Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

ilonaat
19. zář 2016

@zabbkakvak 12 foliku je nadherny. Ja mela 9..... ale muze se stat, ze jsou tam nejake drobne a ty dorostou. To ti neřekli? Ono podle meho nazoru neni dulezita kvantita, ale opravdu kvalita. A co se tak divam a pozoruji tady,tak to tak je. Hokky maji treba 24 vajuch a z toho do konce dojdou tri nevo jen jedno. Ja z deviti foliku mela vajuch 8 a 7 jich doslo do konce. Takze ztrata jednoho....

ilonaat
19. zář 2016

@zabbkakvak nekdy tam byva narváno. A z toho jsme tam byli sami. Ale ja jsem si potom kontroly tak nejak planovala na vikendy. Mohl se mnou totiz jezdit pritel a taky se tam o vikendu rozhodne lip parkuje. 😀

zabbkakvak
19. zář 2016

@ilonaat Byla tam Filkova a ona říkala že je to první ultrazvuk že ty menší dorostou.No ale znáš Filkovou,tak se rači ptám.jo jo doufám že bude hodně zralých a lahodné jich dojde dokonce ať máme i mrazáčky ne jak minulé to nám nezbylo na zmrazení ☹

ilonaat
19. zář 2016

@zabbkakvak urcite budou i mrazacci. My napoprve taky nemeli. Rekla bych, ze prvni ivf je takovy pokus jak clovek reaguje na hormony.....

wendissek
19. zář 2016

@zabbkakvak budu na tebe myslet at mas mrazacky u nás bohužel ani u druhého nezůstali odebrali 21 vajucha zralých 18 a stejně zůstalo zase 1

zabbkakvak
19. zář 2016

ilonaat ,wendissek moc děkuju za podporu holky.Já věřím že teď to vyjde nic jiného neočekávám 😀

ilonaat
19. zář 2016

@zabbkakvak jasny. Presne tak 😉

linusha
19. zář 2016

Holky prosím mám skromný dotaz. Jak dlouho přibližně trvá než pojišťovna schválí léky na stimulaci k ivf? Díky

fonamor
19. zář 2016

@linusha ahojky,nám to zařizovali na klinice rovnou, cca 14 dnů až měsíc, co nám říkali... Sama jsem zvědavá, jak to s námi udělají, protože já už šestým dnem sttimuluji a lékař o mé sttimulaci ví od prvního dne MS, kdy jsem jen nahlásila po telefonu, že zzačínám stimulovatt. Je tto jejich boj.-)

ilonaat
19. zář 2016

@linusha a jsi v Heliosu? Protoze nas s tim vubec nezatezovali. Ale co vim, tak 14 dni max mesic....

linusha
20. zář 2016

@ilonaat jj v Heliosu. Já se ptám dopředu, teď nás čeká poslední IUI, kterému moc šancí nedávám. A poté konzultace s prim. Texlem co a jak dál no a po ní bych chtěla co nejdříve začít ať neztrácíme čas.

jennyy12
20. zář 2016

Dobré ráno. Holky, budu volat do Heliosu a rušit naši konzultaci s primářem Texlem na 11.10. na 7:30. Kdyby jste některá měla zájem o tento termín, tak písněte a domluvime se na čase kdy to budu rušit, at si tam hned můžete zavolat a uvolněný termín si zamluvit. Má dlouhé objednací doby jinak na konzultace.

ilonaat
20. zář 2016

@linusha Tak to je v pohode. S tim te ani zatezovat nebudou. Zacnes normalne jak je potreba. Na nic se neceka.....

ilonaat
20. zář 2016

@jennyy12
A mužů vedet proc rusis termin? 😉

jennyy12
20. zář 2016

@ilonaat @ilonaat Chtěla jsem tam konzultaci ohledně toho jestli nám tam provedou při dalším pokusu IVF PGS embrijí, ale nakonec jsem se domluvili u nás na klinice. Byla jsem do Heliosu objednaná 3 měsíce dopředu 'kdyby náhodou 🙂 ' .

jennyy12
20. zář 2016

@ilonaat Nenapsala jsem to nejdůležitější : PGS embrijí s úhradou zcela na pojištovnu, bez našeho doplatku 🙂

ilonaat
20. zář 2016

@jennyy12 ahaaaa. No některé pojišťovny to proplácí, některé vůbec. My jsme to naštěstí nepotřebovali. Napiš to na hlavni zed. Tady v techto skupinkách uz maji holky vetsinou po konzultaci 😉
Tak at se ti daří 😉

jennyy12
20. zář 2016

@ilonaat Už jsem se s jednou holčinou tady domluvila ve zprávách, tak jsem ráda, že to někomu pomohlo 🙂

ilonaat
20. zář 2016

@jennyy12 fakt? Tak to je parada. Ja jsem cekala na termin pres mesic.....

jennyy12
20. zář 2016

@ilonaat Proto jsem to sem psala, aby to někomu zkrátilo čekací dobu na konzultaci. Ty objedací lhůty jsou strašně dlouhý.

zabbkakvak
26. zář 2016

Ahojky tak dnes ve 21hod pregnyl a ve středu odběr tak jsem zvedava.Foliku je nakonec jen 9.Dva jsou malé že tam asi nic nebude.Tak snad v těch 9 budou bojovníci.

ilonaat
26. zář 2016

@zabbkakvak Ahoj. No tak na tebe budu moc myslet. Taky jsem mela 9 folikulu. A jsem za to rada. Holky mivaj i kolem 30tia do konecneho stadia kolikrát dojdou s jednim, dvema embryi. Podle me je dulezita kvalita, ne kvantita.....

zabbkakvak
26. zář 2016

@ilonaat jjj dík seš hodná že na mě budeš myslet.Taky si myslím že je lepší míň a lepší kvalita tak snad to tak i bude.Budu podávat informace 😉

zabbkakvak
26. zář 2016

@ilonaat a jakpak se daří vám?

ilonaat
26. zář 2016

@zabbkakvak Urcite to bude dobry. Nam z deviti zbylo sedm. Osm bylo zralych 7 se oplodnilo a 7 doslo az do stadia hatschujici blstocysty. Takze se tesim na info. My...no my se mame ok. Příští pondělí jdu na screening, tak jsem zvědavá, jestli se dozvím, co se nam tam skryva. 😉 Zatim je mi cely den tak nejak těžko ale ty nekhorsi nevolnosti uz jsou pryc. Jen žaha mi dava zabrat. Pali me v kuse a nezabira nic. Vse jen na chvili.

zabbkakvak
26. zář 2016

@ilonaat tak snad na tom budu tak jak ty to by bylo super kdyby jich tolik došlo do konce.Dej si aspoň hrnek mléka na žáhu to pomáhá těhulkám 😉

zabbkakvak
26. zář 2016

@ilonaat tak v pondělí budu čekat na info co se ti v tom bříšku schovává.Podle mích propočtů bych měla jít příští pondělí na ET tak doufám že bude co.

ilonaat
26. zář 2016

@zabbkakvak to je jasny ze bude co. A tech mrazacku taky bude dost. O tom ani nepochybuj.....
mliko piju po litrech....pomaha jen na chvilicku. Uz jsem zkoušela všechno a nic nezabírá napořád. No nevadi. Preziju 😉
jj KET ti vychazi na pondeli. Jo to mam ten screening. Tak si urcite napiseme. Akorat tam jdu az v 6 vecer. Leti to vid? Ve stredu jdes na opu, pak hned etm je to sice dlouha cesta, ale pak stejne zjistíš, jak moc to leti....

zabbkakvak
26. zář 2016

@ilonaat jo věřím že tentokrát budou i snehulaci 🙂 a taky věřím že tentokrát to klapne až do konce.Jo uteklo to rychle ale to čekání teď to bude zas hrůza.No však to znas 🙂.Tak na sebe budem myslet v pondělí B-).

zabbkakvak
29. zář 2016

@ilonaat čauky tak odebráno bylo 6 vajíček.Dnes jsem tam volala a říkali jedno bylo nezralé a jedno se neoplodnilo tak zůstali 4 doufám že to jsou bojovníci a vydrží až do konce B-)