Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
24. kvě 2012

tak mile zeny 🙂 , jdu koukat na ruzovku ( jak jsem doma, tak sleduji kdejakou ptakovinu a mekne mi mozek....furt si rikam, ze ho budu muset zamestnat necim vyzivnym 😀 😀 😀 😀 )..tak pa a krasny vecer vsem 🙂 😉

veverka.terka
25. kvě 2012

@adriana1010 @danielahe ahojky holky, děkuju za povzbuzení 😉 dneska je mi už zase líp, nálada lepší. manžel má dneska firemní akci, tak budu sama doma ceeelej den a ani mi to moc neva, mám toho dneska tolik v plánu 🙂 jo, a taky sem si udělal jen tak pro jistotu pro sebe testík, jestli si to mimouš nerozmyslel a zaím tak je 😀 po 1 sekundě tam byly // jako blázen, testovací silnější než kontrolní, tak sem se uklidnila a potěšilo mě to 😀
@adriana1010 Adri, souhlasím s Dankou, neboj se toho, budeš mít to PGD a to je zase větší jistota, že embyrjko je naprosto zdravý a nemá důvod tě opustit 😉 už se těším, až dorazíš a udělám si těhu sedánek 😀

adriana1010
25. kvě 2012

@veverka.terka Jooooo, já taky 🙂 a moc, opět jste mě uklidnily 🙂, ještě, že tak ! Jinak s tím počítej,jak bude pozitivní těhu test, tak jsme tam jak na koni 🙂
Jinak dneska už bříško bolí jako blázen a jsem šíleně nadmutá -. nechápu, kudy chodím tak brkám, brkám a brkám a nafouklá jsem jak blázen 🙂, co už naděláme 🙂

adriana1010
25. kvě 2012

@veverka.terka Ted sem si tak uvědomila, že já si ty testy budu dělat asi i ve 40 týdnu pro jistotu 😀

onno
25. kvě 2012

Ahoj tak včera jsem byla na OPU měla jsem 33 vajec 15 jsme nechali oplodnit .Dnes jsem tam vola z 15 jich zatím máme oplodněných 14 .Tak snad něco zůstáne.Jinak mám velké bolesti zad.Trošku se mě nafukuje bříško,ale nebolí.Dnes jsem zavedla ultrogestan a vyšlo ze mě trošinku s krvý.Chodím každý den na injekce skrz tem OHHS.Manžel dnes vaří objed a já odpočívám.Terezko moc gratuluji ať jste oba zdravoučký.Danielko ty už asi cítíš pohyby že?Ať jste zdravoučký.Andrianko máš dost vajíček hlavně záleží na kvalitě.Všem dalším co jsem neslovila přeji moc štěstí a ať jste zdravoučký.

veverka.terka
25. kvě 2012

@onno Jity, tys ani nenapsala, že jdeš na OPU? ani sme na tebe nemohly myslet a držet pěstičky?! já sem si ale myslela, že pudeš právě včera nebo dneska, podle toho, jaks psala.tak to je super počet, tak snad se jich co nejvíce udrží a pak šup jedno do bříška 😉 děkuju, taky doufám, že bude všechno OK 🙂 tak hezky odpočívej a buď v klidu 😉

onno
25. kvě 2012

@veverka.terka nám blbne net furt někdy jde někdy ne.Opravář tady už byl a nic nevyřešil.Dělali mě to dřív měla jsem prý dobrý výsledky a měla jsem bolesti.Tak to udělali o 1 den dřív.

veverka.terka
25. kvě 2012

@onno tak to pak jo 🙂 a necháváte si PGD to základní nebo budete posílat embyjko na dovolenou do Austrálie?

onno
25. kvě 2012

@veverka.terka to základní jsem zvědavá na neděli doufám že to bude dobrý. Mám strach abych nedostala OHHS.

veverka.terka
25. kvě 2012

@onno tak to jo, neboj, však píšeš, že chodíš na injekce, tak si tě ohlídají. a hlavně odpočívej a moc se nenamáhej. určitě jich bude v nědeli kupa, uvidíš 😉

danielahe
25. kvě 2012

@onno tak gratuluji k mega urodicce 😀 😀 😀 . Ja po Opu krvacela trosku asi tak 3 nebo 4 dny...ke konci to bylo spineni, tak se niceho neboj, to je normalni, ja si kvuli tomu volala do heliosu a tam mi to rekli, ze je to ok 😉 . Tak budeme myslet na mimouse, aby krasne rostli a mohli jit brzo k mame do perinky 🙂
Jojo, jinak uz citim pohyby 🙂 , dneska jsme byli u doktorky a asi se mu tam moc nelibilo, utikal nam pred utz 😀 . Dneska uz jsem videla pindika, takze je to 100% klucik a dobre zivenej 🙂

@veverka.terka , ja jsem taky nejradeji doma sama, pac aspon ten muj, nechape, ze to tehotenstvi tak prozivam 🙂
@adriana1010 no budeme si muset udelat vylet za terezkou, snad tam ma bazen a venkovni bar, ze bysme si vylet protahly na mini dovcu u bazenu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Jdu se pokouset o domaci nudle, drzte mi palce 😎

cuddle
25. kvě 2012

jen doplnuju info - HCG jen 66, takze v pondeli znovu na krev

veverka.terka
25. kvě 2012

@cuddle tak to je krásný začátek, to zná slibně 😉

veverka.terka
25. kvě 2012

@danielahe jo, tak to můj manžel je to stejný, ale ono asi obecně ti chlapi to berou trochu jinak....to víš, že si uděláte výlet, ale bohužel bazén ani bar nemáme, celá zahrada je zarovnaná cihlema 😀 takže už je to jistý, holčička se nebude konat 🙂

cuddle
25. kvě 2012

@veverka.terka hodnota je nizka, a navic to spineni se zhorsilo, takze spis me zvou proto, aby se potvrdilo, ze to neni mimodelozni, ale proste klesajici, tak uvidime v pondeli, zatim tam porad malinka sance je

danielahe
25. kvě 2012

@cuddle a vy mate pgd nebo vam vzorky posilali do australie?....to totiz neni normalni, psala jsi sice, ze nemas ovulku (pokud si to dobre pamatuji), ale takovejch zen je hodne a pomoci ivf maji deti, takze si rikam, jestli to neni nejaka genet. chyba ☹ .....ale urcite nadeje umira posledni, uvidis, jak to dopadne pres vikend a injekci ti pichli nebo jsi nechtela? 😒 😎 ....budu na tebe myslet, aby se mimousek hnizdil 🙂

cuddle
25. kvě 2012

@danielahe meli jsme PGD na 2 embryjkach - 1 bylo spatne a 1 rekli , ze dobre, to jsem potratila v listopadu, s tim, ze pan doktor Texl, rikal, ze muselo byt taky spatne
toto embryjko uz otestovane nebylo, dobehlo do stadia, ze se dalo zamrazit, az po tom co ty 2 otestovali, takze se jen zamrazilo, testovane nebylo
my mame genetiku oba v poradku, mam i tu hematologii na krevni srazeniny - taky v poradku - proste vse v poradku
u me - nemam ovulaci a menstruaci bez leku, spatne hodnoty hormonu
manzel - spatny spermiogram, nejhorsi je 0,5% morfologie - ale ohledne toho nam doporucili jen ICSI, 2 IVF jsme dohonce dali i PICSI - takze nevim jestli proste jen vznikne chyba pri oplodneni a proste u nas dvou teda vznikne vzdy , protoze takto to vypada, ze zatim nebylo ani jedno embryo dobre

onno
25. kvě 2012

@cuddle Ahoj já jsem měla před1 IVF jsem dostávala měsíčky jen přes léky.Ovulku říkal Texl jen někdy třeba 1-3 x do roka.Udělali hormonální profil a zjistili že mám zvýšený prolaktin.Ale že to není velký problém .Nasadil Mysalfon a že bych mohla přirozeně otěhotnět.Jenže pak přišel na řadu manžel a to bylo horší.morfologie0.5dobrých,tak jsme museli na IVF.Teď při 2 IVF měsíčky mám normálně ,ale 36dc prolaktin dle tady u nás v pořádku.Manžel spermiogram morfologie 2.5% dobrých ,ale zas hodně mrtvých.Teď jsem po OPU .Přeji moc moc štěstíčka ať je to jen zahnízďování to špinění.

onno
25. kvě 2012

@danielahe to už budete vymýšlet pomalu jméno.Je mě nějak hůř začíná se mě víc nafukovat bříško,ale nebolí.

cuddle
25. kvě 2012

@onno no ta morfologie neni zadny zazrak, ale dokazou vybrat spravnou spermii, bohuzel to vsak vypada, ze ve spojeni mych vajicek a manzelovych spermii je nejaky problem, proste spolu jak to rict " nekamaradi " i kdyz nemam alergii na sperma, tak je to nejake divne, ale nektere pary to tak maji, ze proste jim to spolu dohromady nejde a kazdy zvlast treba by nemeli problem, uvidime jak to dopadne, treba je nam to adopcatko souzeno 🙂

danielahe
25. kvě 2012

@cuddle budu prat hodne stesticka, bud to vyjde tak nebo tak..jen me mrzi, ze u vas je ta cesta k miminku obtizna. A nemas alergii na trofoblast? 😒 , to je, ze se embryjko sice uhnizdi, ale tvoje telo ho neprijme, tak se ho snazi vypudit......se divim, ze vam to neposlali do australie, mozna se to muze az po nekolikatem pokusu, co ja vim, temto postupum nerozumim 😠 😎 🙂 , jinak my mame morfologii taky spatnou, bylo nam doporuceno ISCI i PISCI, ale zvladli jsme to na isci. Takze tfuj tfuj, at mamte miminko co nejdriv doma 🙂 .
@onno ja uz jmeno mam..rikam mu Tobisek a uz mu to zustalo 🙂

cuddle
25. kvě 2012

@danielahe no po tom prvním potratu nam doporucili PGD - ta druha moznost snad tehdy jeste ani nebyla na tu pojistovnu mozna, o tom mluvil az po tom druhem potratu jako moznost na 3IVF, ale jelikoz nam zbydou vetsinou jen 2 embryjka, sance je hodne mala, predstava, ze mi dojde info, ze jsou obe spatne je fakt hrozna predstava
nevim jaky test je kvulitomu trofoblast - mela jsem genetiku a po tom druhem potratu rikam, ze chci i ten zbytek ty krevni srazeniny a mutace, tak snad to udelali opravdu vsechno

veverka.terka
25. kvě 2012

holky, co máte v plánu na víkend? vyrážíte někam nebo jenom taková domácí pohodička?já bych strašně potřebovala mezi lidi, někam do společnosti, pokecat si, to mi fakt chybí...nebo nějaká kultura-jééé

adriana1010
25. kvě 2012

ahoj holky, nevíte jestli zítra když mám poslední ultrazvuk, tak mám i krev? Nebo už je to jen ultrazvuk? Ted právě nevím 🙂, jinak mě dneska už hoodně pobolívá bříško 🙂, tak snad se vajíček udělalo zase víc, myslím, že těch 15 jich bude 🙂, snad stačí isci a pisci jen na těch deseti, zbytek si snad poradí 🙂

adriana1010
25. kvě 2012

@danielahe jasan, terezka nám naplánuje super dovču 🙂, už se těším !

veverka.terka
25. kvě 2012

@adriana1010 určitě budeš mít i krev Adri a nestresuj, už i tak máš dost vajíček. buď v klidu 😉 😉 😉 jasně, dojeďte na dovču, je zde spousta věcí a míst na skouknutí 😉

danielahe
25. kvě 2012

@veverka.terka my nic, budeme se asi valet 😀 😀 😀 😀

ivetka77
25. kvě 2012

@danielahe AHoj,to bude myslim pekna snuska🙂

ivetka77
25. kvě 2012

@cuddle hlavne neztracej nadeji cuddli, traba se usmeje stesti a v pondeli se dozvime dobre zpravy!

ivetka77
25. kvě 2012

@veverka.terka Tchan ma sedesatiny,takze my mame o spolecnost postarano-ikdyz samozrejme idealne bych si to predstavovala jinak 😅