohlaví, tak jsem chtěla 🙂 Ale nepovím, holky, protože manžel to taky nechce vědět, takže to nebudu psát ani tady.

madlenka87
17. zář 2014

@lujsyta Ahoj, moc ti držím palečky! Taky mě to brzy čeká 😉 Určitě se ozvi, až budeš vědět výsledek, rády budem gratulovat 🙂

jawuna
17. zář 2014

@madlenka87 Super, skvělý výsledek ;) Tak teď budeme moc držet palečky, aby ta vaše strastiplná cesta brzo skončila 😵

genio
17. zář 2014

@madlenka87 parááda 🙂 super zprávy, tak teď už jen huráááá na KET 🙂

artepka84
18. zář 2014

@madlenka87 Supeer, jen tak dál!Už stříháš metr do KETu, ne?🙂

madlenka87
18. zář 2014

Holky, prosím vás, pamatujete si, v kolik jste na ten transfer šly? Myslíte, že to má nějaký řád? Jako třeba že prvně se dělají odběry vajíček a pak později transfery? Nebo je to individuální? Co myslíte? 😒

madlenka87
18. zář 2014

@artepka84 No skoro jo, móóóc se na to těším 🙂 Jsem zvědavá, co mi řeknou v neděli 😉

jankajarni
18. zář 2014

@madlenka87 Džím palce, at je pořádná sliznice🙂 Já čekám na ms, ale spíš se nějak víc bojím než těším. To minulý zklamání bylo hnusný, pže tomu pgd jsem hrozně věřila, že je to skoro jistota a ono nic...A podle čeho si budeš z těch 2 vybírat, nebo to rozhodnou oni? Já měla v době transferu vyšetřený jen jedno, tak nebylo o čem dumat, to druhé prošlo pgd až po KETu. Šla jem myslím v 11, určitě nejsou transfery ráno jako opu, ale spíš tak od deseti dál tipuju...

artepka84
18. zář 2014

@madlenka87 Já byla ve dvanáct hodin

artepka84
18. zář 2014

@madlenka87 V kolik se dělají v nedeli ultrazvuky, taky od 7 do 8?

madlenka87
18. zář 2014

@jankajarni Děkuju! No vybírat si určitě nebudu. Předpokládám, že se začíná od těch nejlepší kvality, ale když jsou na tom stejně, tak nevím, podle čeho to vyberou... Ať ti to rychle utíká!

madlenka87
18. zář 2014

@artepka84 Jsem objednaná na 8.

andryst
19. zář 2014

@madlenka87 Ahojky ,můžu se tě zeptat co ti dala ta paní doktorka na bolest břicha? Mám totiž to samé hyperstimulák..33vajíček :(křeče v břiše...otřes.děkuji předem.

madlenka87
19. zář 2014

@andryst Ahoj, to je mi moc líto! Napsala mi "Lanzul" - měla jsem na to recept, tak to asi nekoupíš volně ☹ Ale pozor, prosím tě, já jsem to dostala na ŽALUDEK. Strašně mě bolel žaludek a způsobily mi to ty injekce na hyperstimulák. Bylo tam i v příbalové informaci napsáno, že to může vyvolat žaludeční vředy. Takže jestli máš křeče spíš v podbříšku, tak mě to sice strašně mrzí, ale tohle by ti určitě nepomohlo ☹ Když jsem o tom mluvila s koordinátorkou, tak mi říkala, že je to blbý, ale že se s tím nic moc dělat nedá. Že to přejde. Ale prý kdyby se to nezlepšovalo, byly jsme domluvené, že přijedu na kontrolu (asi sono). Kolikátý den máš po odběru? Já jsem měla bolesti (teď nemyslím ten žaludek) 5 dní. A to jsem první 4 dny skoro pořád ležela, protože nic jiného jsem ani dělat nemohla. Pak rovnou do práce, ale přežila jsem to 🙂

artepka84
19. zář 2014

@madlenka87 Tak na nedeli tfuj, tfuj!! Takze date jedno embryjko po pgd a pak mate ještě jedno vysetrene a jedno nevysetrene, jestli se nepletu?

madlenka87
19. zář 2014

@artepka84 Děkuju moc! A je to přesně tak, jak píšeš 😉 Doufám, že sliznice bude dobrá... snad nemá proč nebýt a pro jistotu piju i kontryhel. Už ho piju tak strašně dlouho (celou dobu snažení, když jsme ještě nevěděli o zdravotních problémech manžela), že mi už i chutná 😀 Co ty? MS zatím nic?

artepka84
19. zář 2014

@madlenka87 Určitě bude výstavní, nejmín 8 mm🙂 Já si ted dávám pauzu s Femibionem, pořád jsem ho užívala a nějak se to snažení protahuje, tak chci aspon měsíc bez...Jak dlouho se vlastně snažíte? My už dva a půl roku celkem, s ivf rok a půl:( MS zatím nic, ale nevím, jestli si vlastně přeju, aby byl ket dřív nebo dýl, mám hroznej strach z dalších neuspechu... pokud to nevyjde, uvazuju se zeptat na transfer dvou najednou, nejak uz je to pro me strasne dlouhyyyy vsecko

madlenka87
19. zář 2014

@artepka84 My dva roky a pár měsíců... Po Novém roce jsme se dozvěděli tu manželovu diagnózu ☹ Teď bylo zrovna zas takový období, kdy se všichni (rodina, známí, kamarádi) ptali, co teda, jak jsme na tom, kdy bude mimi atd. atd. A to je něco na mě. Já ty dotazy už úplně nesnáším 😠 Dlouho byl pokoj a teď se to zase tak sešlo... Přitom všichni moc dobře ví, že miminko chceme a že jsme z toho nešťastní. Tak bych si tolik přála, přijít konečně s tou dobrou zprávou a zalepit všem pusu 🙂
Já tě úplně chápu. Strašně strašně moc bych vám to přála! Máš toho za sebou mnohonásobně víc než já. Ze mě už by byl snad cvok, obdivuju tě!

artepka84
19. zář 2014

@madlenka87 Já Tobě taky a věřím, že tu co nevidět budeš psát radostnou zprávu a já tě snad pak někdy budu následovat🙂 Přesně, jak píšeš, nejhorší je, že už něco za mnou je a každá další stimulace byla těžší a těžší. I když tahle poslední čtvrtá byla fajn tou změnou do Heliosu, konečně pod kontrolou a tak..ale při druhé strašné bolesti OHSS, i když 27 vajíček nebylo až tak hrozně moc... a při druhé i třetí chřipka, takže na palici...a pak ty naděje a potrat, ten byl děsivej a veliký bolesti, pač mě neposlali na revizi..ale tak snad už jsem si to nejhorší vybrala a bude jednou líp, ta radost by mi to všechno vynahradila, to vím. Tak si pěkně odpočin zítra a v nedeli čekám na dobrý zprávy a pochvalu z ultrazvuku🙂

andryst
19. zář 2014

@madlenka87 Děkuji moc za info,jsem 2den po odběrech,podbříšek taky bolí ale ty křeče v břiše...jak už jsem psala utrpení :(Já šla do práce hned druhý den ☹

madlenka87
20. zář 2014

@andryst ☹ A dostala jsi taky ty injekce na hyperstimulák? Moc ti přeju, aby se ti brzo ulevilo! Kdyby to bylo blbý, tak se třeba aspoň poraď s tou koordinátorkou... Hezky si teď o víkendu odpočiň, snad to pomůže 😉 A jak na tom jste, jestli se můžu zeptat, kolik se vám oplodnilo vajuch?

madlenka87
20. zář 2014

@artepka84 Určitě dám vědět 😉 Musíme dát těm statistikám konečně na prdel 😀 Zatím jim do těch kolonek naše skupinka moc nezapadá ☹ Je na čase to změnit! Počkejte, holky, to bude vlna: @madlenka87 @andryst @artepka84, po novém roce se přidá @genio a @petule ještě! Peti, ty kdy? Dlouho ses nám neozvala. A pak uděláme ten těhotenský sraz 😀 Pěkně to mám namalovaný, že jo??? 😀 😵 😀

petule1983
20. zář 2014

Ahojte holky, dlouho jsem se tu nic nekomentovala, každopádně vás ale pořád sleduji 🙂. U nás je stav takový, že máme za sebou 2. neúspěšný transfer, jsem objednaná na konzultaci a na další stimulku půjdeme asi někdy v příštím roce, ale to se uvidí až po konzultaci. Zatím na to ani moc chuť nemám, takže nevím, jestli hned po novém roce nebo ještě později, uvidíme 🙂
@kejtblue co se s tebou děje, je všechno v pořádku?

jawuna
21. zář 2014

@madlenka87 to je slovo do pranice 😎 já na vás budu dohlížet 😉

genio
21. zář 2014

@madlenka87 noo máš to vymyšlené moc pěkně 😀 teď aby to vše šlo podle plánu 🙂