Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

adriana1010
25. dub 2012

Jo to je oplodnění nad těch 8 embroušků.... 🙂

veverka.terka
25. dub 2012

@adriana1010 jj, určitě něco mezi 20 až 30-ti tisícema, podle toho, kolik si necháte oplodnit vajíček a pak kolik jich zbyde a kolik si jich necháte zamrazit

jananovacek
25. dub 2012

@adriana1010 do icsovani 🙂 jakoze vic nez tech 8, mam to tak napsany na uctence, doICSI 6 oocytu 🙂

adriana1010
25. dub 2012

@veverka.terka Tak už v tom mám pořádek 🙂, tak to se dá, potom ket už je minimálně finančně náročný, to jsem se dívala, že jen cca 3000...a dá se pak zmraženej embrouš poslat případně na pgd cgh dodatečně?

veverka.terka
25. dub 2012

@cuddle můžu se optat, pokud ti to nevadí, v čem je u vás problém? vám se ani přes IVF nepodařilo mít mimouška?

jananovacek
25. dub 2012

@adriana1010 to asi neda, to se dela z cerstvych embryjek

veverka.terka
25. dub 2012

@adriana1010 jj, ten KET už je finančně v pohodě...to nevím, jestli se dá poslat dodatečně...

veverka.terka
25. dub 2012

@danielahe no, tak si dávej trochu pozor, to není moc dobrý, když furt musíš tahat toho prcka....

hotaska
25. dub 2012

@cuddle stejně pořád nechápu co jim na tom tak dlouho trvá 😠 ..... no co už, hlavně aby to klaplo, viď 😉

hotaska
25. dub 2012

@danielahe no to já se tím taky uklidňuju, ale nějak to moc nezabírá 😀

cuddle
25. dub 2012

@veverka.terka ja nemam ovulaci , manzel horsi spermiogram , genetika v poradku, imunologie taky
1 IVF - zustaly z 12 vajicek , 2 blastocysty ( ET - nic, KET - tehu - spontalni potrat 6tt ), 2 IVF - z 11 vajicek -2 blastocysty na PDG ( 1 spatna, 1 dobra ) dobra zavedena pri ET - tehu - spontalni potrat v 6tt, 1 blastocysta nam dobehla 6 den PK a ta uz se netestovala a je schovana v mazacku na posledni KET - vic uz toho ted zkouset nechci, jsem unavena, mam vsechn doktoru a kontrol a odberu a pokusu uz za ty skoro 3 roky plny zuby - takze asi tak

cuddle
25. dub 2012

@adriana1010 jeste loni byl KET 2000,- jsem koukala, ze zvedly ceny

veverka.terka
25. dub 2012

@cuddle ježda, to mě mrzí, to je docela síla....ale vlastně u vás není nic tak špatnýho, proč by se to nemělo podařit, jestli to dobře chápu? stejně je to všechno zvláštní, někdo má špatné výsledky všeho a jde to hnedka, někdo relativně dobré výsledky nejde to vůbec ☹ a jak si to všechno zvládala psychicky? hlavně ty potraty musely být šílený na psychiku...když víš, že testy a krev sou pozitivní a pak nic, achjo....☹

cuddle
25. dub 2012

@veverka.terka no genetiku jako takovou mame kazdy v poradku ,ale neco tam proste je, co tam nepasuje - mozna dohromady to spojit je problem - navic je to dle vseho chyba embrya, proste tam vzdy vznikne nejaka chyba, ktera se bud projevi tim, ze odejde v ramci PK, nebo pak ho vyloucil test PDG a nebo kdyz uz se chytne, tak potratim - no nicmene odpoved na to proc a co kdyby ti stejne nikdo neda, takze uz nad tim tolik nepremyslim, asi to tak ma byt , ze to tak je, pokud bych mela otehotnet a donostit, tak se mi to povede jako vetsine na 1-2 pokus

adriana1010
25. dub 2012

@cuddle A zkoušeli jste to PGD CGH?

cuddle
25. dub 2012

@adriana1010 2 IVF bylo s PGD

pepitas
25. dub 2012

@veverka.terka Je mně malinko líp, i když nejde na to nemyslet. Vždy když na to pomyslím, tak se mi hrnou slzy do očí. Byla jsem v Hodoníně v obchodech, ale stejně jsem chodila po obchodě od ničeho k ničemu a vůbec nevnímala své okolí. Ale koupila jsem si aspoň tričko, i když nějak velkou radost z toho nemám. ☹ Pak jsem vyzvedla dcerku a šla s ní na trénink, tak jsem byla aspoň chviličku v pohodě. Teď už su doma a malou jsem nechala u babičky, aby mě ráno neviděla, jak budu zase brečet, až budu v 8 ráno volat na výsledky..
Tak to budeš mít bezva víkend, aj ti závidím... Já budu celý víkend úplně sama, asi zešílím... Já měla narozeniny předminulý víkend a žádná oslava se nekonala. A v sobotu jsme s manželem měli výročí, ale ne svatby, ale kdy jsme spolu začali chodit a ani kytička nebyla... ☹

adriana1010
25. dub 2012

@cuddle To ano, ale jestli to bylo jen těch základních tuším 8 chromozomů metodou FISH, nebo to posílali do Austrálie a šla jsi až na ket?

veverka.terka
25. dub 2012

@cuddle ale já bych to asi ještě tak nevzdávala...neříkej mi, že ti aspoň z části neřeknou, čím to asi je zřejmě způsobený a co by pomohlo...a co dárcovský spermie nebo i vajíčka? chápu, že za 3 roky toho máš plný kecky, ale já bych se ještě nevzdávala a zkoušela bojovat dál a dál. nedovedu si představit život bez dětí....a na kdy si necháváš ten poslední KET? podle toho, co sem zde pochopila, plánujete adopci miminka, chápu správně?

pepitas
25. dub 2012

@cuddle Chtěla jsem se zeptat, tobě se blastocysta objevila až 6. den?? My dnes 5. den a neměli jsme ani jedno embryjko na transfer a už nevěřím tomu, že by to do zítra došlo aspoň do stádia blastocysty. Jelikož je to náš třetí pokus, tak jsem taky přemýšlela nad adopcí, ale vzhledem k tomu, že jsme zadlužení až po komín, já musím mít dvě zaměstnání a manžel je doma 2 dny v měsíci, tak to asi nejde. ☹

cuddle
25. dub 2012

@adriana1010 nene ten zaklad to byl, testovany v Heliosu - samo moznost je dalsi IVF s tim odeslanim, ale vis co , pokud mame z kazdeho pokusu 2 embryjka vhodna , ktera by sla testovat, oni je tam odeslou a reknou mi, ze jsou obe spatna a ja dam 30 tis za tuto informaci, ktera me dorazi a potvrdi mi, ze je to proste tak jak to je, tak to fakt nechci - takto si nechavam otevrene vratka - 1 pokus , kdybychom to prehodnotili - a zkusili to , ale zatim ne
pockame na miminko adopcatko , mozna zvazime KET s darovanym embryem namisto IVF celeho - ale to mozna jednou, az bude lepsi rozpolozeni a vice energie na dalsi pokusy

veverka.terka
25. dub 2012

@pepitas to je dobře, že je ti aspoň kapičku líp...celej den sem na tebe myslela a přemýšlela nad tím, v jaké seš situaci ☹ uvidíš ještě, co zítra.. a seš rozhodnutá jít na transfer, i když budou nějaký horší ty embryjka? co na to celkově manžel?
jo, docela fajn víkend...tak ráda bych ti nějak pomohla ☹ .jaktože nebyla žádná oslavička a ani kytička? to mě mrzí, achjo....

adriana1010
25. dub 2012

@cuddle Tak to chápu, ale to pgd cgh co se odesílá do austrálie je přece taky zdarma...co jsem tak pochopila..navíc,ty by jsi na to měla nárok určitě.

veverka.terka
25. dub 2012

@cuddle souhlasím s Adriankou, taky si myslím, žes přece měla nárok na to australský PGD zdarma, pokud to dobře chápu...

cuddle
25. dub 2012

@veverka.terka vis ono po 3 letech budes taky mluvit jinak, ja to nevzdavam, davam si pauzu na neurcito
dozvis se tolik - chyba je v embriu - proste tam neco pri spojeni zpusobi chybu, ktera pak zpusobi to , ze je embryo spatne ( i kdyz se jevi jako v poradku, projde treba i PDG ) - potrat - priapdne to zjisti na velkem ultrazvuku a ceka te v 13tt - coz je uz fakt mazec
mam jeste 1 pokus - jestli to bude 3 potrat, tak opravdu nevim jak to dam - ono uz si to pak neuzivas, bojis se zajit jen na zachod, jestli tam nebude krev, kazda krec v brise te vydesi, ze zase zacina potrat...cele tehotenstvi bych protrpela s pocitem, ze se to muze opakovat, ze to proste nemusi dopadnout dobre a ze o miminko prijdu - ta predstava je hrozna a po pravde toto neni tehotenstvi jake si predstavuju , chci se tesit , planovat co a jak az a s tema zkusenostma vim, ze uz to nebude jen tak mozne - navic urcite me poslou ihned na rizikove, aby me hlidali

jinak ano mame podanou zadost o adopci, bez ditete zustat nechceme - dohodli jsme se, ze radi si vezmeme miminko, ktere nema to stesti vyrustat u vlastni rodicu, budeme ho milovat a dame mu vse co muzeme - uz mame za sebou pripravdu a cekame na pozvanku k psychotestech - uz ted se tesim, ze za 2 roky muze byt u nas - muzu planovat a tesit se nato, ze budeme 3 😉 a to me dela stastnou - ci-li vim, ze delam dobre 😵

adriana1010
25. dub 2012

@veverka.terka Přesně tak, já bych to teda ještě zkusila, i kdyby mi měli říct, že z toho nic nebude, tak pak až si řeknu, že jsem udělala všechno, ale pokud je to zdarma jak to chápeme, tak pořád tam naděje 😉

pepitas
25. dub 2012

@veverka.terka Moc děkuji za podporu. Jo, su rozhodnutá si nechat zavést i horší embryjka, nemám prostě co ztratit a proč to nezkusit. Třeba by se stal nějaký zázrak. I když mém životě o tom pochybuju. S manželem jsem to probrala jen přes sms, je z toho úplně hotový. Teď čekám, až odstaví kamion a budem si moct zavolat.
Jsi moc hodná, že mi chceš pomoct, ale u mně už to asi ani nejde. Na oslavu nějak nebyla ani nálada a kytička?? Ani netuším, manželovi to asi nepřipadalo důležité...

adriana1010
25. dub 2012

@cuddle Pokud je to jak píšeš, tak je to určitě správně 🙂, uvidíš..třeba po adopci nebo před to ještě zkusíte a vyjde to, a nebo jak už několikrát to samo zázrakem přijde spontálně 🙂

cuddle
25. dub 2012

@pepitas ano 1 embryjko dobehlo az 6ty den - do stadia te blastocysty co mrazi
den predtim jsme meli myslim 5 kousku casne blastocysty, ranne blstocysty, 2 hatchujici ( ty 6 den testovali ) a pak jeste 1 z tech casnych dosla do toho lepsiho stadia , tak ji taky zamrazily - ostatni ne
IVF predtim, jsem meli 5 den 2 hatchujici blasty a nekolik rannych blastocyst , tak jsem doufala, ze 6ty den neco pribude , ale uz nic - takze byl 1 na ET a 1 do mrazaku

cuddle
25. dub 2012

@adriana1010 ja byla loni na zacatku listopadu - a jako prvni padl jen navrh na to PDG v Heliosu na pojistovnu , o te druhe moznosti tehdy nikdo vubec nemluvil, az pak po tom druhem potratu jako o moznosti s tim, ze jim pojistovna cast hradi