Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

teruberi
12. říj 2011

Jinak se moc omlouvam, zakecala jsem se v jine diskuzi a ted uz musim bezet 😅 ...tak pekny vecer 🙂

pepitas
12. říj 2011

@teruberi
Taky jsem toho už dost zažila a momentálně su z toho ještě hodně špatná... Určitě je lepší IVF, než to IUI. I když popravdě už nevěřím tomu, že by nám to někdy vyšlo. Ale třeba se stane nějaký zázrak. Dnešní večer, vlastně i noc trávím v práci. ☹( Vůbec se mi nechce, nejradši bych šla už spát,su nějaká unavená.

danissa
12. říj 2011

Ahoj holky, když to tu tak pročítám, tak mi to nedáa musím sem dát taky svůj příběh o cestě za naším miminkem. A taky mohu porovnat přístup v Reprofitu a v Heliosu. Nedivím se, že Helios má nejlepší výsledky v Brně, můj příběh je toho taky důkazem. Jsou to profíci a, opravdu léčí, nesázejí jeden pokus za druhým jako tomu je v RF (tam to bylo stále dokola "však ono se vám jednou podaří...")

Do RF jsme chodili asi tak 1,5 roku a podstoupili jsme 1x nativní IVF, 1x klasické IVF a 2x KET, vše bez úspěchu. Ano, prostředí je velice příjemné, jakoby rodinné.I veškerý personál je moc milý, nikdy jsem tam neviděla někoho zamračeného, či nepříjemného, jsou skutečně velice ochotní. A co je také velké plus, tak se nesnaží vytáhnout z lidí co nejvíce peněz, ale naopak - vždy se snažili o co nejlepší cenu. JENŽE - celou dobu jsme s manželem poslouchali jen "nebojte, vy jste ještě mladá, však ono se to jednou podaří". Udělali nám imunologické a genetické vyšetření - vše OK. Ovšem špatný spermiogram - morfologie a progresivní pohyb. Takže jsme zkoušeli a stále nic. Ptala jsem se po dalších možných vyšetřeních a stále nám tvrdili, že je to zbytečné, že se jednou určitě dočkáme, zkrátka nejraději by sázeli jeden pokus za druhým a nic neřešili. Takže z vlastní iniciativy jsem šla na laparoskopii a manžel si zašel na urologii. A ejhle - já mám menší ložiska endometriózy a začínající sanktosalping v obou vejcovodech (a minimálně endometriózu je nejlepší před IVF léčit - zvyšuje to úspěšnost). Manžel má bakterie ve spermatu (před IVF je to nutné přeléčit antibiotiky) a taky malou varikonelu. Takže toto zjištění nám tak nějak vzalo tu naši 100% důvěru v Reprofit, manžel byl tedy hodně naštvaný, cítil to tak trochu jako zanedbání péče, o penězích nemluvě.

Tak jsem nás objednala do HELIOSU a už to frčelo. Mě přeléčili endometriózu, manželovi nasadili antibiotika na ty bakterie, které ale bohužel nezabraly a bakterie tam stále byly. Takže řešením nakonec bylo, že manželovi udělali TESE (tak se jedině dalo těm bakteriím vyhnout, ty totiž vznikají až po cestě "ven"), vzhledem k dřívějším neúspěšným pokusům nám přes pojišťovnu zařídili PGD bez doplatku a výsledkem bylo jedno zdravé embryjko, které mi nakonec zavedli. No a už tři měsíce nám v postýlce spinká naše zdravá, milovaná Sofinka 🙂. Přístup doktora Texla byl nesrovnatelný s RF. Šel do detailů, skutečně pátral po příčinách naší neplodnosti a hlavně - aktivně to řešil. Je to i o štěstí, že se nám u nich povedl hned první pokus, ale rozhodně, kdyby se mě někdo ptal na doporučení, tak jednoznačně Helios. A to tady nepíšu o protokolu stimulace a řešení OHSS. Vše se kontroluje několikrát během stimulace (alespoň 3x na krev a na UTZ).

Takže holky Helios je nejlepší volba a s potřebnou trochou štěstí věřte, že všechny tady budete brzy maminkami 😉 Všem přeji hodně štěstí v nelehkém boji ve světě IVF!!

pacinkadol
13. říj 2011

@pepitas Aha,tak to jo,ja jeste vysledky spg nevim,ale pocitam, ze pujdeme taky do IVF. Nastesti v Heliosu top s tema penezma neni tak strasny, ja jsem si to srovnavala s jinymi CARy a vychazi to tam nejlepe...tak drzim,at mate brzy usetreno,at uz mate mimiska 😉

pacinkadol
13. říj 2011

@teruberi Jak je?Skoro mamko? 😉

pacinkadol
13. říj 2011

@danissa To jsi me potesila, ze ma nekdo s Reporfitem podobne zkusenosti jako ja...A taky uklidnila, ze jsi jako spousta dalsich tady spokojena v Heliosu,aspon se mi bude lepe prochazet celym tim procesem, kdyz vim, ze nas je vic 🙂

pacinkadol
13. říj 2011

Haloooo! 🙂

petra878
13. říj 2011

ahoj holky, tak se zatim jeste drzim a nestestuju 🙂 musim to vydrzet do zitrka, bojim se, ze bych tam jeste nemela // a kleplo by me z toho 🙂

hanka1011
13. říj 2011

Hezký večer všem!

hanka1011
13. říj 2011

@petra878 Správně, vydrž! O to více budeš překvapená 😉

hanka1011
13. říj 2011

@pacinkadol Jak se tu krásně míjíme, že?

hanka1011
13. říj 2011

@danissa A Tobě nějak v Reporfitu podcenili OHSS? Jesti se můžu zeptat? Já jsem na to měla taky náběh,ale v Heliosu to podchytili hned v začátku a proběhlo to v pohodě...

flyaway
13. říj 2011

@hanka1011 Já měla taky náběh na OHSS, chytlo mě to v den OPU, ale dostala jsem 4 (pěkně bolavý) injekce do zadku a za pár dní bylo po všem 🙂

teruberi
13. říj 2011

Ahoooj! 😎

teruberi
13. říj 2011

@pacinkadol Ale jo, je mi fajn,nejak jsem uplne ted vypustila z hlavy testovani, proste ziju jako nnormalne a pak se uvidi...snad to dopadne...moc bych si to prala....Co ty? Kdy zacinas?

teruberi
13. říj 2011

@hanka1011
@flyaway
A co je to OHSS?Dekuji 😅

teruberi
13. říj 2011

@pepitas To je jasne,ze jsi z toho spatna, clovek vynalozi takove usili aby to zvladl a kdyz to pak nevyjde, je mu to zakonite lito...Ale nezoufej, proste tomu dej jeste sanci a treba to vyjde. Vzdyt IVF vlastne take nema 100% uspesnost, tak nekdo to bohuzel musi absolvovat vicekrat, aby se dockal vytouzeneho miminka. Myslim, ze v Heliosu jsi v dobrych rukach.Doufam, ze tento cyklus uz bude ten vas posledni a do tretice uspesny!

teruberi
13. říj 2011

@petra878 sikula 😉 budu na tebe myslet a hypnotizovat na dalku test, at jsou tam dve dalnice !!! 😉

flyaway
13. říj 2011

@teruberi To je ovariální hyperstimulační syndrom - zvětšené vaječníky, volná tekutina v dutině břišní, zvracení, bolesti, někdo skončí dokonce až v nemocnici na kapačkách... No prostě taková "příjemná" záležitost 😒
Mě osobně se naštěstí ani nestihl rozjet, ty injekce to zastavily, pouze mě cca týden po OPU dost bolelo břicho, pak to odeznělo 🙂

danissa
13. říj 2011

@hanka1011 Hani, v podstatě u mě vyloženě v Reprofitu OHSS nepodcenili, nebo nechtěli podcenit. Hned v den OPU mě dali nějaké léky, které jsem brala myslím až do ET (v příbalovém letáku bylo psáno, že to jsou léky na zastavení laktace, nechápu teda, jakou to má souvislost s OHSS). Ale stejně jsem OHSS měla (nafouknuté břicho jak balon, dokonce jsem jednou v noci omdlela, ale žeprý to nic není, říkal dr. ☹
Narozdíl od toho, v Heliosu mě hned v den OPU a pak ještě následující dva dny píchli injekci do zadku a OHSS se vůbec nerozjel 🙂 . A to jsem v Heliosu měla 30 vajuch, v RF jen 14.
Takže pro mě jsou v Heliosu určitě větší profíci, opravdu léčí a rozhodně nic nepodceňují. Rozhodně ví, co dělají a není to je o zkoušení a plácání pokusů...

danissa
13. říj 2011

@pacinkadol Moc držím palečky, tfuj tfuj 🙂 !!

petra878
14. říj 2011

@teruberi Dik...asi to pomohlo ;) jsou tam ;)

hotaska
14. říj 2011

@petra878 Jééé, celé odpoledne čekám na tuto krásnou novinku 🙂 moc gratuluji!

teruberi
14. říj 2011

@flyaway jezis,ja jsem blba, dyt vim...akorat ta zkratka me zmatla...jak kdybychtu uz mesice nediskutovala🙂 dekuju...

teruberi
14. říj 2011

@petra878 To je perfektni!!!!Moc gratuluju 🙂

teruberi
14. říj 2011

Doufam, ze budu pokracovat ve stejnem trendu 🙂 My vsechny...! 🙂

hanka1011
14. říj 2011

@danissa
@flyaway
Tu injekci jsem měla také a faktem je, že se to ani nerozjelo...

hanka1011
14. říj 2011

@danissa Také jsi myslím, že je Helios velice profesionální pracoviště. A nevím, jestli jsem to někde přehlédla-Ty už máš miminko? Nebo se ještě snažíte? 🙂

hanka1011
14. říj 2011

Tá naše malá dnes hrozně kope...asi neusnu. Tak alespoň přeji dobrou noc vám všem 🙂

hanka1011
14. říj 2011

@petra878 Gratuluji! Skvělá zpráva!