Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

ilonaat
14. črc 2015

@jawuna No ja bych to rada prave absolvovala vse najednou a v Heliosu, protoze obvodak v rakousku je kreten. 😉 No uvidíme. Nekdy v srpnu se objednam na konzultaci a ono to nejal dopadne. Jinak ti děkuji za informace. ...Byla bych rada, kdyby to v Heliosu klaplo napoprve. Spoleham hlavne na to , ze mi daji opravdu kvalitni emryo, coz se v plzni zrejme nestalo, kdyz 14ty den po ET jsem mela test pozitivni a nakonec jsem potratila. Ale to jsem si myslela i v Plzni, ze to proste musi vyjít. To zklamani bylo hrozne. Kdyby to aspon jen nevyslo, ale to co jsem zazivala potom, to bylo hrozne. A to mi jeste ta kravka, co nechala v te nemocnici sve dite rekla. Vsak se nic nedeje. Vem si to moje. No mela jsem sto chutí po ni skocit. Bylo to jak by mluvila o jabkach.....

ilonaat
14. črc 2015

@jawuna No ja bych to rada prave absolvovala vse najednou a v Heliosu, protoze obvodak v rakousku je kreten. 😉 No uvidíme. Nekdy v srpnu se objednam na konzultaci a ono to nejal dopadne. Jinak ti děkuji za informace. ...Byla bych rada, kdyby to v Heliosu klaplo napoprve. Spoleham hlavne na to , ze mi daji opravdu kvalitni emryo, coz se v plzni zrejme nestalo, kdyz 14ty den po ET jsem mela test pozitivni a nakonec jsem potratila. Ale to jsem si myslela i v Plzni, ze to proste musi vyjít. To zklamani bylo hrozne. Kdyby to aspon jen nevyslo, ale to co jsem zazivala potom, to bylo hrozne. A to mi jeste ta kravka, co nechala v te nemocnici sve dite rekla. Vsak se nic nedeje. Vem si to moje. No mela jsem sto chutí po ni skocit. Bylo to jak by mluvila o jabkach.....

m_o
14. črc 2015

@ilonaat ja jsem mela stymulaci 11 dni. No pokud to mas naplanovany, ze by jste zustali v brne, tak to by jste meli uplne nejlepsi 😊 na konzultaci nas objednali za 3 tydny, po tom, co jsem nas telefonicky objednala, takze to neni tak hrozny. Jinak jsem mela taky neuspesne ivf jinde a byla jsem z toho psychicky vycerpana. Ale kdyz jsem sla do druhyho pokusu, tak jsem heliosu verila na 100% a ono se to povedlo, nemohla jsem tomu verit. Podle me je to vazne o vyberu centra. Kazda se jednou docka, preju to i tobe 😃

ilonaat
14. črc 2015

@m_o No v Brne primo ne, ale 60 km od Brna. A to je odstatny rozdil, v tech kilometrech 😉. Ale zase vis jak. Doma je Doma a u rodicu byt je pro me i na vikend psychicky narocne 😀
Jsem Rada, ze se ti takto zadarilo a moc ti to preju. Je to super,
Dekuji, za tvoje mila slova, taky doufam, ze uz to vyjde. Uz aby se ale zacalo neco dit, protoze na to myslim kazdou chvili a uz mi zacina hrabat .....

m_o
14. črc 2015

@ilonaat neni za co 😘 taky jsem si tim prošla a vim jaky to je. Taky děkuji 😄 Zkus si najit neco, cim se treba zabavis do te doby, nez se zacne zase neco dit. Ja si zacala delat doma nehty 😀 objednala jsem si laky, uv lampu a dalsi veci a dost me to chytlo 😀 delam si je doted aspon mam porad upraveny nehty 😉

renda12
14. črc 2015

Tak holky přidám se k vám jsem po 3iui,2ivf,2ket vždy 2 embrya a bez výsledku absolvovala jsem to ve Zlíně a po 3letech jdeme do změny do Brna to máme 50 km takže se to dá na první návštěvu jdeme příští týden k pr.texlovi ve Zlíně jsem stim gonalem,prednisolem všechny možné testy máme ok tak snad se nám to už konečně podaří chceme podstoupit ivf

ilonaat
14. črc 2015

@renda12 Ahoj, no tak ti budu drzet pesti, aby to konecne vyslo. Mas toho za sebou taky celkem dost. Ale neboj, jednou to vyjde kazde z nas ..... 😀

@m_o Tak to jsi sikovna. Ja nejsem moc manualne zrucna, takze to nehrozi. Ale spis nez nezrucna jsem strasne netrpeliva. Ja musim mit vse hned a neco, s cim se musim piplat mi dava psychicky zabrat 😀 😀 .
Takze ja radej beru naseho hperaktivniho psa a valim ven. Uz se nemuzu dockat, az budeme chodit i s kocarkem 😉 A ty mimco mas nebo cekas? Ted v Tom mam zmatky.

m_o
15. črc 2015

@renda12 tak preju hodne stesti, at se to povede co nejdriv 👍 poprve jsem mela taky gonal a dr. Texl rikal, ze je to jeden z nejdražších ale ne nejlepsich preparatu. Neobsahuje LH hormon. A v heliosu ho moc nedoporučuji.

m_o
15. črc 2015

@ilonaat jasne, kazdymu vyhovuje neco jinyho. Ale tak aspon, ze mas toho psa, ten te musi taky zabavit 😀 mimco cekam 😉

renda12
15. črc 2015

@m_o a prosím můžeš mi napsat jaký hormony používají v brně chtěla bych se jen tak podívat po internetu a pořádně jsem nerozuměla sestře půjdeme na krev a manžel na sper. a budeme platit 2500 že je tam nějaká genetika moc jsem jí nerozuměla nevíš co to může bejt ?

renda12
15. črc 2015

už vím co to je TEST INTEGRITY DNA SPERMIÍ (HALOSPERM) ale pořádně nevím co to je

m_o
15. črc 2015

@renda12 pouzivaji menopur nebo merional, je to stejny jen od jinyho vyrobce. Presne tak, test integrity dna. Tam se zjistuje jestli spermie nema geneticky zdeformovany jadro. Takhle nam to prim. Texl vysvetloval. Pri normalnim spermiogramu se to na pohled nepozna. Taky jsme to meli.

m_o
15. črc 2015

@renda12 jo a k tomu aby neprobehla ovulace pichas jeste diphereline.

ilonaat
15. črc 2015

Holky, tak jeste jedna otazka. Do kolika penez jsete se vlezly i s lekama, ruznyma vysetrenima, testama atd.? Nase prvni Ivf nas stalo asi 20tis, ovsem se vsema cestama a vsim, co kolem probihalo se to vysplhalo na 100. Ale zajima mne tedy jen ciste vase cele Ivf. Dekuji moc za odpoved.
@m_o Jj, pes mi dava zabrat celkem dost. Je zivy, hyperaktivni a bohužel jsme ted i casto na veterine. A na kdy mimco čekáš a co to bude? Davej na vas pozor. Pa 😉

renda12
15. črc 2015

@m_o díky moc už se těšíme na změnu ze Zlína a věřím že tam to konečně vyjde

renda12
15. črc 2015

@ilonaat ve Zlíně nás ivf vyšlo se všemi léky na 45 tisíc každý pokus

ilonaat
15. črc 2015

@renda12 Uf, to je celkem dost, to ti vsechno napocitali dvakrat, ne? 😠

renda12
15. črc 2015

@ilonaat nene nejdražší tam byl vždy gonal a ty kultivace víš jak oni ví že člověk to dá ty peníze protože si to mimco přejeme všechny tak si ty cenu zvedají co to jde

ilonaat
15. črc 2015

@renda12 Nooo, to je pravda. Ja taky pichala gonal ale na tolik se mi to neprodrazilo. Je pravda, ze jsme nemeli prodlouženou kultivaci, ani by k ni asi nedoslo, no proste ji nedelali. Soupli mi dve embrya po ctyrech dnech..... Proste co mam ted nacteno se vubec neshoduje s tim, co provadeli nam. Amatéři jako blazen.

renda12
15. črc 2015

@ilonaat úplně mi čteš myšlenky protože co nám třeba řeknou ve Zlíně a mi víme že je to jinak a pak jsme se bavili v Brně a ti souhlasili s námi takže prostě děs a asi každému bych Zlín už dost rozmlouvala vždy mě fascinuje když jsme se něco dočetli s řekli tak se nám jen vysmali

jawuna
16. črc 2015

@ilonaat @renda12 Naštěstí si může každý vybrat ;)

Nás vyšlo IVF v Heliosu asi něco kolem 25 nebo 30 tis. Všechny vyšetření platila pojišťovna kromě té fragmentace DNA, ta je za nějakých těch 2500. Pak léky, ale to už nevím přesně ty doplatky, ICSI, PICSI, prodloužená kultivace a mražení embryí. PGD nám platila pojišťovna. První KET jsme neplatili a pak až ten další.

ilonaat
16. črc 2015

@jawuna Dekuji. Za odpověď, takze to vychazi tak nejak uplne normalne a ne jak na jinych diskusích pisou holky, ze protoze je to Helios, tak je to predrazene. Vsak ceniky uvedene maji, tak jsem trosku nechápala. Ted jsem aspon v obraze 😉.....koukam ale, ze budu muset změnit zdrav. pojišťovnu. Mam CPZP a ti napr. PGD neproplaci. No ja to mam celkove s tim pojištěním zamotane.

jawuna
16. črc 2015

@ilonaat Myslím, že mají ceny úplně normální, možná by si je měli napálit, když jsou tak dobří 😀 😎

renda12
16. črc 2015

Musím jen souhlasit v mnoha diskusích píšou jaký je helios byznys A nic jiného tak to slyším ráda že to není pravda 🙂 ujistilo nás to že jsme vybrali dobře

jawuna
16. črc 2015

@renda12 Kdyby chtěli dělat byznys, tak transferují embrya 3. den a víc než po jednom, jako spousta jiných center, to je jistota, že nepřijdou o peníze. Jedna moje známá, co si už IVF musela platit sama, protože už vyčerpala cykly na pojišťovnu jinde, kde jí vždycky dávali 2 embrya 3. den, takže neměla už ani ten 4. cyklus....no a v Heliosu neměla po prodloužené kultivaci vůbec embrya k transferu ani PGD a vrátili jí peníze i za transfer i za PGD, tak kdyby byli svině a chtěli vydělávat, tak jí udělají transfer a vůbec by jí nemuseli říkat, že to embryo nemá šanci. To oceňuju na Heliosu zpětně ze všeho nejvíc, že jsme věděli, na čem jsme. Všichni s námi mluvili na férovku a věděli jsme, na co se máme nachystat 😉

andryst
16. črc 2015

Ahojky, nás to vyšlo na 70tis. 1IVF-5ketu....a zamražených máme ještě 5 embryí .Těotná bohužel nejsem , můj gynekolog mi zjistil že má leiden mutaci...že jsem si měla ředit krev...což jsem nedělala...Heliosu mi to nezjistili, páč mi nedělali genetiku. Tak teď nevím co mám dělat, jestli jít ještě jednou na ket a zkusit to s tím ředěním nebo jít někam jinam , jak mi doporučuje můj gynekolog....Opravdu těžké rozhodování...ach jo ☹

renda12
16. črc 2015

@andryst tak to je těžký a třeba když jim to řekneš tak té tam pošlou já byla na genetice ve Zlíně a pak v Plzni a nikde nic naštěstí nezjistili řekni ať ti vypisou zadanku do Plzně a objednej se tam tam sou dobří

drao
16. črc 2015

Holky, já chodím do heliosu a jsem max spokojená. Chodím k panu Texlovi, vždy nám všechno vysvětlí, ukáže, poptáme se na co potřebujeme a hlavně si tam vůbec nepřijdu jak blbec, když se na něco ptám. Dělali nám hromadu vyšetření,dali doporučení a teď máme první cyklus. Dokonce nám i poradil, jak to udělat, abysme zbytečně nemuseli platit za další ivf znovu tolik peněz a přitom nám nechal prostor, abysme si to rozhodli sami. Vůbec nemám pocit, že by z nás schválně ždímali peníze. Zatím si píchám diphereline a ted sem začala i merional. Gonal je asi fakt nejdražší, doktor říkal, že ale není neljepší. Navíc nám i doporučili prodlouženou kultivaci, sice si připlatíme, ale pak je větší šance na úspěch. Takže za mě opravdu spokojenost 🙂

zirafka1988
16. črc 2015

@drao 🙂 tak podle toho popisu jsme na to stejně 🙂 včera jsem začala píchat diphereline a pak mě čeká merional 🙂 taky nám byla doporučena prodloužená kultivace. je pravda že pan Texl je na můj vkus ve vysvětlování moc rychlí, ale nebylo mu proti srsti mi to klidně vysvětlit třikrát....je mi jasné, že ho asi moc už nebaví vykládat dokola každý den to stejné.

ivvka29
16. črc 2015

Mam Menopur 75IU 15ks prasok + 17ks vodicka.Exp 11/2015.ak by mal niekro zaujem.