Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

madlenka87
16. lis 2014

@jawuna Néé, to né 😀 To jen tak z principu, že nechci, aby někdo věděl, co budeme mít dřív než otec 😀 Ale vydržím nejdýl do srdíčka a pak mu to povím, ať chce nebo nechce 😀 On totiž vymýšlel, že si to nechá jako překvapení k porodu a tak, což bych teda nechtěla, protože moc nevím, jak bych před ním ukrývala tu výbavičku apod. 😖

janina_08
16. lis 2014

@madlenka87 ja už som mala prvý UTZ, všetko je tak ako má, mám aj fotečku, pekne som ju priložila k fotke z transferu 😀
@renaj vitaj v klube 😀

madlenka87
17. lis 2014

@janina_08 Tak paráda! A na srdíčko půjdeš kdy? Za 10 dní od prvního utz? Takhle mi to říkala předběžně koordinátorka. Opatruj se! 😉

renaj
18. lis 2014

tak jsem byla dnes v Heliosu na prvním UTZ a vše je v pořádku.Mimčo ja tam a odpovídá stáří.Jsme moc rádi, že to tak dopadlo.

ingrid0105
18. lis 2014

Ahojte holky, chodim do Helios-u Brno, stimulujem v sobotu asi OPU. Mam na vas dotaz, som samoplatca zo SK a zvazujem PGD. ako to funguje? oplati sa to? nemame v rodine ziadne take vrodene choroby a mam uz 2 dospele dcery ale mam noveho partnera a chceme mimco. Mam za sebou neuspesne ET a KET. dakujem

hellene1
18. lis 2014

Ahoj holky, tak především gratuluji všem které jsou v očekávání, je to krásné to tady číst, vždy mám husí kůži když některá z vás napíše, že se "zadařilo" 🙂 Přeji vám, ať je vše v pořádku. Ráda si počtu vaše zkušenosti s Heliosem, my se tam chystáme po Novém roce, kdy nám řeknou výsledky genetických testů. No a pak asi hurá na první IVF.
A asi hloupá otázka, ale co je prosím to ET a KET? 🙂

ingrid0105
18. lis 2014

@hellene1 ET - embryotransfer, ked bez mrazenia vkladaju embryjko a KET - kryoembryotransfer ked vkladaju rozmrazene embryjko 🙂

bbibianca
18. lis 2014

Ahoj holky, tak jsem se konečně odhodlala zavolat do Heliosu, že jsme si řekli, že to zkusíme ještě přirozeně. Samozřejmě mám doma diphereline injekce a chtějí abysme je vrátili. To je v pohodě, ale mám dalšího brouka v hlavě. žádali jsme o pgd a to nám platí do 16.1. :( ale co když se rozhodneme jít do toho až v létě nebo po dalším neúspěšném pokusu?? nebudou dělat problémy??

madlenka87
18. lis 2014

AHOJTE! Tak i já dnes na 1. utz dobrý a spadnul mi další kámen ze srdce 🙂 Tak ještě to srdíčko a bude to balvan 😀
@ingrid0105 Ahoj. Budu mluvit čistě za sebe, ale nám kdyby to nehradila pojišťovna, tak bychom do toho teda nešli. Určitě je to dobré a kvalitní vyšetření, ale pro mě teda za šíleně moc peněz, takže pokud vyloženě nemáte v rodině nějaké vážné genetické onemocnění nebo poruchu či opakovaně nepotrácíš, nechala bych to čistě na přírodě a peníze si schovala na kočárek 😀 Ale opakuju, čistě můj názor 😉 Ať tak či tak, přeju ti hodně štěstí!
@hellene1 Vítám tě tu a přeju, ať to rychle vše utíká! 😉

madlenka87
18. lis 2014

@ingrid0105 A ještě jsem se chtěla zeptat, ty předchozí transfery byly taky v heliosu?

ingrid0105
18. lis 2014

@madlenka87 dakujem za nazor, nie neboli boli sme v Gyn Five v BA na SK. Helios som si vybrala ked som prisla na to ze je to tam cele zle 😠 a gratulujem ti a zelam aby dalsi utz bol OK 😵 Robili mi na SK nejake veci z genetiky a tiez tam nic nenasli tak preto hladam rady a skusenosti 😉

ingrid0105
18. lis 2014

@madlenka87 a dala si si vlozit vysetrene embryjko, mala si uspesny KET?

madlenka87
18. lis 2014

@ingrid0105 Děkuju moc 😵 A s Texlem jste se o tom nebavili, doporučil vám to nebo to vyloženě nechal na vás? Mně na tom pgd třeba vadí i to, že nemáš 100 % jistotu, že půjdou ta embryjka vyšetřit všechny. Nám testovali 3 a vyšetřit šly jen 2, ale zaplatit to musíš. A mé první vyšetřené a fakt krásné se stejně neujalo ☹ Není to nikdy jistota, je to jen o nějaké pravděpodobnosti...

madlenka87
18. lis 2014

@ingrid0105 Ano, to nejlepší mi vložili jako první a neujalo se, teď to druhé ano a zatím se drží jako klíště 😀

ingrid0105
18. lis 2014

@madlenka87 no Texl nam to tak okrajovo spomenul a nechal na zvazenie a dnes embryologicka, vravela ze keby ze to mam zadara tak urcite spravit ale ak si to mam platit tak to nech na nas. Ja sa tiez obavam toho ze vzhladom na moje vek, 39 , pri vsetkom stasti mopzno budem mat 2-3 embryjka co doziju do 5-6 dna a je to strasne vela 😒

madlenka87
18. lis 2014

@ingrid0105 Ale tím se dopředu vůbec nestresuj, ona ta stimulace dělá zázraky 😉 A hlavně důležitá není vůbec kvantita, ale kvalita!

hellene1
18. lis 2014

@madlenka87 Děkuji! 🙂

@ingrid0105 Děkuji za odpověď 😉 Už jsem v obraze 🙂

ingrid0105
18. lis 2014

@madlenka87 si zlata dakujem, verim im velmi v Heliose, su tam vsetci uplne v pohode, dali sme si robit DNA spermii, takze tie budu vzbrane pomocou PICSI tak dufam ze to pomoze 🙂 drzim ti mocno palceky 🙂

jawuna
18. lis 2014

Pěkně se nám to tady zase rozjelo 😀

@ingrid0105 @hellene1 Ahojte, vítám vás mezi námi 😉

@madlenka87 Moc gratuluju, po malých krůčcích, ale pořád dopředu 😉 super!

@bbibianca Myslím, že tě v Heliosu neukousnou 😀 pak ti kdyžtak pošlou novou žádanku, možná se to dá i nějak prodloužit. Tím si vůbec nelam hlavu. Přeju úspěšné snažení 😉

ingrid0105
18. lis 2014

@jawuna dakujem za privitanie 🙂

hellene1
18. lis 2014

@jawuna Taky děkuji za přivítání 🙂

jawuna
18. lis 2014

@hellene1 @ingrid0105 jste na správném místě 😀 😉

hellene1
18. lis 2014

Holky které jste podstoupily IVF v Heliosu, jaký máte prosím názor na PGD - ano nebo ne? Je to pak větší "jistota" s PGD? My to pořád zvažujeme, ale ta cena nás trochu děsí... :-/

ingrid0105
18. lis 2014

@hellene1 ja som sa na to tu pred chvilkou pytala a baby ze eee, a tebe to nepreplati poistovna? mne nie ja som zo slovenka ☹

jawuna
18. lis 2014

@hellene1 Ono je to asi jiné, když si to máš zaplatit. Já třeba sama za sebe říkám rozhodně, ale platila nám to pojišťovna a měli jsme k tomu hodně zásadní důvod. Ale doteď si pamatuju, jak nám embryoložka říkala, že to vyšetření jenom řekne, jestli je to embryo dobré nebo špatné. A ty špatné se nepoužijou. Takže když jsi pak těhu z toho dobrého, tak asi můžeš být o dost víc v klidu, že by mělo být ok, ale nic není 100%ní... ale je to spíš pro vyloučení těch špatných.
Já jsem třeba byla před tím, než jsem šla na IVF do Heliosu těhu 4x a ani jednou to nedopadlo...pak jsme měli jenom špatné, to ani nebyl transfer, a pak byly i dobré i špatné a zaváděly se jenom ty dobré. Po prvním transferu jsem tomu ještě moc nevěřila, dokud jsem pak neviděla srdíčko na ultrazvuku, podruhé už jsem tomu věřila o dost víc...

hellene1
18. lis 2014

@ingrid0105 Eee jako že to není lepší? No slyšela jsem, že pojišťovna to proplácí jen v případě, když je zjištěná nějaká genetická vada u budoucích rodičů, nebo to tak není? My jdeme do Heliosu v lednu a to nám právě řeknou výsledky genetických testů...tak se na to chci ještě pořádně poptat.

hellene1
18. lis 2014

@jawuna Děkuji za odpověď, my budeme znát výsledky genetiky v lednu... Tak pak se uvidí... 🙂

jawuna
18. lis 2014

@hellene1 My jsme genetiku měli ok, takže jenom o genetice to není. Ale v Heliosu ti určitě řeknou. Hlavně se to řeší až těsně před odběrem vajíček, takže máte spoustu času na přemýšlení a ptaní se 😉

ingrid0105
18. lis 2014

@hellene1 oni to super vysvetlia a rozhodnutie je na vas, a mozno to budes mat aj zadara

hellene1
18. lis 2014

@jawuna Aha, takže pojišťovna hradí PGD i v jiných případech? To jsem nevěděla... Je pravda, že při naší poslední návštěvě v Heliosu jsem měla z MUDr. Texla pocit jako že ho zdržujeme, pořád mu zvonil telefon a tak jsme ani neměli moc klid se zeptat na všechno co by nás zajímalo... Musíme si na příště připravit seznam otázek 🙂