Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

adriana1010
13. kvě 2012

@onno Ahojky, bohužel, ještě nedostala, už aby to bylo, ale mi dají i tak, nebo se čeká na tu menstruaci?

adriana1010
13. kvě 2012

@veverka.terka Budu se ptát, dokonce na mě jde i chřipka :(, tak pokud mi ji nedají oni, tak si budu muset jít stejně ke své doktorce obvodní, tak je to fuk, v práci už je tam za mě ta nová a vedoucí mi řekl, že už mu mám jen dovést neschopenku, pokud ji nedostanu, budu si muset vzít neplacený volno :(, to už je jak u blbejch..ale říkám, stejně bych si ji vzala od obvodačky, tak mi ji napíše určitě, ale myslím, že v heliosu to snad pro ně nebude problém, uvidíme..je tu některé z vás holky, která měla neschopenku už v půlce injekcí?

adriana1010
13. kvě 2012

@veverka.terka Terezko určitě, sejdeme se brzy a já pevně věřím, že už jako těhotné 🙂

veverka.terka
13. kvě 2012

@adriana1010 Adri, to nevadí, já sem je taky do toho 32. dne cyklu nedostala a dostala sem je pak den následují.ten Merional se ale začíná píchat. až je fakt dostaneš. připrav se, že tě zítra pošlou i na ultrazvuk, aby se koukli, zda je všechno OK. mně taky řekli, že jenom krev a pak sem šla i na UTZ, prý je to tak běžný, když se nedostaví měsíčky do 32. dne, nikdo mi to předem neřekl. ale prý se vůbec nic neděje, stává se to tím, že je tělo nadopovaný hormonama. tak mi to aspoň v heliosu říkali.

adriana1010
13. kvě 2012

@veverka.terka Jasně, taky mě to napadlo, že to bude asi tím, zatím se nenervuju 🙂, akorát se začínám bát z toho, že sem si všimla, že moc počítám s tím, že to napoprvé vyjde :(..toho se dost bojím, ani by mi nevadilo to, že by se to neujalo, jak to, kdybych otěhotněla a potratila :(, to po těch třech potratech už nechci.. ☹ ☹ ☹

veverka.terka
13. kvě 2012

@adriana1010 oje, tak rychle pořádnej přísun vitamínů a trošku klidový režim, určitě ti to tam napíší, hlavně se poraď, co můžeš brát za léky, aby se to nějak nebilo s těma injekcema. určitě se nenervuj a ani z toho, že to nevyjde, nad tím nepřemýšlej a soustřeď se, abys byla co nejvíc psychicky v pohodě!!! 😉 budu na tebe zítra myslet a pak písni, jaks dopadla, co ti řekli. frčím do sprchy a pak koukat na telku, na Zázraky života 🙂 páá

adriana1010
13. kvě 2012

@veverka.terka Rozkaz, rozkaz 🙂, udělám pro to maximum, to mi věř, ale všechny tady víme, jak se můžeme tvářit v pohodě, ale realita je jiná 🙂, ale samozřejmě se aspon zkusím při tom věčným čekání zabavit 🙂, léky zjistím, zatím si nic neberu, jen si hodím přes noc půlku paralenu, ta se může i v těhotenství, tak abych se případně trošku vypotila, to by snad vadit nemělo..víc nic brát nechci, maximálně coldrex hot drink mě napadl...

onno
13. kvě 2012

@adriana1010 Při 1IVF jsem je dostala 33DC vůbec to nevadilo a hned jak jsem je dostala začla jsem píchat Puregon.Teď že mám posunutý ciklus tak měsíčky jsem dostala v pondělí a iněkce si začla píchat včera.
Coldrex těhotný nemůžou sice ještě nejsme ,ale nevím jesli to můžem.Bolelo mě v krku a rýma a doktorka mě dala takový sprej a antibiotikem.Hlavně mě pomohlo napařování nad solí a horkou vodou.

jananovacek
13. kvě 2012

@adriana1010 Coldrex je to stejny co paralen a nejaky cecko...Mne pomaha se previtaminovat ceckem, vetsinou si to ta nemoc rozmysli 🙂

veverka.terka
14. kvě 2012

@adriana1010 @onno @jananovacek holky, ten Coldrex hot drink by se neměl používat v těhu a já bych se na to prvně určitě optala a nezačala si ho brát sama. je to hodně silný a myslím si, že je to není jenom jako paralen a vit. C. přece je to takový "rychlo udravovač" na chřipku a obsahuje to taky nějaký návykový látky a celkově je to docela síla pro tělo, takže bych si to rozhodně jen tak neriskla....

adriana1010
14. kvě 2012

Tak jsem se vrátila z ultrazvuku a mám prý strašně moc vysokou sliznici, mám si zavolat, jestli náhodou nejsem těhotná..., tak jsem z toho nějak zmatená, to je spíš náhoda, dávali jsme si velký pozor.., mrcha stále nedorazila, jinak ultrazvuk ok, na vaječnících žádná cysta. Akorát mě mrzí ta neschopenka, v práci už fakt překážím a nahoře byla zase ta mladá holka, která vypadá, že tam je snad první den, už jsem ji chytla už minule a s tou neschopenkou prý neví...to je vše co mi řekla., když sem se jí ptala, co teda s tím dál, nebo kdo mi to sdělí, tak taky neví, že to do večera zjistí a pak si mám nějaký den zavolat..to je jednání teda.. 😠

veverka.terka
14. kvě 2012

@adriana1010 ahojky Adri, takže seš ani nic moc konkrétního nedozvěděla, to je škoda. takže ti brali i krve na HCG jo a máš si po 13h volat na výsledky?achjo, to mě mrzí s tou PN, jak to teda vyřešíš? pořád se i cítíš nachlazeně? no, ona ta mladá je sice hodná, ale bohužel je pravda, že je tam krátce a nic moc neví ☹ a ta druhá tam vůbec nebyla? já tu mladou znám, je od nás, ale nechcu se jí zastávat. i mě hodněkrát nedokázala poradit a odpovědět, na co sem potřebovala...achjo, to je teda na prd. ☹

adriana1010
14. kvě 2012

@veverka.terka To nevím Terezko :(, jak tam budu dneska volat po 13:00 h., tak budu trvat na tom, aby mi případně dala někoho jiného k telefonu, pokud to zase zvedne ona a nepoložím to, dokud mi někde něco neřekne.., na Helios nedám dopustit, ale akorát mě to dneska odradilo :(, vím,že toho mají hodně a neházím to nikomu za vinu, ale mají se starat tak, že pokud je tam někdo nový, nebo případně neví všechny informace, hold tam podle mě nemůže být sám ! ...no uvidíme, jsem dneska z toho tak rozčílená, že jsem se na to po cestě z Heliosu chtěla vykašlat :(, člověk platí takové peníze ...musím si udělat kafčo a uklidnit se 🙂

adriana1010
14. kvě 2012

@adriana1010 Navíc, mě k 20.5. končí pracovní pomět, protože to máme na dobou určitou, taky je otázka zda mi to prodlouží... ☹ , v tom případě můžu na ivf zapomenout..

veverka.terka
14. kvě 2012

@adriana1010 je to hodně blbý, když člověk musí řešit mimčo a navíc ještě práci. Adri, mělas hnedka v Heliosu trvat na tom, že chceš mluvit s někým, kdo ti řekne co a jak. bylas tam sama nebo s přítelem? určitě by takto jednat neměli a pokud opravdu určitý věci ta mladá neví, souhlasím, neměla by tam bývat sama, ale s někým, už sem si to taky kolikrát říkala, když mi nedovedla odpovědět na to, co sem potřebovala...a přes tu obvoďačku to vyřešit nemůžeš? hlavně se uklidni a určitě se na to nevykašli, ona ti za to nestojí, ty to děláš pro sebe a pro miminko a musíš zabojovat i v tomto. nenech se odradit a jak tam budeš volat, stůj si za svým, ať ti řeknou, jak to bude dál, jestli můžeš na PN nebo ne.

onno
14. kvě 2012

@adriana1010 Ahoj kdo byl na ultrazvuku za doktora?Když na ultrazvuku nejde nic vidět ,tak to poznají z krve.Pak budou řešit co dál.

adriana1010
14. kvě 2012

@veverka.terka Máš pravdu, chtěla jsem jí říct, at mi někoho zavolá, ale Texl i Vránová dělali dole ultrazvuky a byla tam šílená fronta, tak to asi nemělo smysl, protože stejně neměli čas..., byla jsem tam s přítelem, ten dost nadával :(, že s tím přece musí mít zkušenosti a není to nemožný. Tak sem ještě musela uklidnovat jeho.
Při představě, že v práci skončím a nebudu moct pokračovat v ivf se mi málem podlomili kolena :(. V repromedě nám tenkrát říkali, že neschopenku mi přizpůsobí jak budu chtít já, že v tom není problém, klidně už od začátku, nevím jestli to je možný nebo ne, ale myslím, že by to mělo jít všude stejně..achjo, že já musím mít vždycky ve všem smůlu :(
Dneska jak tam budu volat, tak to prostě nepoložím - dokud nebudu mluvit s někým kompetentním. Přinejhorším to zkusím ještě přes tu obvodačku, ale to zase nevím zda můžu risknout říct pravdu, nebo tam budu muset zahrát nějaký divadlo, nikdy jsem to nedělala, tak ani nevím co bych jí měla namluvit, že mi je..a když jí řeknu pravdu, tak mě taky může poslat do háje a bude po všem :(, achjo a pak má být člověk v klidu.

danielahe
14. kvě 2012

@adriana1010 , jejda, koukam, ze to mas taky pekne na prd....ja byt tebou, tak si zajdu za obvodakem, at ti napise neschopenku, ze ti neni dobre a v praci ti nenechaji rpohodit smeny, abys to mohla na tech par dni vylezet a pokud mas normalniho obvodaka, tak mu vysvetli, ze bys ppotrebovala natahnout neschopenku do tranferu, ze jdete na ivf.....ja to nechci zakricet, ale mam nastesti chapavou obvodacku, takze ona by to udelala a navic, ona ma se mnou opacnou zkusenost...na kazdou anginu jsme odmitla neschopenku a malem ji ze me hrablo... 😀 😀 😀 , jsme si to nemohla proste dovolit 😝 😠

adriana1010
14. kvě 2012

@onno Ultrazvuk mi dělal dr. Texl, ale já jsem teprve v polovině injekcí víš, tak mi jen kontrolovali, zda nemám cysty, čili na ultrazvuku ani nemělo co být vidět.. Tu neschopenku potřebuju co nejdřív kvůli práci, víš. Končí mi tam smlouva a ví na co se chystám, tak mi tu smlouvu s největší pravděpodobností neprodlouží.

danielahe
14. kvě 2012

@veverka.terka a co ty prdelko, jak je? uz jsi asi tak v pulce cekani, ze? 😉 ....do 7 dne jsme byla vklidu, ale pak uz me hlava nebrala a furt jsme nat tim premyslela 😎
A co jsi mela za dorticek..taky bych si dala 😉

onno
14. kvě 2012

@adriana1010 Já mám PN přes obvoďačku řekla jsem jí pravdu.Je to úplně v pohodě.Řekla jsem že v práci jsem ve stresu a že potřebuji klid.

adriana1010
14. kvě 2012

@danielahe Ahoj Dančo, jak píšeš..přinjehorším risknu obvodačku, nakecám jí, že mi je špatně z injekcí, motá se mi hlava atd. Něco si vymyslím, snad to půjde. Fakt mě nic jiného nenapadá. Já neschopenku taky vždycky odmítala, neměla jsem ji nikdy v životě..tak nikdo nemůže říct, že jí nějak zneužívám 🙂, vždy jsem vše přechodila. Tak uvidíme.
Díky bohu za tuhle diskuzi, kdybych tady neměla Vás holky, tak by mě asi hráblo 😉

adriana1010
14. kvě 2012

@onno A ty jsi v jaké fázi? Už máš po transferu, nebo před?

danielahe
14. kvě 2012

@adriana1010 a je skoda, ze jsi jim rekla na co se chystas, oni nemaji sebemensi pravo to vedet 🙂 ....vis jak se to rika, za dobrotu na zebrotu, sice ne vzdycky, ale vetsinou to porekadlo ma pravdu, aspon u me 🙂

danielahe
14. kvě 2012

@adriana1010 kdybys chtela, tak klidne muzem pokecat live a nejenom on line 😀 😀 😀 , to se nejak vyresi. Vzdycky je nejake reseni a pokud je tvoje mudr normalni, tak to pochopi...proste ji rekni, ze te v praci neustale stresuji, a ze potrebujes klid 😉

onno
14. kvě 2012

@adriana1010 dnes 3 den si píchám Merional.Zítra jedu na krev

adriana1010
14. kvě 2012

@danielahe No ani nevíš jak toho ted lituju, jenže oni to stejně tušili, strašně jsem se pohádala s vedoucím, protože jsem před Vánocemi ještě byla těhotná spontálně a prosila ho, že nemůžu dělat 6 dvanáctek v týdnu stát tam na nohách, prosila jsem ho, at mi tam dá aspon židlu, když budu unavená, že se aspon opřu, tak mi řekl, že těhotenství není nemoc a nemám právě na nějaké výhody oproti ostatním.. pracuju se samýma chlapama, tak co ti na to mám říct, nic nechápou..a jak sem potratila, tak mi ještě říkali, že tady vidím, že by mi ani židle nepomohla.. 😠 , tím, že věděli, že chci dítě, stejně to tušili, tak se mě na to pořád ptali, až sem to řekla..:(

onno
14. kvě 2012

@danielahe jéé ty už si 15 týden toto letí hlavně ať jste zdravoučký.

adriana1010
14. kvě 2012

@onno Tak to jsem na tom úplně stejně, cca o dva dny jsem dozadu.., tak já tam radši zajedu.., snad bude i moje obvodačka tak chápavá..

veverka.terka
14. kvě 2012

@adriana1010 určitě se Adri musíš nějak vyřešit a zkusit se domluvit, jak budeš volat na ty výsledky nebo, jak píše Danka, tak s tím obvoďákem, určitě by nebyl problém. máš nárok být na PN!