Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
28. dub 2012

@adriana1010 tak to ste si teda užili 🙂 jéé, tobě bude píchat injekce přítel? to já bych si teda od manžela nenechala ani za nic 😀 by se mi beztak mstil za všechno špatný, co sem mu udělala a užíval by si to 😀

adriana1010
28. dub 2012

@veverka.terka V pohodě Terko 🙂, však jsem to říkala i příteli a ten se mi smál, že nad tím bude bádat a jestli ho vynalezne, tak budeme hooodně bohatý :D.., jinak se mám dobře, zítra už konečně tabletky a do týdne injekce.., a pak už to pojede snad rychle 🙂, to víš, jediný co ted dělám, že odpočítávám dny do stimulace, jak začnu, tak budu odpočítávat do odběru, pak do transferu a pak do těhu testu a pak do porodu, ted budu rok jen odpočítávat 😀 😀 😀

adriana1010
28. dub 2012

@veverka.terka Noooo, z toho mám taky docela strach :D, však mi říkal, že si to užije jak nikdy 😀 , takže kdybych požádala prvního kolemjdoucího, byl by rozhodně šetrnější 😎 😀

veverka.terka
28. dub 2012

@adriana1010 no, to byste teda byli boháči, to je fakt 😀 nemysli si, taky sem na tom byla stejně, už sem se nemohla dočkat, než se bude něco dít 🙂 to je jasný, že se člověk těší a nemůže se dočkat toho, až bude mít mimouška v břiše 🙂 teďka to ale beru kapku víc s rezervou, těším se i se bojím, ale zatím nad tím enchcu tolik přemýšlet....já sem taky byla na procházce, s mamkou, manža pracuje na baráčku a pak na nákupu a chvilu sem pomáhala míchat a vozit maltu 😀 zítra budem grilovat, tak se těším na mňamku, naložila sem masíčko, tak si pochutnáme 😀

veverka.terka
28. dub 2012

@adriana1010 a sama se nechceš píchat? máš strach nebo ti to vadí?

adriana1010
28. dub 2012

@veverka.terka Jéééé mnam, my zatím bydlím v bytečku, ale hned po mimouškovi budeme řešit hypotéku na baráček, pěkně postupně 🙂, já se bez mimča stěhovat nehodlám :D..., tak už se těším jak budeme taky grilovat, mnam! Přesně jak píšeš, asi když mi to nevyjde, tak to taky budu brát s rezervou, ale zatím si fandím, že to vyjde, tak jsem zatím pozitivní 🙂, tobě se to Teri taky už krátí, ne? Kdy jdeš přesně na ket?
Ty jo, no nikdy jsem si injekci nepíchla, člověče nejsu si jistá, jestli to zvládnu 🙂, mě teda injekce nevadí vůbec, ani to necítím, ale abych si ji píchla sama, to si nejsem jistá 😀 , vyzkouším a napíšu jak jsem dopadla 🙂, zatím se mi chladí v lednici, jo dala jsem je do lednice, nevadí to, že ne?

veverka.terka
28. dub 2012

@adriana1010 plánujete pak domeček, nechat si postavit nebo koupit hotovej? je to fajn, si sednout na zahradu, číst si, popíjet kafčo, grilovat 🙂 jj, však to je dobře, že to bereš pozitivně, ale určitě je třeba počítat s tím, že to bohužel vyjít nemusí ☹ já sem s tím poprvé moc nepočítala a pak mě to vzalo hodně ☹ ale oklepala sem se a jede se dál 😉 KET by měla mít 9.5. je to už za chvilku 🙂
já sem si taky před tím nikdy injekce nepíchala 🙂 sice sem zdrav. sestřička, ale braní krve a píchání injekcí mi samotné vadí, ostatním, když to dělám tak ne, ale sama sobě sem si to nedovedla představit, ale bylo to naprosto v pohodě, ty jehličky sou fakt maličkatý a tenoučký a do břicha se to píchá jedna radost 😉 myslím, že by v lednici nemusely nebo dokonce neměly být, je to tam napsaný v tom letáčku a myslím, že je tam pokojová teplota, já sem je měla pořád ve skříňce, akorát potom před odběrem vajíček se píchá jednorázově Pregnyl a ten musí být v lednici, ale tohle nee. možná to nevadí, ale asi to tomu ani nijak nepřišpívá a pak před aplikací by sis je stejně musela aspoň hoďku dopředu vytáhnout, takto studený se to nemá píchat. však pak uvidíš, jak se ti to bude líbit od přítele nebo jestli to i testneš sama 😉

adriana1010
28. dub 2012

@veverka.terka S baráčkem, no máme dvě varianty, od rodičů jsem dostala pozemek, který je už zasíťovaný a připravený na stavbu, čili máme tímto dost ušetřeno, tak to necháme asi postavit rovnou, nebo ještě rok něco našetříme a zbytek si vezmeme hypotékku, to budeme aktuálně řešit, až po mimču, ted na to nemám hlavu 🙂, však to znáš, jiný starosti, ted kdyby mi barák někdo dal darem, tak si toho snad ani nevšimnu 🙂), dobře, už jsem ty injekce raději vytáhla, pokud stačí pokojová teplota, tak to nechám venku, vzpomínala jsem, že babička vždycky všechny léky dávala do lednice, tak mi to přišlo normální 🙂. zatím si právě nedokážu představit, že bych to bodla do sebe, ale zkusím to 🙂, ale asi bych zavřela oči, tak ani nevím kam to píchala 🙂, no budu na tebe 9. myslet 🙂, ted už se to musí povést..za ten ket se doplácí už jen tři tisíce, ne? To už paráda, oproti celému ivf...a kolik máte v mrazáčku? Ty co jsou zamražený prošly pgd ?

adriana1010
28. dub 2012

Teri a to se každé ženě dělá jen jedno vajíčko? Nebo pokaždé jiný počet? Koukám na ten svůj hormonální profil a je tady kolonka "folikuly" - 8,5...to znamená co?

veverka.terka
28. dub 2012

@adriana1010 jo, tak to máte fajn s baráčkem,když máte pozemek, to budete mít hnedka o starost míň a taky hlavně nemusíte cpát peníze do pozemku.
no, některý léky a injekce potřebují chladno,ale tyhle si myslím zrovna nee. však s tím pícháním uvidíš, jak to pude 😉
bohužel máme v mrazáčku jenom už tohle jedno embryjko a nešlo u něho udělat PGD, protože "nehečovalo", to je, že z něco nevylezla malinkatá část, která právě slouží k vyšetření na PGD, nemůže se brát vzoreček přímo z embrya, ale z té "vyhečované" části, takže bohužel to nešlo, prý se to stává běžně. ale jinak je to embryjko úplně zdravý a takový, jak mělo ten 6. den kutlivace být,není nijak opožděný, tak uvidíme. jj, a KET stojí 3 tisíce, takže to je úplně v pohodě.
a s tím tvořením vajíček, většinou se tvoří jedno, ale může i ojediněle víc, proto pak můžou vzniknout dvojčata nebo trojčata. ale nevím, co to tam máš v hormon. profilu za kolonku folikul, dívám se na svůj a nic takovýho tam nemám, tak nevím?! a folikul je útvar, ve kterým se právě tvoří to vajíčko.

adriana1010
28. dub 2012

@veverka.terka Aha, tak to je asi jiný ukazatel, už jsem z toho zmatená, pořád si říkám, že se od toho odprostím a už nebudu na internetu pátrat a pátrat, ale nedá mi to, je to jako nemoc :(..., už aby to vše bylo za námi a já už si hladila bříško..., dokonce jsme teda už i zhodnotili, že necháme zavést jen jedno embrio, protože je to vážně velký risk i když by se mi to hodně lbilo 🙂. Tak to je hlavní, že je takové jaké má být..., už abys ho měla v bříšku a hnízdilo se 🙂!...Musíš pak hned dát vědět 🙂, jsem napjatá 🙂

veverka.terka
28. dub 2012

@adriana1010 no, to fakt nevím, co to je za ukazatele, možná velikost toho folikulu, fakt nevím.....ale nepátrej, akorát z toho budeš ještě víc vystresovaná.já sem se spíš akorát vyptávala tady holek,ale jinak sem moc nepátrala, protože vím, že bych našla něco negativního a pak si to vsugerovala, že to tak bude i u mě 😉 ještě sem si pročítala, co mají napsný na stránkách Heliosu. s tím jedním embryjkem je to rozumný, asi je to po všech stránkách lepší.
a já určitě hnedka napíšu 😉 , píšu sem pořád a pokaždý, když si zapnu PC, tak se těším, co tady bude napsaný novýho a že si zde můžu s váma psát, je to fakt moc fajn a sem za to moc ráda, protože s nikým se o tom nedá tolik bavit jako s lidma, kteří prožívají podobný věci. a taky se takto podporujem navzájem, to je hodně důležitý. akroát škoda, že jen takto přes net ☹ i když, myslím si, že klidně by se dalo i osobně, když by se někomu chtělo, bylo by to fajn 🙂

adriana1010
28. dub 2012

@veverka.terka Já vím, taky už to nebudu pročítat, ale zase je dobrý, že je člověk informovanej a pak tam nesedí jak buk 🙂, asi jo, ale ta představa dvojčátek je moc hezká 🙂, raději ale nenáročně a postupně 🙂
Přesně tak, sice jsem tady nová, ale až bude po všem - moc ráda bych se sešla..a aspon povykládala 🙂, mohli bysme pak vymyslet nějaký sedánek, kde se sejde víc holek, a ideálně už všechny s bříškem, bylo by to hezký 🙂

veverka.terka
28. dub 2012

@adriana1010 ten nápad se setkáním by byl fajn 😉 tak já frčím do sprchy a asi za chvilu do hajan. dobrou noc 🙂

adriana1010
28. dub 2012

@veverka.terka dobrou noc všem 🙂

onno
29. dub 2012

Ahoj tak dneska první včelka.Je venku moc pěkně až na ten strašnej vítr.

onno
29. dub 2012

@adriana1010 Ahojky už si pícháš včelky?Já dneska začala.

veverka.terka
29. dub 2012

krásné dopoledne, u nás taky šíleně funí, ale jinak je teploučko 🙂
@onno a píchalas sama? 😉 dobrý? tak aspoň se to zase někam posunulo, žejo 😉

onno
29. dub 2012

@veverka.terka Ahojky jojo píchám sama.Včera tady bylo tepleji.Odpoledne zajdem na procházku a na zahrádku na limču.

ivetka77
29. dub 2012

@adriana1010 Ahoj, normalne se nam dela jen jednen folikul s 1 vajickem,ale stimulace se dela aby se nam tech folikulu udelalo vic.A v kazdym je jedno vajicko.Rikal pan doktor...a 8,5 muze byt treba 8 folikulu na jedny a 5 na druhy strane? Tezko rict...

ivetka77
29. dub 2012

Holky jak se mate?Dnes jsme byli na krasny prochajde v obranech...fakt nadhera.. 🙂

daguli
29. dub 2012

Ahoj holky, tak my jsme si dnes taky uzili krasny den,prvne jsem chtela na brusle,ale manzel mi to zakazal-pry az po pporodu...no ma asi pravdu,kdybych spadla...
Drzim pesti vsem vcelkarkam, at se krasne nastimulujete!!;)

adriana1010
29. dub 2012

@onno Ahojky, my dnes celý den fandili na hokeji, tak jsem aspon na chvilku vypla 🙂)), jééj, závidím, já měla dneska první den proveru, včeličky začínám až 6.5., ale to už je za chvíli 🙂 a 13.5. bych to měla dostat, tak potom už bude odběr každým dnem, ne?

adriana1010
29. dub 2012

@ivetka77 Ne to ne, já ještě nejsem právě nastimulovaná, teprve začínám, ale v hormonálním profilu je to tam v kolonce napsaný, tak proto na to koukám jak puk, pak se zeptám jak tam půjdu 🙂))

onno
30. dub 2012

Dobré ráno chtěla jsem se zeptat.Píchám si diphenedrin a vždycky po píchnutí mě to kolem trošku zrudne ,ale pak to zmizí.Nevadí to?Dík

onno
30. dub 2012

Diphereline

danielahe
30. dub 2012

@adriana1010 ahoj, s tim tvym napadem na sedanek souhlasim, kdyz uz si tady piseme o vsem moznem, tak se muzeme videt a pokecat zive 😀 a treba pozveme i Textla 😉

Jinak vsem preji krasne slunecne a hlavne teple rano 🙂

danielahe
30. dub 2012

@daguli no to ja mam taky po brusleni 😎 , nejsem nejak zdatna bruslarka, jsem rada, ze nespadnu, takze v mem pripade by to byl hazard 😉 , ale az se mimous narodi, mam v planu hubnout bruslenim 😉 .....bysme pak klidne mohly spolu na bruslicky.pa 🙂

danielahe
30. dub 2012

@onno nene melo by to byt vporadku, taky jsem ho mela a misto vpichu jsem mela taky trosku zarudle a svedelo to, jen chvilicku..... 🙂

adriana1010
30. dub 2012

@danielahe Ahoj 🙂, taky si myslím, jen prosím počkejte na mě, veverku.terku a ostatní, až budeme taky těhu 😀