Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
16. črc 2015

@zirafka1988 @drao V Heliosu dělají jenom prodlouženou kultivaci, bez té to moc nemá smysl 😉

paracka
16. črc 2015

Necetla sem celou diskuzi ale pridam svou troskou, ja syndrom pco a manzel spatny spermiogram a pry normalne neotehotnime. Manzel bral macu, me zadne leky nedali. Byli jsme na iui ale bez uspechu. Tak sem si sla uz domlouvat jak s ivf a manzel mi dovolil poridit si kote a ja se mu venovala, nemyslela na mimco a otehotnela sem prirozene

zirafka1988
16. črc 2015

@jawuna aha, děkuji. to jsem nevěděla. já se v tom moc nevyznám 🙂 jsem v tom nováček a doufám, že to na první pokus dáme 🙂

jawuna
16. črc 2015

@zirafka1988 Budu držet palce 😉

zirafka1988
16. črc 2015

Holky ktere jste pichaly diphereline, stalo se vám někdy, že by vám trochu roztoku uteklo? Já jsem dneska byla nějaké kopyto a prostě jsem nebyla schopna to všechno nasát. Tak si to vzal na starosti manžel a tomu to nasalo ale jak tam byl asi vzduch tak mu tak kdyby vystriklo trochu ven. Takže jsem si pichla cca 0.9 a ne celý 1ml. Achjo . Jsem z toho tak nervózní ze nejsem schopna to v klidu pichnout.

andryst
17. črc 2015

@renda12 Ahojky,píšu že genetiku mám za sebou (našli mi tu mutaci),poslal mě tam můj gynekolog kterému bylo už divné, že jsem byla na 5ketech...a nic...Měla jsem vajec jak na velikonoce 🙂 i kultivace o.k.,ale jakmile to dají do mě ,tak nic...2xbioch.těu.plod nepřekročil 5týden ........ Jinak na Helios si stěžovat nemůžu,to bych si protiřečila,prostě to nevyšlo.....Prostě mít dítě nebudem.....

zirafka1988
17. črc 2015

@drao chtěla jsme se zeptat, viz můj dotaz výše na všechny tady ve fóru, jestli se ti někdy stalo, že sis píchla necelý ten 1ml? já jsem včera taková nešikovná, že jsem tam prostě nedostala celou dávku :(

drao
17. črc 2015

@zirafka1988 ahoj, ano, pan Texl je takový rychlejší,ale ono se není co divit, má toho hodně na práci, a asi je tak zvyklý 🙂 ale neodbývá nás,jednou sme u něho seděli skoro hodinu 😀 S tím deferelinem si myslím, že je to v poho, mě ze začátku v té lahvičce vždy něco zbylo, nepovedlo se mi to nasát všechno, až pak mi manžel poradil, no co já bych bez něj dělala 😉 obrátím ji vzhůru nohama a tak se mi podaří nasát všechno. A teď u toho merionalu mi občas taky něco uteče mimo, ale s tím se asi počítá 🙂 nehrotila bych to.

jawuna
17. črc 2015

@zirafka1988 Taky bych byla v klidu, nějaká troška to nemůže ovlivnit 😉

zirafka1988
17. črc 2015

@drao
@jawuna

děkuji holky, fakt jsem z toho byla docela vyhukaná a ještě jsem dostala sprda od manžela že jsem kopyto :(

m_o
18. črc 2015

@zirafka1988 taky jsem to tak mela. Bud se nepodarilo nasat uplne vse, nebo po pichnuti neco vyteklo z kuze. Neni to zadna tragedie, myslim ze je to mormalni. Ten diphereline ma blbou lahvicku 😀 menopur sel krasne celej nasat.

m_o
18. črc 2015

@andryst ja mam taky leidenskou mutaci. Vedela jsem to uz driv, nez jsem sla na ivf, v heliosu to resili tak, ze az v den transferu jsem brala anopyrin 100 mg. Do vysledku z krve jsem brala tohle po potvrzeni tehotenstvi si picham kazdy den injekce na redeni krve. Zkus se na to zeptat. I kdyz muj gynekolog rikal, ze kdybych otehotnela prirozene, tak staci do 1 mesice si pohlidat to redeni krve, ze zacatku to az tak nevadi.

lukjak
18. črc 2015

@zirafka1988 Ahojda. Jo jak říkají holky je normální, že se neveme z lahvičky uplně vše. Já na to mám vychytávku,že tu ampuli trošku nakloním. Někdy se mi taky stane, že mi vyteče pár kapek zase ven z břicha, ale na to už jsem taky přišla,protože tu jehlu vytahuju moc rychle. Teď ji vytahuji pomaloučku,někdy i počkám a dobrý. A jestli ti manža řekl,že si kopyto,měl vidět předevčírem mě 🙂 jsem si trefila tu velkou tepnu na boku břicha. Už jsem měla břicho rozpíchané,tak jsem hledala nějaké VIP místečko a jak jsem píchla,tak to děsně křuplo,tak už jsem věděla,že je něco špatně..no a jak jsem ji vytáhla,tak takový gejzír krve..začlo to normálně stříkat a manžel,když mě viděl, tak začal křičet ježišii kriisteeee, doktor říkal do břicha a néé do boku a já na to, že já to popletla 😀 tak jsem na něj křičela,ať mi hodí utěrku 😀 a on že se na to nemůže koukat,že to nedává 😀 pak jsme se tomu strašně smáli 😀 přešlo to do minutky ,ale říkám si,že nevim nevim,co bude dělat pak u porodu 🙂

andryst
19. črc 2015

@m_o Ahojky,s pane prim.Texlerem už jsem si o tom už psala,taky mi psal o tom anopyrímu...a na hematologii mi zas řekli že mám píchat fraxipín....tak teď komu věřit.... 😕 páč samozřejmě chci zvýšit šance 😵

m_o
19. črc 2015

@andryst ahoj. Na hematologii jsou doktori moc opatrni. Na druhou stranu moje prvni ivf jsem absolvovala v jinem car, poctive pichala fraxiparine a k nicemu mi to nebylo, jelikoz se opakovane nedarilo. Pak nasledoval prestup do heliosu, bez injekci na redeni krve pouze ten anopyrin a hned prvni pokus vysel. Nehlede na to, ze jsem cca az mesic po otehotneni mela injekce na redeni krve a ku podivu zadnej fraxiparine ale clexane a ten anopyrin bohate stacil, nicemu to nevadilo. Po druhe bych to vyresila stejne. Dr Texl vi co dela a co si v takovým pripade muze dovolit. Ja mu plne duverovala a vyplatilo se ✌ 👍

zirafka1988
20. črc 2015

@m_o
@lukjak
@drao holky mužů se prosim zeptat, kolikátý den po poslední provere jste dostaly MS? Pokud jste teda Proveru braly.

m_o
20. črc 2015

@zirafka1988 ja ji nebrala. Brala jsem antikoncepci.

drao
20. črc 2015

@zirafka1988 já brala proveru 9 dní a týden po vysazení jsem to dostala. A to jsem ještě dva dny předtím špinila, ale já to tak mívám normálně, někdy i víc dní špiním než se mi to rozjede. Ms mi teda začla 33.den, mívám cyklus kolem 35, takže si myslím, že u mě moc nezabrala. Myslela jsem, že to dostanu dřív, ale aspoň že přišla 🙂

zirafka1988
20. črc 2015

@drao no právě koukám dneska ráno, že přišla teda dřív, v pátek jsem měla poslední proveru a dneska ráno mě čekalo teda pěkné probuzení. zdá se mi to docela brzy ale tak snad to bude ok. podle toho jejich stimulačního rozpisu jsem to měla dostat 30.-32. den cyklu, což vycházelo až na konec týdne.

lukjak
21. črc 2015

@zirafka1988 já proveru nebrala,tak neřeknu. Ale já taky nejsem tabulková.Mám opačný problém než ty, taky jsem se nevešla do jejich stupnice 30-32 dc. Dostala jsem to až 35 den. 🙂 ale myslím,že to neva. I když Texl říkal, že kdyby to bylo déle, že mám volat, aby to nebyla cysta. Kdy se máš dozvědět výsledky z krve? Já myslím, že od vysazení provery, duphastonu či utrogestanu to máš dostat od vysazení 3-10 den.

zirafka1988
21. črc 2015

@lukjak dostala jsem to přesně 3 den od poslední provery (včera), dneska ráno jsem byla u nás v Opavě na odběr krve a výsledky budou buď dneska odpoledne nebo až zítra. pak budu hnedka volat do Heliosu.

drao
21. črc 2015

@zirafka1988 nic nechodí přesně 🙂 já sem doufala, že mi to přijde dřív a stejně došlo jako normálně.. četla sem i že některý co proveru braly to dostaly 28.den, tak sem myslela že přijde dřív a ono nic 🙂 ale to je jedno, hlavně že přišla a může se pokračovat dál ne 😉 mě čeká ještě pár dní a jde se na to, ale vypadá to na hyperstimulák, takže si budem muset počkat na další cyklus

zirafka1988
23. črc 2015

@drao tak držím palečky ať vše proběhne ok. já si dneska začínám píchat merional, tak mě napadlo, nepíchala sis diph i merional stejnou stříkačkou že?

drao
23. črc 2015

@zirafka1988 ne to rozhodně ne 😀 na každý jinou stříkačku i jehly 🙂 už sem přibrala kilo, břicho se mi zvětšilo o 4 cm, jsem nafouklá jak balon, nejspíš fakt budem muset čekat na nový cyklus, mám pco a tam je prý dost velká pravděpodobnost, že hyp mít budu..

zirafka1988
23. črc 2015

@drao no Já na váhu raději nelezu 😀 ale pravda ze jsem taky cela opuchla . Tak snad to je jen dočasný stav.

serenna30
24. črc 2015

Holky chystám se do Heliosu na inseminace. Kolik jste platili? Chtějí po mě 1350,- Kč. Já myslela, že 6* za rok je to zdarma placené od pojištovny...

m_o
24. črc 2015

@serenna30 na pojištovnu to jde, jinak by to bylo ještě dražší.. A ceník mají na webu.

renda12
24. črc 2015

@serenna30 pojišťovna pouze taky přispívá nějakou část žádný zákrok není zdarma ivf,ket,Iui vždy něco platíš

hajdulak
30. črc 2015

@veverka.terka byly jsme v Heliosu někdy v dubnu 2015... Texl doporučoval na zlepšení spermií pouze vitamín C, zinek a selen (ale že je na naší úvaze, zda to budeme brát). Pak nám ještě dával nějaké jiné info o preparátech, ale o tom se jen lehce zmínil. Jména těch preparátů si nepamatuji. Pokud bys je chtěla, podívala bych se doma, jak se vše jmenovalo. Ale závěrem: přítel bral pouze 3 měsíce před IVF zinek, selen a vit. C a spermiogram byl mnohem lepší (snad díky tomu).

zirafka1988
3. srp 2015

Holky jak jste zlikvidovaly pouzite jehly? Dávaly jste to třeba do lékárny nebo to donesly do Heliosu?