Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

tomik1234
30. kvě 2016

@ilonaat Držím palušky a testovala jsi? Já ještě ne a nemám na to nervy... :(

ilonaat
30. kvě 2016

@tomik1234 Ano. Testovala a dneska mi vzaki na gynde krev z prstu a udelali test a taky negativni. Takze na odber krve ani nepojedu. Vysadim leky, dostanu menses a pujdu do dalsiho boje. A taky si zajdu za doktorem si promluvit, dneska tam nebyl, jestli by nebylo rozumny jit na laparoskopii, aby se zjistilo, jestli tam neco nebrání uhnizdeni. Polyp, endometrioza....něco.

lenusaak
30. kvě 2016

@ilonaat na to by ti stačila hysterektoskopie , laparou by to nedělali. Určitě je rozumné to vše překontrolovat, ať má člověk jistotu. Držim pěsti

tomik1234
30. kvě 2016

@ilonaat JJj souhlas stačí se "kouknout" bez řezání. A tzn MS ještě nepřišla?

ilonaat
30. kvě 2016

@tomik1234 Ne MS zatim ne. Jen špinění. Asi to brzdi prášky.
No s co ty? Jak to vypada? Doufam ze aspon ty budeš mit pozitivni vysledky 😉 Držím pěsti. ....

tomik1234
30. kvě 2016

@ilonaat Hm, tak zkus ještě ten 12 den, co? Já si koupila TT, ale nevím, jestli budu mít ty nervy testnout...

tomik1234
30. kvě 2016

@ilonaat A kolik máte ještě embryjek? A to je první ketík?

zabbkakvak
30. kvě 2016

Ahoj holky tak dnes krev a ultrazvuk v každém 4 folíky to není moc ale snad to bude stačit .Ve středu večer pregnyl a ve čtvrtek na odběr bojim ,bojim už ať je vše za námi s dobrým výsledkem.Můžu se zeptat co jste si vzali když jste šli na odběr kromě noč.košile a papuči?

tomik1234
30. kvě 2016

@zabbkakvak Já ani papuče neměla 🙂, nic jiného. Držím palce!!!

zabbkakvak
30. kvě 2016

@tomik1234 moc děkujuu.Doufám že když je tak málo folíku že tam bude nějake to vajíčko nejlépe i k zamražení

ilonaat
30. kvě 2016

@tomik1234 Ano prvni Ket. Druhy cyklus ivf. Máme jeste 4 embrya.
12ty den to bude zítra, ne? Byla jsem 19teho na KET, tak 10ty den byl vcera a 12ty bude zitra?..
..

tomik1234
31. kvě 2016

@ilonaat Aha, jasně já byla 20 na ET, jjj, to je 12 dneska. Já testovala včera a nic :(. Když tam 12ty den nic nebude, na krev už nepůjdu.

ilonaat
31. kvě 2016

@tomik1234 neeeee....to neeeee. To prece neni možný, ze bysme obě byly neúspěšný. Chjooo. Ale na krev jdi. Test nemusi byt spolehlivy. Ja byla na krev ale taly jen z prstu a zed si rikam ze jsem mela vzit klasicky. No nevim. Dneska zavolam do heliosu a uvidim co dal. Kokik mas jeste ty embryek?

pajinka1984
31. kvě 2016

Ahoj holky chybí mi na víkend 100 jednotek Gonal nebo Puregon, nemáte prosím některá zbytek na prodej? 🙂

tomik1234
31. kvě 2016

@ilonaat Já nemám žádné :(. Todle bylo jedno jediné. Ještě jsem to úplně nevzdala, ale dneska nebudu testit, zítra ráno. Test sice není spolehlivý, ale v opačném případě, tzn. že když je na testu dušnice místo dálnice 🙂, krev to nemusí potvrdit, ale o opačném případu jsem ještě neslyšela. A nechci slyšet že to nevyšlo když to bude z testu jasné. Ale stejně budu do Heliosu volat, ať to vyjde či ne, jak vysazovat léky.

zabbkakvak
31. kvě 2016

Holky to je strašný vidět tady samí neúspěch ach jo 😖 .Tak snad se to brzo otočí a všichni napíší že to vyšlo.

tomik1234
31. kvě 2016

@zabbkakvak JJj je to deprimující a na palici, ale třeba jsem zkrachovalý případ, tak na mne se nedívej 🙂. A víš jak počet není důležitý, ale kvalita jo. Tak držím palce, a ať už je čtvrtek!!! 🙂

zabbkakvak
31. kvě 2016

Ne to určitě nejsi zkrachovalí případ 😉 .Taky doufám že aspoň budou kvalitní když už jich je tak málo.Na palici to teda je pořádně už si připadám jak magor.Jjj jsem zvědava na ten čtvrtek co mě pak řeknou kolik jich tam našli atd...Však určo dám pak vědět 😎

zabbkakvak
31. kvě 2016

Můžu se ještě zeptat kolikáty DC jste byly na odběru ?

tomik1234
31. kvě 2016

@zabbkakvak Já myslím, že 15 den, pokud to nepletu ...

zabbkakvak
31. kvě 2016

Já budu 16DC tak asi je to akorád.

ilonaat
31. kvě 2016

@zabbkakvak Ja jsem byla 17ty den. Mela jsem devet vajec, 8 zralych a 7 se udrzelo do 5teho sesteho dne. Jedno zavedli a 5 vhodnych k zamrazeni se zamrazilo. Ale pripada mi ze jsem taky zkrachovalec. Druhy cyklus ivf. A porad nic. A nikdo nepatra po tom proc. Moc me to uz nebaví.

@tomik1234 Tak ti budu moooc drzet palce. Pak dej vedet. Me se pomalu rozjizdi MS. Prasky jsem si vysadila sama....

veverka.terka
31. kvě 2016

@tomik1234 jak se dari,vse v poradku?moc na tebe myslim 😉

Divam se,ze tedka se jaksi nedari,achjo ☹
@ilonaat mrzi me to,drz se a nenech se odbyt a zkuste patrat po pricine,drzim pesti 😉

zabbkakvak
31. kvě 2016

@ilonaat Tak ti to dobře začínalo měla jsi i zrale i na zmrazení no ale kde teda nastane ta chyba.Vždy je to o nervy ale uvidíš jednou to musí vyjít 😉

ilonaat
31. kvě 2016

@veverka.terka Dekuju.....jen přesně nevim, kde se nenechat odbit, protoze v heliosu se na dalsi ultrazvuk domluvim s koordinatorkou, potom se na tom ultrazvuku potkam s doktorem, co ma na spěch a pak nasleduje transfer aniz by prekontroloval sliznici nebo tak neco. Minule se me dokonce Texltal jestli jsem u nich poprvy a to jsem sla uz na KET. Asi myslel ze jsem nekdo kdo si nechal k nim převézt emrya nebo fakt nevim co si o tom myslet no. ....
@zabbkakvak Taky jsem z toho byla nadsena protoze pri prvním IVF v Plzni to byl naprostý propadák, ktery me dokonce stal ctvrty pokus, no co se ale deje ted me na klidu moc neprida.....Mam ted v hlave jen samy neúspěch a bojim se jit do toho dal. No ale pujdu. Verim ze v Heliosu jsou to profesionalove a o jejich kvalitach nepochybuju, kdyz mi vypillali tolik emryek, jen by to chtelo asi, aby meli vice času na trosku osobnější přístup. Rada bych se zeptala na tolik veci jen neni kdy..... :-/

onno
1. čer 2016

@veverka.terka Ahoj dlouho jsem tady nebyla.Mrzí mě jak to u Vás dopadlo.Ale nezoufej.Nám se také nevydařilo 2 IVF a asi 6 KET myslím už si to moc nepamatuji.Car bych asi neměnila.Je pravda že jsou jedny zdrašších ,že tam jsou nějaké změny.Já tam jezdím furt máme ještě tři mražáčky. U nás to bylo že jsem to měla v hlavě pak jsem prostě prací a dobrým kolektivem a péči o syna na to vůbec nemyslela a povedlo se samo.A to manžel má 0,5 dobrých spermiích 99,5 špatných.Zázraky se dějí.Já si prostě myslím,že když se to povede jednou,tak v caru chyba není.My ženy si to děláme sami .Ale jak na to nemyslet.že?O to je to těší když víme do čeho jdem a víc o tom přemýšlíme.Nejhorší je že my si to vůbec neuvědomujem. Hlavně se dobře rozhoďni. Přeji moc štěstíčka nejen tobě ,ale všem.

zabbkakvak
1. čer 2016

@ilonaat to máš pravdu že tam nemají moc čas to jsem byla taky překvapená běží to tam jak na běžícím pásu.Hlavně mě i šokovalo když jsem tam viděla kolik lidí má s těhu problémy.To prostě nevidí člověk dokud se tam sám neocitne.Ale taky věřím když tam chodí tolik lidí že Helios nám pomůže.Předtím jsme chodili do Unici tam nám řekli že přítel má pomalejší sper. ale že to není úplně nějak hrozný a ja ze jsem v pohodě akorad na štítnou žlázu napsali prášek byly jsme na 3 IUI a nic tak jsme chvíli udělali pauzu a rozhodli se jít ještě do Heliosu.Tak jsem zvědavá snad to vyjde zítra mě čeká odběr tak snad tam nějaké vajíčko bude😉

tomik1234
1. čer 2016

Tak milé bojovnice hlásím, že u nás to nevyšlo. 12 den test ukazuje jednu čárku, sice jsem se nakonec dokopala jít na tu krev, ale to bude jen ofiko potvrzení. Ale smutek mě přešel s rozhodnutím jít ještě do posledního ivf. Už se i těším 🙂. A když nic, tak asi to bude muset můj mozek nějak pobrat, že můžeme děkovat za jednoho úžasného myšáka. Zrovna o víkendu jsme měli s naší partou kamarádek sraz, tak se jedna, která má teď dvojčátka ptala, jak jsme na tom ostatní s těhulováním. Každá už máme po jedné ratolesti. Tak jedna už nechce, další teď nechce, protože se manžel bojí, že by ho neměl stejně rád, jako první děťátko a třetí taky nechce, protože by musela brát hormony na podporu šťítné žlázy a všem se podařily děti podle plánu na první pokusy 🙂...Si tak říkám, jaké by to bylo, kdybychom mohli mít dětí kolik chceme, jak bychom se asi chovali...🙂 🙂 🙂. Už dlouho uvažujeme i o adopci, ale s tou naší jednou myšutou jsme trochu diskriminováni ale hlavně mě odrazuje to neskutečné prověřování...Cožpak ti co děti mít mohou jsou tak přezkušování, jestli by byli dobrými rodiči. A ti co se trápí, tak ještě tohle... Aaale to jsem se nějak rozepsala. 🙂 Držím všeem palušky!!!!

tomik1234
1. čer 2016

@ilonaat No jo to máš pravdu s tím osobnějším přístupem, ale je to dáno asi tím, že tam těch pacientek je fakt hoodně, jak na běžícím pásu. Ale myslím, že metody mají dobré. Sama jsi toho důkazem kolik embryjek máte 🙂. Uvidíš, běž na konzultaci k Texlovi, a teď po neúspěšném ketíku, už si tě pohlídají. Já ještě musím namotivovat manžela, protože ten už toho má dost a další pokus chce až za rok :(, že se dostaneme do větší pohody...NJn chlapi versus můj věk 🙂 🙂 🙂.

jawuna
1. čer 2016

@ilonaat Taky bych se zkusila objednat k Texlovi na konzultaci, tam bude mít čas a na všechno se vyptáš. Nebo se poptej embryoložek, já jsem tam taky takhle chodila, poprosila jsem koordinátorky, jestli by mi nezavolali někoho od genetiky a taky embryoložku a vykládala jsem s nima, měla jsem celý tahák otázek 😀 Určitě si udělají čas ;)