Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

cuddle
25. dub 2012

@hotaska ty jsi proste ukazka prototypu stastne zeny 🙂 budiz ti to moooc prano - a neboj to uz doklepes 😉

jananovacek
25. dub 2012

@hotaska No...pokazde, kdyz pak budes chtit to svoje ditko pokarat, tak si vzpomenes, jaks ho strasne chtela a cos pro to musela vytrpet...a vyroste z neho hrozny zlobidlo 😀

veverka.terka
25. dub 2012

@jananovacek tos krásně napsala a je to tak 😀

adriana1010
25. dub 2012

@hotaska Tak to jsou taky zážitky, držím pěstičky, když už jste tak daleko, tak do doklepete levou zadní 😉

jananovacek
25. dub 2012

@veverka.terka No ja to tak vidim 🙂

hotaska
25. dub 2012

@veverka.terka Jj, test slabě pozitivní a pak krev strááášně nízká hodnota. Po pár dnech měsíčky. Nic mi k tomu neřekli a já se ani neptala. Brali jsme to všichni tak, že se to prostě stává a nic to neznamená do budoucna.

veverka.terka
25. dub 2012

@hotaska tak to já sem měla dost podobně, akorát sem začala krvácet už 7. den po ETu. a pak dál, jak píšeš. takže ste dál nepátrali a nevíš, jestli se to příště dá nějak ovlivnit nebo pomoct tomu, aby se to neopakovalo?

jananovacek
25. dub 2012

@hotaska K tomu to stejne asi nemuzou nic konkretniho rict, stejne to nikdo nevi. Treba to embryjko bylo slaby, jeste chvilu vydrzelo a test byl pozitivni, ale pak uz ne....a nebo byla spatna sliznice v deloze a nebo bylo geneticky spatny - pry se to tou jednou metodou, co delaji tech 5 chromozomu nemusi zachytit vsechno...ale stejne je zazrak, kdyz se to povede, mne to prijde jako strasna haluz, kdyz mi to vysvetlovali, co vsechno se muze stat...

adriana1010
25. dub 2012

@veverka.terka Jj, jsem ted v práci, už toho tady mám tak plný zuby, že se těším jak budu na neschopence, spadne ze mě 90% nervů 🙂, pak už jen čekat a čekat..a doufat 🙂, snažím se smiřovat s tím, že první pokus asi nevyjde, abych o to víc byla případně překvapená, kdyby to vyšlo 🙂, jina nákupy atd jsou super na uklidnění a ještě výročí, teda ty budeš hýčkaná 🙂, s grilovačkou jinak super nápad na víkend, má být hezky a už jsem dlouho na žádné nebyla, jinak v sobotu začínám se stimulací, KONEČNĚ se bude něco dít 🙂

jananovacek
25. dub 2012

@adriana1010 To je nejlepsi strategie - pocitat s tim,ze to nevyjde a pak byt prijemne prekvapena 😉

veverka.terka
25. dub 2012

@jananovacek no, koordinátorky mi právě řekli jenom, že by to mohlo být genetikou, ale že to není jistý a dál nic....a ptala sem se, jestli by při dalším IVF bylo nutný dělat PGD všech chromozomů, v Austrálii, a říkaly, že nee, tak to právě moc nechápu. pokud to přece může i nemusí být geneticky, tak by bylo přece lepší udělat to australský PGD?! já bych je stejně asi pro jistotu chtěla....

adriana1010
25. dub 2012

Holky a kolik se standardně oplodňuje vajíček? Zkrátka kolik jich bude dobrých? Nebo jen určitý počet a zbytek se doplácí?

jananovacek
25. dub 2012

@veverka.terka No ja si myslim, ze to myslely asi tak, ze kdyz to nevyslo jednou, ze se z toho neda delat zadny zaver, vis? My jsme si rekli, ze chceme vsechno, co by tomu mohlo pomoct, navic nas to nestalo ani korunu navic, tak co 🙂

veverka.terka
25. dub 2012

@adriana1010 jj, souhlasím s Jančou, fakt je lepší počítat s tou horší variantou....no, to se ti nedivím, taky sem mnohem klidnější, když sem doma, je to úplně balzám na psychiku 🙂 no, hýčkaná, to ais moc nee, ale aspoň taková simbolická oslavička 😉 my v létě grilujem nebo opíkáme docela často, třeba i jen na rychlovku nějakej párek na večeři 🙂 je to fajn, sedět v klídku venku u grilu 🙂 no, vidíš, tak už se konečně dočkáš, taky sem byla strašně nedočkavá a chtěla, aby se to už někam pohlo a dělo se něco 😀

jananovacek
25. dub 2012

@adriana1010 Asi zalezi, kolik jich budes mit, ja jsem jich mela 14 a 14 zralych, tak jsme si nechali oplodnit vsechny...ale rikala mi u pohovoru embryolozka, ze pokud tam neni nejaky zasadni problem, tak by to melo stacit, ze kdyz by se neoplodnilo nic ze 14, tak asi ani ze 20

hotaska
25. dub 2012

@cuddle neboj, i tobě bude určitě přáno ať už tak nebo onak ...... jednou za čas nakukuji co je u vás nového. Doufám, že je vše na dobré cestě 😉

adriana1010
25. dub 2012

@veverka.terka Přesně tak 🙂, čili ted to beru tak, že k úspěšnému IVF vede až třetí pokus, že je to tak nastavené, čili počítám se třema 🙂, když to bude dřív, bude to paráda, když ne, držím se stále plánu 😀 . Asi je to ujetý, ale nebudu v nic doufat a nebudu na to tak myslet..máme domluvený výlet, chatičkku, taky grilovačky jak ty ... tak bude co dělat..než na to stále myslet 🙂

veverka.terka
25. dub 2012

@adriana1010 pojišřovna platí 8 vajíček a pak se zbytek doplácí, ale samozžejmě čím víc, tím líp a větší pravděpodobnost, že jich bude víc dobrých až do posledního dne a pak třeba zbyde i do mrazáčku 😉 je to všechno na ceníku http://www.sanatoriumhelios.cz/uhrady-pojistovn...

jananovacek
25. dub 2012

@veverka.terka Pojistovna neplati zadny vajicka na ICSI, jenom kdyztak to klasicky oplozeni, ale ICSI je za 8 vajicek 9 tis. + za kazdy dalsi 1000

hotaska
25. dub 2012

@veverka.terka v Heliosu se na tím nikdo nepozastavil, takže asi vědí proč .... tak jsme ani nepátrali a je fakt, že už se biochemické neopakovalo.

danielahe
25. dub 2012

Ahoj holky, tak jsme se skolkou konecne doma a moc se tesim na sobotu, pro kluciky dojede babicka..mozna uz v patek, to bych byla radeji, jak se furt sklanim k zemi k tomu malemu, tak mi pekne boli brucho 😒
@hotaska koukam, ze ta tvoje cesta byla pekne trnita k bobeckovi, ale hlavne, ze jste to ustali a bude dobre, ja se snazim uklidnit, ze kdyz uz jsem tak daleko, ze uz bude jenom dobre 😉

veverka.terka
25. dub 2012

@jananovacek jj, mám pravdu! promiň, je to vlastně, že 9tisíc na 8 vajíček a pak na každý další 1tisíc navíc, žejo?! kapku sem to popletla 😎

adriana1010
25. dub 2012

@veverka.terka Aha, takže každé druhé stojí 1000,- Kč..nad těch 8...no co jiného..takže určitě budu platit prodlouženou kultivaci 5500,- Kč + isci - 9000,- Kč, PGD se neplatí a ještě něco?

cuddle
25. dub 2012

@adriana1010 tech 9 tis co bylo za ICSI bylo na 8 kusu vajicek, pokud mas vic pak priplacis za kazde, ale muzes se rozhodnout, ze chces jen tech 8 i kdyz zralych bude treba 12
my vzdy nechali vsechny zrale

jananovacek
25. dub 2012

@adriana1010 kdyztak za zamrazeni

cuddle
25. dub 2012

@hotaska no jo cekame na pozvani k psychotestum ohledne adopce , tak snad se do leta dockame 😉

jananovacek
25. dub 2012

@adriana1010 my jsme meli 9000 ICSI + 6000 daicsovani zbytku + 5500 prodlouzena kultivace + 9000 za zamrazeni 6 embryi

veverka.terka
25. dub 2012

@adriana1010 jj, 9tisíc za 8 vajíček+za každý další 1tisíc navíc, jj, ta kultivace a pak ještě zamražení zbylých zdravých embryjek

adriana1010
25. dub 2012

@jananovacek Aha a to je dalších 10 tisíc, čili dohromady cca 25000,- Kč, s tím tak počítat, že?

adriana1010
25. dub 2012

@jananovacek Co to je daicsovani zbytku?