Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

adriana1010
17. kvě 2012

@mindinka A nebo si ji teda koupím, zítra jdu shánět plyšovou veverku 🙂))

katka1313
17. kvě 2012

@adriana1010 Já už právě svoji první zkušenost s CARem mám, a proto chci někam jinam. Moje paní gynekoložka mě rovnou napsala žádanku do Zlína, i když je to pro mě mnohem mnohem dál než do Brna. Měla jsem domluvené, že tam rovnou pojedu na odběry atd., schůzku jsem dokonce měla telefonicky potvrzenou, a pak když jsme tam přijeli, tak nám bylo řečeno, že pan doktor je na dovolené ☹ Na manžela šly málem mdloby, že jsme těch 150km jeli zbytečně 🙂 A vrcholem toho bylo, když se mě sestřička na recepci ptala, jaké mám domluvené vyšetření a když jsem jí řekla, že jsem měla jít na krev asi kvůli hormonálnímu profilu, tak se mě na plnou čekárnu lidí ptala, jestli to jakože mám zrovna měsíčky. Když jsem se jí snažila vysvětlit, že mi doktor chtěl dělat odběry v době ovulace, tak jsem se asi červenala až na konečcích prstů 🙂 Pravdou je, že jsem byla mile překvapena, že všechny ty sestřičky s odbarvenými vlasy, dokonalou postavou a šatičkami tak krátkými, že jim při sednutí bylo vidět spodní prádlo, vůbec uměly nabrat krev 😀 To už trošku přeháním, ale s troškou nadsázky to tak doopravdy bylo 😝 Abych byla spravedlivá, všechno bych přežila, jediný důvod, že chci změnit CAR na CAR v Brně je jednoznačně vzdálenost a dostupnost.

mindinka
17. kvě 2012

@adriana1010 Tak hodně štěstíčka 🙂

adriana1010
17. kvě 2012

@katka1313 Tyyy jo, tak to plně chápu, ale i kdyby ti nešlo o vzdálenost, tohle jednání je příšerný, tady je vidět, že je člověk pro ně pouze dalším sponzorem v řadě. Pokud to máš do Brna blíž, tak je určitě samo o sobě výhoda a další ušetřené peníze. A ohledně toho, že bys všechno přežila, všechny víme, že ivf a vše okolo toho není finančně ani psychicky levná záležitost a za ty nemalé peníze by se měl člověk cítit bezpečně a ne, aby si říkal "tohle přežiju", no co se dá dělat, snad to příště bude lepší. NE! Udělali jste jistě dobře. A to jste to ukončili dřív, než došlo k ivf, nebo máte nějaký pokus za sebou?

katka1313
17. kvě 2012

@adriana1010 Nene, ještě nemáme za sebou vůbec nic. Tohle byla, resp. měla být 🙂 naše první konzultace. Brali nám krev (na co, se teprve musí domluvit s panem doktorem, jak bude zpět) - doufám, že na hormonální profil, genetiku a imunologii. A manžel byl na spermiogramu. Teď čekám, až se nám ozvou ohledně výsledků a domluvě na dalším postupu. Jestli se vůbec ozvou 😅

veverka.terka
17. kvě 2012

@adriana1010 Adri, já se z tebe zblázním 😀 😀 😀 úplně se tady válím smíchem, klidně ti půjdu jako talisman k transferu, ale já toho moc s veverkou společnýho nemám, jenom tady tu prezdívku 😀 😀 😀

teda, vy ste toho tady zase za tu chvilku napovídaly, já sem musela jít s neteří k zubaři, s mamkou vybrat boty a na nákup, to byla síla....
@mindinka ahojky, je to krásný, že to všechno takto dobře dopadlo a určitě to muselo být šíleně psychicky náročný, ale stálo to za to žejo 😉 😉 😉 dceruška je krásná ženská 🙂

veverka.terka
17. kvě 2012

@adriana1010 to by nás teda fakt mohly nějak sponzorovat za psychickou podporu, to je fakt...a z hospody v zubech?! myslíš, že se z nějaký džusu tak opijem 😀 😀 😀 Adri, seš fakt úžasná a perfektně se bavím, tebe bych potřebovala mít doma, abys mi dodávala optimismus 😉

veverka.terka
17. kvě 2012

@mindinka můžu se optat, proč zrovna veverka by měla nosit štěstí? je to nějaký symbol či co?

veverka.terka
17. kvě 2012

@katka1313 Katy, souhlasím s Adriankou, tohle je šílený přístup!!! nehledě na to, že to teda máte i dál.ale takovýto chování by nestrpěla ani chvilku, ani tu krve bych si tam nenechala brát a pelášila nějak jinam. je pravda, že celý IVF je dost finančně a hlavně psychicky náročný a ten personál musí být na takové úrovni, aby věděl, jak se chovat k lidem, kteří tohle podstupují a právě naopak jim být oporou a podržet je a ne takovýto scény před lidma. to by si v heliosu nikdo nedovolil, a pokud jo, hnedka by to věděl nadřízený a měl by z toho nějaký postih. v Heliosu je absolutně opačný přístup, velice vlídný, příjemný, když můžou, pomůžou, poradí, psychicky podpoří a hlavně se chovají naprosto profesionálně a jejich léčba je individuální a nehází všechny do jednoho pytle, jenom aby z člověka vytřískali peníze...

adriana1010
17. kvě 2012

@veverka.terka Děvče moje, máš společnýho nebo nemáš, pokud neseženu plyšovou, jsi jediná veverka co znám, tak to hold budeš muset podstoupit se mnou 😀 . Mimo jiné holky ted poprvé v životě vařím špenát, vím, je to ostuda, stydím se, ale nějak sem se k tomu nikdy neodstala a spíš sem na něj chodila za mamčou, ta dělá exkluzivní, sem tam nalila to mlíko a je to nějaký spíš bílý 😀 , mamka ho má vždycky spíš jen zelenej, tak já nevím co to zase bude, to zase skončí v koši, achjo 😀
Jinak sem ráda, že se bavíš, 🙂, budu ti dodávat optimismus i bobikovi v bříšku, se bude tak bavit, že se ani nehne 😉 😉

jananovacek
17. kvě 2012

Čááááu holky....teda vy jste prndaleny 😀
Terezko, Terezko, Terezko....to je supeeeeeer 😉 Jakože ti vůbec negratuluju, jo? Ale...božíííí 😉 😀 Udělalas mi radost!!! Jinak teda seš bedna, to ses dozvěděla všechno na tom semináři? 🙂 Tolik informací...

jananovacek
17. kvě 2012

@adriana1010 No špenát bývá....zelenej.... 😀 😀 😀 😎

jananovacek
17. kvě 2012

@katka1313 Katy, já taky souhlasím s holkama, Helios je fakt nejlepší volba! Super lidi, super metody, super úspěšnost, super pan primář miláček 😀

veverka.terka
17. kvě 2012

@adriana1010 tak dobře, když myslíš 😀 no, já sem špěnát vařila jenom 2x za život, ale mlíko tam teda vůbec nedávám, jenom kapku smetany a trochu tatarky pro lepší chuť, ale nejsu vůbec žádnej kuchtík, spíš takový jednodušší jídla dělám anebo mi taky právě radí mamka....hele, je super, že máš tolik optimismu, hnedka to jde všechno líp s dobrou náladou, žejo 🙂ale já ho od sebe budu odsávat, abych ho taky měla kapku ju 😉 já si teďka dávám chleba s česnekovou pomazánkou, jedla bych ji teďka pořádm, miluju to, mňam 😀 😀 😀

adriana1010
17. kvě 2012

@jananovacek No právě, někde nastala chyba 😀

adriana1010
17. kvě 2012

@veverka.terka No, u chleba každopádně skončíme taky, protože špenát nevypadá nadějně jak na něj tak koukám, právě ve všech receptech sem našla, že se zalévá mlékem, tak mám z toho špenátové mléko, bože to je hnus..:D jim dám komentář k tomu receptu, tss 😀
Jen odsávej 🙂, až budu nervní já, tak budu zase odsávat od tebe 🙂.

veverka.terka
17. kvě 2012

@jananovacek ahoj Jaňuli, děkuju, gratulace až pozděj ju, pokud teda bude proč gratulovat 😀 😀 😀 proč tolik informací? vždyť sem sem nic převratnýho nenapsala?! 😨 ale mimo jiné sem uklidnila svýho chlapa, protože říkali, že normu ve spermiogramu nesplňuje v ČR 90% chlapů, tak se už necítil tak blbě 😀 😎

jananovacek
17. kvě 2012

@adriana1010 A co si dělala? Protlak nebo listy?

veverka.terka
17. kvě 2012

@adriana1010 no, tak špenátový mlíko- to musí být fakt chuťovka 😀 jasně, budem nasávat a odsávat od sebe navzájem 😀 😀 😀

jananovacek
17. kvě 2012

@veverka.terka 😀 😀 😀 No tomu bych i věřila...to někde píšou, jo? No my taky nesplňujem, no... 😒

jananovacek
17. kvě 2012

@adriana1010 A kolik si tam toho mlika dala? tam davam trochu 🙂 ale mozna, kdyz to trochu povaris a vyvaris to mliko....a das tam hodne cesneku...tak to bude k jidlu 🙂

veverka.terka
17. kvě 2012

@jananovacek to oni tam měli spoustu statistik i na jiný věci a tohle mě zaujalo, říkala to tam paní embryoložka a měli tam na to udělaný grafy...je to ale docela síla, v dnešní době je fakt luxus otěhotnět a v pořádku porodit přirozeně...

jinak holky, já bych klidně nemusela vůbec nic jinýho celej den dělat, než si tady psát 😀 ještě že je chlap do odpoledne vždycky v práci a já sem sama doma a mám klídek a byteček zatím malinkej, takže toho na práci tolik není, nějakej malej úklid, vaření, prádlo a hotovo, tak aspoň můžu spoustu času tady prokecat 😀 😀 😀

adriana1010
17. kvě 2012

@jananovacek protlak 🙂, sem si to snažila ulehčit poprvé 🙂, čili 500 g protlaku, 2dcl mléka a je to fakt divný 🙂, ale pozor hodně sem to osolila, pepř, ted dám česnek a třeba to bude jedlý, ted je z toho spíš bílozelená sladká kašička 🙂

jananovacek
17. kvě 2012

@mindinka Tvoje Zuzanka je moc krasnoucka 😵

veverka.terka
17. kvě 2012

nic, musím frčet nachystat manžílkovi véču a pak obsadí PC, tak možná ještě chvilu večer se zastavím, uvidíme, jestli ho na chvilu vystrnadím 😀
a díky za podporu od všech! mám vás ráda! 😉

jananovacek
17. kvě 2012

@adriana1010 Zkus si vedle rozpalit trochu oleje, lehce ho zasypat hladkou moukou, jen trosku, rozmichat to a pak do toho kydni ten tvuj vytvor...cesnek, sul...a bude to dobry, uvidis 😉

jananovacek
17. kvě 2012

@veverka.terka My tebe taky 😵 mamino

jananovacek
17. kvě 2012

@adriana1010 a jeste to delam na cibulce... 🙂 spenat nejde zkazit

adriana1010
17. kvě 2012

@jananovacek Díky, díky 🙂, jdu na to, at máme večeři i my :D
Holky zatím krásnej večer 😉

jananovacek
17. kvě 2012

Taky vam vsem preju hezky vecer, devcata... 😎