Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

kinos
26. kvě 2012

@jananovacek jéé, budete mít holčičku, tak to je krásné 🙂 a už se kulatíš? 🙂

kinos
26. kvě 2012

@adriana1010 však já už se vidím, jak se budu taky ze všeho nervovat..., ale jak tu holky uklidňujou vše je dobré, tak radši dělat něco jiného...

kinos
26. kvě 2012

@veverka.terka jjj, kultura byla super, byla to hra Milostný trojúhelník s Pavlem Liškou 🙂

veverka.terka
26. kvě 2012

@kinos tak to muselo být super, on je skvělej herec, umí tu roli výborně zahrát 🙂

pepitas
26. kvě 2012

@adriana1010 Na každého to ivf působí jinak, já mám tu smůlu, že mně to úplně rozhodilo cyklus. Přesně nevím, ale 3% těch chromozomů mám jaksi špatně. Ale doktor mně vysvětloval, že ta genetika se dělá pouze z krve a ve vajíčkách to může být úplně jinak a těch chyb tam může být mnohem víc. A u nás to tak bohužel bylo. No, my jsme jsme neměli v prvním a třetím ivf ani jedno embryjko, tak nebylo z čeho otěhotnět. U druhého pokusu jsme teda měli jedno embryjko, ale nebylo vhodné na vyšetření. Zavedli mně ho, ale stejně se nechytlo. Nakonec nám udělali při tomto posledním pokusu PGD na těch rozpadlých embryích a zjistili, že mělo spoustu genetických chyb. Takže tím se potvrdily ty špatné vajíčka... ☹ Ale neboj, u tebe to tak určitě nebude. 😉

pepitas
26. kvě 2012

@veverka.terka Jj, opravdu si užívám... Nevím, kdy to všechno skončí. Dcera a manžel jsou nemocní a mě už začíná pobolívat v krku a trochu rýma, tak doufám, že to nechytnu a budu moct jít v pondělí na ten zákrok. Už to chci mít za sebou.

jananovacek
26. kvě 2012

@kinos Ja se kulatim asi od sameho zacatku 😀 no ale co, ted muzu... 😎

jananovacek
26. kvě 2012

@pepitas Vem si hodne vitaminu a urcite to bude dobry...
To je mi lito, ze mas spatnou tu genetiku, ale asi aspon vis, cim to je, co? Horsi je kdyz to nejde a clovek je uplne zdravej, takze mas aspon duvod. Ale vim, ze to neni utecha ☹ Treba se jeste nekdy zadari, priroda je mocna carodejka 😉

danielahe
26. kvě 2012

adriana1010, tyjo ty jsi teda depresivni 😀 😀 😀 , nad takovejma vecma vubec nepremyslej, musis byt naladena pozitvne, jestli jich bude 5 nebo 8 nebo 10 ci 15, hlavne aby byly vporadku 🙂 . U vas otehotnet jde, tak to vem jako velke +, ze to nedopadne....je neco spatne,proto budete mit ivf a pgd, takze ti vyberou ta nejlepsi embryjka, uvidis, ze vsechno dopadne v tvuj prospech 😉, takhle jsem nejancila ani ja 😀 😀 😀 a nekde jsem vycetla, ze v zemich, kde se konzumuji ryby, je menci neplodnost, tak honem do rybiho tuku 😀 😀 😀
@jananovacek 🙂 , chlap taky chtel holcicku, ale co uz, asi je neumi 😀 😀 😀 , dneska me prdola kope cely den 🙂 . No nekdo mi rika, ze mam male bricho a nekdo, ze zase obri...pro me je obri, uz ted mi zavazi 😀 😀 😀 a to jsem teprve v 17tt 😀 😀 😀 a uz vis, kam pujdes rodit? 😉

@kinos nervovani je zbytecne, vsechno klapne, hlavni je pozitivni nalada 😉
@pepitas preji brzke uzdraveni vam vsem 😉 🙂
@veverka.terka tak co, hladis brisko 😉 , neboj ja taky furt testikovala 😀 😀 😀 😀

preji dobrou noc a hezky vecer 😉

ivetka77
26. kvě 2012

@adriana1010 Ahoj adri,ja myslim, ze neni duvod se bat,ze budou vajucha spatny, neboj!!! Ja jsem jich mela celkem 13,to prece neni o tolik vic. Spatny z nich bylo jenom jedno 😉 No a embryjek mam taky jak naprdenych 🙂 Jedno uz nosim v brisku a 3 snehulacci cekaji az se prvni vyklube a budu je moct postupne zase zahrivat 😀

ivetka77
26. kvě 2012

@pepitas Ahoj,s tou genetikou je to blby:( ale zase aspon vis,na cem jsi, ze? Nektery holky treba ne a ne otehotnet a na pricinu se nikdy neprijde...no neni na tom nic pozitivniho,to je jasny, ale aspon vis jiste,ze priste budete muset sahnout asi po darovanych vajuchach nebo po celym embrijku...

ivetka77
26. kvě 2012

@adriana1010 Adri,to je tvoje prvni IVF,ze?Vubec se nestresuj predem, nema to cenu...kdyby ty vajicka mely spatnou genetiku,tak to stejne nezmenis a kdyby ji mely dobrou,tak si tim stresovanim akorat uskodis,budes nervozni, rozhodis si hormony jeste vic a pak by se treba mimousek mohl mit problem chytit...vis co rika pan doktor-hlavne do toho jit pozitivne ...dej tomu volny prubeh-z deseti vajuch jsou urcite dobry sance,ze se tam nejaky ukazkovy naklubou! 😉
Jinak takhle kdyby pan doktor vybafl na myho chlapa, tak by nejspis zase on uzemnil jeho a ze srandy by vesel do ordinace a cestou by se zeptal, jestli si ma gate sundat v kabince nebo az v ordinaci 😀

adriana1010
26. kvě 2012

@ivetka77 Děkuju, jsem hroznej plašan, já vím..:(, už s tím přestanu, jak mi je odeberou, tak už budu klidnější, to vím určitě,pak už jen těch pět dní vydžet, mě stačí, když mi řeknou, že to nejsou prázdný folikuly ale zralý vajíčka a už budu klidnější 🙂

adriana1010
26. kvě 2012

Díky holky moc za podporu, pregnyl už působí, tak se necháme překvapit 🙂, budu vás informovat a slibuju že se polepším 🙂

jananovacek
27. kvě 2012

@adriana1010 Už ten Pregnyl cítíš, jo? 😀

jananovacek
27. kvě 2012

@danielahe No trošku už jsem nad tím kde rodit přemýšlela, ale moc teda nevím 😒 Ty už to máš vymyšlený?

jananovacek
27. kvě 2012

@adriana1010 Takže máš odběr vajuch zítra? To už je za pár 😉 Držím palce 😵

adriana1010
27. kvě 2012

@jananovacek Ahoj Jani 🙂, jj už zítra, jsem zvědavááá a těším se 🙂, hlavně už mě dost bolí břicho, mám takový dost silný píchání na pravo, bože, nemůžu ani sedět.,🙂

adriana1010
27. kvě 2012

holky, já mám od rána šílenej průjem :(, šílený křeče a je mi na zvracení...to je blbost aby to byl ten hyperstimulák, když mi ještě nevzaly vajíčka, že?...dnes je mi teda fakt blbě :(

pepitas
27. kvě 2012

@jananovacek
@ivetka77 Máte pravdu, je dobré vědět, čím to je, že nemůžu otěhotnět, ale na druhou stranu je to horší se s tím smířit. 😒

pepitas
27. kvě 2012

@adriana1010 Ahojky, tak jak je? Už je to lepší? Já si myslím, že OHSS může být i před odběrem vajíček. Ale třeba si jen něco špatného snědla nebo je to z nervozity... 😉 To bude dobré, uvidíš...

cuddle
27. kvě 2012

tak a ja pridavam info, jak to vypada se mnou, 11 a 12 den testy skoro stejne , 12 den HCG 68 a dnes 14 den po KET je test se stejnou citlivosti mnohem slabsi - sice je to jina znacka ( mama test v olympii proste nevedou ), ale i tak to jde videt, takze predpokladam, zitra uz to bude zase ta hodnota pod 15
jen doufam, ze to nemuze byt mimodelozni.... ☹ vsak kouknete samy

jananovacek
27. kvě 2012

@cuddle Cuddli, ale je to porad tam, z testu bych toho moc nevyvozovala....i kdyz po tvych zkusenostech to uplne chapu ☹ Drz se!

jananovacek
27. kvě 2012

@adriana1010 To mas od nervu...ses vystresovala dopredu 😒 Hyperstimulak pry byva az tak od 3. dne po odberu vajicek...to mas asi reakci na stimulaci (to bricho boli) + hooodne nerviku, cimz se to zhorsuje. Hlavne kliiiiiiiiiiiiiiiiiid 😎

kinos
27. kvě 2012

@pepitas hlavně ať jsi zdravá, ať už to máš v pondělí za sebou a je fajn, že tě nenechávají trápit, ale že ti to pomůže. Hned ten den jdeš domů?

kinos
27. kvě 2012

@cuddle jsou tam dvě, držím pěstičky ať to roste

kinos
27. kvě 2012

@jananovacek to je jasné, že ted se kulatit může 🙂 přemýšlíte nad jménem 🙂, snad se taky brzo budem kulatit 🙂

pepitas
27. kvě 2012

@kinos Děkuji za podporu... 🙂 Jj, půjdu za dvě hodiny domů, tak jak to bylo u odběru vajíček.... Bude to trvat maximálně půl hodinky, takže je to v pohodě. 🙂

veverka.terka
27. kvě 2012

@pepitas @adriana1010 holky, bud na vás myslet!!! Adri, žádný stresy, vajíčka budou dobrý a budou z nich hezký embryjka 😉

danielahe
27. kvě 2012

@jananovacek No ja budu rodit na obilnaku, v bohunicicch jsem byla a znova uz tam nejdu, tak zkusim neco jineho 🙂 a dela tam na detskym od kamose byvalka, takze aspon jedna spriznena duse 🙂 , doufam, ze se tam nic nepokazi a klapne to 🙂