Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

teruberi
21. říj 2011

@flyaway dekuji a Tobe gratulace ke krasnemu embryjku! 🙂 Budu moc moc drzet pesti. Hladis si brisko a odpocivas? 😉

pacinkadol
21. říj 2011

@hanulka0102 Hanulko diky za info ohledne PGD....

pacinkadol
21. říj 2011

@teruberi Gratuluji ke HCG!!! To je supr! 🙂

pacinkadol
21. říj 2011

@flyaway Tak obrovska gratulace ke Tvemu tehotenstvi! 🙂 Moc drzim pesti!

hanulka0102
21. říj 2011

@cuddle Myslim, ze PICSI na pojistovnu nepujde, ale stoji to 3 tis., to neni tak hrozny, co? kdybyste to chteli zkusit...

hanulka0102
21. říj 2011

@teruberi jupiiiiii 🙂)))

hanulka0102
21. říj 2011

@flyaway cerstvy nebo kryo? a jak se citis jako tehule? ;)

jananovacek
21. říj 2011

@cuddle Dneska byla v Heliosu kamaradka domluvit se na KETu, je porad cela vystrasena, ze uspesnost s mrazackama je mala, protoze vetsina center ma kolem 20-30% tehulek, a pry stravila pul hodiny povidanim s embryolozkou o uspesnosti - minuly mesic pry meli skoro 60% tehotnych!!! Ty si taky byla tehu z mrazacku? A davali ti vzdycky jenom jedno? Nam v Unice rikali, ze nam radsi 3. den 3. embrya zavedou, ze sance po mrazeni neni nic moc, tak je radsi vsechny zavedou...ale asi jak kde 🙂

pacinkadol
22. říj 2011

@jananovacek Ahoj. 60% tehotnych po KETu? To je super- mam prosmejdene stranky dosti CARu,ale to jsem jeste neslysela.Boziii 🙂

cuddle
22. říj 2011

@jananovacek hele kazde centrum je jine, tim, ze Helios razi cestu zavedení 1 embrya, tak zavadi vetsinou jen 1, 2 pokud si to vydupes, ale rozmlouvaji - rizika vicercat, moznost komplikaci, potratu, vrozenych vad at.
a tim, ze se u nich mrazi JEN Blastocysty - zadny 8,6ti bunecny jako jinde, tak uspecnost KET je srovnatelna s ET - uvadeli 55 % cca po ET a me tehdy rikala embryolozka, ze se jim ta uspesnost skoro rovna, ze jeden mesic ma o neco vic ET a druhy zase KET - ja otehotnela po KET, ne po ET , a pokud to pujde ET rovnou vynecham a necham vsechno zamrazit a pujdu az na KET
Helios pouziva velmi kvalitni zpusob mrazeni a pokud zamrazis kvalitni embryjko neni duvod se obvat, ze by se nerozmrazilo , sance jsou stejne - ale ja se proste pri KET citila mnohem lepe, nebylo mi spatne jeste z odeznivajici stimulace, ze vsechn tech leku a navstev, a nervozita proste opadla, po OPU jeste volas jak se dari embryjkum, taky te to stresuje, jestli a jak se vyviji, nabeh na hyperstimulak nebo podobne - proste nenesla jsem to dobre a ani to ET jsem si neuzila, byl to prvni pokus a asi jsem do toho taky vkladala hodne nadeji, kdyz vidis a slysis uspechy jinych , smirit se s tim, ze zrovna tobe se to nepovede je tezky, KET uz byla parada, pekne jsem si sla pro bobiska, a proste od te chvile jsem byla tehotna - ten pocit jsem si uzivala o to hezci byly ty // na testiku po 10ti dnech a taky o to vetsi to zklamani pak - ale jdeme dal , urcite to ted zvladneme

pacinkadol
22. říj 2011

@cuddle Jsi bojovnice, urcite ma smysl jit dal...o tom vypovida i to, ze uz se vam jedno ebrijko chytlo.S dalsim uz to proste musi vyjit!!!! 😉

janijacek
22. říj 2011

Ahoj holky, vsimla jsem si, ze jste rozjely diskuzi Heliosacek.Tak se k vam hlasim do party ;)
Teda to jsou mi novinky....PGD hradi pojistovna? To je skvela zorava ori vas vsechny, kdo to potrebujete... 🙂

pajafra
22. říj 2011

@cuddle V Heliosu zavádí bez problémů 2 embryjka a nemusíš si nic vydupat - já měla zavedená 2 a vím o několika holkách, co měly také 2 a s nikým se nemuseli dohadovat a nikoho přemlouvat.

pajafra
22. říj 2011

@jananovacek Vím o několika hokách, co v Heliosu otěhotněly (některé už dokonce porodily) po KETu🙂

cuddle
22. říj 2011

@pajafra doporucuji 1, nove maji narizeni embryolozky, kdyz ma nekdo pozadavek na 2 zavolat doktora Texla, ktery Ti znovu vysvetli statistiky uspesnosti a rizika vicecetneho tehu a doporuci ti zavest jen 1 , to jak se rozhodnes je samo na tobe, zavedou i 2, ale posledniho pul roku snad neznam nikoho kdo by si nechal zavest 2 blastocysty....predtim ano, i kamaradka ma od nich dvojcata, ale ted nove je to jejich strategie , kterou maji nove potvrzenou vysledky uspesnosti zavedeni 1 embrya

cuddle
22. říj 2011

@janijacek cauky jaktoze jeste nemas aktualizovany status ty tehule 😀

cuddle
22. říj 2011

@pacinkadol dekuji no uvidime snad bude dobry vyvoj a i po PGD pak bude co mrazit...

jananovacek
23. říj 2011

@cuddle Vypada to, ze to mas hodne promyslene, to je dobre. Nam to doktor Texl vysvetloval podobne - ze nez bysme si meli dat dve embrya zavest, radeji by jedno zamrazili, protoze po dvou transferech je vetsi sance nez po jednom, bez ohledu na to, kolik se zavadi embryi - embrya po mrazeni pry u nich maji stejnou kvalitu jako ty cerstve, takze to zni logicky

flyaway
23. říj 2011

@hanulka0102 Čerstvé embryjko se bohužel nechytlo a kvůli nízké sliznici jsem na mrazáčka čekala dva měsíce a konečně se dočkala 🙂 .
No zatím se cítím tak nějak unaveně a rozbolavěle, ale to je asi spíš síla sugesce 😀

flyaway
23. říj 2011

@teruberi
@pacinkadol
Díky za držení pěstiček, to by bylo, aby to nevyšlo... 😉

janijacek
23. říj 2011

Ahoj holky. Nam take Texl vysvetlil, ze zavest dve embrya by bylo "plytvani" a navic by hrozilo vicecetne tehu. Oni maji z embryotrensferu tak velkou uspesnost, ze je jistejsi zavest jen jedno...

janijacek
23. říj 2011

@flyaway Tak jak se citis? Cekani je hruza, ze? Kdyby si tak clovek mohl udelat test druhy den po transferu, to by bal pohodka 🙂

flyaway
23. říj 2011

@janijacek Díky za optání 🙂 ! Cítím se unaveně, bolí mě hlava a píchá mě v břiše, ale jinak je mi skvěle 😀
Zatím jsem v klidu a ráda bych s testem vydržela až do příštího víkendu, ale je mi jasné, že už tak ve středu mě bude svrbět ruka - naštěstí mám jen jeden testík, tak si ho musím šetřit (taková moje malá ochrana před sebou samou 😎 )
A co Ty, jak pokračuješ v těhulení? 🙂

hanka1011
24. říj 2011

Dobré pondělní ráno všem!

hanka1011
24. říj 2011

@flyaway Vydrž do víkendu, dvě čárky nikam neutečou, neboj 😉

hanka1011
24. říj 2011

@janijacek To to letí, Ty už jsi 11 týden, pane jo...

hanka1011
24. říj 2011

@teruberi Jak je? Naše milá těhule?

hanka1011
24. říj 2011

@pajafra
@jananovacek
Ano, holky, pokud vím, tak zrovna z naší diskuze teruberi měla mražené vajíčka a pak i embryjka a otěhotněla na poprvé ;)

hotaska
24. říj 2011

Taky se hlásím, máme doma cvrčka po 1KET 😉 ....... máme za sebou dva čerstvé ET a nikdy nic. Potom dva KET a to bylo 1 těhotenství a 1 biochemické, ale bylo. Teď nás čeká další KET 😎
Tak žádné strachy určitě to funguje!

teruberi
24. říj 2011

Ahoj holky
potvrzuji, ze nas bobisek v brisku byl chudak dvakrat mrazeny-jednou jako vejo, podruhe jako emryo 🙂 Zatim se ma cile k svetu 🙂