Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

ivetka77
20. bře 2012

@veverka.terka Ahoj a kolikaty jsi ted den?Nektery holky testovaly treba uz sedmy, ale casto se stalo, ze to vyslo negativni a byly z toho zbytecne nervozni...ja jsem to osmy den mela jeste negativni...

veverka.terka
20. bře 2012

@ivetka77 ahojky, dneska sem teprve 5.den, to vím, že je hodně brzo.jj, taky vím, žes psala, žes to měla 8.den negativní a pak teprve pozitivní, ale určitě to až do 10. nevydržím a aspoň ten 8. to zkusím 😀 a jak se máš? určitě perfektně žejo 😉

danielahe
20. bře 2012

@veverka.terka , nejsem si uplne jista tim 8 dnes, ale bud to byl 8 nebo 9 den po ket,jojo mela jsem tam 2 carky. Ta druha carka, ktera znaci to hcg byla slabsi, mela jsme hodne citlivy test, 10mlU/ml. Tak jim rekni, ze na kontrolu jdes az za 14 dni...a ze proste nevis. 😉

veverka.terka
20. bře 2012

@danielahe taky mám testíky s touhle citlivostí..no, s tou prací je to složitý, pokud bych totiž těhotná nebyla, tak mi v Heliosu už ukončí neschopenku, takže bych musela příští týden nastoupit do práce, pokud to vyjde, tak je mi práce ukradená a prostě řeknu zatím, že sem dál na neschopence a pak se uvidí, je to prostě na prd...

danielahe
20. bře 2012

@veverka.terka kdyby to nahodou nevyslo, tak do prace nastoupis...ale po menzes muzes jit okamzite na druhy pokus, takze to v praci vydrzis asi tak 19 dni a muzes jit na neschopenku znova 🙂 ...pokud se v te praci trapis, tak bych se tim tak nestresovala....radeji pujdu s penezi dolu, nez abych byla ve stresu...ale neboj, za par dnu budes mit 2 carky a ty carodejnice uz neuvidis 😀

ivetka77
20. bře 2012

@veverka.terka Presne jak rika Danca...Terko dej tomu ted volny prubeh, hlavne bud v pohode a nestresuj se myslenkami na praci...v nejhorsim to tam jeste chvilku vydrzis-mate neco v mrazacku,ze jo?Tak kdyby nahodou ne ted, tak v dalsim cyklu to vyjde urcite 😉

danielahe
20. bře 2012

Tyjo holky, tak dneska na me byla kontrola 😀 😀 😀 , chtela bych se zeptat nevite neco o neomezenych vychazkach?

veverka.terka
20. bře 2012

@danielahe @ivetka77 jj, holky, máte pravdu, nebudu to řešit, když to zatím nenastalo a jak píšeš Dani, udělala bych to takto, určitě bych zase hnedka šla na neschopenku, nechcu tam být ani o chvilu dýl a finančně to nějak přežijem, i když bude pěnz míň,hlavně budu víc v pohodě 😉 a v mrazáčku je 1 sněhuláček, tak se uvidí....už sem i uvažovala, že odtam odejdu, ale v této chvíli to nemá cenu, když mámnna neurčito, tak by se mi nevyplatilo jít chvilu někam jinam, ale už sem minulej rok dost zvažovala změnu....
jéé, teda Dani, na mě ještě nikdy kontrola nebyla, nikdy, když sem byla na neschopence a vím, že dřív bývaly neomezený vycházky, ale od letošního roku je to údajně omezený na max.6h denně, kamoška, co byla loni těhotná, tak právě měla neomezený vycházky, říkala, že to byla paráda a že je pěkně blbý, když to takto krouhli, nedá se jet třeba někam dál k příbuzným, kamarádům, na víkend na výlet....je to škoda. a co oni ti k tomu říkali, oni se o tom s tebou nějak bavili?

cuddle
20. bře 2012

@danielahe neomezene vychazky neexistuji, je to blbost, co si mysli nektere na rizikovem tehu, pac to pry tak nekdy bylo
v Heliosu i gynekolozka mi rikali, ze mas proste narok na vychazky 4 hodiny denne , basta 😀

danielahe
20. bře 2012

@cuddle ahoj, mne rikala koordinatorka, ze oni mi muzou napsat nejvic 6 hodin vychazek, a ze pry neomezene si muzu vyzadat ne socialce, coz se mi zda divne. 😠

@veverka.terka No jinak od segry znama ta mela od 8 do 8..to bych taky brala 😀 . S tim jezdenim po navstevach je na houby no, ale snad se to nejak vyresi 🙂

danielahe
20. bře 2012

Tak jsem projizdela internet a na nejake diskuzi psala pani, ze po 3 mesicich neschopnosti si muzes zazadat na socialce o prodlouzeni vychazek, jen ti to museji schvalit 😎

veverka.terka
20. bře 2012

já sem se dívala ne netu přímo na nějakej zákom o pracovní nechopnosti a je tam psaný, že od ledna 2012 je max.6h denně a mně koordinátorka v Heliosu taky říkala, že pak, když bych byla na neschopence jako už fakt těhotná, tak můžu mít 6h denně.jako je jasný, že člověk je na neschopence a musí počítat s omezením, ale když sme se tohle v lednu dozvěděla a říkala sem si, že pokud se to zdaří a budu doma, tak je to pěkně na prd, protože já mám spoustu kamarádek nebo příbuzných docela daleko a už jenom jet třeba nakupovat pro mimouše do Brna je pěkně na prd třeba na 3 hodky, když mi cesta zabere 1h tam,1h zpátky, ale co už....člověk s tím asi moc nenadělá a může být rád aspoň za něco 😉

veverka.terka
20. bře 2012

a ta kamoška fakt měla neomezeně, viděla sem to na vlastní oči, i jezdila přes noc pryč

danielahe
20. bře 2012

@veverka.terka no kazdopadne to budu muset nejak udelat, protoze si neumim predstavit, ze bych byla doma pres prazdniny s jirickem 😀 😀 , by me asi zakousl, kdyby cele dopoledne musel sedet na prdelce nebo cele odpoledne..a nakouskovat si vychazk ny 3 hodky dopo a 3 odpo...to by mi taky asi nepodekoval 😀 😀 😀

danielahe
20. bře 2012

@veverka.terka jo to mame za to, ze do prace chodis i s anginou, protoze se to nikomu nehodi, abys zustala doma na neschopence, prechazis kazdou chripku, vyhazujes nechutny penize za chuvu, protoze OCR neprichazi v uvahu a pak kdyz si po 100letech konecne vezmes neschopenku, tak ti ani ten klid nedoprejou 😀 😀 😀

daguli
20. bře 2012

@danielahe No ja zatim nic-teda krome bolavych prsou a nekolika "blbcu" v obliceji🙂Ja jdu na kontrolu 2/dubna,tak ja si pockam jeste dyl... 😅

daguli
20. bře 2012

@veverka.terka
@danielahe
svata pravda holky, ja prave radsi budu chodit doprace, kdyz to trosku pujde....nez se nechat takhle terorizovat.Vubec nechapu,co bych delala celou dobu doma...Dani, Ty to mas obzvlast tezky s tim malym, aspon na to by mohli brat ohledy...

danielahe
21. bře 2012

Dobre rano holky, po ranu resime pavouka v loznici....ja bych ho nejradeji okamzite zamacka, ale jirula se ho snazi zachranovat fuj.
@daguli No to ja se taky pekne osypala, ale uz se to lepsi. Taky se mi pekne zacaly mastit vlasy 😎 . To cekani je strasne, ze? A v praci to vedi, ze jsi tehule? 😉 Ja bych do prace chodila, ale 12 bych nedala a oni mi 8 nedaji, takze radeji zustanu doma a hlavne skrz jirika, pac mam aspon cas se s nim ucit, takhle jsem mela dlouhy a kratky tyden a musela jsem si vzdycky najit hlidani a bylo to hodne narocne skrz skolu.

veverka.terka
21. bře 2012

@danielahe ahojky, jj, je to tak, jak píšeš no, i s tou prací i s těma vycházkama...to já, kdyby to náhodou vyšlo, bych pro zmněu byla doma furt sama, manžel jezdí z práce tak v 18h, takže by mi asi hrabalo, sedět furt doma, nemoct jít někam na dýl nebo někam vyjet, to je opravdu "super" psychická podpora těhulek 😎 a jenom třeba i obyčejná ZOO by nepřicházela v úvahu, to je dost ubohý
a pavouka bych taky zamáčka, žádný zachraňování, fuuuj!!!! 😀

veverka.terka
21. bře 2012

@daguli no, já sem právě dycky všechno přecházela, chodila sem do práce i s horečkou a to je fakt "slast" být třeba na noční s horečkou, není nic lepšího, taky střevní chřipky několikrát, proseděla sem půl prac.doby na WC, ale hlavně, že sem byla v práci....no, děs a pak člověk jde na neschopenku a furt mě votravujou, kdy už nastoupím, i když za mě mají záskok holku z mateřské, tak nevím, co furt řeší baba jedna....

danielahe
21. bře 2012

@veverka.terka kdyz nepocitam jirulu, tak tu jsem teda jsme taky sami, Jirka pracuje v nemecku, takze je 10 dni pryc a prijede domu na 3,5 dne...celkem bida 😠 . ja to preziju, ale jirulka se pta po tatkovi, takze zadne slava 🙂

veverka.terka
21. bře 2012

@danielahe božínku, tak to ti teda vůbec nezávidím, to bych psychicky nezvládala....a to takto manžel bude pracovat i když se narodí mimčo?no, myslím si, že i pro tebe to musí být dost hrozný, vlastně se o všechno musíš starat sama a se vším si sama poradit, nevím, já bych takto žít nemohla.a ty to zvládáš, už takto žijete dlouho?

pacinkadol
21. bře 2012

Ahoj holky, mam dnes dovcu,tak jsem na vas prisla mrknout! Uz se pomalu koukam,jaky vybrat kocarek, postylku a tak.....mam strach,ze jesden den vonla staci nebude 😀

pacinkadol
21. bře 2012

Jinak koukam, ze se vam tu skvele dari! Gratuluju tehulkam! A drzim pesti Veverceterce at se brzy pripoji do party;)

veverka.terka
21. bře 2012

@pacinkadol děkuju...tebe vůbec neznám 🙂 si těhulka dlouho?

daguli
21. bře 2012

Ahoj holky!

@danielahe Tak vlasy semi jeste nemasti-jestli to prijde,tak to uz budu vypadat uplne jako blbec :D

@veverka.terka Kasli nani, na babu, treba ma jen potrebu nekoho buzerovat ;) Takovy jsou nejlepsi...Ja si vzdycky rikam, ze na kazdyho jednou dojde...

daguli
21. bře 2012

Je ahoj pacinko!Ty jsi se tu uz neukazala,ani nepamatuju!Uz musis mit pekne brisko,co?

lenka27
21. bře 2012

@danielahe ahoj promiňtě, že se se vkrádám, jsem z jiné diskuze, ale občas nahlídnu i na Helios. Pavoučka bych nezabíjela, já když otěhotněla tak jsem ho tam taky objevila a spousta lidí mi řeklo, že je to dobré znamení, jako štěstíčko ať ho určo nezabíjím. a zajímavé, že po porodu jsme ho už nikdy nenašli 😀 ale byl to fakt mini pavouček 😉 velkýho bych asi nesnesla 🙂

daguli
21. bře 2012

@lenka27 Jezis,to se pripojuji!Kdo tu chtel zabit pavoucka?